Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

waga waga, kazda z nas ma inna budowe, wzrost. Przeciez ciezko porownac dziewczyny 155cm z tymi co maja 180 i wiecej...
Najwazniejsze jest BMI. Jesli jest w normie to wszystko ok.
Ogolnie powinno sie przybrac na wadze ok 11-14 kg. A dziewczyny z nadwaga powinny przybrac wiecej.

Ja juz dobilam 5 kg w stosuku do wagi wyjsciowej i wkrotce dojde 62 kg.
(165), a to dopiero polowa ciazy... Ale nie przejmuje sie tym szczegolnie,bedzie czas aby to najwyzej zrzucic...

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Miila , lekarz kazał póki co skontrolować ta rzecz za 6 tyg, ale mam nadzieje ze będzie dobrze. Co do imienia racji na długie nazwisko męża szukałam czegoś krótkiego, choć nie najbardziej popularnego w piaskownicy dla dziewczynki miała kaja dla chłopca chyba będzie Iwo . Przeglądałam int i pokoik będzie raczej szaro - żółty. Najlepsze jest to ze po zeszłorocznym poronieniu Kazałam posprzedawac siostrze wszystkie ubranka po synach i zrobiła wielka wyprzedaż super firmowych ciuszków, teraz żałuję ... o losie, nie wiem jak sobie poradzić ze świadomością mamy syna i tych wszystkich samochodów samolotów straży, nigdy tego nie lubiłam .. .

Odnośnik do komentarza

Hey, wybaczcie ze tak dlugo nie odp. czasem nie ma się czasu. hmm dostalam to skierowanie do ,,kardiologa,, Poszłam i pow ze w ciąży jestem ze mam problemy z tentnem i stad to skierowanie. a ona ze terminy na luty... a ja że to za poźno.. a ona że nie może mnie przyjąć na to skierowanie a ja że dlaczego a ona ze nie moze, chyba ze inaczej..
-to ja się pytam jak inaczej?
- a ona ze no prywatnie jak pani zaplaci....
kopara mi opadla... i podziekowalam i wyszlam...
i na tyle ,.... wielcy lekarze.. musze wytrwac tydzien i poczekac na spotkanie z gin.... nie ma wyjscia nikt mnie nie przyjmie. Tętno mi wzroslo jakos wyzej niz zawsze. Ale już nie mam sił prosić się....
Ponadto zalatwiam młodemu zaświadczenie od lek. med. sportu i ciągle chodze i zalatwiam juz 2 dzien. Jutro dalej.. i zostanie mi w czwartek i jeszcze jedno z okulistą.. mam dosyc... jestem troszke zabiegana i dopadł mnie katar. ////
Ja takowych ruchow nie czuje... nie wiem czemu. Zaczełam 18 tydz.
W 19 tydz można poznać płeć????????
Bo wlaśnie wtedy mam wizyte.. i nie wiem... czy tak szybko można?????;)

http://www.suwaczek.pl/cache/2d8128e9b3.png
http://www.suwaczek.pl/cache/126e1436de.png

Odnośnik do komentarza

Heltinne dla chłopca muszę mieć nieco inną wizję niż miałam dotąd - dlatego skupiam się na chłopięcym klimacie 'retro', który jest bliski podusi, którą pokazywałam, chciałabym by cała wyprawka była spójna, dziecięca, z kolorem ale nie infantylna. Ta tapeta którą pokazałaś - !! cudna :) choć zdecydowanie jako motyw w pokoiku - reszta powinna być stonowana w podobnym odcieniu. Dla mnie ważną rolę gra światło, wielkość pomieszczenia i nawet wysokość samego sufitu. Kocham ciepłe wnętrza ale spójne, niezagracone, takie, które pozwalają oddychać, łączę wiele elementów, próbuje je ze sobą ciekawie połączyć. Więcej niż kolor dla mnie to materiały - uwielbiam je dotknąć zanim wykorzystam, coś co ma być w dotyku zimne - ma takie być. Taką sytuację mieliśmy z betonem architektonicznym w salonie, wybór jest ogromny - od tynków imitujących, poprzez farby, na wielkich ciężkich płytach kończąc - na czym stanęło? na tym co po dotknięciu było dla mnie tym czymś co chciałam uzyskać - czyt. wielkie płyty, gdzie każda z nich waży 26 kg - nie zapomnę jak zostawili nam paletę ważącą niemal tonę 200 metrów od domu, bo nie dało się wjechać tak wielką ciężarówką :D

