Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Co do ruchow, dla tych co w pierwszej ciazy, to nie jest norma zeby juz je czuc. Mowi sie ze ok 18 tc pierworodka (dziwne słowo) moze juz poczuć motylki od srodka. Latwiej jest tez tym mamom lezacym, mniej aktywnym. Ja w poprzedniej ciazy poczulam 17/18 tc. Teraz szybciej, ale to tez nie regula.
Niedlugo juz kazda sie bedzie cieszyc ruchami, a za jakis czas bedziem prosic nasze dzieci zeby juz tam mocno nie kopaly, bo przy 2kg dziecieciu kopniak w pecherz to juz nic milego... serio serio:)

Co do wlosow na brzuchu, to mnie ta przyjemnosc doleciala... bryy. Dobrze, ze po porodzie wypadną i wytrą sie w wiekszosci. Reszte laserem pożegnam...

Co do spania to ja bym chciala tak 12 h przespac jednym ciągiem. Niestety budze sie w nocy co godzine, dwie bo jest mi niedobrze:( wstaje umęczona, ale w dzien nie spie, bo w nocy potem jest jeszcze gorzej...

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

secondtry juz wychodze prawie ale jeszcze napisze ze jak sie tak uzygam, uplakam i usmarkam to potem wszystko jest lepsze
Wczoraj przeklelam mojego meza za to ze sie ze mnie smieje Powiedzialam ze oby kiedys mial wszytkie obiawy ciazowe przez 9 mies to mi zripostowal ze juz teraz wie dlaczego brzuch i cycki mu rosna Bo jestem wiedzma co rzuca klatwy Oczywiscie dostal w ten jego brzuch pozadnego beca ale tylko sie smial Jeszcze troche a bedzie si smial przez lzy jak go mala w nocy bedzie budzic albo okupczy mu sie po same uszy :D

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny!
@Vena jak się czujesz? Trochę mi narobiłaś stracha, odpoczywaj i dbaj o siebie.

@Secondtry ciesze się, że nowa gin super i rozwiała Twoje wątpliwości! :)

Ja tak dużo myślę o ruchach ostatnio, że aż mi się śniło, że dziecię mi się rusza i pokazywałam przyszłemu tacie :) niestety jeszcze nic nie czuje, mam nadzieje ze w trakcie dwóch tygodni się to zmieni.

Gratuluję dziewczyny udanych badań i tego, że wszystko w porządku!

Odnośnik do komentarza

Mila - no ja bardzo dużo już przytyłam, 10 kg (a jestem w 13 lub 14 tygodniu ciąży - mój doktor mówi, że 14, natomiast Pani od usg prenatalnego, że 13 -)))). Z tymi rozstępami to bardziej je widziałam pod światło, teraz się smaruję co 4 ha i znikły .. Ale chyba przez to, że taki mam duży brzuch to mam schizę, że wraz się obudzę i będę miała posiekany brzuch.

Vena127 - ja mam 34 lata i dostałam skierowanie na badania prenatalne. Nie robiłaś sobie takich ?

A tak ogólnie to wczoraj wzięłam taki lek relanium na rozluźnienie, bo myślałam że mi rozerwie brzuch. Cały dzień albo siedziałam bardzo skurczona albo stałam w nieciekawych pozycjach i wieczorem po kolacji miałam wrażenie, że każdy mięsień i organ w środku jest poskręcany na maxa. Wzięłam lek o 2 w nocy jak już za chiny nie przechodziło i zadziałał gdzieś dopiero o 3. Masakra. Dziś idę do lekarza i powiem mu o tym i dowiem się czy na te skurcze jest jakiś inny lek, bo ten relanium to bardziej na uspokojenie, a rozluźnienie mięśni to niejako skutek uboczny. Ale dobrze, że i tak to załagodził.

Miłego dnia dziewczyny :-)

Odnośnik do komentarza

@Secondtry cały czas myślę o tym co mi powiedziałaś, żebym poszła do ginekologa gdzieś prywatnie, żeby mi zrobił usg i uspokoił ale już sama nie wiem czy to rzeczywiście takie szkodliwe dla dzidziusia? ostatnie miałam 9.10 i teraz planową wizytę mam 19.11 więc po 6 tygodniach, oszaleje chyba do tego czasu a z drugiej strony wmawiam sobie, że jak nie można to nie można. Ech

Odnośnik do komentarza

cześć dziewczyny dawno mnie nie było melduje że samopoczucie super tylko nadal mam bóle kręgosłupa w dolnej części ruchy dziecka czuje tylko musimy się zgrać bo jak ja chce odpoczywać to dzieciątko się wierci
trzymam kciuki Sylwia żeby wszystko było ok
i za resztę dziewczyn żeby niepokojące objawy ustąpiły jeszcze nie nadrobiłam całego tygodnia ale bardzo się staram jestem na stronie z bigosem i bardzo bym sobie zjadła

