Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

niuska_aw
karolaa a to twoja pierwsza ciąża? Jeśli tak, to ja z pierwszej tez nie pamiętam żeby moja córcia tak mnie kopała jak teraz synek. No dziewczyny najważniejsze że glukoza jakoś przeszła:D Co do nadprogramowych kg, ja niby nie jem dużo, prawie zero słodyczy a mimo to waga idzie ostroo w górę:(

Właśnie to moja też pierwsza ciąża i jestem zdziwiona że nieraz brzuch mi lata we wszystkie strony świata. :o i to codziennie, mam nadzieję że nie musze się tym martwić?
A co do słodyczy to zatluke! Usłysze tylko to słowo i musze je zjeść, wrr tak więc dziś na śniadanie opakowanie 0,5kg pierników mmmniam :)))

To źle że jak jem tyle słodyczy (naprawdę dużo!) to do tej pory tylko 4kg na plusie?

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdge1jysm8f9.png

Odnośnik do komentarza

niuska_aw
Ja w pierwszej ciąży do 4 mc zero słodyczy, wgl mało jadłam, a potem jak się rzuciłam na słodycze to przy porodzie +28 kg!!!

Obawiam się tego samego. Do tej pory ścisła dieta, a teraz jak już się dobrze czuję i mogłam poluzować rygor to niestety ciężko mi się przystopować.
Wczoraj to już przesadziłam, jak podliczyłam co zjadłam to normalnie za trzy dni. Na przemian słodkie z kwaśnym/pikantnym.

Na szczęści dziś już sie opamiętałam :D

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c8iik408njqat.png
przepisa Agi na gofry strona 3718

Odnośnik do komentarza

niuska nie strasz, bo ja tak mam... dopiero w drugim trymestrze dopadly mnie slodycze. co prawda od wypicia glukozy mniej jem, aczkolwiek nie odmowie... jezu musze zacząc się pilnować. ola moj brzuch też lata we wszystkie strony. tylko teraz mam wrazenie ze moja mała jest niżej, także czesto nie widze tych kopniakow bo mi bebzun zasłania. :D Dziewczyny tak mnie choróbsko rozbiera że az mi sie wymiotować chce... siłą w siebie sniadanie wmusilam, tak mnie rura boli...

czy wasze maleństwa też was kopią tak że czujecie w cewce moczowej? ja mam takie wrazenie ze jak mi czasem kopa zasadzi to az tam czuje.

Odnośnik do komentarza

mi w ciązy strasznie zaczeły zęby mądrosci wychodzić. juz od kilku lat coś tam sie działo, pobolewalo, ząbkowalam :D ale teraz juz widze kawalek zęba. i co bym nie jadła, czy nawet gume zując przygryzam sobie policzek :/ teraz wlasnie do krwi sobie urąbałam...

Odnośnik do komentarza

Dzieeeeń dobry!
Nie pamiętam kiedy ostatni raz tak dobrze spałam, mmm aż do budzika P.

Czuję czasem, że mała bawi się w okolicach pęcherza bo nagle chce mi się sikać. Raz też chyba przysadziła w żołądek bo nagle mi się podniosło wszystko. Karolaa nie martw się pytałam gina w środę czy jest jeszcze czas na regularne ruchy to powiedział, że tak. Od 30 tc powinny być na tyle regularne, że nauczysz się w jakich porach dziecko śpi, a w których zwykle harcuje :)

Nie uwierzycie na jaki pomysł wpadłam, szalona! Robię własne ciasto francuskie. Pierwszy etap za mną. Jutro upiekę świeże croissanty :) W ciąży robię się prawdziwą gospodynią domową. No ale skoro mam czas to warto to wykorzystać :)

Ewka kurczę współczuję, tak niewiele Ci brakło do tej glukozy... nie zazdroszczę powtórki!

Wracając do monitorów oddechu, to ja właśnie z powodu tego, że się producenci wycofują z rynku zakupiłam Angelcare z elektroniczną nianią. Przetestowaliśmy z P. czułość z jaką łapię dźwięki i jestem zadowolona.

