Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Szybkie wpadki z kolejnym dzieckiem? Jedyna znana mi kobieta jest moja teściowa, urodzila dokladnie rok i kilkagodzin po pierwszym porodzie.. a im wiecej slysze o tym jak wyglada porod i połóg, to nirmalnie szokuje mnie taka ewentualność.. i tesciowa twierdzi ze nigdy nic jej nie bolalo w zadnej ciąży i wszystko podobno bylo super..

Odnośnik do komentarza

Szybkie wpadki z kolejnym dzieckiem? Jedyna znana mi kobieta jest moja teściowa, urodzila dokladnie rok i kilkagodzin po pierwszym porodzie.. a im wiecej slysze o tym jak wyglada porod i połóg, to nirmalnie szokuje mnie taka ewentualność.. i tesciowa twierdzi ze nigdy nic jej nie bolalo w zadnej ciąży i wszystko podobno bylo super..

Odnośnik do komentarza

ataa wiesz ja planowalam 2 jak malutka miala 9 mies. Chodzi o to ze niektore nie maja okresu w czasie karmienia i mysla brak okresu to brak mozliwosci zajscia w ciaze. Ja wiedzialam ze mozna, przestalismy sie zabezpieczac po 9 mies. Tesciowa? hmm ja juz sama nie wiem, bo moja twierdzi ze dzisiejsze dziewczyny sa slabe ze kiedys sie pracowalo do konca, tak ale na lzejszym stanowisku a teraz stres za stresem, wyscig szczurow. Mi przykro sluchac ze kiedys byly inne czasy a teraz niedonoszone ciaze itd. Tak przynajmniej swiadome wszystkiego a nie ciemnogród.
W tamtej ciazy gadalam ze szyjka sie skraca a ona dopoki nie trafilam do szpitala to nie czaila ze to zagrozenie, w tej juz biega za moja corka bo sie boi.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Melly faktycznie moja tez patrzy na mnie ze zdziwieniem i na wiele spraw robi duze oczy ale nie krytykuje mnie na szczęście. Moja mama za to miala trzy rozne ciąże i jest zdecydowanie czujna na wszystkie moje slowa i potrafi mnie wesprzeć, poza tym moja chrzestna ktora tez jest dla mnie jak matka, dopiero po trzech poronieniach doczekala sie szczęśliwego końca i ona to juz wogole docenia dzisiejsze badania i czujnosc lekarzy..

Odnośnik do komentarza

Jak powiedzielismy tesciowej ze 1 dziecko to maz zaczal obierac ze mna ziemniaki a ta: to teraz bedziesz przy niej skakal? Tzn ona ma taka gadke po prostu w sensie ze ja moge sama. Jak powinnam lezec to ciagala nas wszedzie itd poznoej sie wystraszyla jak mala pchala sie na swiat a teraz zmienila podejscie. Z kolei mama tak jak sir rozplakala ze szczescia za 1 razem tak przy 2 mojej ciazy plakala prawie bo sie o mnoe bala bo ja zmeczona juz przy 1 dziecku a tu ciaza itd. Nasze mamy i tesciowe byly wychowane do roboty itd. My mamy duzo pod nos w sensie duzo mozna dostac w sklepach. Do tego moja tesciowa ma samych braci to przy niej wystrojona babka to juz damusia. Ja tam mieszkam na wsi ale jestem wyksztalcona i lubie sie tez ubrac fajnie pojsc do ludzi do miasta a noe ciagle robota. Zycoe ucieka. Moze jakby tesc zyl to by tez bylo inaczej a tak ona ucieka w robote a ktos sie wylamuje to juz zle. Tak samo jak mi synowa bedzie wpierac ze cos zle mysle to pewnie tez nie bedzie latwo mnie przekonac.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Gumisiowaona ja to bym narazie odpuscila sprawy lozkowe i pogadala z ginekologiem. Moze tam cos jest noe tak\powinna zbadac. Ja jakby mnie\bolalo w ciazy to zaraz bym myslala ze z szyjka\cos noe tak, poszlabym do ginekologa. Po co kusic los. Seks to ma byc przyjemnosc a nie\bol. Po pologu zabolalo troche i pozniej ok a w ciazy bym noe ryzykowala skoro boli.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Okej dziękuje. A jak u Was z praca? Wszystkie jesteście na umowach o pracę?
Ja pracuje w gastronomi i to na umowie zlecenie. Mimo ze pracuje tam dłuższy czas to nie ma mowy o przejściu na umowę o pracę :/ strasznie się boje jak to będzie kiedy pojde na zwolnienie czy wogole takowe mi przysługuje ... Narazie pracuje dopóki mogę aczkolwiek czuje że to juz końcówka. Pracuje w pizzeri także nie bardzo to odpowiednia praca w ciąży ale co zrobic?

