Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Kalae pocieszyłaś mnie z ta opcja karmienia przy antybiotyku. Z drugiej strony mamy tak kiepskich lekarzy ze nie wiem czy oni faktycznie wiedza które to antybiotyki ?!
Ach
Pęcherz dalej boli a tu jeszcze niedziela i ze 3 dni oczekiwania na wyniki. Masakra. Juz nie wiem jak mam sobie ulżyć.
Małego dzisiaj przemywam wodą i tez wietrzyłam mu pupke z 20 minut. Kupiłam bephanthen exstra i mam nadzieje ze przejdzie.
Miskowata dziewczyny dobrze radzą przystawiaj i nie poddawaj się kazda z nas tak miała. Te pierwsze dni sa najgorsze a potem zobaczysz jak cie duma będzie rozpierać jak z cyca będzie sikać mleko aż maly będzie się krztusił. :D

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzi09kwa3zcvri.png

Odnośnik do komentarza

~Leniwieccc
Kamila, wlasnie znalazlam, moze przydatna, informacje :
"przerwa między karmieniami powinna wynosić minimum 1,5 godziny (liczone od początku karmienia), a maksimum 4 godziny. Karmienie w krótszych odstępach spowoduje że mleko z poprzedniego karmienia nie zostanie przetrawione i dojdzie do powstania kolek jelitowych. "

Moze Tosia jest za czesto przy piersi i stad jej problemy z brzuszkiem?

tez ostatnio przeczytalam, ze jak za czesto sie karmi to ukad trawienny ne ma sily odpoczac... nie mam pojecia skad te bole tzn to ewidentnie widac ze ona nie potrafi rozluzic zwieracza, zamast spiac brzuch i rozluznic dupke to spia tto i to. dzis uzylam kateterka (chyba tak to sie pisze:d) no i poszlo troche kupy i gazow. oa nawet baka nie puszcza.. bardzo rzadko jej sie zdarzy.
probowaalam jej dac ode przegotowana to nia plula, daje espumisan, ale w suie to chyba bez sensu skoro nie moze dupi rozluznic.

tosia to terrorystka. zasypia na klacie a ja chce ja odlozyc to protest. wiec biore znow, i znow zasyppia. i tak w klko

Odnośnik do komentarza

ortoda
Kalae pocieszyłaś mnie z ta opcja karmienia przy antybiotyku. Z drugiej strony mamy tak kiepskich lekarzy ze nie wiem czy oni faktycznie wiedza które to antybiotyki ?!
Ach
Pęcherz dalej boli a tu jeszcze niedziela i ze 3 dni oczekiwania na wyniki. Masakra. Juz nie wiem jak mam sobie ulżyć.
Małego dzisiaj przemywam wodą i tez wietrzyłam mu pupke z 20 minut. Kupiłam bephanthen exstra i mam nadzieje ze przejdzie.
Miskowata dziewczyny dobrze radzą przystawiaj i nie poddawaj się kazda z nas tak miała. Te pierwsze dni sa najgorsze a potem zobaczysz jak cie duma będzie rozpierać jak z cyca będzie sikać mleko aż maly będzie się krztusił. :D

Ortoda, mojej tosi pojawilo sie kilka czerwonych kropek jakis czas temu. Okazało się ze to z przegrzania. zaczelam cieniej ubierac (wtedy polozna ubrala mi toske w body plus pajaca, zawinela w koc, gdzie u nas w pokoju jest 25stopni w dzien, w nocy minimum 20. no i jak zaczełam cienij ubierac, i stosowac wode zamiast chusteczek to krostki zniknely po jakims czasie.

Odnośnik do komentarza

~Leniiiiiiiwiec
Kalae, ja Ci chyba nie odpisalam. A jesli tak, to sie powtorze;)
Ja zakraplam po dwie krople mleka bezposrednio do kacika oka. I to mleko sie rozplynie na calym oku. Czasem trudno ucelowac, ale trening czyni mistrza;) no i mam nadzieje, ze sasiedzi nie widza przez okno co my wyrabiamy ;)) bo czasem to takie pozycje przyjmuje, zeby trafic do oka, ze kwalifikuja sie na "Uwage";)

Zrobilam to, ale to wyglada, mleko w oku.
A nadmiar wycierasz?

