Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Madika a co cię dziwi w tym by dawać owoce do kaszki? Mnie bardziej zastanawia po co dawać glukoze do niej? Już nawet nie chodzi mi o to że dajesz jakby nie było cukier ale o to, że młodą przyzwyczajasz do słodkiego.

Kalae jedziemy na wakacje by nie siedzieć wciąż w tym samym otoczeniu. Rok temu już nigdzie nie byliśmy bo źle znosiłam upały i mdłości, a potem się bałam o Groszke. A jeśli będzie się częściej budzić to co za różnica czy to będzie na śląsku czy nad morzem? W domu też się zdarza jej budzić co dwie godziny. A świeże morskie powietrze naładowane jodem może sprawi, że właśnie będzie sypiać lepiej?! :)

Odnośnik do komentarza

jola88spróbujemy najpierw kubeczki doidy jak będzie szło opóźnienie spróbujemy z kubkiem z rurką-tonacji brzytwy się chwyta:)
Co do rozszerzania diety my za radą pediatry dawalismy przez 3 dni po 3 lyzeczki np dyni a później coraz więcej 6, 12,18 łyżeczek aż zjada jako posiłek cały słoiczek podobnie robiliśmy z owocami które wprowadziliśmy równocześnie z warzywami.Michał wcina aż mu się uszy trzesa no poza brokułem którym pluje:)
Co do spania w innych miejscach to od zawsze poza domem było z tym gorzej to nie po wstrzymało nas jednak od wyjazdu na wakacje i obecnie jesteśmy na mazurach i odziwo michaś śpi lepiej niż w domu.Stosujemy te same rytuały co w domu i jest ok.Więc może warto zaryzykować

Odnośnik do komentarza

no może być i lepiej, tylko patrząc na to co dziewczyny piszą to albo jest bez zmian albo gorzej, dlatego cieszę się, że się nigdzie nie wybieramy w tym roku.

My byliśmy w tamtym roku nad morzem już z Tosią w brzuchu :D nawet lekarza zapytałam czy mogę

Odnośnik do komentarza

Lilijka87
Madika a co cię dziwi w tym by dawać owoce do kaszki? Mnie bardziej zastanawia po co dawać glukoze do niej? Już nawet nie chodzi mi o to że dajesz jakby nie było cukier ale o to, że młodą przyzwyczajasz do słodkiego.

Kalae jedziemy na wakacje by nie siedzieć wciąż w tym samym otoczeniu. Rok temu już nigdzie nie byliśmy bo źle znosiłam upały i mdłości, a potem się bałam o Groszke. A jeśli będzie się częściej budzić to co za różnica czy to będzie na śląsku czy nad morzem? W domu też się zdarza jej budzić co dwie godziny. A świeże morskie powietrze naładowane jodem może sprawi, że właśnie będzie sypiać lepiej?! :)


Lilijka, a gdzie się wybieracie? Jakiś czas temu często jeździłam do Władysławowa, a teraz bym chciała w jakieś inne miejsce. Zależy mi, żeby było gdzie pospacerować z wózkiem. Dziewczyny może znacie jakieś fajne miejsce na wakacje z takimi maluszkami?

https://www.suwaczki.com/tickers/8p3oflw1ihhgb5gn.png
http://www.suwaczki.com/tickers/qdkk3e5edd0lm1s2.png

Odnośnik do komentarza

Siema mamusio-laski :D
My może we wrzesniu pojedziemy na noc nad morze,zobaczymy :) Mój P.ciagle ma nadgodziny więc cięzko cokolwiek zaplanować ;/

Bylismy dzis na szczepieniu na pneumo:) Mój misio wazy 7100,bardzo ładnie sie rozwija..te szorstkie plamki które czasem miewamy powiedział doktor,że to cos alergicznego i żeby nawilżac..uzyc bepantenu..ja akurat smaruje Oilatum i schodzi po czasie..wiec musze smarować :)
Mati zniósł kłucie bardzo dobrze,na chwilę tylko zapłakał..cycus pomógl zapomniec ;)
Póki co jest ok...choc teraz z drzemki obudził sie z płaczem..oby to nic nie znaczyło..
Nadrobie Was i zmykam dalej ogarniac chate ;)

