Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

~kalae
u mnie alergenem jest kakao, zjadłam ostatnio zwykłą czekoladę i znów Tosie wysypało, ale od strony brzucha ok.

u nas na skorze raczej nie wychodzi, bardziej wlasnie od strony brzucha. mam nadzieje ze jej minie.

ja daje witaminy wedlug starych zzalecen, kupilam na cale 3mies wiec nie bede teraz zmieniac

Odnośnik do komentarza

Sylwia bedzie dobrze :* trzymajcie sie z Martynka.

Ernesto fajnie ze Paulinka zdrowieje i ze z jej tata w ten sposob sie uklada :)

Kalae ja nie daje takiej dawki wit. K
My nie mamy zadnych alergenow, zreszta ja juz zaczelam jesc normalnie i nie zauwazylam zadnych zmian z tym zwiazanych.
Marysia tez czasem ulewa.. Ale to z przejedzenia, bo czesto jest przy piersi. Niestety dalej smoczki sa be a ma potrzebe ssania.

W ktorym tygodniu szczepi sie niemowlaki? I kiedy mialyscie pierwsza wizyte u pediatry?

http://www.suwaczki.com/tickers/l22ntv73nvew76w4.png

Odnośnik do komentarza

Ufff udało mi sie uspać maluszka..Jeju..odkąd wrócilismy ze spaceru przed 17 ,to non stop na cycu wisiał tak ,że teraz to mi wiszą dwa flaki he he
umyłam go ładnie na przewijaku,przebrałam w czyste ciuszki i na cyca..to mi rwie gryzie wyciąga...Był nażarty na bank,ale maruda straszna..wiem,że zaparcie go złapało i może dlatego..
Pogasiłam wszystko,tylko światło w łazience zapaliłam i jego projektor,żeby cos widzieć i ponosiłam,pobujałam jednocześnie ćwicząc uda a co :D Usnąl :)
Moje dziecko tfu tfu usnęło :) jeeeee
Sama jestem,P.na nocce,to Was nadrobię,wychleję koperek i lulu :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

A my pneumokoki znow musieliśmy przełożyć o tydzień. Starszy mial w zeszłym tygodniu gorączkę. Minęła mu, a przedwczoraj wróciła :/ pediatra kazał przełożyć bo nie wiemy od czego ta gorączka i młodszy moze sie zarazić. byliśmy dzis na pobraniu krwi i badaniu moczu. Jak sie biedaczek popłakał jak mu pielęgniarka pobierała krew :( przynajmniej mocz sie udało nam w domu bezproblemowo pobrać :) jutro wyniki - zobaczymy co tam wyjdzie. Cieszy mnie ze sam zawołał ze robi siusiu do woreczka, bo to znaczy ze można zaczynać odpieluchowywanie :)

I przez tą jego chorobę nie robimy mu urodzin :( mielismy w ten weekend, ale jak on chory to oprócz dziadków nikt nie przyjdzie, bo nasze rodzeństwo ma małe dzieci i nie beda sie narażać na zarażenie. A w przyszły weekend sa urodziny mojego bratanka. A potem to juz bezsensu. Na szczescie Artur jest jeszcze na tyle maly ze nie bedzie mu przykro.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl2n0amowleixu.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relg20mm17vkmfcs.png

Odnośnik do komentarza

kamillla
~kalae
u mnie alergenem jest kakao, zjadłam ostatnio zwykłą czekoladę i znów Tosie wysypało, ale od strony brzucha ok.

u nas na skorze raczej nie wychodzi, bardziej wlasnie od strony brzucha. mam nadzieje ze jej minie.

ja daje witaminy wedlug starych zzalecen, kupilam na cale 3mies wiec nie bede teraz zmieniac

ja się zastanawiam czy nie kupić samej K 25 i nie podać dodatkowo po 1 kapsułce, w sumie to jeszcze miesiąc i 4 dni zostało

Odnośnik do komentarza

Gosia1001
Sylwia bedzie dobrze :* trzymajcie sie z Martynka.