Odnośnik do komentarza

ortoda
Kalae pocieszyłaś mnie z ta opcja karmienia przy antybiotyku. Z drugiej strony mamy tak kiepskich lekarzy ze nie wiem czy oni faktycznie wiedza które to antybiotyki ?!
Ach
Pęcherz dalej boli a tu jeszcze niedziela i ze 3 dni oczekiwania na wyniki. Masakra. Juz nie wiem jak mam sobie ulżyć.
Małego dzisiaj przemywam wodą i tez wietrzyłam mu pupke z 20 minut. Kupiłam bephanthen exstra i mam nadzieje ze przejdzie.
Miskowata dziewczyny dobrze radzą przystawiaj i nie poddawaj się kazda z nas tak miała. Te pierwsze dni sa najgorsze a potem zobaczysz jak cie duma będzie rozpierać jak z cyca będzie sikać mleko aż maly będzie się krztusił. :D

myślę że jeżeli nawet nie będą wiedzieć to oni mają taką ściągę albo książkę, albo komputerowo i tam można sprawdzić czy antybiotyk x może brać kobieta karmiąca.
niemniej sądzę że raczej wiedzą jaka grupa antybiotyków jest niewskazana dla kobiet karmiących.

Odnośnik do komentarza
Gość Leniwiecccc

No wiem-wyglada niezbyt;) ja wycieram tylko to, co splynie poza oko. Teszte zostawiam na 10-15 min i przecieram gazikiem z zewnatrz do wewnatrz.

Dziewczyny, czy w kupkach waszych maluchow zauwazacie czasem nitki sluzu koloru kupki ? U nas wlasnis byla typowa "jajecznica" ale pojawil sie sluz.
Czytalam troche w necie i moze to byc zwiazane z nietolerancja laktozy, zabkowaniem;), katarem, adaptacja ukladu pokarmowego. Nabial jem jak jadlam (jogurt, ser zolty, troche mleka do kawy zbozowej i kubek do femaltiker) od porodu. Dzis dodalam troche cytryny do herbaty (ale juz to robilam kilka dni temu). Zglupialam !

Odnośnik do komentarza
Gość -misiakowata30

Nam na ta wysypke pomogla parafina w plynie,naprawde..pieknie schodzi wszystko :)
I wczoraj Mateuszek byl kapany normalnie w plynie z babydream i nic nie podraznilo...och kurcze..ciekawe jaka bedzie dzisiejsza noc hmmm...przetrawilam juz smoczka..dzieki niemu my odpoczelismy i dziecko spokojne...teraz siedzimy 40min na cycu..przy nastepnym karmieniu beda cyce i butla:)

Uchhh Was tez tak ciagle glowa boli??? Biora paracetamol na te kobiece bole ale zeby na glowe nir pomagalo?

Odnośnik do komentarza
Gość Leniiiiiiiwiec

~Leniwiecccc
No wiem-wyglada niezbyt;) ja wycieram tylko to, co splynie poza oko. Teszte zostawiam na 10-15 min i przecieram gazikiem z zewnatrz do wewnatrz.

Dziewczyny, czy w kupkach waszych maluchow zauwazacie czasem nitki sluzu koloru kupki ? U nas wlasnis byla typowa "jajecznica" ale pojawil sie sluz.
Czytalam troche w necie i moze to byc zwiazane z nietolerancja laktozy, zabkowaniem;), katarem, adaptacja ukladu pokarmowego. Nabial jem jak jadlam (jogurt, ser zolty, troche mleka do kawy zbozowej i kubek do femaltiker) od porodu. Dzis dodalam troche cytryny do herbaty (ale juz to robilam kilka dni temu). Zglupialam !

Matko! Co za schiza- pierwszy raz sama sobie odpowiadam na posta!;)
Znalazlam info (kilka osob napisalo to samo), ze jesli sluz jest koloru kupki to nie jest nic zlego.
Ale oczywiscie jak macie jakies info w tej kwestii to chetnie je przygarne!;)
Kalae, a moze na ten tradzik tez mleko da rade?;) ja niczym nie smaruje, ale moze sprobuj jakiegos olejku?
Kamilla, moze mala ma nieregularne pory/czas i ilosc ssania. Ze np.jednego dnia zassie sie 15 razy na pol godziny, a innego 8 razy. I wtedy ta laktacja glupieje. To jedyne, co przychodzi mi do glowy. U nas sa juz w miate stale pory karmien i ich ilosc. I czuje, ze piersi mi odpadaja w tym samym momencie, kiedy Eliza zaczyna plakac "jesc!". Ale moze dziewczyny cos poradza.
Wkladki (na razie mam jednorazowe;))

Odnośnik do komentarza

Leniwiec u nas pojawił się śluz w kupce takie pojedyncze pasma. Trwało to 2 dni. Akurat była położna. Kazała się nie przejmować jeśli jest to sporadycznie, niezbyt dużo i nie ma żadnych innych objawów. Oznacza ze jelita się dostosowują do pracy. No i trzeba oczywiście obserwować dziecko bo jeśli jest dużo śluzu lub są inne objawy to wtedy do lekarza.

