Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

olka135
Magdalenka normalne :)

Madika właśnie też o tym myślałam z tym że my kupimy nan AR
Tylko zapytam lekarzy co o tym sądzą, zobaczymy :D a jedna Miarka na ile mleka Ty dajesz?

Już po obchodzie, no i czeka nas długotrwałe leczenie z tym refluksem, bo dopóki Majka nie zacznie sama stawac na nogi to musi brać leki na refluks, wrrr!!

Olka, wiem coś o tym ulewaniu, moja starsza córka ulewała, wręcz chlustała na odległość do momentu aż sama dobrze usiadła. Potem przeszło, aczkolwiek refluks pozostał:( W wieku 3 lat byliśmy w szpitalu na badaniach, wkładali jej taką sondę do nosa na 24 h i badania potwierdziły refluks:(

Odnośnik do komentarza

Ja tez zupełnie już straciłam rachubę w kp. Tez wszystko sobie zapisywałam, a teraz już się sama pogubiłam. Dotąd synek jadł ładnie po max 6/7 minut z jednej piersi i spał. Od dwóch dni nie starcza mu jedna, dostaje drugą a i tak płacze wręcz się zanosi. Do wczoraj to było od 16 do 21, a dzisiaj już od rana:( Zwalam to na kryzys laktacyjny - synek kończy dziś 5 tygodni. W nocy też wisi na piersi i często się przebudza i płacze. Jutro mamy wizytę u neonatologa - z racji wcześniactwa wiec zobaczę również czy przybrał na wadze od ostatniej środy. Dodam, że wzbraniam się przed podaniem mm, po prostu cały czas przystawiam do piersi, albo najzwyczajniej w świecie daję mu popłakać, po jakimś czasie się uspokaja i zasypia, ach...

http://www.suwaczki.com/tickers/ibm2hdgeiabj53dw.png

Odnośnik do komentarza

Ciąża co do prędkości mleka - z mojej lewej piersi tryska aż na poczatku a z prawej leci sobie spokojnie i z prawej synek ciutke dłużej je wiec tym się raczej nie martw w ile czasu ile odciagasz. Mój mały teraz je około 15-20 min. Pierwsze piec minut to ciągle zasysanie a potem odpoczynek około minuty. Jeśli masz podobnie i w tym czasie odkladasz to może sproboj poczekać - ja początkowo dotykalam lekko piersi przy ustach małego, myślał ze ktoś mu chce zabrać papu i dalej ssal :)

Po karmieniu odkladamy do lozeczka i czasami są nawet 2 godz czuwania. Głównie jest to oglądanie ścian i cieni - ma 15 dni ;) a od czasu do czasu któreś z nas przy nim jest i sobie rozmawia ;) no i czasami leżąc się denerwuje. Bo np stopka się wysunęła trochę ze spiochow. Trzeba poprawić i dalej obserwujemy pokój ;)

Odnośnik do komentarza
Gość Leniiiiiiiwiec

Izabel82
Leniwiec co ile Ja wybudzalas jak miała te 10 dni?? Mówisz że po 10 minutach zmienialas pierś?? I tak w kółko?? Czy jak?? Nie mogę tego ogarnąć... Dziś jadła prawie 1h z jednej piersi i wziąłam ja na spacer ale się darla więc się wróciliśmy, przynajmniej rzuciła się na pierś z apetytem

Eliza na poczatku "jadla" tez ok.1 h z1 piersi. Jak polozna prxyszla pierwszy raz, pyta ile czasu je z 1. A ja z duma (!), ze czasem to i godzine! Zostslam zbesztana;) podobno na 1 piers jest max.40min. Reszta to dziecko po prostu sobie smoczek robi z sutka;)
Czasem Eliza poje 25-30 min ale rzadko i nigdy w nocy. W nocy to zazwyczaj 10-15 min przy mojej pomocy czesto. No wiec daje jedna piers 10-30 min (Min.10 min - jak wczesniej zasypia to ja laskocze, zmieniam pozycje itd). Jak dossie do 10 to zmieniam piers i wtedy ssie ile chce.
Gdyby ssala np.40 min to tez podalabym druga piers.
Podobno w pierwszej podanej piersi, najpierw jest pokarm gaszacy pragnenie, pozniej bardziej syty. W tym samym czasie z drugiej piersi leci nam mleko. I wlasnue wtedy w tej drugiej te dwa pokarmy sue mieszaja (plynny i syty). Dlatego tez przystawiajac dzuecko do druguej piersi przy jednym karmieniu, nawet naj z pierwszej napije sie tylko "wody"to juz z drugiej poleci mu od razu bardziej syty pokarm (wymieszany z tym plynnym, ale zawsze tresciwszy).