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Jola88
Jeeeee nadrobilam:)
Forum tętni życiem!!!:)
Olis bardzo interesuje sie jedzeniem, czasem jak jem obiad a jest na moich rękach to ściga ze stolu jakies rzeczy. On nie chce w ogóle ostatnio pic z butki a ja raz w tyg pracuje i jest problem. Mężowi ostatnio przez 10 h zjadl mojego mleka 120 ml rozbite na 3 razy. Jak weszłam jak sie dorwal to od razu uśmiech :)
Ale jaak juz pisałam kupiłam 4dni temu taki kubek ze słomka wmontowaną zamykany. I strzał w dziesiatka. Jak tylko wziął do buzi slomke od razu ladnie pil i cbetnie. Teraz jak nawet leży na stole to juz raczki wyciąga i sie cieszy. Spryciula kochana. Ktos pisal nie pamiętam kto ze z butli nie chce pic? Moze tez bedzie chetnie ze slonki? Te kupki tez sa fajne bo jak przechyla to nie leci zawartość tylko jaaak ciągnie slomke.
Aga fajnie ze troche sie bobawilas.:)
Misia to jednak z Matim na wesele. Ale przynajmniej będziesz spokojna.
My idziemy 2 wrzesnia w piatek na wesele ale bez małego chociaż mam obawy ponieważ dzisiaj bylam u rodziny i pojechalam z mężem bratem i szwagrem przestawić mamie meble a Olis został z kobitkami u siostry. Po dwudziestu minutach dzwoni mama ze nie mogą go uspokoić tak placze biedny:( probowaly wszystkiego... Wystarczyło ze weszłam juz buzia uśmiechnięta. Troszkę mnie to zdziwiło bo juz zostawal na kilka h nie bylo problemu, zna wszystkich często sie widzimy... I teraz się boje jak to bedzie...
A dzisiaj bawil sie na dywanie takimi "pierwszymi" autkami dostal od bratnka, chwycił mojej ręki i co wstal sobie... Moja siostra i brtowa mówią ze jest smieszek pieron, bo ma taki temperament ze hej. Na kawę nie ma co liczyć przy nim chyba ze na rękach bo nie chce żeby za dużo wstawal- wiec zostaje ręce!
Dobra nadrobilam, napisałam sie to mozna sie położyć. Cycus opróżniony moze pospimy:)

Brawo Oliś :* :)
oj bidulek,może akurat wtedy miał ochotę byc z Tobą a nie z mamą he he

no idziemy z Matim :)Na krótko,ale już wiem,że bedzie fajnie :D

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Antonowa
~kalae
w ogóle to jak czytam o waszych pobudkach w nocy, szczególnie w nowych miejscach, to aż się dziwię, że się decydujecie na takie wypady. Ja od początku się obawiam właśnie zaburzonego spania w nocy jeśli byśmy pojechały gdzieś na wakacje. Dlatego w tym roku rezygnuje i nie jadę nigdzie, nawet do rodziców się nie decyduje jechac, żeby zostawać na noc.

My też zrezygnowaliśmy z wakacji ale do teściowej przyjechałam juz drugi raz bo mój TZ narazie tu mieszka a ja z A mieszkamy u mojej mamy. Nie chciałam po urodzeniu dziecka mieszkać z nimi bo juz całą ciążę im gotowała sprzątalam a nawet dziękuję nie usłyszałam. Wiec TZ jak ma wolne to przyjeżdża do nas i jakoś to narazie jest. A chciałam trochę pobyć razem dlatego przyjechaliśmy. Mam nadzieje ze szybko pójdzie nam z remontem i będziemy mieszkać razem jak prawdziwa rodzina. Bez teściowej jej rozmieszczonych córek.

