Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Sylwia921125
Hej mamusie. Ostatnio mam bardzo ciezkie dni i mnóstwo problemów =/
Od jutra rozpoczynam 4 dniowy maraton urodzinowy. Wlasnie pieke placek.
Martynka wczoraj pierwszy raz usiadla a dzisiaj na sniadanko po raz pierwszy jadla kanapeczki z bieluchem (odgapilam sie od Red.nails) bo widzialam na fb, ze Jasiu jadl =)
U nas od kilku dni 4 pobudki nocne. Ale mi latwiej jak spie z Martynka. Lece dalej nadrabiać. Buziaki :*

A co to jest ten BIELUCH?:D
Gratuluje ze Martynka tak ladnie sobie radzi :D

A co bedziesz piekla? Bo ja wczoraj sie przerazilam bo z mezulkiem policzylismy ze u nas na roczku Hanuli bedzie 26 osob... I Agi tort juz nie wystarczy :D hehe

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

~Lili jka
Jola i właśnie dla takich akcji kupiłam kamerkę. Właśnie myślałam, że przyjdzie czas, że będzie się budzić bez płaczu. Na telefonie włączam apke, na której mam podgląd sytuacji. I dźwięk też jest.

Lilijko możesz napisać jaką masz kamerkę? Bo my zastanawialiśmy się nad nanią z kamerą ale mają strasznie mały wyświetlacz... A Twoja kamera łączy się bezprzewodowo z telefonem lub tabletem, nie ma zakłóceń?

Odnośnik do komentarza

Renia74
Anikod ja karmię piersią i już dawno jem wszystko normalnie, nawet fasolę :) może mały pierdział trochę więcej, sory za wyrażenie, ale co tam, nawet jemu dawałam smakować fasolę ale obierałam ze skórki.
Michaś woli jeść z naszych talerzy, wcina mięso i warzywa, ze słoiczków na drugim miejscu a na szarym końcu specjalnie dla niego ugotowana zupka. Pomidora uwielbia i dostaje chociaż kawałek prawie codziennie, na śniadanie do tego szynka i kosteczki chlebka z masełkiem. Też zajada siedząc w swoim krzesełku, bardzo to wygodne, on nie grzebie rękami w moim talerzu a ja mogę jednocześnie też jeść .
Mam sąsiadkę też marcówkę, byłam dziś u niej, ona chce żeby jej synek zaczął już chodzić i stawia go i puszcza żeby zachęcić go (czyt.zmusić) do zrobienia kroku do przodu i się cieszy że on chodzi :O

Moja babcia, mama i siostra nie moga przestac odnosnie siadania. Posadz ja i obluz poduszkami, kup jej krzeselko (sa takie malutkie, wygladaja podobnie jak te do wanny), nie kladz jej ona juz powinna siedziec, wloz ja w chodzik itd I za kazdym razem im tlumacze ale nie dociera. Nawet siostra mowi, ze ona 2 wychowala i nic im nie jest...

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Jola88
Misia wspolczuje bardzo przyjaciółce ale i u mnich wyjdzie slonce:)
Alexann gratulacje pierwszych ruchów mi tez dawaly wewnętrzny spokoj:)
Karolaa jak milo ze zajrzalas:)i trzymam kciuki za ciaze:)
Ja dzisiaj przeżyłam taki stres!!! Wstal Olis rano i siiie bawiliusmy na lozku i ja musialam kuzwa zasnąć!! Patrzyłam na zegarek jeszcze 8.50 i otwieram oczy nie ma Olisia. Zerwalam się na równe nogi patrzę a Olis w przedpokoju sobie raczkuje i bawi sie. Mnie tak trzepalo. Obejrzałam go siniaków nie miał nigdzie ani czerwonego ale jak on zszedl/ spadl z tego lozka.. .ehhh
Ale potem poszliśmy na spacer 16 stopni bylo wzięliśmy koc poraczkowal polapal liście:)

Takich sytuacji sie boje. Rano jak Mala sie budzi w lozeczku to ja tam zostawiam a ja leze w lozku, dogorywam :P Czasami chyba przymknie mi sie oko bo jak patrze na zegarek to czas za szybko polecial.
Normalnej wysokosci lozko macie? Jak on to zrobil

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Madika
~Lili jka
Jola i właśnie dla takich akcji kupiłam kamerkę. Właśnie myślałam, że przyjdzie czas, że będzie się budzić bez płaczu. Na telefonie włączam apke, na której mam podgląd sytuacji. I dźwięk też jest.

