Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

hh99 spokojnie... polozna zaraz zadzwoni. Pewnie bedzie pytac jaki kolor ma krew i czy jest jej duzo... czy brzuch boli czy wspolzylas ostatnio lub uprawialas jakis sport. Przygotuj sie wiec na te pytania.

Mleczny sluz jest normalny na tym etapie... chyba ze jakas infekcja n sie przypaletala i jest bardziej serkowy. To tez moze byc przyczyna podbarwienia sluzu.

Na pewno bedzie dobrze - musi byc :) trzymam kciuki i dawaj znac!

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

Mialam dzis okropna noc, i teraz tez nie jest lepiej. W nocy zaczal mi twardniec brzuch i pojawil sie bol w dole brzucha az sie obudzilam. Nie spalam 2 godziny. Brzuch caly czas mnie boli, to jest taki sam bol jaki mam po dlugim chodzeniu. Ostatnio jak rozmawialam z gin to mowil ze to normalne, ale teraz to jest bol ciagly. Maly sie wierci niemilosiernie i nie wiem czy ten bol jest spowodowany jego kopniakami czy czyms innym. Juz sama nie wiem co robic i co myslec.

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza

Hh99 ja na pewno też bym poszła do lekarza. Trzymam kciuki!

Anawee nie przepracowałaś się wczoraj przypadkiem? u mnie ból i twardnienia były efektem ciągłego robienia czegoś i wysiłku, przypomnij mi, Ty bierzesz luteine? jeśli nie to może lekarz Ci ją zaleci, spróbuj do niego zadzwonić i poradzić się co masz robić, może wizyta będzie wskazana.

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

anawee mój gin kazałby wziąć mi magnez i nospę i leżeć. Ale może spróbuj się skontaktować ze swoim chociażby telefonicznie.
Ewee wiem że otulaczy PUL na pewno nie mozna suszyć w suszarce. Na stronach producentów zazwyczaj są informację o tym jak prać i suszyć.
Vena cieszę się, że masz wsparcie Mężą - to bardzo budujące w trudnych chwilach. Mam nadzieję, że farmakologia trochę postawi Cię na nogi.
Ataa ja nie wiem jakiego Ty masz pecha do tych położnych. Ja chodzę co tydzień na spotkania. Przemiłe kobiety. Każą dzwonić z każdym problemem. W razie czego deklarują wizytę jeszcze przed porodem. Wszystko bezpłatnie. Może zadzwoń do swojego oddziału NFZ i dowiedz się jak to prawnie wygląda?
agulaa ja ostatnio też rano strasznie głodna. Albo jem śniadanie w piżamach, albo nawet w przypadku bezsennych nocy o 4 rano potrafię wcinać np. serek wiejski. Z tym że ostatni posiłek jem max o 19.
Hh99 na pewno wszystko się wyjaśni i będzie ok :*

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

anawee cieszę się, że Ci lepiej :) A co to przeszkadza, że o 4 rano? Mi mówił, że trzy razy na dobę brać jak boli. Ważne, żebyś zachowała odpowiedni odstęp pomiędzy kolejnymi dawkami. Z tego co kojarzę to zwykłej można wziąć 2 tabletki jednorazowo. A tej nospy forte po 1 tabletce.

Odnośnik do komentarza

Któraś z Was pytała o plastrowanie brzucha (przepraszam, ale nie pamiętam kto). Otóż po 4 dniach po o
klejeniu uprzejmie donoszę, że brzuch ma się świetnie, przestał mnie ciągnąc i twardniec. Zwykle wieczorem musiałam wziąc 1 nospę, taki był spięty, a od poniedziałku ani jednej i czuję się świetnie, jak nowo narodzona. Czy ten sposób czyszczenia z octem o sodą można zastosowac w zmywarce? Często mi robi taki piaskowaty osad na naczyniach, i żeby tego uniknac muszę minimum 1 raz w miesiącu (lub częściej) czyścic ją tymi środkami do zmywarek, a one dośc drogie są. Może ocet i soda też by tu pomogły?