Ernesto fajnie ze Paulinka zdrowieje i ze z jej tata w ten sposob sie uklada :)

Kalae ja nie daje takiej dawki wit. K
My nie mamy zadnych alergenow, zreszta ja juz zaczelam jesc normalnie i nie zauwazylam zadnych zmian z tym zwiazanych.
Marysia tez czasem ulewa.. Ale to z przejedzenia, bo czesto jest przy piersi. Niestety dalej smoczki sa be a ma potrzebe ssania.

W ktorym tygodniu szczepi sie niemowlaki? I kiedy mialyscie pierwsza wizyte u pediatry?

pierwszą wizytę u pediatry - 2tyg
drugą - 5 tyg.
szczepienie pierwsze 6-8 tydzień chyba powinno być, ze wzgl na ten duży katar dopiero teraz po 8 tyg było szczepienie

Odnośnik do komentarza

~kalae
strunka7777
~kalae
a dajecie tą wit K 150>?

Ja daję :)

ten neonatus? czy coś innego?

Tak, neonatus K150.
Też myślałam o podaniu kilka po 25ug, ale chcąc dać zalecaną dawkę musiałabym podawać 6 ampułek :) a to nie byłoby realne, bo i tak mi wypluwa po części te witaminę :) Dlatego kupiłam od razu 150-tkę i jest w jednej kapsułce. I tak osobno muszę jeszcze dawać wit. D... :( o której czasem zapominam, ale cichoooo ;) Niech to zostanie między nami Marcówkami ;)

Odnośnik do komentarza

Dzieki dziewczyny ! :D Od razu człowiek zyje :)
a komplementy od kobiet-mega :D

Wazyłam dzis Matiego i ma juz 5,300 G w ciuszkach :)czyli ok.5,200 na cycusiu..łooo matko :)
Czuć to oj czuć :)

Dziewczyny kp macie czasem takie silne kłucia nie w sutku,ale w piersi??Dzis mnie tak złapało podczas karmienia,że musiałam odłączyc Niunia.

Ernesto masakra!!Średniowiecze..ech..ja bym ich obsmarowała gdzies he he
U nas tez zielonkawe kupki..uważam na to co jem..jak coś się dzieje wiem od czego..ale tez wydaje mi sie,ze to proces ulatniania jest i kupka tez zmienia kolor.
Tangoya współczuję,ale zobaczysz wszystko ogarniesz..nawet nie wiemy jakie jesteśmy silne :)
Wystarczy jeden uśmiech naszego łobuziaka :)

Ciaża jak za mocno zassie i jest źle to włóż małego palca i przekrecając wyjmij sutka...Powodzenia :)

Sylwia bidulki.Malutka przezywa,bo nie u siebie..Przesyłam misiowe tulasy :* :)

Niuska ja pierdziele,dobrze,że piszesz o swoim uporze..dobrze wiedzieć,żeby nie słuchac do końca lekarzy,a poddac sie intuicji i walczyć..Tak jak u Ernesto-Matczyna intuicja.

Ja czekolady jeszcze nie próbowałam świadomie...Raz dała mi cukierka teściowa to zanim załapałam już przezuwałam adwokatka :D a drugi wczoraj w końcówce rożka z algidy hehe
Kakao raz piłam i było ok..Mati tylko troszke wiecej kupkał,ale nie pamietam by marudził czy go wysypało:)

Kalae ja daję K25.Skoro dali juz po tam ustanowieniu nowej dawki,to chyba o tym wiedzieli..Do tej pory z dzieciakami było ok :)
W ogóle ze szpitala dali recepte na vita K..ponad 30 zl w aptece.P kupił i nam się dzis skończyło.
Weszłam wczoraj na Gemini,poczytałam i znalazłam z takim samych składem i zawartością wit K inne kapsułki :D Po ok 13 zł.Dziś rano puściłam zamówienie na dwa opakowania..o 18 juz wysłali :) Uwielbiam ta aptekę :) No i Maltańczyk tez jedzie :D

Kamilla te staniki małe są ..Ja to chyba bym musiała mieć 90 dd czy e aktualnie..a tam chyba 85C najwiekszy ;/