Nasza sypialnia to połączenie granatu, koloru szampana, czerni oraz bieli. Ściana na której znajdzie się łóżeczko i niezbędne dla dzidziusia meble jest na przeciwko naszego łóżka, tu pytanie - czy kupić białe łóżeczko by stanowiło spójność z całym wnętrzem i minimalistycznie zagospodarować ten kącik by jak najbardziej pasował do całości, czy całą tą ścianę oddzielić od stylu naszej sypialni i stworzyć piękny świat małemu człowiekowi od pierwszych jego dni, ciężka decyzja, ale chyba maluch ważniejszy niż moja wizja nienaruszonej sypialni :D

Vena właśnie tego się obawiam, bo co rusz znajduję coś ciekawego, każdy wybór będzie cięzki :)

Odnośnik do komentarza

majtynka szkoda troche ubranek, rzeczywiscie. Ale przeciez nie musisz kompletowac calkowicie nowej wyprawki,ja wiekszosc ubranek kupowalam uzywanych, wygladaja jak nowki. A moze masz kolezank, ktore moga pozyczyc?

eww to chyba lepiej isc po prostu prywatnie, a nie denerwowac sie takimi sytuacjami ...
Czasem warto zaplacic by miec swiety spokoj.

Duza szansa ze poznasz plec, o ile baby zechce pokazac ;)

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Hej hej :)
Trzymajcie kciukasy dziewczyny,żeby wszystko było ok ;)
O 8:30 wizyta u mojego gin :)
Mam nadzieje,że uda sie zobaczyć malucha, albo chociaż posłuchać serduszka ..
Słabo go jeszcze czuje, bywają dni,gdzie praktycznie wcale, i zaczyna mnie to niepokoić...
No ale zobaczymy. .

Ps.dla tych bez szumiacego odkurzacza jak i dla tych które nie chcą palić kilku suszarek w ciągu kilku miesięcy (jak siostra przy corci :D) polecam SZUMISIA :)
Super sprawa :)
Przytulanka z wszytym "mechanizmem szumiacym" imitującym 5 rodzai szumu- m.in.suszarki, wody, bicia serca itp :)
Szumis znajduje sie na mojej liście zakupów :)
Cena może ciut wysoka,ale chyba warto :)
Www.szumisiesklep.pl :) na allegro tez je widzialam :)

http://www.suwaczek.pl/cache/2155b714fb.png
Trzy Aniołki 07-2014, 02-2015

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny ja wrocilam z urlopu do szarej rzeczywistości, mąż pojechal juz za granicę, wiec smutek. Mały czasem bąbelkuje, czasem cisza. Jutro o 7:40 wizyta chyba połówkowa. Trzymajcie kciuki. Później jeszcze odwiedzam pulmonologa, bo mi sie astma zaostrzyla :( a potem mam zamiar cos upolowac w sh.
Ogladam te wasze propozycje pokoikow i tak bym chciala miec co urzadzic malemu, ale niestety nic swojego nie mamy, tylko jeden pokoj, ale jakis remoncik na pewno zrobimy :) Mam nadzieje, ze uda sie przepisac nieskonczony dom moich rodzicow i bedziemy mogli sie tam urządzić. Troche to zapewne zajmie, ale jak sie uda to bedzie duzy sukces.
Wczoraj postanowil tez zrobic karuzelke nad przewijak, póki co szukam inspiracji, ale myślę o jakis prostych czarnych bialych i czerwonych ptaszkach.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6anliryno1zd8.png

Odnośnik do komentarza

Widzicie dziewczyny. Ja zazdroscilam osobom które mogą przytyć kiedy chcą i schudnąć kiedy chcą. U mnie odwiecznym problemem była niedowaga duuza niedowaga. Mam 172 cm a wazylam najwięcej 55 kg. W gimnazjum 40 było Max. Chodziłam do lekarzy bo co zjadłam to po godzinie już byłam w toalecie.. płakałam mamie ze wszystkie dzieci wyglądają normalnie a u mnie było widać wszystkie kości.. pamiętam jak dziś jak na bilansie 18 latki babka chciała mnie wysłać do psychologa bo w ygladalam jak anorektyczka.. a jadlam za dwóch. Im więcej jadłam tym mniej tylam. Dlatego tak się cieszę z każdego kilograma więcej..

Odnośnik do komentarza

Hei!
Ensueno 3mamy kciuki.
Moje baby ujawnia sie srednio raz w tygodniu, wiec jestesmy w podobnej sytuacji. Leniuszki male, eh...
Tego szumisia Miila kiedys pokazywala. Mialas okazje zobaczyc/posluchac na zywo?

kumi nie wiem jakiego rodzaju ptaszki mialas na mysli, ale jesli proste i z materialu to instrukcje jak je uszyc znajdziesz
tutaj
Szyje sie je recznie, latwo i szybko.