http://www.suwaczki.com/tickers/w4sqflw16cqdn8bl.png

Odnośnik do komentarza

GunisiowaOnax3 i mnie po sucha od początku ciąży, na początku fatalne samopoczucie i mega bolesne piersi, potem zakaz od lekarza bo łożysko nisko, teraz zakaz bo skurcze i mały naciska jacy na szyjke... także ja juz nie pamiętam co to sex:) dziś mnie papierniczy lo i nam za swoje, macica szaleje ... zrobiłam obiad, poprasowalam i zawiesił firankę. .. dostaje obłędu z samotności bo mężowi zaczęły się treningi i widzę go w ciągu dnia 1- 1 5 godz i przychodzi po 20stej, nie wiem czy mam być na niego obrazowa wkurzona obojętna .... wiem ze to nie jego wina, taka specyfika jego zawodu ale jak ja mam leżeć a dookoła bałagan i brak męża to nie daje rady. .. bardzo mi dziś ciężko psychicznie i teraz jeszcze macica ... Wzięłam juz 2 nospy max a ona się kurczy co 5-7 min i przy jazdę zmianie pozycji, niby nie boli ale Iwo gmera na samym dole i obija się ospojenie. .. z jednej strony chce tego dziecka z drugiej boje się ze zostane sama z dzieckiem i problemami bo rodzice daleko, teściowa ma leżąca matkę a mąż wiecznie zajęty sobą. .. ehh

Odnośnik do komentarza

U mnie aż tak źle nie było. W sumie do niedawna mogliśmy normalnie z narzeczonym sypiać. A teraz dotknac się nie pozwalam bo strasznie boli
Ja skurczy w sumie nie czuje wogole. Albo poprostu nie potrafię ich wyczuć.
Mały też nie ma za dużo miejsca bo czuje jak tylko się przeciąga raz na jakiś czas nóżka kopnie pod żebra ale nic bolesnego.
Ciąża przebiega w porządku co mnie dziwi. Tak wiele z Was narzeka na różne dolegliwości. Może to że mną jest coś nie w porządku że ich nie mam. Jedyne co to zgaga ale to normalne i straszne uplawy.
A co do luteiny to mi lekarz nic na ten temat nie mówił. Każda kobieta pod koniec ciąży powinna ją brać? Ogólnie jeśli chodzi o ten lek to jestem strasznie do niego zniechęcona ponieważ jest to moja 3 ciąża i obydwie stracone po 7 tygodniach właśnie po podaniu luteiny. Wiem że to może być przypadek ponieważ lek ten podtrzymuje ciążę aczkolwiek dIwilo mnie to że i przy pierwszej i przy drugiej ciąży zdarzylam brać dokładnie 2dni ten lek i niestety stało się jak się stało. Za pierwszym razem kazano mi brać 2 tabletki pod językowo 2 razy na dobę a za drugim 4 tabletki dopochwowo także 2 razy na dobe...

http://www.suwaczki.com/tickers/w4sqflw16cqdn8bl.png

Odnośnik do komentarza

Ja tez niestety meza mam tylko na wieczory, bo wraca z pracy po 19. I jestem caly dzien sama. Czasami pracuje w soboty... Aby sie nie nudzic zaczelam robic ozdobki do pokoju Tymka, takie filcowe zwierzatka, ktore zamierzam powiesic nad komoda. Zamowilam tez sznurki aby zrobic dywan. Dzisiaj zamowilam posciel, wreszcie znalazlam wymarzona biala z koronką, taka jaka najbardziej chcialam miec.

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza

Uff, u nas lepiej :) mąż przytulił jak wrócił i przyniósł mi rafaello :)

Odnośnie teściowych - moja była wielce zdziwiona, że nie przyjedziemy do nich pksem z przesiadką (10h) bo rzygam i jestem w 6 mies. A ona kopała w ciąży ziemniaki - ręce mi opadły.

Z łóżkiem - u nas na początku nie było szans, czułam się strasznie i ciągle wymiotowałam, potem po 5 tym mies. Jak było trochę lepiej to mój mąż strasznie się bał i to wszystko psuło, teraz mamy zakaz od gina, wiec no. . Kiepsko.