Odnośnik do komentarza

~Leniiiiiiiwiec
Izabel82
Leniwiec co ile Ja wybudzalas jak miała te 10 dni?? Mówisz że po 10 minutach zmienialas pierś?? I tak w kółko?? Czy jak?? Nie mogę tego ogarnąć... Dziś jadła prawie 1h z jednej piersi i wziąłam ja na spacer ale się darla więc się wróciliśmy, przynajmniej rzuciła się na pierś z apetytem

Eliza na poczatku "jadla" tez ok.1 h z1 piersi. Jak polozna prxyszla pierwszy raz, pyta ile czasu je z 1. A ja z duma (!), ze czasem to i godzine! Zostslam zbesztana;) podobno na 1 piers jest max.40min. Reszta to dziecko po prostu sobie smoczek robi z sutka;)
Czasem Eliza poje 25-30 min ale rzadko i nigdy w nocy. W nocy to zazwyczaj 10-15 min przy mojej pomocy czesto. No wiec daje jedna piers 10-30 min (Min.10 min - jak wczesniej zasypia to ja laskocze, zmieniam pozycje itd). Jak dossie do 10 to zmieniam piers i wtedy ssie ile chce.
Gdyby ssala np.40 min to tez podalabym druga piers.
Podobno w pierwszej podanej piersi, najpierw jest pokarm gaszacy pragnenie, pozniej bardziej syty. W tym samym czasie z drugiej piersi leci nam mleko. I wlasnue wtedy w tej drugiej te dwa pokarmy sue mieszaja (plynny i syty). Dlatego tez przystawiajac dzuecko do druguej piersi przy jednym karmieniu, nawet naj z pierwszej napije sie tylko "wody"to juz z drugiej poleci mu od razu bardziej syty pokarm (wymieszany z tym plynnym, ale zawsze tresciwszy).

o jacie to to takie mądre?
ja jak na razie karmie z jednej na jedno karmienie
mysle ze jak jej pójda zeby to zaczne odciagac, zeby mnie nie gryzla, choc moze to tak nie jest?
na razie mam w planach karmic 3 miesiace czyli jeszcze 2, potem odciagac

Odnośnik do komentarza

Ciąza a w jakiej pozycji karmisz? Bo ja np. Jak karmie na siedząco i mala mi zasypia i potem pròbuje ja odlozyc to tez zawsze sie rozbudza ale jak ja karmie na leząco to jak zasnie to mi się udaje wypelznąc tak zeby się nie obuzila. Ale mpja to je tak jak Eliza leniwca ... Na poczatku jadla z godzine teraz je z pol godziny czasem wisi mi na cycu 2h ale wlasnie tak je je potem przysypia potem znow podjada. Na poczatku tez smyrajam moja po poluczkach albo po karczku jak przestawala jesc zeby kontynuowala ssanie. No ale moja to jadla ladnie od poczatku.

No a w momentach czuwania tez robie to sano co leniwiec. Zostawiam ja zeby sobie obserwowala swiat a ja wykorzystuje ze jest spokojna i zajmuje sie domem , czasem podejde i do niej zagadam albo cos poczytam :) Na zabawki jeszcze nie reaguje ale uwielbia wpatrywac sie w pieluszke w gwiazdki ktora mam rozwieszona jako baldahim na jej bujaczku :)

monthly_2016_04/marcoweczki-2016_45968.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/l22nqps6ybasj0fr.png

Odnośnik do komentarza

A karmie najpierw jedną piers do opruznienia az Hania sama glòwke odchyli i czuje piers juz sflaczalą. Potem zmieniam i probuje jeszcze troche drugą.

No tez nam na SR mowili i w szpitalu zeby tak robic bo na koncu wysysa to mleko najtlustsze, ktòre nas interesuje najbardziej na początku bo najlepiej wplywa na przyrost wagi maluszka :) i pewnie dlatego moja od wyjscia ze szpitala w dwa tygodnie przybrala 700g :)

A zmieniam czasem piers szybciej tylko jak w trakcie karmienia z drugiej mi sie leje strumieniami mleko to wtedy chociaz nie skonczyla jesc z tamtej to zmieniem piers na ta wylewającą :D

http://www.suwaczki.com/tickers/l22nqps6ybasj0fr.png

Odnośnik do komentarza

Ciąza to całkiem sporo wyciągasz z piersi. Ja z 2 ledwie udoję 70-80ml. U mnie mała prowadzi raczej nocny tryb życia. Dziś ciumkała pierś od 2 do 5 rano. Co najgorsze jest to, że ona ssie ją i nie mogę jej odłączyć. Zazdroszczę że wasze tak szybko jedzą. Moja 3-4ciumknięcia połknięcie i 15 sek przerwy i znowu 3-4 ciumknięcia i przerwa.
Zółtaczka jej przechodzi więc i śpi mniej, jest bardziej aktywna.
Jedynie co mnie cieszy to jej kupki :)

