Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Mi się wydaje że to dużo trudniejsze jest bez tego glukometru, bo tak w sumie nie wiadomo jak to jedzenie wpływa faktycznie na cukier.
Można się wspierać tymi tablicami IG, wtedy przynajmniej ma się jakiś wskaźnik co jak może wpływać na cukier.

Odnośnik do komentarza

np w tabeli IG jabłko ma 35 czyli niski indeks, więc teoretycznie mozna zjeść sobie jabłko, ale jabłko może być słodkie lub kwaśne, i w sumie nie wiadomo jak duże to jabłko i czy to jabłko lepiej przed posiłkiem głównym czy po. Ogólnie owoce/warzywa powinno sie jeść przed posiłkiem głównym bo krótko przebywają w żołądku, ale jak jest w cukrzycy?
To samo pomarańcza ma indeks 35 a nie powinno się za bardzo jeść.

Odnośnik do komentarza

Haneczka! Nie wiem czy masz tak samo jak ja ale powiem jak jest na moim przykładzie. Jestem slodka mamą. Poziom cukru ponad normę zdaza mi sie na czczo i po śniadaniu. Po śniadaniu kiedy jestem osłabiona, mam zawroty głowy i mam ochotę się tylko położyć to juz wiem ze poziom cukru jest wysoki powyżej normy. Rozumiem ze wyniki krzywej masz w normie bo inaczej dostalabys skierowanie do diabetologa. Skoro masz glukometr to może spróbuj kupic paski do niego. Wtedy będziesz mogla sprawdzić poziom cukru.

Odnośnik do komentarza

leniwiec_leniwiec
Dziewczyny, pytania, pytania:)
1. Moglybyscie (te, ktore zamawialy) podac linki do stron z koszulami do karmienia ?
2. Chcialabym kupic pozytywke maskotke dla Elizy. Znacie cos fajnego z przyjemna muzyczka?
3. Czy uwazacie, ze warto jest kupic spiworki z dlugim rekawem ? Czy wystarcza te zapiane na ramionach+ kaftanik?
Milej nocki!

1. http://allegro.pl/wyprzedaz-topowy-model-koszula-do-karmienia-l-xl-i5417792674.html
2. Wszystkie pozytywki są raczej takie same,u nas małemu sama kupywałam,straciłam 45zł a po pół roku zepsuł po prostu, teraz widziałam właśnie te co monimoni pisała są za 19,99 i fajne są takie milusie;)
3. Ja osobiście nienawidziłam te na ramionkach wiązane,syna rodziłam w listopadzie więc wolałam mieć body z krótkim lub długim,ale też mi pare zostało wiązane na ramieniu i kiłka szt wiązane z boku,tylko jak mówie ja zwracałam uwage,że jak weźmiemy na rączki czy na spacerek pójdziemy wolałam aby brzuszek i plecki były zakryte:)

Miałam też gdzieś link na allegro,gdzie koszule do karmienia kupywały dziewczyny za 16,50 jak znajde a nie zapomnę wrzuce linka

http://s6.suwaczek.com/201011135561.png
http://s6.suwaczek.com/201603311580.png

Odnośnik do komentarza

Bad.Woman
Dzieeeeń dobry po ponad dwóch tygodniach nieobecności :-*

Jeszcze w między czasie byliśmy na 3/4D i przedstawiam Wam moją córkę :-) 1200 gr szczęścia pod sercem :-*
będzie skradać serca Waszym synom :-D :-* :-)

A przy okazji... bardzo mi Was brakowało!!!!!!!!!

Te stópki obok główki bosko wyglądają;)ułożona prawie tak jak Kamili mała:)

Pod koniec 7miesiąca nasze maluchy już po ok.2kg mogą mieć:)

http://s6.suwaczek.com/201011135561.png
http://s6.suwaczek.com/201603311580.png

Odnośnik do komentarza
Gość przyjazna

marta33
Haneczka! Nie wiem czy masz tak samo jak ja ale powiem jak jest na moim przykładzie. Jestem slodka mamą. Poziom cukru ponad normę zdaza mi sie na czczo i po śniadaniu. Po śniadaniu kiedy jestem osłabiona, mam zawroty głowy i mam ochotę się tylko położyć to juz wiem ze poziom cukru jest wysoki powyżej normy. Rozumiem ze wyniki krzywej masz w normie bo inaczej dostalabys skierowanie do diabetologa. Skoro masz glukometr to może spróbuj kupic paski do niego. Wtedy będziesz mogla sprawdzić poziom cukru.