Ruchy - u mnie też zupełnie inaczej od jakiegoś czasu, czuje małego wszędzie, mówię nawet, że zawładnął brzuchem i rozgościł się na całego :) przeciąga się, pcha z każdej strony, to już nie tylko kopniaki, mam też tak jak mówicie, że jak leżę na boku (prawym) to jakby kopał prześcieradło.

Vena jak się macie?

Secondtry u mnie luteina juz prawie 3 tyg. I rzeczywiście po południu bardziej mi niedobrze choć jest przepaść między 2x100mg a 3x100mg (przy tej końskiej kompletnie nie dawałam rady).

Przyszły mi 2 pajace z next, super jakość, bardzo fajna bawełna wiec polecam :)

Odnośnik do komentarza

No to dziś już mi nerwy puściły i łzy w aucie same popłynęły … szyjka miękka, tydzień temu twarda … mierzona ręką o3cm krótsza niż tydzień temu, ale trzeba zrobić pomiar USG, bo nie możemy odnosić się do wyniku robionego inną metodą … macica reaguje ma każde dotknięcie i lekarka czuła skurcze sprawdzając pozycję dziecka … ból pleców wskazuje na tzw skurcze krzyżowe … no i wisienka na torcie, do szpitala położą mnie jedynie przy rozpoczętej akcji … lekarka ma związane ręce, mam dużo odpoczywać i jak coś to jechać na porodówkę. Mała jest w tym momencie jako tzw. średni wcześniak i wg niej są w stanie w razie porodu utrzymać ją wydolną krążeniowo i oddechowo… następna wizyta za 3tygodnie później co tydzień … jednak powiem Wam, że hasło utrzymać wydolną krążeniowo i oddechowo robi wrażenie i wyszłam ze łzami w oczach … taraz dzwonie żeby ustalić USG na cito…

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Gumisiowa ja teraz tez man zakaz wspilzycia od gin, ale przez chwike gdy miglusmy nic mnie nie bolalo, fakt ze mąż zawsze uwazal i byl wyjątkowo delikatny, nie wiem jak to jest u Ciebie.. i kiniecznie piwiedz gin a do tego czasu bym sobie darowala.. bo normalne ti nie jest. A zele nawilzajace mozna w aptece dostac, takie ktore w ciaxy nie zaszkodza.
Majtynka przykro mi, wiem ze samotnosc doskwiera, ale moze chociaz na tel mozesz z kims powisiec? Zawsze to raźniej, co do męża to chyba kiedys jakis dzien wolny ma, pigadaj znim wtedy ze Ci ciężko, badz szczera no i zagon go do roboty, jak raz na jakis czas odkurzy czy zetrze kurze korona mu z glowy nie spadnie, a skoro Ty nie mozesz to ktos to musi zrobic, tylko grzecznie mu to wytłumacz, wietze ze sie dogadacie! A teraz nie mysl o tym i nie zamartwiaj sie bo dzidzius bedzie smutny..

Odnośnik do komentarza

Vena kurde... chyba niepitrzebnie chwalilysmy Twija gin.... wyczucua to ona jednak nie ma, ale przeciez my wiemy ze tetaz Klara juz ma bardzo duze szanse, wyrzuc te zle myśli! Musi byc dobrze! Nie rozumiem tylko czemu Was nie zostswili w szpitalu... skoro szyjka sie skraca.. wracaj do domu, przytulsie do męża i koniecznie sie oszczedzaj i lez z nogami i pupa wyzej, i spróbuj myslec piztywnie, stres jest zly.. Moze Magda Ci podpowiecl co zrobic by zniwelowac skurcze..

Odnośnik do komentarza

Vena dziwne to podejście lekarzy w USA......jak się zacznie akcja???!!! Rozumiem ze jak zaczniesz rodzic to odbiorą porod bo co im innego pozostanie? Jestem ciekawa ile tej szyjki masz bo skrócenie o 3 cm kiedy średnia jest ok 4cm na tym etapie ciazy daje wynik ok 1cm a z takim to się przyjmuje juz pozycję nietoperza!
Ja też bym się poryczała. Trzymaj się dzielna kobieto i myśl pozytywnie.

