Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na święta dostałam pod choinkę microlife nc 150 jak na razie sprawdzałam na sobie i jest dokładny. Działa na podczerwień ale nie punktowo tylko trzeba przesunąć termometr po czole nad łukiem brwiowym od środka czoła do skroni. Mam też zwykły szklany ( one są alkoholowe a wyglądają jak by miały rtęć w środku ) wiec w razie wątpliwości będę mierzyła w pupie może kupie tez jakiś tani z miękką końcówka. Co do majtek poporodowych to jeśli nie ważymy ok90-100 kg to ten mniejszy rozmiar na pewno będzie ok. Pewnie już o tym mówiłyscie ale dodam że ważne żeby nie były z mikrofibry ( chyba, wyglądają jak by były z agrowlukniny) tylko właśnie z takiej siateczki tkanej
Powiedzcie mi kochane czy zastanawialiście się nad bankowaniem krwi pempowinowej ? Trochę to kosztuje ale na świecie coraz częściej i w większej il. chorób się ją wykorzystuje. Czy któraś z was może juz to robiła ? W którym banku ?

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Marty łeb obdarty ja kupię prawdopodobnie w gemini większość rzeczy, bo jak porównywałam, to cenowo wychodzi chyba najkorzystniej. Dla mnie duży plus, bo do Gdańska do jednej z aptek dostawa jest za darmo bez względu na koszt zakupów, więc nawet jeśli za coś zapłacę większą cenę, to przynajmniej nie dokładam do dostawy.
Tutaj masz apteki, w których można odebrać zamówienie i koszty dostawy: http://www.aptekagemini.pl/webpage/dostawa.html

http://www.suwaczki.com/tickers/010ipc0z29zaqrhk.png

Odnośnik do komentarza

My mamy ten termometr: Termometr BEURER FT 90. Podobno najlepszy. Mój mąż za nim go kupił wyczytał chyba wszystko na temat termometrów elektronicznych. Oczywiście wiadomo, że nic nie zastąpi rtęciowych jednak dla maluszka wygodniej i lepiej elektroniczny.
Co do maści na sutki podobno Alantan jest dobry i działa też na odparzenia dla maluszków, a cena bardzo przystępna. W gemini 5,49 zł.

http://www.suwaczek.pl/cache/ebe45947a3.png

Odnośnik do komentarza

Właśnie próbuje dostac sie do przychodni by zrobic test z glukoza, i jest strasznie.. glod mnie dobija a ilosc ludzi plus korki zle dzialaja na moje hormony.. musze jakos wyluzowac.. ale fakt brakuje mi siły i to jest irytujace, a jeszcze bardzuej to ze wszyscy myska ze jest obok mnie miejsce i pchaja sie po chamsku.. a to moj brzuszek... :(

Odnośnik do komentarza

Czesc. Wczoraj wizyta i szyjka zaczela sie skracac. Niby ni powinnam narzekać w porownaniu do secondtry czy Kini i innych bo mam 3,5 ale w ciagu 3 tyg skrocila sie o 1,5cm. Tu jest problem. Dziecko tak napieralo wczoraj ja myslalam ze nie dam czasami rady isc. Dostalam luteine i aspargan to samo co w tamtej ciazy. Za 2 tyg kontrola. A niby w tamtej juz mi sie skracala w 22 ale w 30mialam rozwarcie. Teraz jest problem bo mam wiecej lezec jak leze to dziecko ok jak wstaje to cisnie na szyjke i boli. Tego nie czulam w tamtej. A problem w tym ze lezecwiecej a ja i tak duzo leze. A przy 17mies corce sie nie da, maz i tesciowa w pracy. Pozniej mam luz ale dziecko tezchce so mnie i tak juz jest zenie poleze. Wieczorem tez placz nahle zaczela kaszlec smarkac i to uczulenie wiec dzis lekarz. I jak tu odpoczac. Mi mowila ze bylebym do 36 donosila bo i tak przed terminem ur. Wiec w swieta chyba. A tu goscie zaraz beda wpadac. Eh szkoda slow. Nie wiemo co miec wiekszy zal o to ze Wojtus (kolejna ciaza) zagrozony czy o to ze mam nie tulic nosic corki a to sie nie uda bo taka mala nie zrozumie. Niby 3,5to duzo ale jak juz ruszylo to ja wiem jak bylo i juz wszystko stracilo kolor. A ja zamast lezec zaraz ide robic sniadania corce i poranna toalete. Wybsczcie smety ale jest mi zle tym bardziej ze to ze soba nie gra bo Wojtus fika jak szalony na usg reke wyciagnal za glowe niga na noge jak na lezaku hehe.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Vena dzięki :) to wiem i dzis nie mialam skrupułów :) sprawnie poszlo, teraz siedze i wegetuje. Glodna jestem, mam ze soba kanapke, ale licczylam ze do 9.40bedzie po wszystkim, ale mialam przygody w drodze typu zepsuty tramwaj.. wiec o 10.30 ostatnie pobranie. Tylko ze mdli mnie po wypiciu tego g.... staram sie nie ruszac co by nie zwrocic...

