Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Gość przyjazna

patiszatan
~przyjazna
Kamila mój gin tez mało wylewny a chodzę prywatnie. Taki typ jak nie zapytasz nic nie powie.

A co do wydatków w ciąży to temat rzeka. Choćby clexane nie refundowane to ponad 300 zl miesięcznie. Wszystkie wizyty u gin 120zl i wszystkie badania płatne. Nie powiem ile przez dwa lata zostawiliśmy w klinice leczenia niepłodności.

Aniołek mi mimo ze krzywą wyszła za wysoka( no i jest ta cukrzyca ciążowa) to nie mam i nie miałam cukru w moczu..może to nie ma związku?

Clexane jest przecież refundowanym lekiem, ja mam je przepisane od 8 tygodnia ciąży i płacę 12zł za op. 10szt.

Tak jest refundowany jesli: Jest stwierdzony zespól antyfosfolipidowy np.
Ja mam "na wszelki wypadek" po trzech poronieniach. Mimo wzorowych badan immunologicznych.

Odnośnik do komentarza

Aga2801
My już do domu wracamy. Wyniki badań bdb. Dostała czopki i nospe. Za 2-3 dni powinna mieć okres I może dlatego ból się zasilił. Jak nie przejdzie to wtedy zostaje nam chirurgiczna konsultacja. Wizyta w styczniu u gin aktualna.

no to dobrze ze wszystko ok. ciekawe tylko czy napewno nic sie nie stanie skoro jej ten torbiel pekl

Odnośnik do komentarza

Haneczkaa
kamilla
wiecie co, poszlabym do fryzjera ;) ale kompletnie nie wiem po co. ;D koncowki moglabym podciac ale jak zwykle upitola mi pol dlugosci wlosow :)

Te kobiety;) ja poszłam rozjaśnić włosy lekko i wyszłam z grzywka :)

ja nie farbuje klakow juz od dobrych 4lat;D tak mysle,nad wycieniowaniem i moze grzywke by zrobic, ale to zaraz bede klela ze mi nie pasuje itp ;D

Odnośnik do komentarza

kurde post mi wszedł pomiędzy wpis Kalae. Wiec jeszze raz.
Popieram Kalae, tez uważam ze to zależy od lekarza a nie czy fundusz czy prywatnie. My mamy tego samego lekarza, tak samo wizyta trwa ok 25-30 minut i robi mi wszystko i odpowiada na kazde pytania i jak bylam w szitalu z tymi nerkami to zawsze po wizycie zostawal dopytywal, radzil itp. Dodatkowo na każdej wizycie robi mi USG nerek.
Bylam u niego 2 razy prywatnie wcześniej i identycznie się zachowywal i przebiegala tak samo wizyta jak na NFZ.
Tez mysle czy si nie obciac ale nie mam pomysłu i potem zawsze szkoda mi wlosow ze były dluzsze:D

Odnośnik do komentarza

kamilla
Haneczkaa
kamilla
wiecie co, poszlabym do fryzjera ;) ale kompletnie nie wiem po co. ;D koncowki moglabym podciac ale jak zwykle upitola mi pol dlugosci wlosow :)

Te kobiety;) ja poszłam rozjaśnić włosy lekko i wyszłam z grzywka :)

ja nie farbuje klakow juz od dobrych 4lat;D tak mysle,nad wycieniowaniem i moze grzywke by zrobic, ale to zaraz bede klela ze mi nie pasuje itp ;D

.