A jesli chodzi o pokoj dla maluszka, to wiekszosc osob wybiera kacik w sypialni tak naprawde, ktory tez mozna fajnie urzadzic przy odrobinie checi :)

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Heltinne ściany są beżowe/kremowe, do tej mięty pasuje mi bardziej szary, choć to też źle wyglądać z moimi nie musi, sama już nie wiem.

Kumi nie zazdroszczę (mam astmę), przyjmujesz jakieś leki w ciąży? jeśli nie, to poproś o choć doraźny Ventolin, to słabiutkie a jak się źle poczujesz to może pomóc - na mnie on nie działa np. w ogóle. Stale przyjmuję inhalator sterydowy (Fostex).

Ensueno trzymamy kciuki!

O szumisiu rzeczywiście pisałam, ale o tym z tej strony - http://whisbear.com/index/ - nie wiem czy wszystkie tego rodzaju misie mają ten sam mechanizm, bo czytałam, że nie każdy się sprawdza choć wizualnie mi on do końca nie pasuje, wolałabym ten ze strony podanej przez Ciebie Ensueno.

Odnośnik do komentarza

Magda wiekszosc kobiet marzy o takiej przemianie materii...
Prawda jest taka,ze raczej nie ma osob ktory w prosty sposob moga zarowno schudnac jak i przytyc, to malo realne.
Jedz rzeczy warosciowe i kaloryczne jednoczesnie typu avokado, banany,orzechy,sery,pelne mleko itd.
Zreszta,napewno masz to od dawna ogarniete

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Miilatzn.meble masz czarne? cos o tym kiedys pisalas, ale przyznam sie ze srednio pamietam .
Jesli tak to calkiem ciekawie wygladaja czarne lozecza,szczegolnie w stylu retro. Wtedy dowolnie mozesz bawic sie dodatkami,swietnie beda wygladac szarosci,zolty czy mietowy. Na scianie naklejki np.kropki ,ktore Ci sie spodobaly.

kumi super ptaszki,mozna wszyc dzwoneczki w plastikowych opakowaniach z jajek niespodzianek i wykorzystywac jako maskotki-grzechotki. O ile nie przymocujesz sznurkow na stale (mozna wykorzystac rzepy)
Szylam kiedys pileczki dla niemowlat z dzwoneczkami, fajna zabawka.

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Jestem już i od razu sie melduje :)
Niestety USG nie zrobili :( ku mojemu niezadowoleniu ;P
Ale potuptalam do położnej posłuchać serdunia i... jest super ;D
155, wiec podobno idealnie do wieku ciąży :)
Maly kopal w urządzonko,jakby wkurzalo go przygniatanie :) hihi :)
A słabiej go czuje,bo podobno za lozyskiem mi sie chowa a to amortyzuje odczucia :)
Ale jak to położna stwierdziła max 2-3 tyg (czyli ok 21 tyg) i będę czuła go dużo wyraźniej :)
Wszystkie wyniki badan wręcz książkowe. Az lekarz w szoku był,bo to podobno na tym etapie ciąży rzadko sie zdarza.. :) oby tak dalej :)
Ale myślę ze to wynik tego ze tonami pochlaniam owoce i nabiał ;)
Do tego wrocilam ostatnio do witamin bo włosy zaczęły mi sie sypać :/ ale już jest lepiej z nimi na szczescie.
Za 3 tyg połówkowe :) juz nie moge sie doczekać :)
I tak żyje od terminu do terminu :) oby do przodu :)

Buziaki dla wszystkich.
Dużo zdrowka mamuski :*

Ps.szumisia widzialam i "sluchalam". Slysze tez wiele pozytywnych opinii na jego temat :)
Z zakupem jednak czekam na polowkowe i potwierdzenie płci,żeby wiedziec jakiego wybrać ;)

http://www.suwaczek.pl/cache/2155b714fb.png
Trzy Aniołki 07-2014, 02-2015

Odnośnik do komentarza

Nat tak, wiem wlasnie.
Ja w ogole wyprobowalabym najpierw, czy ten dzwiek dziala na Malucha, bo nie dzieje sie tak w kazdym przypadku. A te szumiski tanie nie sa..
Szukalam na necie odp.urzadzenia, ktore mozna wszyc w maskotke, ale bez powodzenia. Mam swoja wlasna wizje takiej zabawki...

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...