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

VENA. . Po płacz sobie i oczyść się ze stresu bo co to niewątpliwie potrzebne. .. ale skoro nie badała na USG to moim zdaniem jej badanie to takie trochę wróżenie z fusow, umawiają na badanie i ja mocno liczę ze jak się skrócił to trochę a nie o tyle. ..nastaw się ze to głupia baba i nie wierz jej w nic poza tym ze jakby coś to już na tym etapie będzie ok, bo jak się nastawiać na skurcze to zaraz je będziesz miała, pogadaj do małej i niech siedzi bo mimo kurczaca się macicy nigdzie jej tak dobrze jak w brzuszku u mamusi nie będzie! Koniecznie bez zalamki, ale profilaktycznie tyle na poduszkę, podkładka pod tył matryca i lez! A tak mi się teraz coś przypomniało nie wiem skąd się To wzięło ale wielokrotnie obiło mi się o uszy ze lepiej urodzić wcześniaków w 7 niż 8 msc , Marta jest w tym cokolwiek racji?

Odnośnik do komentarza

Ataa to nie kwestia lekarki, do niej nie mam zastrzeżeń. Mam jej numer i dzwonić mogę 24/7 … po prostu ubezpieczania nie zapłaci za mój pobyt w szpitalu … w USA tak jest … nie masz odpowiedniego kodu to płacisz 100%. Dopóki mogę leżeć w domu nikt mnie nie przyjmie. Samo skrócenie szyjki bez rozwarcia jeszcze robione dwoma różnymi metodami pomiaru to nie jest powód żeby iść do szpitala. Zostało mi 2 cm więc niby ok, ale różnica spora …
A co do kosztów to cc plus 2 dni pobytu to na rachunku był koszty $60 000, samo USG 100% to $700… nie stać mnie na takie rzeczy …
Melly mąż teraz będzie jeździł do przedszkola z dziećmi rano i odbierał wieczorem … od przyszłego tygodnia zostaje ze mną na dwa dni tylko straszy, więc będę leżeć ile się da … wygląda, że Klara ma się dobrze i problem jest na poziomie utrzymania jej jeszcze trochę… to 30tc, więc jeszcze min 3-4 tygodnie …

Tak jak mówię nie wiele da się zrobić, stres niczemu nie posłuży, a na pewno zaszkodzi … w przyszły wtorek mąż zamyka projekt i będzie mógł pracować z domu w razie czego.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

Vena wierze ze wytrzymasz jeszcze odrobinkę i dacie sobie z Malenka rade. Jesteś wspaniała matka i kobieta i Bóg będzie miał Was w opiece.
Swoją drogą narzeka sie na polską służbę zdrowia, ale to co się dzieje u Ciebie, brak opieki szpitalnej jest przerażające.
Dziewczyny może troche sie mylę, ale myślę ze seks w ciąży nie jest najważniejszy. Ja bym sobie odpuściła i nie szukała cudownych rozwiązań. Ja niby nie mam przeciwskazań od 12 tyg ale kochaliśmy sie z mężem ledwie kilka razy i to ostrożnie. Przypuszczam ze może już zupełnie sobie odpuścimy ten temat. Wolę nie kusić losu. Ale to tylko moja opinia. Może po prostu mamy mniejsze potrzeby..

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Vena, trzymaj sie i nie daj sie! Pozatym dzieki za przepis na to golden milk, okropne w smaku, ale chyba pomaga bo po godzinie od wypicia juz sie czuje nieco lepiej a kaszlu probuje sie juz pozbyc z przerwami od 2 tygodni.
Lozkowo - bardzo tak sobie, libido mi w ciazy bardzo spadlo, zmeczenie tez nie pomaga w uniesieniach. ..
Aguuula, ja dysze jak lokomotywa jak wchodze po schodach i wydawalo mi sie, ze na tym etapie to juz raczej norma.
Nat 34 kuruj sie biedaku.
Juz prawie weekend - juhu

Odnośnik do komentarza

Vena nie chce podważać autorytetu Twojej lekarki ale musze luteina? Mam 3 pełne opakowania, mogę Ci wysłać nawet jutro! Daj znać kochana, może to jakieś rozwiązanie. Płacz jeśli potrzebujesz, byle nie za długo i nie za mocno. Dacie rade do bezpiecznego terminu, musisz w to wierzyć. Odciąż się troszkę, wiem, że może łatwo mi mówić, ale jak chłopcy te kilka tygodni pobawią się sami to nic się nie stanie, leż i pupa wyżej. Daj znać kiedy masz usg i co powiedzą. Trzymam kciuki kochana najmocniej jak się da :**

Dziewczyny, szybkie pytanie, co na początek infekcji? Czuję jakiś dyskomfort,jakby mnie bolało w środku, tak dziwnie, mam już dosyć pakowania tej luteiny do środka, pewnie coś mi się zaczyna. Gina mam w środę, nic nie swędzi i nie mam żadnego plamienia ale tak dziwnie czuje. Poratujcie, tak prewencyjnie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...