Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Agulaa gratuluje coreczki, dzielna jestes i wspaniala. Zdrowka dla Was dziewczyny i dla meza;D

heltinne ja mysle ze w Polsce moze az tak nie.przesadzaja ale cos w tym.jest ze moja kuzynka bala sie 1,5 rocznego syna odstawic od piersi bo sasiedzi zwracali uwage czemu dziecko placze. Bala sie ze beda zle o noej myslec.
Tak samo ja balabym sie na rodzinnym grillu wypic alkohol nawet glupie piwo.bo zaraz ktos zyczliwy zadzwoni na policje ze dzieci i alkohol a potem ze niezla libacja, ja tam moge zyc bez. Z jednej str dobrze ze ludzie reaguja itd ale z drugiej sa tez tacy co przesadzaja i robia z igly widly. Oj ja mieszkalam w wojskowym bloku i tam musztra niezla ojcowie twarda reka trzymali wladze w domu, w tych czasach odrazu by nie przeszlo.

My kolejny wydatek w domu, nikt chyba nie przewidywal ze kiedys pojawia sie dzieci i teraz my nadrabiamy.

Ja powybieralam ubranka do szpitala i za duzo mi tego wyszlo. Nie mam pojecia jak to zrobic mimo.ze rodzilam 19 moes temu heh.
Padam na twarz.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Agulaa GRATULACJE! Dzielna byłaś! Przytul i wycałuj Malutką :-) Odpoczywajcie!
Takaona tak jak pisałam Czarna kwas foliowy najważniejszy jest do 3 miesiąca. Ja biorę obecnie Wit. D, jod oraz Szelazo.
heltine myślałam że w Anglii tylko tak jest. Jednak z tego co opisujesz to w No jest jeszcze gorzej.

Kupiłam przewijak w Ikei ten najprostszy i pasuje mi idealnie :-) później byłam na spacerze z pieskiem i na dużych zakupach. Padam ze zmęczenia. Krocze boli mnie przy każdym ruchu.

http://www.suwaczek.pl/cache/ebe45947a3.png

Odnośnik do komentarza

Takaona ja tez biore witaminy akurat femibion2 i w trakcie karmienia tez bede tak jak poprzednio.
W sumie te dha kazal mi lekarz brac wiecej bo ta jedna dawka to za malo dla dziecka wiec bralam wiecej i mi sie ryba odbijalo.
Teraz biore co 2 dzien bo mi niedobrze po jakichkolwiek tabletkach. Musze nospe. Mg nawet nie biore bo mi niedobrze.
Mi z kolei tak sie napina brzuch ze zaraz sobie klozet do tylka przyczepie bo ciagle siusiam.
Ciezko juz na tym etapie, zazdroszcze dziewczyny ktore macie juz po 37 tygodniu.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Agulaagratuluję! <3 byłaś super dzielna, tyle godzin to aż nie do pomyślenia, ale po tym co mówisz, chyba aż tak strasznie nie było jak bez znieczulenia itd. fajnie, że miałaś przy sobie męża :) uściskaj malutką Emilkę od wirtualnych ciotek, odpoczywaj i czekamy na zdjęcie maleństwa :*<br />
Takaona ja biorę Femibion, kwas foliowy brałam do końca 3go mies. tak jak mówią dziewczyny.

Vena ja już nie raz się przekonałam, że możesz stracić znajomych i przyjaciół, bo są zazdrośni lub zawistni.. ale obrazić się, bo dłużej czekali na zieloną kartę? heh :)

Heltinne nie wiedziałam, że aż tak to wygląda, że aż tak sprawdzają rodziców, nie denerwuj się i tak jak mówi Vena, na 90% wszystko :*

Byliśmy w szpitalu, umowa podpisana, wszystko wiemy, dostaliśmy 5% rabatu, bo prowadzimy u nich ciążę, także miła niespodzianka. Moja rwa ma się coraz gorzej, mąż mi jutro wytarga kule z garażu a ja szukam fizjoterapeuty z dojazdem do domu, żeby mi coś poradził - zaplastrował.

Ataa chyba bym coś powiedziała tej położnej, nie zniosłabym takiego podejścia względem kobiet dla których wszystko jest nowe i się boją, ech! szok :)

Wysmarowałam się oliwką tą z rossmana - fur mama czy jakoś, ale nie wiem czy to problem zewnętrzny czy tak jak mówicie bolesność, bo on się tak tam pcha, może jak się położę to trochę się dziecie na lewą przestawi..