Lilijka inwigilatorka :D hehe

Wielka siostra patrzy ;)

Odnośnik do komentarza

~ANikod
~Lili jka
Jola i właśnie dla takich akcji kupiłam kamerkę. Właśnie myślałam, że przyjdzie czas, że będzie się budzić bez płaczu. Na telefonie włączam apke, na której mam podgląd sytuacji. I dźwięk też jest.

Lilijko możesz napisać jaką masz kamerkę? Bo my zastanawialiśmy się nad nanią z kamerą ale mają strasznie mały wyświetlacz... A Twoja kamera łączy się bezprzewodowo z telefonem lub tabletem, nie ma zakłóceń?


D-link 820 coś tam :p
Łączy się bezprzewodowo. Albo po wi fi lub bezpośrednio do kamerki. Zakłócenia owszem bywają, gdy jest się na wi fi, wtedy, gdy jest słabszy sygnał internetu. Opóźnienie w przekazie jest około 3 sekundy. Działa na podczerwień, więc niezależnie od pory wszystko widać. Można też puścić kołysanki z aplikacji by dziecko słyszało. I dźwięk w drugą stronę tej jest. W sensie, że możesz włączyć mikrofon by dziecko cię słyszało.
Odnośnik do komentarza

Madika
Renia74
A tak w ogóle to gadałyście o tych zbliżających się miesiączkach i bólach brzucha i już mnie też dziś od rana boli prawy jajnik :(
Posadziłam Michasia na nocniku i poszłam dać kasę starszemu synowi a Misiek uciekł z nocnika i nasikał mi na podłogę.

Heheh:D heh3h padlam jak to przeczytalam :D A Hanula zrobila mala kupke do nocniczka dzisiaj :D


Mowisz ze taki leniwiec z niej a tu prosze:-) zdolniacha:-) wow

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

~kalae
U nas srednio jest z jedzeniem lyzeczka, ale jak jej dam do picia to wypije. Nie wiem o co z tym chodzi. Dzis np wypila caly sloiczek obiadku ale jesc go lyzeczka nie chciala.

Kalae ta Twoja Tosia mnie intryguje coraz bardziej;-) i juz mowie dlaczego... Mya z lyzeczki kiepsko je, jak dam jej cos z tubki/tego woreczka to je raczej. Dzis nie chciala nic to przelozylam to do woreczka (specjalnie kupilam) i tyle zjadla ze bylam w szoku. Musze jeszcze jej zupe ugotowac i zobaczyc czy zje z kubeczka ze slomki.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Madika
Aaaa!!!! Hanula spi prawie 3h juz!!! Odpoczelam, zjadlam obiad i nawet poprasowalam a ona dalej spi. Jejku az zaczynam sie niepokoic (glupia ja :D )

Mam tak samo :D jak Dawid w dzień śpi dłużej niż zwykle to biegam sprawdzać czy oddycha . Ach te matczyne schizy ;)

Odnośnik do komentarza

Jola mi też się zdarza przymknąć oko na kilka sekund i budzę się z przerażeniem czy z maluchem wszystko ok. A Oliś to mały zdolniacha, niedługo wyjdzie Ci z mieszkania :)

A u nas Michaś dostał alergii na łóżeczko. Nie chce w nim zasypiać, a nawet budzi się gdy chcę go tam przełożyć jak uśnie u nas. Śpimy więc we trójkę, a ja się boję, że spadnie jak karmię go od zewnątrz. A pobudki nadal co 1-2 h :(

Odnośnik do komentarza

Ciaza316
~kalae
U nas srednio jest z jedzeniem lyzeczka, ale jak jej dam do picia to wypije. Nie wiem o co z tym chodzi. Dzis np wypila caly sloiczek obiadku ale jesc go lyzeczka nie chciala.

Kalae ta Twoja Tosia mnie intryguje coraz bardziej;-) i juz mowie dlaczego... Mya z lyzeczki kiepsko je, jak dam jej cos z tubki/tego woreczka to je raczej. Dzis nie chciala nic to przelozylam to do woreczka (specjalnie kupilam) i tyle zjadla ze bylam w szoku. Musze jeszcze jej zupe ugotowac i zobaczyc czy zje z kubeczka ze slomki.

A jakie masz te woreczki? jakieś specjalne? Jak specjalne to podaj link albo zdjęcie wklej jak wyglądają. Bo z tubki też lubi :) Albo z takiej dużej łyżki do zupy, a najlepiej z tej wielkiej drewnianej ;) Raz sobie ją wyciągnęła z szafki, wiec mówię jak chcesz z takiej to masz, no i jadła. A te małe plastikowe to nie zbyt.
Ze słomki nie próbowałam, bo nawet nie mam, a poza tym musiałaby się nauczyć tak pić. A niekapka nie jarzy to słomki chyba też. Choć kto wie.