Gosia u nas pediatra był tydzien temu czyli po miesiacu..szczepimy teraz 16go to minie 6 tyg z hakiem..szczepimy na nfz a po 2 tyg pneumo i rota :D

Zu2ia zdrówka dla synka,bidulek :*

Ocho mój mały coś tam popłakuje i sie wierci,ale zasypia..może pospi ,oby :)
Do później kochane :*

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Halo halo marcòweczki :)

Nie bylo mnie tu z miesiąc i widze ze forum tętni wciąz zyciem :) a nawet nowe mamusie się pojawily:) witam wszystkie :*

Czytam dzis czytam , mysli mi sie naklębilo, chce juz odpisywac pokolei sie odnosic do wątkòw a tu midiakowata juz wszystko to co chcialam napisala tuz przedemną :p :D takze tego...

Ernesto ty kobieto masz zawsze jakies przygody z tym szpitalem... Wspolczuje z calego serca. Te fotele do spania... Brak slòw! Powinni ordynatorzy szpitala tak z tydzien pospac sobie na tych fotelach... No i rozkojarzone piekęgniarki, chcące kluc dzieci na oslep ... Uff... Dobrze ze jestes despierta jakbysmy tu powiedzieli czyli obudzona w sensie uwazna i spostrzegawcza. Podziwiam za sile pomimo zapalenia pluc! Sciskam mocno!! Zdrowiejcie szybko z Paulinką!

Sylwia wszystko będzie dobrze, Martynka wyzdrowieje szybciej w szpitalu , choc tez pewnie zanosilabym sie pkaczem jakby moja Hanulke mi do szpitala by chcieli zamknąc... EH tak to juz bedzie teraz będąc mamą :) bedziemy nieustannie sie zamartwiac o nasze sloneczka :)

Olka powodzenia na maturze , trzymam kciuki za pozytywne rezultaty i za Majeczke :*

Hmm... Co tam jeszcze ja chcialam... Aa cyce wiszące jaka dwa flaki misiakowatej... Hehh tak tak ja mialam dzis dokladnie to samo :p hehh Hania przed zasnieciem z ponad dwie godziny na cycach, ... miętosila, ciamkala az zostaly dwa flaki... Az na chwile moglam zdjac stanik bo mi mleko no nogach nie cuello jaka to zazwyczaj sie dzieje... :p

A co do lluvia w piersiach to tez zastanawialam sie czy to normalne. Tez tak mam czesto. Tak mnie kluje czasem jak by mnue ktos prądem potraktowal albo wbijal szpilki... No i zauwazylam ostatnio ze od naglego przyrostu cyca w trakcie karmienia zrobily mi sie rozstępy na piersuach! Ha! Dopadlo i mnie... Cala ciąza vez Ani jednego dziada a tu teraz masz ci los :p

Ide spac bo pewnie za jakies dwie czy trzy h Hania bedzie chciala cyca a ja bede umierac z nie wyspania ... Dobranoc :*

http://www.suwaczki.com/tickers/l22nqps6ybasj0fr.png

Odnośnik do komentarza

niuska_aw
Sylwia921125
Dzieki dziewczyny :) jutro mam nadzieje sie dowiem jakie sa wyniki i co powiedza. Bo jak nic jej nie jest to ja biore do domu. Ale skad ten kaszel. Musze sobie kupić inhalator. Moja Malutka tez to przezywa. Od 15 dopiero teraz zasnela. Jak chcialam ja uspac to caly czas placz. Przy piersi to samo. Dobrze,ze M i siostra byla to trochę mnie odciążyli.
Misia super fryzurka :)

Sylwia jak moja córka miała kilka miesięcy to też trafiłam z nią do szpitala z okropnym kaszlem, ale to takim że prawie non stop okropnie kaszlala. Spać nie dawala rady, ja mówiłam lekarzom na obchodzie że strasznie kaszle, a przez dwa dni każdy lekarz ze osłuchowo wszystko dobrze. Wkurzyłam się i powiedziałam że albo zrobia prześwietlenie, albo zabieram do domu. Zrobili... Obustronne zapalenie płuc! Cztery dni spędziliśmy w szpitalu bez sensu dopiero na 5 dzień podali jej antybiotyk i tak przez kolejne 10 dni. Także Sylwia proś o rtg, będziesz spokojniejsza!

