Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

ajka88
O tą czystosc pochwy, to gin nie sprawdza wam takim papierkiem czy jest kwasowa czy zasadowa. A mam pytanie jak mieliście robione pierwsze usg to czy sprawdzali wam jajniki?

Ten papierek to ph...
A czystosc pochwy to jest badanie mikrobiologiczne, podobne do posiewu. Mamy w nim info o ilosci paleczek kw.mlekowego, bakteriach itd.
Ja nie mialam go jeszcze w ciazy, ale chyba poprosze lekarza na nastepnej wizycie o to. Mialam robiona cytologie.
A reszte z tych badan mialam, dodatkowo tarczyce:)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5scwa1654n41yi.png

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczyny :)
Lilijka Wszystkiego Najlepszego! Mąż pierwsza klasa :)

Co do badań to ja już miałam wszystko co do tej pory miało być, czyli IgM (dwa razy bo nie mam przeciwciał), IgG, TSH, CMV, HCV, HBS, HIV, WR, na początku raz glukozę na czczo, dwa razy morfoligię + płytki i dwa razy mocz. Za tydzień czeka mnie test obciążenia glukozą i jeszcze pod koniec GBS. A i badania prenatalne. Cytologie miałam parę miesięcy przed ciążą robioną więc nie kazał, a jajniki miałam do samej ciąży pod kontrolą bo kilka miesięcy wcześniej miałam torbiel na prawym jajniku. Chodzę prywatnie do ginekologa to on daje na wszystko co popadnie, ale przy każdej wizycie wszystko dokładnie powie, sama nie muszę o nic pytać. Dzidzie dokładnie pomierzy, pokaże wszystko (w 3D, w 4D), sprawdzi szyjkę. Niestety wizyty i badania kosztują, ale ja realnych pieniędzy za to nie płace. Mój pracodawca wpłaca na indywidualne konto medyczne pracownika comiesięczną składkę w wybranej przez siebie kwocie. Ja mam kartę medyczną, którą płace za usługi medyczne.

A co do przeziębienia, to jak dla mnie czosnek jest najlepszy. W okresie jesienno-wiosennym robię sobie ze 4 razy tygodniowe kuracje. 2/3 ząbki czosnku rozgniatam i zjadam z kromką chleba codziennie wieczorem przez tydzień. Wiem, śmierdzi jak diabli, no ale coś za coś :) Do tego herbatka z cytryną miodem i imbirem lub malinami i nie pamiętam kiedy ostatnio byłam chora :) A i do tego trzeba dodać jeszcze wietrzenie mieszkania i to nie tylko ze względu na czosnek ;)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72290.png

Odnośnik do komentarza

Tylko grupy krwi i przeciwciał nie musiałam robić, bo oddaje krew i książeczka honorowego krwiodawcy mi wystarczy.

A z suplementów biorę Mama DHA, no i od początku luteinę dopochwową. Ale kupię sobie teraz magnez i nospę, niech chociaż leży w domu, bo lekarz kazał mi brać jak by mi się macica często stawiała. Codziennie kilka razy mi brzuch twardnieje (zazwyczaj wieczorem), ale puki co nie jest to jakieś uciążliwe, nic przy tym nie boli więc jeszcze nic nie brałam. Uważam,że im mniej tym lepiej, jak nie ma konieczności, a wszystkie badania na razie mam dobre.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72290.png

Odnośnik do komentarza

Jola88
dziwczyny bierze któraś pregnePlus? bo ona jest jednoczesnie z tymi kwasami omega3.
czy jednoczsnie bierzecie tez pregne DHA? to co innego niz te kwasu omega?
Lilijka wszyskiego najlepszego, zdrówka dla całej rodzinki, samorealizacji, zrozumienia, kasiorki i miłości:)))))

ja biorę tylko plus, tam są kwas DHA

Odnośnik do komentarza

nadrobiłam jakimś cudem....
Aniołek jesteś z Gorzowa??? super, ja też :) do kogo chodzisz??
U nas ok, poza niekończącym się przeziębieniem...3tyg. do połówkowego, już się nie mogę doczekać :))
Gratuluje kolejnych ujawnionych dzidziusiów, kochanych mężów, dobrych wieści ze szpitali.
Życzę aby te co jeszcze w szpitalu powychodziły i już nikt tam nie trafiał chyba że do porodu:)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny ! :-D
Felcia trzymaj się słoneczko tam..niech pogonią zapalenie !
Liliijka dużo zdrówka :) Prezent pierwsza klasa,oj nie wiem czym to przebić :) Szczęściaro!!! :)

Pytałam ostatnio gina o różyczkę i Hiv..Powiedział,że sa to badania nie obowiązkowe.Różyczka jest groźna dla nas do 13 tyg ciąży,a hiv powiedział,że jak mogę zrobić..Uff ulżyło mi bo to kosztuje..
Ja się bujam nadal z Toxo..muszę powtórzyć badania i zrobić awidność..ech
Idę do rodzinnego niedługo,zobaczyć jak tam moje tsh i wypełnić deklarację o położną..jej sami zaproponowali hihi

Od paru dni słabiutko czuję mojego Fasolcia..prawie wcale..wczoraj cały dzień też nic..ani po słodkim,ani w ogóle..W nocy oglądałam "chirurgów" i coś pukło mi w szybę..Wystraszyłam się..wstałam,podeszłam do balkonu i lukam..Nic nie było..ale strasznie się wystraszyłam..Poszłam siusiu ,wracam a tu mój Niuniuś się poruszał:) Chyba wyczuł mój strach i też się przestraszył maluniu..Pokręcił się z 10 min i poszedł spać :D
Ja dziś na śniadanie serniczek od teściowej :D A na obiad gołąbki od teściowej..super dzień :D
Dziewczyny a chodzicie do szkoły rodzenia??U nas w mieście oprócz zajęć przyszpitalnych,odbywają się również przy kościele w centrum prowadzone przez fajną panią Różę..Tak się zastanawiam,kiedy zacząć..:)Fajnie będzie nauczyć sie opieki nad maluszkiem :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...