Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Olija zapomniałam wczoraj - zdrowia dla mamy!
Ann1ee gratuluję mniejszej ilości pobudek :) u nas też dziś nie było najgorzej, bo 3,5h pierwszy sen, ale potem już co 1,5-2h. Ale jeszcze dospałam przy pierwszej drzemce. Ale i tak jestem śpiąca :D ja to jestem śpiochem, więc przeraża mnie powrót do pracy przy takich nocach. Jedyna nadzieja, że to się zmieni przez te pół roku, ale muszę liczyć się z tym, że nie...
Cześć Namelcia :) a powiedz mi- czy jak czasem są noce, że budzi się co 3-4h to wyklucza anemię? Bo u nas nie jest tak źle noc w noc, czasem śpi lepiej. U nas to trwa od skończonego 4 mca. Tylko ja mojej jeszcze diety za bardzo nie rozszerzam, więc teraz jest możliwe, że dostaje za mało żelaza...
Kalae, moja się nie wybudza przy przekręceniu na brzuszek, bo lubi tę pozycję. Raczej widzę czasem odwrotnie - przebudza się i automatycznie na brzuszek. Ale też czasem ubranie/zmiana pieluchy to spore wyzwanie przy tej wiercipięcie.
Ciąża współczuję :* wiem, że to żadne pocieszenie, że nie jesteś pierwsza i nie ostatnia, ale takie rzeczy się zdarzają, a dzieci są bardzo wytrzymałe. Obserwuj małą i w razie czego dzwoń po karetkę, jeśli męża nie ma (nie wiem jak u Was to działa - można zadzwonić po karetkę w takim przypadku?). Mi jakiś czas temu Iza się wyślizgnęła do wanienki. Na szczęście z małej wysokości, ale przestraszyłam się, że się wodą zachłyśnie... no i miała czerwone czółko i kolanko. Będzie dobrze!

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6io4p2e2irzwe.png

https://www.suwaczki.com/tickers/zpbn6iyesqoui9t8.png

Odnośnik do komentarza

Ciąża-trzymaj się,zobaczysz że będzie wszystko dobrze a Mya na pewno nic się nie stało. Obserwuj a w razie czego do szpitala:-*
Misia-super że już po badaniach,wyniki też na pewno będą ok:)a Mateusz też od urodzenia ma wodniaka jądra,byliśmy na konsultacji u chirurga w maju i następnej już nie trzeba bo się ładnie wchłania.
Ojlia-zdrówka dla mamy i powodzenia w pracy:)od kiedy zaczynasz?też się zastanawiam nad takim rozwiązaniem.
Witam nową Mamusię :)
Rednails-wielu wspaniałych wspólnych lat Wam życzę :)a z Wawrzka duży chłopak:)a co do córeczki-to jak teraz nie będzie Wam dane to życzę Ci dwóch cudownych synowych;)
Kalae-Mateusz też od razu wybudza się jak podczas spania przekręci się na brzuszek. Często z płaczem:(
Dziewczyny super że u niektórych nocka trochę lepsza:)
A Mateusz wczoraj tak jak Michaś i Mya po drzemce przewrócił się na brzuch i jak chlusnął...całe łóżeczko do przebrania:(
I nie pamiętam czy pisałam już Ernesto że cieszę się że u Paulinki kardiologicznie wszystko w porządku:)

Odnośnik do komentarza

Cześć! Z tym żelazem to rzeczywiście może coś być na rzeczy, skoro tak dużo dzieciaczków w okolicach półrocza dopadają te pobudki. Dlatego chyba ważne jest, żeby rozszerzać jednak tą dietę i mięsko też już podawać. Ja kupiłam takie małe słoiczki z gerbera (jest i indyk i kurczak) i mieszam troszkę do papek warzywnych. Tylko po otworzeniu miałam wrażenie jakbym konserwę otworzyła... ;-/
A co do badań to my jak Niko był noworodkiem to robiliśmy co chwilę badania moczu (miał bakterie i nie przybierał na wadze, trafiliśmy do szpitala, zarażony prawdopodobnie przy porodzie ;-/). W każdym razie radzę Wam pobierać mocz bezpośrednio do kubeczka, bo z woreczka wyniki mogą być zafałszowane, ze względu na to, że mogą się tam dostać np. resztki kupki. Więc my po kilka godzin w nocy nieraz czatowaliśmy na siku... ;-) A no i siusiaka,ręce swoje spsikać octeniseptem. Łatwiej chyba u chłopców sobie z tym poradzić, u dziewczynki to może być trudniej.