I załączam kolejny dowód na to komu tak naprawdę kupuje się rogala do spania :)

monthly_2015_11/marcoweczki-2016_39651.jpg

monthly_2015_11/marcoweczki-2016_39652.jpg

Odnośnik do komentarza

hehehehe jakie siersciuchy. ostatnio jestem tak rozdrażniona ze moje mi tylko na nerwy działaja. wpadaja do domu z dworu i japy piłują, jakby sie marcowały. :D i najlepiej wszystko pod ogon podstawic, karma ble, najlepiej to rybka albo wątróbka a jak nie masz to Cie zamiauczą nawet w srodku nocy.

Odnośnik do komentarza

Lilijka87 super koty :D

Ja już po pobraniu krwi i oddaniu moczu, w poniedziałek wizyta! Już się nie mogę doczekać żeby zobaczyć Małą, chociaż są też obawy o to czy szyjka daje radę.

Co do kopania. Wczoraj jak leżałam na boku i oglądałam film, myślałam, że zostanę od środka zmaltretowana do granic możliwości :D aż mój mąż się dziwił, że jak położy rękę to jego tak mocno kopie. Czegoś takiego jeszcze nie było, kopała kopała kopała kopała kopała i przestać nie mogła. Aż się zaczęłam martwić, że coś ją tak pobudziło. Na szczęście po północy się uspokoiła i dała matce zasnąć. Bite 3 godziny harcowania non stop, jak nie więcej! Boję się co będzie w późniejszych tygodniach jak nabierze siły więcej... :D

Dzięki dziewczyny za propozycje prezentów. Chyba skuszę się na jakieś Lego. Sama pamiętam, że uwielbiałam się bawić tymi klockami, więc czemu nie? :)
Może przy okazji uda mi się naciągnąć mojego na jakieś bodziaki dla naszej córy :P

Ja słodyczy jem duuuuużo. Codziennie coś. Chociaż od wczoraj (tak,nastapił przełom jak już stwierdziłam, że jestem chodzącą kostką tłuszczu- mogłabym reklamować margarynę) stwierdziłam, że wracam do zdrowszej diety sprzed ciąży i nie jem już byle czego. ZOBACZYMY ;D

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73hdgeli2cuo5h.png

Odnośnik do komentarza

[quote="karolaa"]tak to moja pierwsza ciąża ale były już dni i że było mocniej a teraz znów tak licho :( a ja z moją wagą to aż się boję już jestem jakieś 8 kg na plusie jem tonę słodyczy dziennie i niczego sobie nie żałuję takie mam smaki od jakiegoś czasu że masakra i nie mogę się opanować :(

Karolaa ja jestem w 26 tyg prawie i też czuje bardzo delikatne ruchy, czuję regularnie,rano i szczególnie wieczorem, ale naprawdę delikatne kopnięcia:) Po prostu nasze maluchy są delikatne. Mój lekarz powiedział, że to czy czujemy ruchy i jakie one są to każda z nas czuje na swój sposób i nie ma co się martwić.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg5npte2ht.png

Odnośnik do komentarza

Lilijka87 super koty :D

Ja już po pobraniu krwi i oddaniu moczu, w poniedziałek wizyta! Już się nie mogę doczekać żeby zobaczyć Małą, chociaż są też obawy o to czy szyjka daje radę..

Co do kopania. Wczoraj jak leżałam na boku i oglądałam film, myślałam, że zostanę od środka zmaltretowana do granic możliwości :D aż mój mąż się dziwił, że jak położy rękę to jego tak mocno kopie. Czegoś takiego jeszcze nie było, kopała kopała kopała kopała kopała i przestać nie mogła. Aż się zaczęłam martwić, że coś ją tak pobudziło. Na szczęście po północy się uspokoiła i dała matce zasnąć. Bite 3 godziny harcowania non stop, jak nie więcej! Boję się co będzie w późniejszych tygodniach jak nabierze siły więcej... :D

Dzięki dziewczyny za propozycje prezentów. Chyba skuszę się na jakieś Lego. Sama pamiętam, że uwielbiałam się bawić tymi klockami, więc czemu nie? :)
Może przy okazji uda mi się naciągnąć mojego na jakieś bodziaki dla naszej córy :P