My na szczęscie mialysmy rtg juz na sorze. Tylko na obchodzie lekarka mowila, ze na moj oddzial jeszcze nie wyslali.

Odnośnik do komentarza

Tangoya
Lecicie z kolei koksem,że trudno i jest nadrobić po kilku dniach abstynencji od forum:)

My dzisiaj mieliśmy szczepienie. W sumie dopiero 4 gdy dz od podania a mały strasznie sniety. Cały czas przesypia.Mam nadzieję,że na tym się zakończy się poszczepiennych reakcja.Bartus skończył wczoraj 7tyg a waży 5570g.Taok myślałam że ostrob przypakowal,ale nie że aż tyle!!(u nas położna powinna przyjeżdżała bez wagi). Oczko niestety ciągle ropieje.Krople też nie pomogły,więc mamy skiero do okulisty.Jutro też USG bioder,a w niedzielę chrzest.Nie weierm jak to ogarne,bo ciągle jestem polpezytomna.
Ciąża,u nas też kilka dni temu,nie wiedząc czemu Bartus zaczął ulewac.Ba,czasami to takiego belta puszczal i ja i on to przebrania.Paw zazwyczaj był przy odbijaniu.Trwało to może że da dni i przeszło.Teraz już jest ok,tzn.od czasu do czasu uleje jask go za krótko pionizujemy po jedzeniu,ale j z bez zygania.Może u was to także będzie chwilowe.


Mam nadzieję że z oczkiem bedzie wszystko ok.
Moja ulewa od początku tylko czasem mocniej czasem slabiej. Martwi mnie jak mocno i czesto

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Moja wczoraj mierzyli i ma 63 cm a jak sie urodzila miala 57. W 6 tyg by tyle urosla?? :)
jak pakowalam nas do szpitala to wiekszosc ciuszkow 62 mialam w koszu na pranie ( bo z 56 wyrosla ) no i siostra mowi zeby spakowac 68 najwyzej podwine. Tylko tu nie ma co podwinac sa dobre :) dobrze,że tak wyszlo bo jeszcze by mi wyrosla zanim bym ja w to ubrala :)
Przez noc wiecej kaszlala. Juz sie nie moge doczekać az nam ktos cos powie.

Odnośnik do komentarza

Gosia1001
Sylwia bedzie dobrze :* trzymajcie sie z Martynka.

Ernesto fajnie ze Paulinka zdrowieje i ze z jej tata w ten sposob sie uklada :)

Kalae ja nie daje takiej dawki wit. K
My nie mamy zadnych alergenow, zreszta ja juz zaczelam jesc normalnie i nie zauwazylam zadnych zmian z tym zwiazanych.
Marysia tez czasem ulewa.. Ale to z przejedzenia, bo czesto jest przy piersi. Niestety dalej smoczki sa be a ma potrzebe ssania.

W ktorym tygodniu szczepi sie niemowlaki? I kiedy mialyscie pierwsza wizyte u pediatry?

Hej
My gdy mała miała miesiąc byliśmy u pediatry z pierwszą wizytą a szczepienie mamy w 6tyg życia:)

http://s6.suwaczek.com/201011135561.png
http://s6.suwaczek.com/201603311580.png

Odnośnik do komentarza

Mój też maluszek szybko wyrasta z ubranek. Jak się urodził to nawet 56 były mega duże. A teraz z 62 jeszcze się wcisnie ale w nie każde. Na długość też zauważyłam, że się powiększył. A najbardziej widać to na poduszce do karmienia. Dawniej nóżki kończyły się po środku poduszki, a teraz praktycznie zwisaja poza nią.
Rosną te nasze maleństwa. Czas leci szybko. Jeszcze pamiętam jak przegladalam torbę do szpitala co kilka dni sprawdzając czy wszystko spakowalam. A teraz już prawie 2 miesiące po.
Oby tylko nie chorowaly. Wszystkim dzieciaczkom życzę zdrówka:-D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...