Ja po prostu jej przechyliłam tą miseczkę z zupką (bo tak już nie wiedziałam co zrobić) i sobie piła. Swoją drogą co za różnica jak zje, ważne że zjedzone :)

Odnośnik do komentarza

Madika
Sylwia921125
Hej mamusie. Ostatnio mam bardzo ciezkie dni i mnóstwo problemów =/
Od jutra rozpoczynam 4 dniowy maraton urodzinowy. Wlasnie pieke placek.
Martynka wczoraj pierwszy raz usiadla a dzisiaj na sniadanko po raz pierwszy jadla kanapeczki z bieluchem (odgapilam sie od Red.nails) bo widzialam na fb, ze Jasiu jadl =)
U nas od kilku dni 4 pobudki nocne. Ale mi latwiej jak spie z Martynka. Lece dalej nadrabiać. Buziaki :*

A co to jest ten BIELUCH?:D
Gratuluje ze Martynka tak ladnie sobie radzi :D

A co bedziesz piekla? Bo ja wczoraj sie przerazilam bo z mezulkiem policzylismy ze u nas na roczku Hanuli bedzie 26 osob... I Agi tort juz nie wystarczy :D hehe

Bieluch to serek biały, ja go lubię, Tosia niezbyt. Jest też bardzo dobry serek biały Mój ulubiony się nazywa, muszę go spróbować jej dać.
https://ezakupy.tesco.pl/groceries/pl-PL/products/2003005328474?gclid=CMvU_PXswdACFWbecgodotgMwg http://czytamyetykiety.pl/products/moj-ulubiony-twarozek-kanapkowo-sernikowy/

Odnośnik do komentarza

Jola - pewnie jakby się uderzył to by płakal zaraz, a tak może na rączki spadł i poszedł zwiedzać ;) Tosia ostatnio wyczaiła, że jak stoi, a ma za wysoko żeby zejść podpierając się o podłoże ręką, to się puszcza i wyciąga obie ręce i spada na nie i idzie dalej ;)

Odnośnik do komentarza

Tosia śpi w dzień na łóżku, albo na podłodze na kołdrze i puzzlach piankowych. Kiedyś obstawiałam ją poduszkami na łóżku, a teraz obstawiam poduszki przy łóżku, że jak nie zdążę to będzie miała miękkie lądowanie ;). Choć jak na razie (odpukać) słyszę jak się budzi. W łóżeczku to ja nie wiem czy to instynkt czy co, ale jak się przebudzi (co na łóżku jeszcze zaśnie) to musi się wspinać, więc już po spaniu wtedy.

A co do prezentów Tosia dostała taki koszyk http://www.komputronik.pl/product/312205/leapfrog-kosz-piknikowy-19171.html?gclid=CLezhJDvwdACFSL4cgod0JoHsA&gclsrc=aw.ds i go uwielbia, a nie jest nachalny, także jakby się ktoś zastanawiał na prezentem dla pociechy to polecam. (nie)stety po angielsku i mama nie wszystko rozumiem z tym angielskim akcentem i dziecięcym śpiewem :D

Odnośnik do komentarza

Mamy, dzisiaj byłam u gina. Z dobrych wiesci to dzidzia zdrowo rośnie i ma się dobrze, płci nie pokazuje chociaż "ptaszka nie widać". 12.12 mam prenatalne dla 2 trymestru.

Ze złych, doktorce nie podoba się grubosc sciany macicy. I to nie w miejscu ciecia, a całej, pytala się czy wcześniej było coś nie tak. Pokusila się nawet o stwierdzenie, że 3 ciąża nie będzie możliwa, a jeśli to za wiele lat. Na pewno bede mieć cc przed terminem.
Teraz byle zdrowo donosic.

http://www.suwaczki.com/tickers/9f7jo7esm9i7df8f.png
https://www.suwaczki.com/tickers/km5so7esfvb0ei1q.png

Odnośnik do komentarza

Madika spier... caly placek =( ostatnio mi taki pyszny wyszedl a dzisiaj zepsulam wszystko co bylo mozliwe.. to wszystko ze stresu, no ale zje sie =D to jest placek cytrynowy mój ulubiony =)
Alexan będzie dobrze =) ja bym sie cieszyla jakbym wiedziala, ze Bede miec cc =)
Pati współczuję tej choroby miesiąc po miesiacu. Ja sie tak boje o Mala po jej chrobie :/ trzymam kciuki zeby sie dzieciaki nie rozchorowaly =)
Martynke tez obkladam poduszkami, ale ostatnio juz byla na samym kraju lozka. Dobrze, ze siostra poszla zobaczyc czy śpi bo juz by spadla. Najbezpieczniej klasc ja do łóżeczka. Wtedy sie nie stresuje =)