Ja słodyczy jem duuuuużo. Codziennie coś. Chociaż od wczoraj (tak,nastapił przełom jak już stwierdziłam, że jestem chodzącą kostką tłuszczu- mogłabym reklamować margarynę) stwierdziłam, że wracam do zdrowszej diety sprzed ciąży i nie jem już byle czego. ZOBACZYMY ;D

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73hdgeli2cuo5h.png

Odnośnik do komentarza

Dawno nic nie pisałam, ale jakoś czasu nie mam teraz. Ja mam wizytę w poniedziałek, i zobaczę moją kruszynkę wkońcu :) Krzywą cukrową robię dopiero za 3 tyg , trochę późno, ale tak zdecydował lekarz. Byłam dwa dni temu u położnej na wykładach. Fajna babka wszystko pokolei opowiadała o pielęgnacji, co stosować, co raczej sobie odpuścić, kiedy i jak kąpać, dla kogoś kto jest w pierwszej ciąży , uważam bardzo potrzebne rzeczy.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg5npte2ht.png

Odnośnik do komentarza

Ania wlasnie na noc jakby sie najbardziej uaktywniaja, jak sie poloze i zrelaksuje to dopiero czadu daje. Moj K też zdziwiony strasznie , albo pod wrazeniem :D ja czesto klade pilota na brzuchu i widze jak pilot skacze :D

Lilijka, smaka narobilas na francuskie.... ;( z tego co pamietam to trzeba kilka razy dziennie co 4h chyba walkowac i zwijac tak?? szacun :) jutro pokaz zdjecia rogalikow!

Odnośnik do komentarza

Rzeczywiście dziewczyny gospodynie domowe z was się robią:) Takie pyszności przygotowujecie. Ja w tygodniu to nie mam czasu na pyszne obiadki za bardzo, bo jeszcze pracuje, na dodatek mąż ostatnio ma dużo zleceń i wraca bardzo późno i często je coś na mieście, wiec mi zostają jakieś zupki albo szybkie dania. Za to w weekend tez lubię sobie poszaleć, jakieś pyszotne obiadki i coś słodkiego. Właśnie się zastanawiam co by tu jutro upichcić:) W zeszłą sobotę piekłam sernik wyszedł smakowity:)
Co do kopania to moje maleństwo w w dzień tez często kopie, czuje to bo pracuje przy kompie i cały czas siedzę:)

Odnośnik do komentarza

Witam słonecznie i netowo:) hihi
Wstałam z bólem głowy,ale najważniejsze,że pęcherz zaleczony i mnie nie boli :)Nie wiem,czy nie przesadziłam z żurawinką,ale jest poprawa :)Nerki też nie łupią :)
Jejku laski-podziwiam ! Jak nie ogrodniczki,to cukierniczki,gospodynie domowe niczym Bree z "Gotowych..":)
Lilijka świetne kociaki :)
Karolla,a może maluszek jest aktywny jak spisz???Ja ostatnio nawet się przebudzam i czuję mega drżenie tam :) a w dzień cisza :) Nie martw się najważniejsze,że coś czuć :)

Aga cudownie wyglądasz,piękny brzuszek :)
Gratuluję przeżycia krzywej,udanych wyników!!Współczuję Ewcia..może za drugim razem będzie łatwiej :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Kamila wszystko trwa ok 6h, wałkuje się mniej więcej co godzinę. Postaram się nie zapomnieć o zdjęciach jutro :)

Niuska mmm oponki pyszne, zawsze robię na tłusty czwartek.

Misiakowata dobrze, że z pęcherzem/nerkami lepiej.

Wkurzyłam się bo znowu mi maszyna nie wiąże nici. Cholera! Obszywam teraz ręcznie, zajmie mi to chyba 100x więcej czasu ale przynajmniej będę mieć już uszyte te poszewki i kocyk.

Odnośnik do komentarza

Tak mi się przypomniało. Któraś pytała o polecane rogale do spania. Ja nie kupowałam "markowego" tylko na allegro od osoby, która sama je szyje. Mogę podać namiar. I w sumie nie jest to jako taki typowy rogal do spania w kształcie jakiejś litery, tylko taki długi wałek, którego końce można związać. Podoba przydatny przy karmieniu bo dzieciątko można o niego oprzeć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...