Odnośnik do komentarza

~kalae
Tosia jak się przekręca na brzuch to podnosi od razu głowę, nawet jak śpi i myślę, że dlatego się wybudza

U nas podobnie. Jak słyszę że Bartuś się obudził w nocy, to zastaję go na brzuszku z podniesiona główką :D Smiesznie wygląda taki kochany peryskop:D
Ciąza, współczuję, bo domyslam się co w serduchu przezywasz. Na pewno wszystko będzie ok. Przytulam
Witam nową Mamę :)
Strunka, ty to dzisiaj petarda :))
Misia, kciukasy za dobre wyniki Matiego zacisnięte!
Dziewczyny, dokładnie 6lat i nieco ponad 2 godziny minęło od najszczęśliwszego momentu w moim zyciu - kiedy to pierwszy raz zostałam mamą pewnej wyjątkowej dziewczynki:) ..... Dobra, nostalgia nostalgia, ale styrałam się taszcząc z Bartkiem zakupy na sobotnią urodzinową imprę hehehe
Odnośnik do komentarza

~ANikod
Cześć! Z tym żelazem to rzeczywiście może coś być na rzeczy, skoro tak dużo dzieciaczków w okolicach półrocza dopadają te pobudki. Dlatego chyba ważne jest, żeby rozszerzać jednak tą dietę i mięsko też już podawać. Ja kupiłam takie małe słoiczki z gerbera (jest i indyk i kurczak) i mieszam troszkę do papek warzywnych. Tylko po otworzeniu miałam wrażenie jakbym konserwę otworzyła... ;-/
A co do badań to my jak Niko był noworodkiem to robiliśmy co chwilę badania moczu (miał bakterie i nie przybierał na wadze, trafiliśmy do szpitala, zarażony prawdopodobnie przy porodzie ;-/). W każdym razie radzę Wam pobierać mocz bezpośrednio do kubeczka, bo z woreczka wyniki mogą być zafałszowane, ze względu na to, że mogą się tam dostać np. resztki kupki. Więc my po kilka godzin w nocy nieraz czatowaliśmy na siku... ;-) A no i siusiaka,ręce swoje spsikać octeniseptem. Łatwiej chyba u chłopców sobie z tym poradzić, u dziewczynki to może być trudniej.

fajnie fajnie, tylko że u nas to rozszerzanie idzie całkiem w odwrotną stronę. Ostanio wszystko jest bleee. Kaszka (na którą nigdy się nie rzucał, ale zdarzało się ze 2 razy, że zjadł wszystko), obiadki czy to moje czy słoiki też nie, od wczoraj nawet deserki nie smakują ...:(
Odnośnik do komentarza

Ciąża, wszystko będzie ok z Mya, wiem że Ci z tym ciężko, obserwuj małą. Teraz zaczynamy czas guzów i siniaków. Czasem jak trzymam Dawida na rękach i go obracam, przekręcam, bawimy się, to też się bardzo boję, że mi się wyśliźnie.
Nati mam dokładnie to samo, zawsze byłam wielkim śpiochem i też nie wyobrażam sobie powrotu do pracy przy takich nocach. Ale przez te kilka miesięcy wszystko się może zmienić, oby na lepsze ;)

https://www.suwaczki.com/tickers/8p3oflw1ihhgb5gn.png
http://www.suwaczki.com/tickers/qdkk3e5edd0lm1s2.png

Odnośnik do komentarza

Ja dziś nakarmiłam Michasia i poszliśmy na spacer , po godzinie siedzenia i oglądania aut, pociągów, piesków i wszystkiego wokół zrobił się marudny. to go położyłam żeby zasnął ale nic z tego. Tak ryczał, że musiałam usiąść na poboczu i go karmić. Pewnie wyglądałam jak jakaś rumunka . Na szczęście tylko jeden facet przejeżdżał.

Odnośnik do komentarza
Gość Magdalenka851

RedNails89
Magdalenka851, jak bylam nad morzem byla seria gadżetów z Małą Mi, kubki, koszulki itp. Na jednym z kubkow był tekst "padłaś? Podnieś koronę i zapier*alaj dalej". Obok był drugi, który mhie bardziej przekonał ;) "Padłas? Poleż! Zasłużyłaś!" :D

PS. Nie ma jak film historyczny na rocznicę ślubu :P

No no rocznica to już historia więc i film adekwatny do sytuacji huehuehue ;-)

Odnośnik do komentarza
Gość Magdalenka851

Renia74
Ja dziś nakarmiłam Michasia i poszliśmy na spacer , po godzinie siedzenia i oglądania aut, pociągów, piesków i wszystkiego wokół zrobił się marudny. to go położyłam żeby zasnął ale nic z tego. Tak ryczał, że musiałam usiąść na poboczu i go karmić. Pewnie wyglądałam jak jakaś rumunka . Na szczęście tylko jeden facet przejeżdżał.

Hahaha Rumunka, a pieniędzy Ci nie rzucił? Hehhehe

Odnośnik do komentarza

~kalae
Tosia jak się przekręca na brzuch to podnosi od razu głowę, nawet jak śpi i myślę, że dlatego się wybudza

Ania ma tak samo :/
Dziś w nocy to podpełzała i kładła mi głowę na brzuchu i tak chciała spać :D albo wbijała się pod pache. Kochana moja!

Cześć nowa mamo :)

Co do pobudek to jakoś mi się naciągane wydaje to by anemia miała na to wpływ. Po prostu nie widzę zależności. Ale od 7 miesiąca może występować lęk separacyjny, który też się objawia częstymi pobudkami. Bo sen oznacza rozłąkę z mamą.

Rednails wszystkiego dobrego!