Odnośnik do komentarza

anaweeeto dobrze ze maz.dotrzymuje umowy. U mnie by nie przeszlo bo.kqzdy robi.po trochu tym.bardziej ze sprzatamy dom z tesciowa ale swoje pomieszczenia kazdy sam. Moj maz i posprzata i ugotuje i ja tez. Tyle ze maz jest od robot coezszych na dworze, a drzewo jak nie.bylam.w.ciazy to i ja powrzucalam jak.mialam.wolne. Wazne zeby jedna strona sie.nie zatyrala a druga odpoczywala wiecznie. Smieszy mnie.jak.maz ogarnia co chwila zabawki, ja mu mowie zrob to wieczorem a on kilkq razy a zaraz wpada corka i juz klocki.i reszta w.ruch;D
Miila moje 2 znajome i ja to super paczka jedna mieszkala na.studiach i wracala to wtedy sie sprezalysmy na.spotkanie zeby sie dalej trzymac i ok dopoki ja z chlopakiem nie.zamieszkalam, uslyszalam: to Ty nas olalas i.sie wyprowadzilas. Hehe teraz bede miala 2 dzieci, jedna sama jest a.druga kilka.lat ma.chlopaka i zadnych postepow w zwiazku takze mam.je gdzies. Od tamtej pory.widze zawisc itd. Ja juz tak nie ufam ludziom i nie pokazuje swojej prywatnosci znajomym.
Trzeba uwazac duzo ludzi z zazdrosci potrafi niezle namieszac.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Ech Melly widzisz jak to jest, ja uważam, że prawdziwy przyjaciel powinien podzielać Twoje smutki i radości ZAWSZE nie ważne na jakim etapie życia kto jest, co się komu ułożyło a co nie, ale no niestety widzisz jaka jest rzeczywistość, ja się bardzo bałam powiedzieć mojej przyjaciółce o ciąży - szaleństwo!! przecież powinnam do niej pierwszej dzwonić i powiedzieć, a jednak bałam się jej reakcji, że jednak nas to jakoś poróżni.. ona się jeszcze nie ustatkowała i jednak no widać między nami już pewną różnicę.

Odnośnik do komentarza

Takaona ja tez biore pregna plus, w skladzie jest tez kwas foliowy, zamierzam te tabsy tez lykac podczas karmienia szczególnie ze mam zakecony jod na tarczyce a w skladzie jest, kwasu foliowego faktycznie nie trzeba suplementowac po 3 mies ale np poprawia wchłanianie zelaza, w diecie o niego ciezko i napewno nie zaszkodzi. Osobiscie uwaxam ze to potrzebna witamina. Do tego zamierzam dorzucic dodatkowa dawke dha z pregna dha.

Anawee ja bym sobie darowala na Twoim miejscu stresy za szwagierke, a sama za siebie trzymam za nia kciuki :)
Miila fajnie z tym rabatem, podejrzewam ze 5% to moga juz byc konkretne pieniazki, zawsze to do przodu.
I mysle ze dziewczyny maja racje ze to bolace miejsce to wynik aktywnosci Jeremiego, mnie dzis tez w kilku miejscach boli a najbardziej nie lubie jak sibie urzadza worek treningowy z mojego pecherza albo czegos w jego okolicy, paskudny bol, mimo ze chwilowy..

Normalnie nic takiego dzis nie zrobilam tj wizyta u poloznej zakupy i obiad no i padam ze zmeczenia. Dobrej nocy laski!

Odnośnik do komentarza

Ataa ja się zdecydowałam na najtańszy pakiet, czyt. 5.900 i będę miała dzięki temu salę dwuosobową, ale mi to absolutnie nie przeszkadza, warunki i tak są ekstra. Cięcie będzie robić moja doktor, która prowadzi ciążę, więc te 5% to 3 stówki, które od razu spożytkowaliśmy w Ikei.
Ja nie czuję, żeby mi mały kopał pęcherz, chyba, że te ciosy, gdzie czuć jakby Ci miał wyleźć to są w pęcherz, ja je nazywam w szyjkę :)

Odnośnik do komentarza

Takie szybkie pytanko przed spaniem rozmarudzonej ciezarnej: czy dretwieje wam wewnętrzna strona ud? U mnie dzieje się to już drugi dzień. Dodatkowo uczucie ciężkości w okolicy krocza..
Czy może być to spowodowane napieraniem dziecka na szyjke?

Nie potrafię ustać nawet paru minut,jakaś masakra...

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Heltinne mi uda nie drętwieją, ale mam przez cały dzień uczucie jakbym miała w miednicy pupę Klary już tak nisko opuszczoną, że daje to takie uczucie ciężkości krocza … jeszcze trochę i będę w rozkroku chodzić. Cały dzień leżę, bo jak tylko wstaję to mam wrażenie, że mi wody płodowe odejdą i wypadnie mi dziecko od razu na podłogę … normalnie ryje się młoda na szyjkę macicy

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Heltinne ciężkość w kroczu potwierdzam, wręczam takie odczucia jak Vena. A co do ud, to jeszcze nie zaobserwowałam, ale podczytuje Marcoweczki i z tego co pamiętam to u nich sie ten temat przewijal, wiec to chyba normalne o tej porze ciąży

Odnośnik do komentarza

Heltinne to zapewne nacisk na jakiś nerw w miednicy. Nie bardzo jest inna opcja na to o czym mówisz, jak nacisk bombelka. Sama nie mam takich odczuć ale jak czasem mi się mała niefortunnie ułoży to mi taki śmieszny prąd do uda po wewnętrznej strony idzie :)

Takaona ja też brałam kwas foliowy do końca 4 miesiąca bo miałam duże opakowanie i stwierdziłam ze wyjem do końca ;) a bardzo polecam branie witamin przy karmieniu. Pregnancy ma chyba nawet linie po ciąży. Podobno jest świetna. Koleżanki brały i naprawdę sobie chwaliły, nie wypadały im włosy po ciąży (a to jest wręcz normalne że się sypia włosy i paznokcie ).