Jejku..w sumie dobre wyjście..lepiej spotkać sie raz na jakis czas niz codziennie usługiwac i chodzic wk*rwioną :D:D:D

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Sylwia921125
Hej :)
Nowe mamy. Super,że dolaczylyscie bo juz sie balam, ze forum nam się zaczyna sypac :/ tyle mam ucieklo i nie zagląda... nie będę wywolywac nickami :D
Kurcze,ale o Haniutku czesto myślę bo jej ani na fb ani tutaj nie było :/
Madika u mnie juz spokojniej... z M nawet ok. Tylko caly czas sie boje. Nie puszczam go nawet samego do sklepu. Pilnuje go na każdym kroku. Na razie jest spokojny, ale sa tez takie dni kiedy ewidentnie nie daje sobie rady.
Z rodzicami bez zmian. Nie moge spac czesto w nocy bo mysle o tym jak to będzie jak sie zakaz skończy. A juz prawie wrzesień :/
Rednails Jasiek napewno szybko nadgoni :)
Widzialam właśnie na grupie fb, ze wszystkie na imprezy wyruszyly w weekend :D

Nie dziwię się,że masz obawy.Też bym tak zrobiła :) Trzymaj się konsekwentnie do końca :* :D

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

~nessquick
Za nami odwiedziny u rodziny.. było bardzo fajnie, mimo, że pogoda nie dopisała. Obaj chłopcy padli w drodze powrotnej.

Diety jeszcze nie rozszerzamy (skończony 5mc), od kilku dni podaję łyżeczką wodę do picia i bardzo mu smakuje, ciamka, jakby to był nie wiem jaki smakołyk. Chcę się wstrzymać do skończenia 6mż, ale od kilku dni tak jest zainteresowany tym jak jemy, że nie wiem, czy nie dam mu słoika ciut wcześniej.

Aga, fajnie, że udała się impreza z Pawełkiem :) Rośnie imprezowicz, jak u Misiakowatej ;)

Jak u waszych dzieci ze ssaniem paluszków? Bo coraz częściej Młodego przyłapuję na ssaniu kciuka :( Wyciagam mu rączki z buzi i daję smoka, ale smok to dla niego raczej zabawka i nie bardzo się sprawdza :( Boję się żeby się nie przyzwyczaił, już wolę go nauczyć smoka..

No mój imprezowicz..boję się jak to z ta orkiestra bedzie..Aga napisała,żeby na sali do spania na uszka położyć pieluszki tetrowe :)..tak zrobie :)

Renia Oliwka śliczota :*

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Kalae, my jeździmy, bo ja gram na turniejach :D a Iza zawsze spała tak samo, jak w domu, czy był okres, że spała dobrze, czy tak jak teraz źle.
Antonowa, bardzo dobra decyzja, w dupie z takimi ludźmi :/ a czemu Twój nie może z Wami mieszkać? Nie ma miejsca? Życzę Wam szybkiego ogarnięcia gniazdka dla Waszej rodzinki :)
Jola, ten Twój Oliś to i wygląda dorośle i posiada takie umiejętności :) musisz być dumna z synka :)
Sylwia, kurczę współczuję Ci tego ciągłego stresu :/ a M chodzi na jakieś spotkania aa? Jest coś takiego, co można zaszyć pod skórę i to wchodzi w bardzo silną reakcję z alkoholem, może by się dał namówić na coś takiego? Lepiej żeby to go kontrolowało niż Ty cały czas. No tylko musi się zdecydować, że faktycznie zrywa z alkoholem na zawsze. Życzę Ci dużo wytrwałości i siły :*
My w drodze. Iza praktycznie śpi cały czas od 10:30 o.O tylko pobudki na postoje - raz na kupę i raz na cyca i kupę :p w tamtą stronę nie chciała tyle spać. No ale dobrze, mogę odpocząć wreszcie :) a po drodze jedziemy odebrać książki o blw, które zamówiłam. Nie mogę się doczekać, aż zagłębię się w tajniki tej metody :D w czwartek szczepienie i jedziemy do mojej babci w Bieszczady od razu po. Może trochę to ryzykowne, ale nigdy nie miała żadnych odczynów, więc jesteśmy dobrej myśli.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6io4p2e2irzwe.png