Odnośnik do komentarza

Kalae,
Naszego babla starszego w 3 t.ż. tal wysypało, ze lekarka widzac go po tym jak trądzik przyschnal, to myślała, ze ma azs. Az do uszu ten trądzik sięgał.
W koncu poszliśmy do dermatologa to skonsultować i derm potwierdziła, ze to trądzik. Przepisala tonik robiony w aptece i dwa kremy tez robione. Juz po użyciu przy kąpieli tonika i jednego z kremów na drugi dzien o nieeebo lepsza, a po kilku dniach nie bylo śladu. Nawrotu tez nie bylo.

Sa lekarze, którzy twierdza, ze z trądzikiem nic sie nie robi, a tu dziecku taka ulgę leczenie sprawilo.

Odnośnik do komentarza

U nas też z parę razy były pojedyncze pasma śluzu w kupce. I tak jak czarna. ana napisała, jak sporadycznie się trafia to jest ok, bo Pytałam pediatry.

Mam wielorazowe wkładki laktacyjne, ale używam sporadycznie, bo za szybko przeciekaja (przynajmniej przy moim wycieku :D ), ale mniej się odznaczają w staniku niż jednorazowe.
A im więcej się karmi, czyli mniejsze przerwy są między karmieniami, to laktacja przystosowuje się do tego rytmu .

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72290.png

Odnośnik do komentarza

U nas tez pojedyncze pasma były. Zapytam o nie połozna jak będzie we wtorek.
Zastanawiam sie kiedy przejda ciazowe dolegliwosci. U mnie po cc czuje sie super. Szwy zdjete, smarujemy tylko zeby blizny nie było. Niestety nadal mam zdrewniałe palce u rąk :(
No i bardzo boli mnie kręgosłup.
misiakowata współczuje bolu głowy :(
U nas schodzi juz zółtaczka :)
Aaaa i znalazłam cos ciekawego
http://www.bliskodziecka.com.pl/skoki-rozwojowe/

No i kupiłam wage tech med.

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c8iik408njqat.png
przepisa Agi na gofry strona 3718

Odnośnik do komentarza

maqdallena
Też zazwyczaj czytam forum kiedy karmię. A teraz nadrobilam wczorajszy dzień :)
Właśnie mi Inga przespala 4 h, a to już jest u nas luksus :) A że moja piersi do takich przerw nie przyzwyczajone to twarde jak kamień były :( Ale już mleczarki opóźnione i jest ok, a mały ssaczek już śpi :)
Sześć tygodni za nami, więc połog oficjalnie zakończony :)
W czwartek mieliśmy wizytę kontrolną z małą. Wszystko jest ok, rośnie jak należy, ważyła równe 4 kg. A to że bardzo mało śpi, to jak twierdzi lekarz (nie pierwszy zresztą ), taki jej urok.
Jedyne co,to musimy pilnować i układać jej główkę na wznak, żeby jej się ładnie formowala, bo ma ja dość podłużną i śpi tylko na bokach, bo ciężko jej samej ją trzymać prosto.
Co w jej przypadku nie jest takie proste,bo najlepiej stabilizowac główkę w dzień kiedy śpi. A jak to robić skoro ona w dzień prawie nie śpi? :( A w nocy boję się ją zostawić na wznak, obłożona po bokach ręcznikami ( żeby jej główka na boki nie uciekała). Znów jak nie śpi to nie da się poobkladac czymś po bokach bo się drze w nieboglosy, a zresztą sama za długo nie poleży. Zamówiłam wczoraj poduszeczke ortopedyczna, zobaczymy może z tym będzie lepiej.
A przyszły tydzień szykuje nam się wyjazdowo.
W poniedziałek pierwsze szczepienie. Aż boję się jak mała zareaguje.
W czwartek rehabilitacja na tą stopkę (choć w sumie już nie ma potrzeby ), ale to taka ogólno rozwojowka, wiec przyda się choćby ze względu na to nie trzymanie główki prosto. Tego samego dnia mam jeszcze wizytę kontrolną u ginekologa.
A w piątek mała ma badanie słuchu, na które w sumie nie potrzebnie się wkrecilam w szpitalu, ale nie zaszkodzi.
No to się trochę najezdzimy. Dobrze ze choć w samochodzie mała śpi :)

Słuchaj a gdzie i jaką zamówiłas ta poduszkę?moja właśnie też ma taką podłużna bo przez ten refluks to boje się ją kłaść na plecach a w ciągu dnia to ciężko żeby ciągle głowę tak trzymała.