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza

Melly
magda
Wczoraj bylismy na szczepieniu, skojarzone ale jeszcze pneumokoki wiec 2 wklucia ah placz tulenie;( boje sie o brzuch ale nie dalam mezowi bo chcialam sama tulic. teraz spokoj na 3 lata. Zaczynamy w czerwcu z synkiem;( a znowu koszta bo skojarzone 200 a teraz mielismy pneumokoki darmo bo wczesniak a Syn na
wczesniaka sie nie zapowiada, wiec pneumokoki po 400 zl i tak 1600 wszystkie dawki, ale wchodzi 500zl na 2 dziecko wiec nie bede zalowac kasy. Jedno zaszczepione to i drugie chce. Od 2017r pneumokoki sa darmowe.


My też będziemy szczepili na pneumokoki, to już postanowione. Moja ciotka jest lekarzem (co prawda nie pediatrą) ale twierdzi, że warto zainwestować.

Odnośnik do komentarza

Ataa z tego co pamietam w 3 trymestrze zapotrzebowanie energetyczne wzrasta o ok 350kcal dziennie.

Anna205 to ja pytałam o plastry, dzięki za info, przekonałas mnie :) dzwonie zeby się umówić jak najszybciej.

Mój mały tak mi dziś ciśnie glowka na szyjkę ze mam wrażenie ze zaraz stamtąd wylezie :)

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Hej dziewczyny,

Hh99, trzymam kciuki, ze to nic powaznego. Czy masz moze lozysko nisko ulozone? Mi mowili w szpitalu, ze moge zaobserwowac jakies lekkie rozowe zabarwienie sluzu przez to lozysko...Nie zdarzylo mi sie jeszcze, ale wiem, ze moze.
Jesli chodzi o twardnienie brzucha, to ja tez zauwazylam ostatnie 2 noce, ze gdy obudzilam sie (na siku) to brzuch byl dosc twardy, w ciagu dnia jest ok... Wizyte mam w poniedzialek wiec zapytam co i jak.
Pozatym mam dzisiaj psychicznie gorszy dzien, moj maz ciagle pracuje, widuje go 1 dzien w tygodniu + 2-3 wieczory. Wiem, ze jest zmeczony i nie chce go zaprzegac do roboty, ale jest kilka rzeczy, ktorych ja nie powinnam robic w moim stanie. Nie cierpie zostawiac niczego na ostatnia chwile, ale tez nie lubie na kims polegac... Najchetniej wzielabym sie i sama wywoskowala szafke, zlozyla komode itd ale troche sie obawiam czy to nie bedzie zbyt duze fizyczne obciazenie.
Ciuszki leza niewyprane bo nie mialabym gdzie ich skladowac, wszystko wywalone na wierzchu, pokoik hrabiego zawalony dokumentami, ksiazkami itd.
Ech, oddycham gleboko jak laska na jodze radzila, ale nadal mnie wk*rw trzyma mocno.
Milego

Odnośnik do komentarza

Hh99 nic się nie przejmuj ;) tak jak mówią dziewczyny śluz mleczny jest normalny a to ze ma lekko różowy kolor może wynikać z tego ze prostaglandyny mocno działają i tak jak krwawic nam czasem dziąsła to tak i może mam śluzowka tam trochę podkrwawiac ;) jak nie ma pasm krwi ani wyraźnego krwawienia to nie masz się czym martwić ;) a jutro lekarz zerknij czy nic się nie dzieje ;)
U mnie wyklarowal się w końcu szpital. Miałam 2 główne opcje ale już mi powiedziała koleżanka która pracuje w jednym z nich mówi ze właśnie w okolicach mojego terminu porodu zaczynają remontować porodówke a w a kim wypadku nie ma sensu tam jechać żeby trafić na jakąś kiepsko zaadoptowana sale na laryngologii...
Ewee jakie to twoje maleństwo ma cudowny nosek :) poprostu śliczny taki rozczulajacy ;) ja we wtorek idę odebrać pit z starej pracy i może uda mi się poprosić koleżanki żeby spróbował zrobić mi jakieś ładne zdiecia w 3d. Bardzo bym chciała...

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Anna jak najbardziej mozna myc zmywarke uzywajac sody i octu. Najpierw czyscisz filtr, szklanke octu na dno, a sode do pojemnika na kapsulki. Moze byc rowniez na dno. Ustawiamy najdluzszy program i najwyzsza temp.