Mnie sie podoba ale włosy mam falujące wiec jakaś mżawka i pewnie bede rzęsiście nazywać rzeczy po imieniu

Odnośnik do komentarza

Kamilla dlatego jej zrobił badania krwi czy nie ma stanu zapalnego i na szczęście nie ma. Wizytę kontrolną mamy zrobić w styczniu czy ta torbiel się nie odnawia. Jeżeli po czerwcu będzie miała nadal nieregularne miesiączki to wtedy badania u gin dogłębnie. Powiedział że przez pierwsze 3 lata okres może być nie regularny. A jeśli teraz nadal będzie bolało to kierunek Niekłańska. Ginekologicznie wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza

aha, znam to ;) teraz mam praktycznie jedna dlugosc, ale jak mialam cieniowane to mialam to samo. zwlaszcza po jednej stronie ogolnie wlasnie mam tendencje do falowanych wlosow po jednej stronie zawsze mam proste a po drugiej robia sie loki komicznie to wyglada

Odnośnik do komentarza

Aga2801
Kamilla dlatego jej zrobił badania krwi czy nie ma stanu zapalnego i na szczęście nie ma. Wizytę kontrolną mamy zrobić w styczniu czy ta torbiel się nie odnawia. Jeżeli po czerwcu będzie miała nadal nieregularne miesiączki to wtedy badania u gin dogłębnie. Powiedział że przez pierwsze 3 lata okres może być nie regularny. A jeśli teraz nadal będzie bolało to kierunek Niekłańska. Ginekologicznie wszystko jest ok.

napewno wszystko bedzie w porzadku ;) w ktorym szpitalu bylyscie.?

Odnośnik do komentarza

~przyjazna
patiszatan
~przyjazna
Kamila mój gin tez mało wylewny a chodzę prywatnie. Taki typ jak nie zapytasz nic nie powie.

A co do wydatków w ciąży to temat rzeka. Choćby clexane nie refundowane to ponad 300 zl miesięcznie. Wszystkie wizyty u gin 120zl i wszystkie badania płatne. Nie powiem ile przez dwa lata zostawiliśmy w klinice leczenia niepłodności.

Aniołek mi mimo ze krzywą wyszła za wysoka( no i jest ta cukrzyca ciążowa) to nie mam i nie miałam cukru w moczu..może to nie ma związku?

Clexane jest przecież refundowanym lekiem, ja mam je przepisane od 8 tygodnia ciąży i płacę 12zł za op. 10szt.

Tak jest refundowany jesli: Jest stwierdzony zespól antyfosfolipidowy np.
Ja mam "na wszelki wypadek" po trzech poronieniach. Mimo wzorowych badan immunologicznych.

Ja mam z tego samego powodu co Ty, też poronienia (u mnie 2), badania ok, zastrzyki zapobiegawczo a mimo to dostaje recepty na refundacje.

Kacper
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c3e5emcigphff.png

Odnośnik do komentarza

Z tego co wiem to wizyty u dentysty czy okulisty nie sa obowiązkowe w ciazy. Te rubryki sa w razie "w", jak sie idzie bo np ząb boli i dostanie sie znieczulenie, to dentysta powinien wpisać np jakie znieczulenie zastosował. Bo kontrolna wizyta u internisty to co ma wnieść? Przecież on nic na temat ciazy nie stwierdzi. Co innego jak np przepisuje cos na przeziębienie, wtedy powinno to byc w karcie ciazy.

Ja tego usg genetycznego bardzo profesjonalnego nie robie juz. Za dwa tyg mam wizyte u swojego lekarza to mówił, ze zrobi biometrię i potem pewnie jeszcze jedno króciutkie usg do rozwiązania zeby zobaczyć jak dziecko jest ułożone, jak duze jest, jak sie blizna po cc miewa itp.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl2n0amowleixu.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relg20mm17vkmfcs.png

Odnośnik do komentarza

arwena89
Dziewczyny, czy przed badaniem na krzywą cukrową też byłyście na czczo 12 godzin od ostatniego posiłku? Bo ja się jutro wybieram, o 18.30 grzecznie zjadłam kolację i niby już nic nie powinnam jeść, ale ja zawsze jeszcze coś podjadałam wieczorem i zaczynam znowu być głodna :( nie wiem jak wytrzymam do rana :(

Ja dzień przed zjadłam kolację o 18 i potem już nic nie jadłam, dopiero śniadanie po badaniu, tylko że ja jestem przyzwyczajona nie jeść późno wieczorem i w nocy. Jeśli będziesz bardzo głodna to zjedz coś lekkiego.