Mnie dziś dopadła migrena :(

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c8iik408njqat.png
przepisa Agi na gofry strona 3718

Odnośnik do komentarza
Gość kamilllaa

J pierdziele jak to jest ze jak mala jest przy mnie to śpi i spi( przed chwila ja zostawiłam do cycka pociumkala troche i usnęła)i nie przeglądałam jej- no nic jej nie obudzilo. Po 15min odlozylam ja na lozko- non stop sie wierci. Nie rozumiem o,co chodzi.

Ja tez daje z jednej piersi, je max 10min. Ostatnio to 6-8

Odnośnik do komentarza

strunka7777
Ernesto, chciałam zapytać odnośnie zoltaczki.
Mala dzien przed wypisem miała 12,2, w dniu wypisu 12,7 bilirubiny. Potem po dwóch dniach 13,6. Jutro idziemy na kontrolne...

Karmie tylko piersią i pezystawiam max co 2 godz. I zastanawiam się jak długo poic mala co 2 godz? Tzn ile jeszcze dni po tym jak poziom np spadnie poniżej 12,0???

Mojej spadła w 8 dobie, było juz 9. Juz na twarzy jest normalna, ma tylko lekko zołtawe oczka.

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c8iik408njqat.png
przepisa Agi na gofry strona 3718

Odnośnik do komentarza

Ernesto
strunka7777
Ernesto, chciałam zapytać odnośnie zoltaczki.
Mala dzien przed wypisem miała 12,2, w dniu wypisu 12,7 bilirubiny. Potem po dwóch dniach 13,6. Jutro idziemy na kontrolne...

Karmie tylko piersią i pezystawiam max co 2 godz. I zastanawiam się jak długo poic mala co 2 godz? Tzn ile jeszcze dni po tym jak poziom np spadnie poniżej 12,0???

Mojej spadła w 8 dobie, było juz 9. Juz na twarzy jest normalna, ma tylko lekko zołtawe oczka.

Tylko jak dlugo przystawiać często do piersi?
Chciałabym juz karmić na zadanie albo troche dluzsza przerwę miec jesli mala się nie upomina.

Odnośnik do komentarza

Anorka
Ciaza myślę, że odciaganie pomoże. Ja tez mam zawsze 100 ml mleczka odciagniete i jak widze, szczegolnie wieczorem, że mala zasypia na cycku, a za chwile się budzi i tak wkolo to jej daje i ladnie po tym spi. Tym bardziej, że w tym odciagnietym mleczku jest pomieszane to ktore leci pierwsze bardziej do napicia z tym późniejszym, tlusciejszym i bardziej tresciwym. Najważniejsze żebyscie obie odpoczely. Moja środkowa córeczkę karmilam tylko mlekiem odciaganym przez prawie 1,5 roku. Tak że głowa do gory, trzymam za Was kciuki.

Probuje dzis. Dalismy jej 70ml, nie bardzo spala, potem po godzinie z 2 piersi ok 7 min lacznie, zasnela ale nie na dlugo. Potem mielismy gosci wiec byla na mnie i spala do momentu az ja odlozylam i teraz butelke 70ml dostala...

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Izabel82
Ciąża 5 minut to za mało żeby się najadla, tzn gdyby ci po tym zasnela to luz. Ale nie zasypia. Ja swoją cały czas stymuluje, smyram, gilam a czasem odkładam. Myślałam że jak odbije z waga to będzie silniejsza i dłużej possie Ale jakoś tak średnio jej to idzie

Jutro zobaczymy jak z waga. Ja ja staram sie caly czas wybudzac przy cycu ale zasypia:-(