Odnośnik do komentarza

Jestem po beznadziejnej nocce!
Do tego forum co wejde to nie dziala. Narazie jest ok. Dziewczyny ktore nie spia, jak dajecie rade? Bo ja juz ostatkiem sil, powaznie. Wczoraj bylam w jednym miejscu, babka zadala mi kilka pytan a ja jak ta idiotka ledwo na nie odpowiadalam. Nie moge sie skupic, jestem zakrecona na maxa juz. Jeszcze siora tak mnie wkurzyla! Dobrze, ze maz dzisiaj szybciej z pracy wroci, to moze uda mi sie zdrzemnac

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Kalae, Mya dzis znowu. Owocow z lyzeczki nie chciala, marudzila, poplakiwala. Zapakowalam do woreczka i jej dalam zeby sobie ssala i cala zadowolona zjadla wielkosci pol sloiczka. Nawet gdyby zjadla z lyzeczki to by to trwalo z 15 min a tak wyssala i 3 minutki pewnie i juz. Nie wiem czy ona woli 'pic'. Tak jak piszesz o Tosi. Chociaz chlebek jak pisalam (chyba ze posta nie dodalo, juz nie wiem) to memla i je. Ona chyba z lyzeczki nie lubi, a prosto do buzi tak czy to ze slomki czy palca
A gryzie mnie przy cycu! Ma 2 zeby i nie widac jakby mialobyc wiecej narazie

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Madika
~Ciaza3166
Misiakowata, biedna ta Twoja przyjaciolka, ale dobrze ze ma Ciebie w tym wszystkim. Napewno choc troche jej lepiej :)
Lilijka, ja waze mniej niz przed ciaza, nie pamietam czy w liceum mialam taka wage, a moze nawet wczesniej. Pewnie zmeczenie, zabieganie i kp robi swoje.
Moja juz wolowine jadla. Smakowala jej. Ze sloiczka
Sylwia, widze, ze nasze cory ida leb w leb z siadaniem ;) Brawo
Anikod, ja w ogole juz nie zwracam uwagi na to co jem, chociaz kawy nie pije. Po 5 miesiacu jak bylam u rodzicow i doslownie odkurzalam stol :D z jedzenia to przestalam sie przejmowac bo widzialam ze Mala zadowolona byla takze moje jedzenie chyba jej nie szkodzi
Chylinska ma 3 dzieci??? Ale ja w tyle z ploteczkami jestem ;) A takie to bylo dziwne jak pierwsze miala i chyba narzekala tez wtedy
Madika ja kiedys mialam obawy przed obsrajdalaniem, ale teraz bardziej zwarte te kupki wiec luzik :) Co Ty za slowo wymyslilas :) Musialam sobie przeliterowac

Kochana Chylinskiej najmlodsza corka chodzi do przedszkola :D A po 1 opowiadala ze to masakra ze zmeczenie i wogole zyla tak jak my :D hehe

A Hanula to taki Sraluch maly wiec jak mialam to nazwac :D hehe Ja wogole duzo gadam (dziewczyny na spotkaniu chyba zagadalam na smierc :D i az mi glupio bylo w pewnym momencie- ale co zrobie jak inaczej nie umiem :D ) i czasem tez udaje mi sie jakies slowotworstwo stworzyc :D

A Maya jest niezla jak tate umie namierzyc :D A zaczyna plakac? Jak na prawdziwy radar przystalo?:D hehe


Pamietam jak opowiadala, ze to jakas masakra. Ale 3?? Tyle, ze taa. Ona pewno jakies nianie i te sprawy.
Ogladam taki program o dziewczynie, ktora ma synka. I mowi, ze niewyspana, pracuje i w ogole. Ale! Rodzina jest zawsze przy niej. Ma kupe kasy. Jezdza sobie na wakacje co kilka tygodni. Ah
Widac, ze gadula, bo takie posty dlugasne :P haha! niee noo zartuje :)
Ja tez mam swoj slownik :) A zeby bylo smieszniej to moj maz myslal, ze slowko ktore stworzylam bylo po polsku, a tak naprawde to sobie pomieszalam i jakos zapomnialam mu powiedziec :)
Mya nie placze jak tatus ja budzi, tylko w nocy jak cyca nie wyciagne na juz :P

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...