Przerazily mnie te moje bole brzucha, teraz jest juz ok, ale oczywiscie naczytalam sie, ze takie bole moga zwiastowac odklejanie sie lozyska. I teraz siedze w strachu. A wizyte mam dopiero 23.02.

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza

Nat34 czekamy na fote! :) super, że wszystko dobrze, jaka waga?

Martyłebobdarty u mnie trochę to samo, wzięłabym się sama za wiele rzeczy, bo czekam i czekam, ale wolę nie ryzykować, wszystko stoi rozgrzebane, od piątku śpimy w salonie na kanapie, bo mój mąż jeszcze nie skończył malować sypialni i strasznie tam śmierdzi, ręce mi opadają.

Dziewczyny, z tymi twardnieniami brzucha - póki nie jest to częste, czyt. do 3-4 razy na godzine to chyba wszystko w normie - no i jeszcze, żeby nie były bolesne, tak mi mówiła gin. To te skurcze przepowiadające, nie tak dużo nam zostało, macica musi ćwiczyć - tłumaczył mi to lekarz i czytałam, także jestem świadoma tego co mówię. Bierzcie prewencyjnie magnez, ja biorę 3 tabletki dziennie, jeśli boli i nie pomaga nospa to do lekarza albo IP, wtedy lekarz zaleci czy ew. trzeba luteine itd. :)
Ja na każdej kartce po wizycie u mojej nowej gin mam napisane 'bezzwłocznie stawić się na IP w przypadku silnego bólu brzucha, krwawień lub innych niepokojących objawów'. Jeśli nie macie dalej numeru do lekarza prowadzącego to poproście go o to przy najbliższej okazji, warto mieć gdzie zadzwonić i zapytać.

Odnośnik do komentarza

dzięki dziewczyny, że "byłyście" ze mną. Nic poważnego - właściwie nie za bardzo wiadomo co spowodowało to krwawienie, bo i szyjka dobrze się trzyma i nic nie wskazuje na stan zapalny. Zbadał pH, czy to nie płyn owodniowy, zmierzył ilość płynu, pokazał mi bijące serduszko Jasia - ledwo się powstrzymałam od ryku, jak mi puściła adrenalina. Na wszelki wypadek dostałam globulki i mam się obserwować. I jeszcze jedno - doceniam tego lekarza, bo nie powiedział, że mu głowę zawracam, a wręcz przeciwnie. Powiedział, że z takimi objawami trzeba bezwzględnie pójść na wizytę i jakby dalej się coś działo, mam jechać do lekarza do przychodni lub do szpitala. Teraz siedzę w domu i beczę :) ale już raczej z histerii, tak okropnie rano spanikowałam ... Niby takie to abstrakcyjne dla mnie, że mam w sobie Jasia, ale jakby mu coś się stało, to bym się załamała....
dziękuję Wam jeszcze raz

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl20mme3ge8eho.png

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

Hh99 bardzo dobrze, że pojechałaś - teraz możesz być spokojna. Wiadomo, że martwimy się o swoje Maleństwa, bez względu na to czy jest to dla nas bardziej czy mniej realne że "dzieciaczek mieszka w nas" Każda na pewno na swój sposób już je kocha.
Nat super fotka.
Ja miałam tylko zwykłe usg, bo uwielbiam się zastanawiać jak Szymek będzie wyglądał - czyje oczka, czyje usta itd.
W ogóle włączyło mi się "gadanie do brzucha". Mówię głośno co robię, co zjemy na śniadanie, pytam jak się czuje itd. Nie wiem czy to normalne, ale już nie mogę się doczekać. Jeszcze prawie 8 tyg..
Przyszła mi dziś pościel, rożek, wymarzony baldachim itd. Ach, wszystko takie piękne! Tylko nie mam jeszcze łóżeczka a zamierzam to schować do szuflady w nim, więc póki co jeszcze z dwa tyg będzie stało w kartonie. Też nie wiem kiedy się uporam z tym całym bałaganem. Co prawda niby powoli posuwam się do przodu, ale już marzy mi się wszystko ogarnięte.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...