Haneczka
Mam tak samo z tymi cukrami na czczo i po śniadaniu. Na czczo dochodzi do 104 i wtedy chce mi się spać. Czasem mam poniżej 90 i calkiem inaczej sie czuje, bardziej rześko.
Na pierwsze śniadanie jem jedna kromkę z chuda wędlina, najczęściej chleb graham bo mi służy i smakuje. Na drugie zazwyczaj juz dwie z warzywami i np.jedno male jabłko lub kiwi lub mandarynkę, pól pomarańcza, pól grejpfruta kawałek pamelo. Jedno z wymienionych. Po obiedzie lub podwieczorku kolejną część owoca. Nigdy do 1 śniadania i kolacji.
Mam nadzieje ze trochę pomogłam.
A paski do glukonetra można kupic bez recepty tylko że drożej.

Odnośnik do komentarza

~przyjazna
marta33
Haneczka! Nie wiem czy masz tak samo jak ja ale powiem jak jest na moim przykładzie. Jestem slodka mamą. Poziom cukru ponad normę zdaza mi sie na czczo i po śniadaniu. Po śniadaniu kiedy jestem osłabiona, mam zawroty głowy i mam ochotę się tylko położyć to juz wiem ze poziom cukru jest wysoki powyżej normy. Rozumiem ze wyniki krzywej masz w normie bo inaczej dostalabys skierowanie do diabetologa. Skoro masz glukometr to może spróbuj kupic paski do niego. Wtedy będziesz mogla sprawdzić poziom cukru.

Haneczka
Mam tak samo z tymi cukrami na czczo i po śniadaniu. Na czczo dochodzi do 104 i wtedy chce mi się spać. Czasem mam poniżej 90 i calkiem inaczej sie czuje, bardziej rześko.
Na pierwsze śniadanie jem jedna kromkę z chuda wędlina, najczęściej chleb graham bo mi służy i smakuje. Na drugie zazwyczaj juz dwie z warzywami i np.jedno male jabłko lub kiwi lub mandarynkę, pól pomarańcza, pól grejpfruta kawałek pamelo. Jedno z wymienionych. Po obiedzie lub podwieczorku kolejną część owoca. Nigdy do 1 śniadania i kolacji.
Mam nadzieje ze trochę pomogłam.
A paski do glukonetra można kupic bez recepty tylko że drożej.

Ja tak wlasnie jem ostrożnie. Na śniadanie bułka orkiszowa z sałata i wędlina na drugie śniadanie jogurt naturalny z połowa grapefruita na obiad bazowy ryż grillowana pierś z kurczaka i sałatka. Wyniki krzywej miałam złe. Ale wizyta dopiero na tygodniu teraz bo jak sie okazuje wymaga to konsultacji.

A paki do glukometru sa każde inne. Wiec muszę zmienić glukometr na taki z bardziej dostępnymi

Odnośnik do komentarza

Ania ja mialam tak samo kolo 22 tc. Tez zauważyłam,że mi sie cos saczy czasem z piersi albo jak ja scisne. Ale w sumie teraz to sie uspokoilo. Nigdy nie mialam przemoknietej koszuli ani ubran. Teraz czasem widzę,że mam na piersiach takie zaschniete grudki,ale narazie sie tym nie przejmuje. Od okolo 7 tyg nic więcej nie naplywa :)
Madika śliczna choinka. Jest juz klimat :)
Aga to super, ze z Asia lepiej. Podobna do Ciebie :) i pierniczki śliczne. Zdolniacho Ty :)

Odnośnik do komentarza
Gość przyjazna

Haneczkaa
~przyjazna
marta33
Haneczka! Nie wiem czy masz tak samo jak ja ale powiem jak jest na moim przykładzie. Jestem slodka mamą. Poziom cukru ponad normę zdaza mi sie na czczo i po śniadaniu. Po śniadaniu kiedy jestem osłabiona, mam zawroty głowy i mam ochotę się tylko położyć to juz wiem ze poziom cukru jest wysoki powyżej normy. Rozumiem ze wyniki krzywej masz w normie bo inaczej dostalabys skierowanie do diabetologa. Skoro masz glukometr to może spróbuj kupic paski do niego. Wtedy będziesz mogla sprawdzić poziom cukru.