Ciąża tylko się nie zadręczaj, proszę. A Mya zapewne bardziej się wystraszyła niż zrobiła sobie krzywdę.

Odnośnik do komentarza
Gość Magdalenka851

~kalae
Czy u was jak się dziecko przekręca na brzuch to się budzi? Tosia się przekręca w łóżeczku 40 cm szerokości. W ogóle od wczoraj to jak torpeda jest ani ubrać ani nakarmić bo ona już na brzuchu jest. Wczoraj to nawet nie miałam jej jak umyć i ubrać po kąpieli, więc założyłam tylko pieluche i na łóżku ubrałam. Z karmieniem to samo, poje troche i zaraz na brzuch. Jeszcze mnie gryźć zaczeła, a jak już zaciśnie szczękę to jeszcze robi przewrót na brzuch lub na plecy z moim sutkiem w buzi.

A dziś się przekręciła w nocy w łóżeczku na brzuch i 3:30 pobudka, pewnie by spala gdyby nie ta przewrotka, a i jeszcze gryzie szczebelki w łóżeczku :) a w sumie to jeden te poziomy u góry.

Tosia mały komandos za sutka i mamę na glebę, hehhehe
Na ocieplenie dodam, że Wojti to samo aż łzy mam w oczach

Odnośnik do komentarza

Michaś też w nocy się przekręca i budzi. Przebieranie to naprawdę sztuka i ubieranie na dwór masakra. W lato dużo łatwiej było wyjść na dwór. Niestety nadeszła nielubiana pora roku. Misiek chodzi na czworakach po całym domu. Dziś wszedł pod ławę, wspiął się na półkę i wyprostował no i niestety nie zmieścił się głową pod blatem:( Na szczęście nie uderzył się tylko trochę się zakleszczył i nie wiedział co dalej to w ryk. Albo doszedł do pufy i wspiął się na kolana a rękami na pufie. Stale trzeba mieć go na oku a w domu samo się nie posprząta. Coraz więcej mamy roboty przy naszych niemowlaczkach :)

Odnośnik do komentarza

Lilijka87
~kalae
Tosia jak się przekręca na brzuch to podnosi od razu głowę, nawet jak śpi i myślę, że dlatego się wybudza

Ania ma tak samo :/
Dziś w nocy to podpełzała i kładła mi głowę na brzuchu i tak chciała spać :D albo wbijała się pod pache. Kochana moja!

Cześć nowa mamo :)

Co do pobudek to jakoś mi się naciągane wydaje to by anemia miała na to wpływ. Po prostu nie widzę zależności. Ale od 7 miesiąca może występować lęk separacyjny, który też się objawia częstymi pobudkami. Bo sen oznacza rozłąkę z mamą.

Rednails wszystkiego dobrego!

Ciąża tylko się nie zadręczaj, proszę. A Mya zapewne bardziej się wystraszyła niż zrobiła sobie krzywdę.

Tez tak mysle, ze to lek separycyjny flatego dziecko moze sie budzic z placzem, dodatkowo zeby nie ulatwiaja spania.
Wydaje mi sie ze pezy anemii dziecko mize byc raczej ospale ciagle.

Ale dzis fajna pogoda.

Odnośnik do komentarza

Hejka popołudniowo :D
Nie uwierzycie,ale chrapnęłam z Matim na prawie 3 godziny !!!Jak miło było sie obudzić i widzieć uśmiech mojego serdusia :D Potem nadgoniłam z robotą-zmywanie,obiad,teraz czyszczę kuchnię,a dokładniej pomyłam podłogi i czekam aż wyschnie :)
Oho Mati nie dał ojcu pospać po pracy,słysze ryk...błagam zostańcie w pokoju hehe
Nom także tego..jeszcze tylko pranie powieszę i finito :D

Ciąża biedulo,przytulam Was mocno..ale sie musiałaś wystraszyć !! Współczuję.Trzymam kciuki za Myę :*

Dzieki dziewczyny za kciuki :*Na pewno bedzie ok,bo to marcówkowa moc :D
Mati obrócił się w trakcie snu może z dwa razy i sie nie obudził..ale ja troche za Wami,to może i u nas takie perypetie będą ..

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Hej =) ciezko mi bedzie odpisać bo nie pamiętam co =D
Witam nowa mame =) mam nadzieje, ze zelazo sie podniesie i Amelka bedzie lepiej spac =)
Martynka tez jak przewroci sie na brzuszek to automatycznie glowa w gorze i koniec spania =D jeszcze ten jej chopin wystajacy z lozeczka =)
Rednails mi sie spodobal ten Twoj tekst o.porzadku w domu =) to jest moje motto =)
Ciaza bardzo mi przykro mam nadzieje, ze z Malutka wszystko ok =)
Tangoya wszystkiego najlepszego dla coreczki =)
Monimoni Ty masz taka ladna wesola buzke, ze na niektórych zdjeciach wygladasz mlodziutko. Oczywiście nie ponizej 18 =)
U nas dzisiaj po szczepieniu lekarz stwierdzil, ze Martynka ma troche slabe miesnie =/ ma juz 68,5 cm i wazy 8440 =) u nas nie ma rehabilitacji na nfz mozliwe to?? :/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...