Co do znajomych to ja też się nie raz zawiodłam. Ja to mówię że poprostu byłam za dobra. Mam tendencje do poświęcania się i pomagania wszystkim a potem dostaje za to w dupie bo mnie ludzie wykorzystują. Ale mamy jedną znajoma parę z którą widujemy się od lat niemal co weekend. Nawet teraz jak jestem w ciąży to jakoś nam się kontakt nie urwał chociaż prowadzimy zupełnie inny tryb życia. No i mój ukochany kolega ( a raczej przyjaciel mojego meza) z którym zawsze mogę po plotowac i pośmiać się z mojego chłopa ;P koleżanek raczej nie mam... I po wielu zawodach chyba tak mi lepiej...

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Agulaaa gratulacje!!! Odpoczywajcie teraz i wracajcie jak najszybciej do domu.
Ataa 25 zł to rozsądna cena za plastrowanie. Te zestawy w lidlu widziałam, i powiem tak: po co chodzic do lekarza z przeziębieniem, skoro stetoskopem można się samemu osłuchac, i do gardła też da się zajrzec ??
Magda degustacja nalewek przed porodem, dobre :-))) Do mnie dziś dzwoni koleżanka i opowiada, że dzwoni do niej sąsiadka z pytaniem jakie są objawy porodu, bo chyba coś jej wypadło (czop albo wody zaczęły, nie wiem dokładnie). No to koleżanka do niej, żeby się do szpitala zbierała, a ona że nieee, bo ona dziś musi na szmateks jechac ubranka dla małej kupic :-))) Myślałam że padne jak to usłyszałam:))) Ale chyba jednak zamiast na szmateks, pojechała do szpitala, bo następnego dnia zameldowała się, że urodziła.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza

Agulaa gratulacje! :)
Ja się zastanawiam jakie jest to uczucie naciskania na szyjkę bo chyba tego nie miałam.. czy tylko ja w ogóle nie miałam żadnego uczucia że dziecko jest jakoś strasznie nisko? Poza tym jakoś od 2 tygodni nie mam już tak częstych twardnień brzucha, chodzi mi się lżej..normalnie zaczęłam chyba ten magiczny 2 trymestr w końcu hehe :D
A kwietniowe mamusie zmotywowały mnie skutecznie, wszystko uprane, wyprasowane i poskładane i mam już spakowaną torbę (jeszcze tylko dorzucić wodę i coś słodkiego) teraz tylko siedzieć i czekać :D
Anna205 będziesz rodzić w PF? bierzesz podkłady poporodowe i te na łóżko? a ubranka i pieluszki dla dziecka? Te rzeczy zajmują chyba najwięcej miejsca w torbie a na stronie szpitala niby jest napisane że tego wszystkiego nie trzeba, ale i tak wzięłam po kilka sztuk w razieW a ubranka tylko na wyjście.

Odnośnik do komentarza

Miila dlatego janie uzywam slowa przyjazn. Choc nie powiem moim najwiekszym przyjacielem jest mąż, tylko zycie bywa przewrotne, ale to przyjazn bo to on jest szczery itd a do tego kocha. A znajoma ktora przeplata sie ze mna ciazami tez fajna ale tez ciezko sie spotkac.
Co do naciskaniana pecherz to chce sie wtedy ciagle siusiu.
Napieranie na szyjke to jakby ciezko na dole uczucie jak na wc ale to dopiero w dzien porodu czulam jakbym musiala na wc bo pekne, mimo skracajacej szyjki nic nie czulam a teraz dzidzia wysoko. Tylko mi kopie tak ze albo.chce siku albo.odechciewa sie jesc.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza
Gość Magda10 10

Ja za to mam uczucie drapania od wewnętrznej strony no i wczoraj jakieś 7 razy wylądowałam w toalecie na grubszej sprawie. Zaczynam myślec ze urajam sobie poród dlatego tak sie dzieje. Od wczoraj mam jakiś czarny humor, nic mi sie nie chce , wszystko mnie boli i tylko sie nad sobą użalam, masakra...

Odnośnik do komentarza

Dzięki kochane za odpowiedz. Wczoraj padłam na sofie i juz nie doczytałam. ..
Magda 1010w sumie rychły poród masz całkiem realny a nie urojony. Ile to dni do terminu zostało?
Tak na dobrą sprawę w każdej chwili może się zacząć
Melly Ty znów na nocnym dyżurze? ;)

Ataa,Magda zapomniałam napisać ze ja ten pdf ze wzorami zrobiłam.
Więcej na szydelko specjalnie nie mam niestety
Mogę jeszcze raz prosić o adres mail,przesle? Mam nadzieje ze plik nie będzie za duży na zalacznik

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...