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44j81ysxl6n.png

Odnośnik do komentarza

Jestem świeżo upieczoną mężatką :D Mieszkamy z mężem w Niemczech. Mam 29 lat. To nasza pierwsza ciąża, planowana (udało się za pierwszym razem!!!). Jak już pisałam jestem w 15 + 4 tc. Ogólnie czuje się bardzo dobrze. Najgorzej było w 6, 7 i 8 tc - nudności, brak apetytu, ból brzucha, ale nie wymiotowałam ;) Metaliczny posmak w ustach, krwawienie z dziąseł (do teraz). Miałam też małe plamienie w 6 tc (panika, płacz i czarne myśli...), ale od razu pojechałam do lekarza i dostałam szczepionkę (mam negatywną grupę krwi) i tabletki dopochwowe; nie mogłam wstawać przez tydzień z łóżka. Na szczęście wszystko skończyło sie dobrze :) Jestem po badaniu przyzierności karkowej i wszystko jest super :)

Teraz odczuwam jedynie zawroty głowy.

Od pierwszej wizyty u lekarza pracowałam jakis tydzien :) Teraz siedzę w domu, a pensja wpływa na konto :) Odpoczywamy i czekamy na pierwsze ruchy Maleństwa :)

Odnośnik do komentarza

Wroczaj doswiadczyłam troche waszego "pawiowania". wczesniej wymiotowałam moze ze 2-3 razy. wczoraj zjadłam loda i wymiotowałam 500m od garażu do domu. Po drodze oczywiście mijali mniej wszyscy sasiedzi, którzy pewnie pomyślsi, ze jestem nieźle naw*&!@a. Oj nie było to miłe, dzidzia najwyraźniej lodów nie lubi.

Ja jestem w 16tyg (lub w 17 to wszystko zalezy do jakiego lekarza pójde ;) ) i też jeszcze ruchów nie czuje i troszkę mnie to smuci. chlip chlip

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza

Hej. Ja jestem w 17 tyg, pierwsza ciąża i już było jakieś jakby pukanie od środka ;) To chyba jednak dzidzia się odzywa.
A tak poza tym to mam takie pytanie, przy pierwszej wizycie u gin był wyznaczony przewidywany termin porodu na 27 marca, później po usg gin wpisała, że 4.04. więc które bardziej wiarygodne. Rozbieżność taka duża od czegoś zależy??

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny! :)
Tak przeglądam was sobie od kilku tygodni aż wkońcu postanowiłam i ja napisać, co tak siedzieć in cognito nie będę :)
Jestem w 18 tygodniu ciąży, termin mam na 4.04.
Mieszkamy z mężem na stałe w Norwegii, a tu trochę się wszystk różni od tego jak jest w Polsce i od tego jak wy opisujecie :)
Jest to moja pierwsza ciąża i żadnych doświadczeń nie mam ale czuję się super. Wymiotów nie miałam wcale, tylko mdłości z rana przed zjedzeniem czegokolwiek, im większy był głód tym więsze mdłości a tak po za tym to wszystko jest jak przed ciążą :) z czego się bardzo cieszę, bo jak czytam o was biedulki to naprawdę tylko współczuję.
Co do ruchów, to w sumie tak jak mówiłam nie mam żadnych wcześniejszych doświadczeń, ale czasami mi się wydaję jakby maluszek się tam wiercił bo odczuwam takie bulgotanie w poniżej pępka, ale narazie wyraźnych ruchów i kopnięć nie było. :(
5 listopada idziemy na USG i mam nadzieję ze wszystko jest w porządku, dzidzia zdrowa i że poznamy płeć.
To na tyle na początek, pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza

Witajcie nowe rodzace w kwietniu
Nancy mi po pierwszej wizycie termin wypadl na 8/04 liczone od ostatniej miesiaczki ale odrazu powiedzial gin ze data bedzie inna Druga wizyta i bylo na 13/04, a ostatecznie po prenatalnych wyszlo ze jednak 10/04 Ale nie przejmuj sie i nawet jesli masz na marzec zostan z nami
Dziewczyny bylam na miescie i w nagrode za to ze musialam wstawac dzisiaj o 6 wciagnelysmy trzy cheeseburgery z dzidzia Kupilam tez wage i ja piernicze jak babcie kocham osiagnelam wage jakiej jeszcze w zyciu nie mialam a mianowicie 55 kg W sumie to pewnie to moje nowe cycusie w rozmiarze D i lekko wystajacy brzuch Brawo Ja

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...