Haneczka
Mam tak samo z tymi cukrami na czczo i po śniadaniu. Na czczo dochodzi do 104 i wtedy chce mi się spać. Czasem mam poniżej 90 i calkiem inaczej sie czuje, bardziej rześko.
Na pierwsze śniadanie jem jedna kromkę z chuda wędlina, najczęściej chleb graham bo mi służy i smakuje. Na drugie zazwyczaj juz dwie z warzywami i np.jedno male jabłko lub kiwi lub mandarynkę, pól pomarańcza, pól grejpfruta kawałek pamelo. Jedno z wymienionych. Po obiedzie lub podwieczorku kolejną część owoca. Nigdy do 1 śniadania i kolacji.
Mam nadzieje ze trochę pomogłam.
A paski do glukonetra można kupic bez recepty tylko że drożej.

Ja tak wlasnie jem ostrożnie. Na śniadanie bułka orkiszowa z sałata i wędlina na drugie śniadanie jogurt naturalny z połowa grapefruita na obiad bazowy ryż grillowana pierś z kurczaka i sałatka. Wyniki krzywej miałam złe. Ale wizyta dopiero na tygodniu teraz bo jak sie okazuje wymaga to konsultacji.

A paki do glukometru sa każde inne. Wiec muszę zmienić glukometr na taki z bardziej dostępnymi

To jeszcze dodam pięć groszy. Absolutnie nie jemy żadnych bułek. Pieczywo razowe, graham, Witalis.Chleb. Musisz dobrać ten dla siebie.
Nabiał tylko po poludniu, nawet jogurt naturalny.

Odnośnik do komentarza

Hej Brzuchatki Wieczorkowo ☺
Jak mi dni lecą, błyskawicznie!
Nadrobiłam, witam Nowe Mamy, a wszystkim zdrówka i dobrych wyników.
My już zorganizowaliśmy choinkę, Mężu wczoraj ogarnął chatę na błyska i dziś już popakowaliśmy prezenty☺ w kuchni na święta działać dużo nie będę bo makowiec i pieczywo zamówione w regionalnej piekarni, jedynie sałatkę warzywną i śledzie, resztę dostarcza Mama i Teściówka - nie kazały nic robić
W piątek mieliśmy wizytę u profesora, Oluś 1100g, a Marysia 1020g. Dodatkowo zrobili mi kwasy żółciowe bo mnie łapki swędzą - wyniki za ok. 10 dni. Ale poza tym wszystko ok i rozpakujemy się ok. 20 lutego ☺ nasza Królewna dała sobie zrobić nawet fotkę, za to Syn wypiął się pupą i plecami - chyba nie lubi zdjęć.

monthly_2015_12/marcoweczki-2016_41207.jpg

monthly_2015_12/marcoweczki-2016_41208.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsve6ydmpbaj4io.png

Odnośnik do komentarza
Gość przyjazna

Haneczkaa
Nabił zjadłam około 13. I wlasnie sie muszę za tym chlebem zakręcić . Sa takie momenty ze jak coś zjem albo nawet nie to zbliża sie taka godzina iks :) nogi z waty i słabo mi. Ciekawe czy mleko migdałowe można pić

Kurczę ciekawe z czym to jest związane..
Mi powiedziano ze mleka to tylko pól szkl.dzienne niestety, żółtego sera unikać. A posiłki jem tak :
1 śniadanie ok.8:30, 2 śniadanie ok.10:30-11:00, obiad 14:00 lub 14:30, podwieczorek 17:00 lub 17:30, kolacja 20:00 lub 20:30 i ok. 22:30 mini kolacja nr.2 to jest pól kromki chleba z chuda wędlina lub jogurtem naturalnym.
Mam nadzieje ze szybko dostaniesz się do diabetologa i dowiesz się co i jak.
Ja jak odebrałam wyniki to poszłam z marszu do rodzinnej (bo giną miałam za tydzień) i id niej dostałam glukometr i skierowanie do diabetologa z dopiskiem pilne no bo w ciąży. W zestawie glukom.bylo 5 pasków wiec pomierzyłam sprawdzić a do diabet.dostałam sue praktycznie z dnia na dzień. Gdyby nie to, to pierwszy raz poszłabym prywatnie. Straciłam trzy ciążę, o ta staraliśmy się b.dlugo (ivf) i po prostu z niczym nie czekam.
PS.teraz kolacja dwie kromki ze schabem pieczonym, roszpunką, Kielkami brokuła, kawałek łososia wędzonego na gorąco, herbata z imbirem cytryną i pól łyżeczki cukru trzcinowego.