https://www.suwaczki.com/tickers/zpbn6iyesqoui9t8.png

Odnośnik do komentarza

kalae, my byliśmy nad morzem w lipcu, Młody miał skończone 4mce. Najbardziej bałam się podróży. Na miejscu to w sumie i tak układaliśmy wszystko pod dzieci, a że spędzaliśmy mnóstwo czasu na dworze, to spały bez większych problemów. Tylko bezwzględnie trzeba było pilnować czasu drzemek no i być wtedy w pokoju, inaczej spali za krótko.
Tylko, że my jechaliśmy tak daleko i tak szybko głównie ze względu na starszaka, z samym Młodym pewnie poczekałabym jeszcze ze 2mce.
(tak w ogóle to kolejny raz załapał się na morze na przyczepkę, w zeszłym roku też w brzuchu - ledwo co się dowiedziałam..)

Jola, Oliś niemożliwy z tym wstawaniem! Siłacz Ci rośnie! :))

Ann1ee
Ładuje te paluchy tak głęboko, że aż mu się na wymioty zbiera. Ale smoczka nie odrzuca. Myślę, że to mogą być dziąsełka/ząbki, poza tym dziecko na początku poznaje wszystko przez gryzienie. Dopóki to nie jest kompulsywne ssanie kciuka to mu pozwalam.

No właśnie u nas to nie zawsze jest poznawcze.. takie mi nie przeszkadza, tak samo masowanie dziąsełek. Martwi mnie tylko sam kciuk wepchnięty aż po nasadę i intensywnie ssany np przed zaśnięciem..

Odnośnik do komentarza
Gość misiakowata

Alexann
Mamy, ma któraś jakiś magiczny sposób na pieluszkowe zapalenie skóry?
Mi się pomysły kończą, pediatra mówi tylko "pielęgnować jak zwykle" a tu coraz gorzej :/

Kup w aptece za ok.5 zł NADMANGANIAN POTASU Rób dwa razy dziennie nasiadówki w misce..dawaj dosłownie troszkę tych "kuleczek",żeby woda była różowa nie ciemnofioletowa :) i duzo wietrz pupę maleństwu :)

Co do paluszków Mati ciagle ssie i pełno sliny wydziela :) kciuki też zasysa ale rzadko..smoczek polubił,ale nie żeby go ciagle mieć :)

Odnośnik do komentarza

Ernesto
Ann1ee rodziłaś dzień przede mną:D

Sylwia trzymam kciuki za was. Jesteś silną babką. Z zaufaniem tak jest że ponownie jest bardzo trudno zaufać. Chciałabym by wam się udało.

Misia na takie uczuleniowe plamki debest jest Latopic.

:D termin miałam na 24 jak Misiakowata, ale weszłam po schodach do teściów na 7 piętro i tadam ;) i tak miałam umówione ktg w szpitalu więc stwierdziłam, że co mi tam, załatwię sprawę od razu :P

https://www.suwaczki.com/tickers/8p3oflw1ihhgb5gn.png
http://www.suwaczki.com/tickers/qdkk3e5edd0lm1s2.png

Odnośnik do komentarza
Gość misiakowata

Ernesto
Ann1ee rodziłaś dzień przede mną:D

Sylwia trzymam kciuki za was. Jesteś silną babką. Z zaufaniem tak jest że ponownie jest bardzo trudno zaufać. Chciałabym by wam się udało.

Misia na takie uczuleniowe plamki debest jest Latopic.

dzieki ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...