Odnośnik do komentarza

Melly współczuję bardzo... moze jak juz mozesz lezec to staraj sie z pupa i nogami wyzej, tak jak ktoras z dziewczyn radzila.. faktycznie mala córcia to problem w takiej sytuacji.. ale jak pogadasz z mezem i tesciowa to moze uda sie wypracować jakos wspolnie wiecej możliwości leżenia dla Ciebie i Wojtusia.. trzymam kciuki!

Odnośnik do komentarza

Martyłebobdarty ja też tylko gemini, kiedyś zamawiałam w dozie online, było taniej niż stacjonarnie ale i tak nie tak tanio jak w gemini, powyżej 300 zł bezpłatna dostawa, można też płacić za pobraniem, stosunkowo szybko wszystko przychodzi. Polecam.

Vena z tymi kolejkami masz rację, wiele miejsc ma takie akcje 'kobiety w ciąży bez kolejki', ale ja jakoś nie umiem korzystać z tych przywilejów, bo jak widzę na sobie te wszystkie spojrzenia i wypowiedzi starszych pań, że 'ciąża to nie choroba', to się odechciewa :P

Melly 3,5 to dużo, ja miałam chyba tyle ostatnio, ale jeśli miałaś 5 cm to rzeczywiście różnica jest znaczna. Nie martw się, w poprzedniej ciąży wszystko postępowało szybciej, tu jednak pare tygodni na plus, staraj się nie nosić małej - jak będzie chciała to weź ją na kolana :) jak leżysz to rzeczywiście pupa i nogi do góry - wtedy mniejszy nacisk na szyjkę. Ja mam gina jutro o 8.40 i to test dla nowej babeczki, mam nadzieję, że wszystko się ustabilizowało, choć wczoraj znów miałam twardy brzuch. Może za dużo siedzę półleżąc a nie leżę na płasko, sama już nie wiem.

Odnośnik do komentarza

Ataa staraj się o tym nie myśleć, ja prawie zasnęłam a potem było mi słabo, ale w międzyczasie przejrzałam chyba cały internet i jakoś zleciało.

Dziewczyny, ile kg u Was na plusie? i czy są jakieś tabele mówiące o przyroście masy ciała w ostatnim trymestrze? zastanawiam się ile jeszcze natłukę, na razie +6kg.

Odnośnik do komentarza

Ataa powodzenia na glukozie. Nie wymiotuj bo bedziesz musiala pic jeszcze raz! :)
Melly wspolczuje. Moze nie bedzie tak zle? W koncu zblizamy sie do finiszu. Ktos kiedys pytal o darmowe badania 3d na slasku. O badaniach nie slyszalam ale ktoras kolezanka kiedys pisala o bezplatnych warsztatach swiadomy porod. Sa w katowicach tez.

Bartuś 14.04.2016 r. :-*

http://www.suwaczki.com/tickers/zem36iye9v5ivesn.png

Odnośnik do komentarza

Melly odpoczywaj jak tylko będziesz miała możliwość. Moja szyjka w 29 tyg. to 3 cm i lekarz na IP powiedział, że bardzo długa i tak ma być.
Ja tam korzystam z przywileju podejścia bez kolejki do kasy. Skoro jest taka możliwość to dlaczego nie. Póki co komentarzy żadnych nie słyszałam, a jak usłyszę to znając mnie odgryzę się chyba, że mąż będzie obok to mnie powstrzyma :-)

http://www.suwaczek.pl/cache/ebe45947a3.png

Odnośnik do komentarza

Miila kiedys natknelam sie najakims portalu na kalkulator wagi, i on obliczal jak w ktorym tygodniu moze ksztaltowac sie waga, calkiem fajnie bylo to przedstawione, i zawsze to jakis poglad, wg niego bede na koniec wazyla miedzy 82 a 85kg jesli dobrze pamietam. Na razie mam 77,5.

Zostalo mi pol godz. Czytam ksiazke, najgorsze chwile chyba mam za soba.. tj. Odruch wymiotny i mroczki przed oczami..
Co di kolejek i pierwszenstwa to tez mam problem by upomniec sie o swoje. Zostawiam sprawe sumieniom osob ktore spotykam, ale dzis po trudnej drodze do glownie na stojaco i swiadomosci ile musze tu tkwic nie mialam problemu z tym zeby slorzystac z puerwszenstwa..