Odnośnik do komentarza

W końcu nadrobilam prawie 40 stron :)
Boże, dziewczyny wczoraj wieczór uświadomilam, że przy Was czuje się bardziej "swojo" niż przy swojej teściowej....
Była na sobotę niedzielę wraz z teściem, siostra Michała i jej synem..
Całe szczęście że była też moja siostra z dziećmi i mężem i mama... Bo już niewiele brakowało a wczoraj bym do mamy wieczór pojechała, nie mogę tych ludzi...
Teściowa nam patrzyła po szafkach, ciągle było 'a w tej szafie co macie " , przywiozła chyba z ,5 kg mięsa i do Michała "no przywiozlam ci mięso, krokiety, będziesz miał co jeść"...
Albo " masz tu pieniądze, kup SOBIE jakiś ręcznik czy scierke".. Później trochę na nią nadawalam jak pojechała, Michał był smutny ale jak mu poplakalam i powiedziałam o co mi chodzi to mnie pocieszał, ale mam spokój od niej na długo, długo, prócz chrzcin, bo powiedziałam mu że nie chce spotykać się z jego rodzicami, będzie chciał to bardzie jeździł z Majka później, ale żeby uszanowal to, że ja nie chce po każdym spotkaniu z nimi czuć się jak śmieć... Piąte koło u wozu...
Albo "Michał mówiłam ci żebyś tyle nie kupował jedzenia, zostaw sobie pieniądze, kupisz sobie coś do ubrania, nie wydawaj niepotrzebnie pieniędzy"...
Oczywiście już musiała wiedzieć ile zapłacilismy za prąd, gaz itd... Strasznie wscibska baba, może za bardzo narzekam ale ileż można... :(
Sorki że tak ponarzekalam, ale mamie SWOJEJ wyzale się dopiero jutro :D
Haneczka spóźnione wszystkiego dobrego! :*
We wtorek wizyta nie mogę się doczekać!, ciągle leże, iskierka nadziei na lepsze nie znika :)))

Dziewczyny, dobrze że jesteście :) :*

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdge1jysm8f9.png

Odnośnik do komentarza

Aga2801
Madika super choinka. Uwielbiam takie kolorowe.
Aśka przez 2 dni zarobiła 130 zł. Dziś powiedziała że dziś ja już nie bolało,mam nadzieję że już tak zostanie.

Jezu Aga jakie cudne te pierniczki :D Boze takie to bym kolekcjonowala a nie jadla :D

A z Asia to super ze juz jej lepiej. Tyle sie wycierpiala to na swieta jej sie nalezy jak malo komu odpoczynek :)

Zaradne masz te swoje dziewczyny!:) Ale czego sie spodziewac jak taki maja cudny przyklad w domu :)

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

Wczoraj i dziś dostałam od córeczki bolesne kopniaki, takie najnieprzyjemniejsze jak pamietam z pierwszej ciąży. Nie wiem czy któraś z was też doświadczyła tego. Kop w pęcherz czy jakiś nerw, po którym czuć ból przeszywający cała cewkę moczową:/
My też już mamy choinkę:) w tym roku mniejszą, a wyżej żeby ze względu na 1,5 rocznego syna. Na razie stoi, wszystkie bombki i lampki wiszą; trochę było płaczu jak wpadł na to żeby ściągać bombki ale teraz jest ok. Na wszelkicwypadek przywiązana drutem do stoliczka i do kaloryfera:)

http://www.suwaczki.com/tickers/lprkzbmhlydqtmyx.png
http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5e9sf8amqv.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...