Izabel ja też miałam takie straszne bóle głowy... Tylko na zupełnie płasko pomagało ale też nie zawsze! Bralam po 2x w szpitalu Acenol? Jakoś tak +zimne okłady i nogi wysoko, ale wiem jak to boli...:-/

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdge1jysm8f9.png

Odnośnik do komentarza

U mnie sie ilosc pokarmu dosc szybko unormowala, w ciagu tygodnia. Najpierw odciagalam laktatorem sporo bo zastoje sie robily i bol okropny, balam sie zapalenia. Potem odciagalam coraz mniej, byle ulga byla. I przystawialam mala w roznych pozycjach, zeby wszystkie miejsca z piersi oprozniala. I w koncu sie unormowalo, juz poltora tygodnia jest ok i nic nie odciagam. Tylko jak Ula dluzej pospi to juz mnie zaczynaja bolec cyce. Mamy jednego cyca na jedno karmienie.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5smg7ymqo35am0.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371ot0d95nz.png

Odnośnik do komentarza

Lilijka87
Czy zamierzacie szczepić przeciwko pneumokokom? Jeśli tak to od razu w 6 tygodniu czy później? I pytanie do tych mam, które wybierają szczepionki skojarzone. Wybieracie 5 czy 6 w 1? I jaki rodzaj?

Ja zamierzam szczepić na rotawirusy i chyba się zdecyduje na 6w1 hexacima. Nie jestem za to pewna czy od razu szczepić małą przeciwko pneumokokom.

U nas wczoraj też Anka spała po 1h, w porywach do 1,5h. Tyle z was pisało, że u was wczorajszy dzień podobnie wyglądał, więc zaczęłam się zastanawiać czy to nie była kwestia pogody. No bo dzieciaki są w różnym wieku.

Lilijka ja szczepilam 5w1 pentaxim i odrazu pneumokoki :)
Tyle że ja to miałam za darmo bo wcześniak, ale też bym się zdecydowała na to jakby była urodzona w terminie:)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdge1jysm8f9.png

Odnośnik do komentarza

We wtorek mam u starszaka wystep w przedszkolu i chyba musze odciagnac mleko zeby spokojnie pojsc. Mam nadzieje ze sie nie rozreguluje... i moze troche sutka podlecze.
Misiakowata nie lam sie, dopiero pare dni temu urodzilas i pewnie organizm jeszcze slaby. Ja tak z 5 dni po porodzie to mialam takie momenty, ze bylam blada jak sciana i myslalam ze zemdleje. I Ula jadla co godzine. Mialam dosc. Ale przeszlo wszystko ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5smg7ymqo35am0.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371ot0d95nz.png

Odnośnik do komentarza

Ernesto
U nas tez pojedyncze pasma były. Zapytam o nie połozna jak będzie we wtorek.
Zastanawiam sie kiedy przejda ciazowe dolegliwosci. U mnie po cc czuje sie super. Szwy zdjete, smarujemy tylko zeby blizny nie było. Niestety nadal mam zdrewniałe palce u rąk :(
No i bardzo boli mnie kręgosłup.
misiakowata współczuje bolu głowy :(
U nas schodzi juz zółtaczka :)
Aaaa i znalazłam cos ciekawego
http://www.bliskodziecka.com.pl/skoki-rozwojowe/

No i kupiłam wage tech med.

oj kręgosłup tez mnie boli i uda..normalnie jak przy mcnym okresie..biorę po dwa paracetamole dwa razy na dobę..bo dzis rano jak malutki płakał to i ja płakałam,a nie miałąm lekow w domu,tak mnie wszystko dobiło..
nio ale teraz mam,wiem,że mogę wziac...hm ale na głowę nie pomaga..pewnie z niewyspania..

całuski dla Ciebie :*

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...