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny, czytam Was regularnie ale jakoś ciężko mi się odezwać przyłapalam totalnego doła:( leżę przez większość dnia a jest mam wrażenie gorzej niż było. ... wczoraj wieczorem macica kurczy la mi się co 5 min, ale bałam się jechać do szpitala wzięłam dodatkową nospe max i trochę pomogło dziś od rana tez się kurczy w sumie za każdym razem jak się przekręce na któryś z boków lub wstanę. Póki nosa jeszcze działa jednak nie chce jechać do szpitala boje się zostać boje się złych wiadomości. Mimo podniesione matryca i poduszki pod tyłkiem mały ciśnie i uderza na samym dole jak dotknęła brzucha a właściwie wzgórza lonoeego to czuje jakby był w pochwie, nie wiem jak to jest możliwe czy macica się tak odgiela. Tak bardzo chce żeby było normalnie... Miila w 3 trym dla szczupłych kobiet 0.5 kg na tydz, ja teraz bardzo tyle bo się nie ruszam i jedyna przyjemność dla mnie to jedzenie na plusie juz 8 kg.

Odnośnik do komentarza

Melly trzymaj się dzielnie i staraj nie forsować, wiem że to łatwo powiedzieć przy energicznej deulatce, która nie usiedzi 5 min.Tak czy inaczej szyjka wcale któtka nie jest i wcale nie jest powiedziane, że musi się skracać w takim tempie, tego życzę :-*

Glukozianki, powodzenia na testach :)

Ja mam wizytę w czwartek, USG prenatalne ostatnie.Mam nadzieję, że wszystko bedzie dobrze, ale wyniki moczu takie sobie niestety... Potrzymajcie kciuki proszę :)

Miila czekam na referat z wizyty w MF ;) i też mam nadzieję, że u Was wszystko będzie dobrze.Przytyłaś niewiele, zwłaszcza przy twoich gabarytach niewielkich.Chudziaki takie mają inną skalę przyrostową, także nic się nie martw :)

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

malaga82 dzięki za info o darmowych warsztatach już się zapisałam :)
Darmowych 3D chyba nie ma w tym roku na Śląsku - ja przynajmniej nie znalazłam informacji w tym temacie. Za to w zeszłym co chwilę ktoś organizował :-/
A czy któraś z Was robiła takie USG 3D lub 4D?
Jakie wrażenia?
Oczywiście wiem, że kwestie zdrowotne maluszka mają pierszeństwo, ale wiadomo, że łzy same się do oczu cisną jak przynajmniej na ekranie można obejrzeć maluszka.

http://www.suwaczek.pl/cache/69b50ea65d.png

Odnośnik do komentarza

Zerdka ja mialam tylko zwykle usg, i powiem Ci ze nawet nie szukam innego. Widzialam zdjecia nie raz z takiego 3d i budza one we mnie wstret, zbyt dokladnie wszystko oddaja. Ale ja juz taka dziwns jestem :-) jak przeczytalam ze dziecko w szputalu umyja mi w drgiej dobie i ze dwie godz ma mi lezec na brzuchu zaraz po, to odruch wymiotny mialam bardzo silny. Wiem ze to w sumie dobrze, ze to wazne itd i klade to sobie do głowy, nie mniej dziwolag ze mnie i juz...

Odnośnik do komentarza

majtynka jak noe do szpitala to do gin bo sama sie tylko bedziesz bala stresowala.

Dzieki dziewczyny staram sie myslec inaczej, wlasnie ja myslalam ze wyjsciowa to 3,5 a ta ze ostatnio mialam 5 wiec to mjoe dobilo. Inaczej sie juz nie da. Przeraza mnie szpital bo corka jeszcze 1,5 roku nie ma. Oby sie noe skracalo. Jeszcze jak cos to pesar a wtedy to juz lezenie. Tyle ze pesar to tez infekcje itd. Narazie jest dobrze po prostu wiecej lezenia, bo wie ze lezenie calkiem niemozliwe. No noe panikuje juz taki dol chwilowy oby do przodu. W nastepnym tyg kontrola pozniej bede sie troche niecierpliwic bo az 3 tyg czekac na kontrole ale ufam lekarce.
Wiecie ciaza to noeprzewidywalny stan, ktos ma zdrowa ciaze a nagle w nocy porod niespodziewany (tak mowily we wczesniakach) a z drugiej str ktos tak jak ja byl szykowany na wczesny porod ur wczesniaka ale zdrowego. Mialam wiecej kontroli bo wczrsniak a wszyscy specjalisci zdziwieni bo corka zdrowa. Po prostu loteria. Ja to po pierwszej ciazy kazda ciezarna i kazda matke zaczelam traktowac jeszcze z wiekszym szacunkiem, tyle wyrzeczen i porod to duzo. Kazda matka jest superbohaterka.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Majtynka a masz luteine? moim zdaniem (choć lekarzem nie jestem) w przypadku tak częstych skurczy luteina koniecznie, przejedź się na IP, nie musisz wcale zostać ale może choć dostaniesz leki do domu, ja bym się bała tak biernie czekać czy będzie lepiej czy nie.

Nat no pewnie, dam znać :) trzymam kciuki za Wasze usg, ja miałam je mieć 27.01 ale to chyba trochę za szybko, tymbardziej, że akurat w styczniu mały co chwile pod usg :S

Malaga dzięki! zaraz poczytam :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...