Kacper
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c3e5emcigphff.png

Odnośnik do komentarza
Gość przyjazna

patiszatan
~przyjazna
patiszatan
~przyjazna
Kamila mój gin tez mało wylewny a chodzę prywatnie. Taki typ jak nie zapytasz nic nie powie.

A co do wydatków w ciąży to temat rzeka. Choćby clexane nie refundowane to ponad 300 zl miesięcznie. Wszystkie wizyty u gin 120zl i wszystkie badania płatne. Nie powiem ile przez dwa lata zostawiliśmy w klinice leczenia niepłodności.

Aniołek mi mimo ze krzywą wyszła za wysoka( no i jest ta cukrzyca ciążowa) to nie mam i nie miałam cukru w moczu..może to nie ma związku?

Clexane jest przecież refundowanym lekiem, ja mam je przepisane od 8 tygodnia ciąży i płacę 12zł za op. 10szt.

Tak jest refundowany jesli: Jest stwierdzony zespól antyfosfolipidowy np.
Ja mam "na wszelki wypadek" po trzech poronieniach. Mimo wzorowych badan immunologicznych.

Ja mam z tego samego powodu co Ty, też poronienia (u mnie 2), badania ok, zastrzyki zapobiegawczo a mimo to dostaje recepty na refundacje.

To jesteś szczęściarą. Żaden z trzech ginekologów nie chcial wypisać mi recepty ze zniżką, tłumacząc sie tym ze w razie kontroli musi mieć przykrywkę w formie konkretnego wskazania.
Gdyby ktoś miał długo kończynę w gipsie lub byl po operacji gdzie groziłaby zakrzepica itp ale dobrze ze niczego takiego wśród bliskich nie ma. Tyle miesięcy dalam radę to i te trzy dociągnę..

Aga ja tez miałam kiedyś torbiel 5 cm krwotoczna i pękła to bardzo bolało i więcej sie nie pojawiła. Dużo zdrówka dla Córci.

Odnośnik do komentarza

Haneczkaa
patiszatan
arwena89
Dziewczyny, czy przed badaniem na krzywą cukrową też byłyście na czczo 12 godzin od ostatniego posiłku? Bo ja się jutro wybieram, o 18.30 grzecznie zjadłam kolację i niby już nic nie powinnam jeść, ale ja zawsze jeszcze coś podjadałam wieczorem i zaczynam znowu być głodna :( nie wiem jak wytrzymam do rana :(

Ja dzień przed zjadłam kolację o 18 i potem już nic nie jadłam, dopiero śniadanie po badaniu, tylko że ja jestem przyzwyczajona nie jeść późno wieczorem i w nocy. Jeśli będziesz bardzo głodna to zjedz coś lekkiego.

Ni wlasnie jak to jest, bonja tez sie zastanawiam. Chciałabym iść na to badanie z moim a on kończy prace około 16. W necie piszą ze można jeść , a rożne są opinie

ja nie pamietam dokladnie ale mi lekarznic nie mowil o 12h. standardowo chyba z 7-8h przed nic nie jadlam

Odnośnik do komentarza

patiszatan
arwena89
Dziewczyny, czy przed badaniem na krzywą cukrową też byłyście na czczo 12 godzin od ostatniego posiłku? Bo ja się jutro wybieram, o 18.30 grzecznie zjadłam kolację i niby już nic nie powinnam jeść, ale ja zawsze jeszcze coś podjadałam wieczorem i zaczynam znowu być głodna :( nie wiem jak wytrzymam do rana :(

Ja dzień przed zjadłam kolację o 18 i potem już nic nie jadłam, dopiero śniadanie po badaniu, tylko że ja jestem przyzwyczajona nie jeść późno wieczorem i w nocy. Jeśli będziesz bardzo głodna to zjedz coś lekkiego.

Ni wlasnie jak to jest, bonja tez sie zastanawiam. Chciałabym iść na to badanie z moim a on kończy prace około 16. W necie piszą ze można jeść , a rożne są opinie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...