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

~kalae
Ciaza316
Mam nadzieje ze niedlugo Was nadrobie. Gonie!
Mala dalej nie spi. Mamy dosc! Nie wiemy co robic. Karmie ja piersia, je w dzien co ok 1,5h po ok 5 minut. I zasypia na cycku. Ukladam ja na sobie do odbicia, spi, jak tylko ja odkladam, nie spi. Wczoraj caly dzien praktycznie nie spala. Tylko na spacerze,jak tylko weszlismy do domu to oczy jak 5zl. Dzis w nocy tez malo. Nawet na cycka jak weszla to potrafi zjesc 3 minuty i zasypia. Odkladam ja to sie budzi. Co jest? Co sprobowac? Siedze i rycze. Maz tez wykonczony. Teraz tez. Zasnela po kilku godzinach i spala pol godziny sama. Odciagam dzis mleko i sprobujemy butelka pokarmic, moze wiecej potrzebuje zjesc i zasnie? Sutki tez zmasakrowane:-( ja chce miec szczesliwe malzenstwo i szczesliwe dziecko...
Sory dziewczyny ale juz nie wiem co robic:-(
Widze ze czesc z Was tez sie z tym zmaga

a ona wypluwa czy widzisz że zasypia i ją odkłada?
bo maja też zasypia, ale póki nie wypluje to wiem że będzie ciumkać i jeść wtedy ją muszę np. po policzku dotykać.


Troszke sie zsuwa z sutka i spi. Probuje ja dotykac albo przystawic znowu ale juz wtedy nie otwiera buzi. Musze ja zaczac odkladac moze, zacznie plakac i moze wezmie znowu piers?
Juz 2 razy z butelki zjadla dzis i raz z piersi dojadla. Jest jakby spokojniejsza ale nie chce sama spac. Czytam zeby nie pozwalac zasypiac przy piersi bo wtedy dziecko kojarzy cycek ze spaniem a nie lozeczko

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza
Gość przyjazna

A ja z innej beczki. Chce kupić karuzelę nad łóżeczko. Ale tyle tego jest ze mam problem z wyborem..pluszowe, plastikowe, mniej, więcej ..Macie jakies sprawdzone ? Qrcze 16 lat temu nie bylo takiego wyboru i problem z głowy..

Co do karmienia to moja za dwa dni będzie miała 3 tygodnie i je co dwie godziny w dzień i w nocy (w nocy czasem co trzy) po 80-90 ml. Tez nie wiem czy to nie za mało. Ale więcej nie chce. Wypluwa smoczek i koniec.

Odnośnik do komentarza

Ciaza316
I jeszcze mam pytanie. Co robicie jak dzieciaczki sobie leza, ale nie placza? Zabawiacie, zostawiacie, wlaczacie muzyke?

Na stan obecny zostawiam:) poleży usnie,jak głodna poplacze,
Ja odpukać moja puki co śpi, karmię na spiaco, nie budze do karmienia, kupki są ok,nawet u mnie;)(wow głupia rzecz a cieszy)

Dzisiaj byśmy wyszli do domku ,ale że ja miałam wysokie CRP to mamy wyjść jutro,eh....dr mówił że dla pewności wolą zostawić do jutra,Nikolki wyniki są ok-tez jej dzisiaj pediatra zaleciła CRP i morfologię i ma ok:)
Ja do jutra na antybiotyku...lekarz zdziwiony,że GBS ujemny i skąd ta bakteria u mnie?No cóż tak się dzieje czasami...
Mleka mam nawał, ale to super cyce jak donice :D
Karmię raz z jednej raz z drugiej
Olka ale ten ból??!!!! Nie dzięki chyba nie dla mnie
Dużo zdrówka dla Majeczki jest silna wyjdzie z tego!My e-ciocie to mówimy to musi tak być!
Strunka przytulam mocno,teraz będzie tylko lepiej!
Dzieciaczki wasze są urocze;)
Moja śpi śpi śpi a ja głupia zamiast spać to mi się nie chce :D

http://s6.suwaczek.com/201011135561.png
http://s6.suwaczek.com/201603311580.png

Odnośnik do komentarza
Gość -misiakowata30

Wow mam wiecej mleczka :D
Zobaczymy moze obejdzie sie bez butli :)
W nocy drzemalam miedzy karmieniami..maly sie wyspal i nie chcial spac...tatus wrocil ok 7 do 9 walczylismy...butla byla a ja padlam do 13:)
Babcia przyszla..obiad ogarnelam :) teraz cyc...maly wyplul i polecialo sporo :D

Ciaza wiem co przechodzicie..u nas tez tak..musialam dac butle...wspolczuje:*
Ernesto ja mam ciagle migrene...kawy bym sie napila...ale jak ma malutki dac czadu to wole nie :)
Kama Toska przylepa jak Mati :*
Madika :*
Kasia Ty tam drzemaj :)

Odnośnik do komentarza
Gość Leniwieccc

Zapomnialam napisac- w kryzysowych momentach, budzilam co 3 godziny. Jesli dobrze pamietam, to i w nocy i w dzien. Chociaz cos mi swita, ze w dzien co 2. Ale cholera nie pamietam !
Misiakowata, KasiaMamusia, super, ze mleczarnie ruszaja! :))))

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...