Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

ajka88
Strunka a dla Zusu nie wystarczy zaświadczenie o pobycie w szpitalu. Bo mi dzisiaj kończy się zwolnienie.

Zgadza sie -trzeba dostac zielonke, czyli typowe L-4.
Najczęściej szpital wystawia zwolnienie ostatniego dnia pobytu w szpitalu. Ale jak ktos bardzo długo leży, to mozna np co dwa tygodnie prosić o wystawienie zeby w zakładzie pracy czy w zus mogli rozliczyć i wyplacix chorobowe.

Odnośnik do komentarza

[quote="~kalae"]no tak 14dni przed porodem można wykorzystać już urlop macierzyński, ale nie trzeba, można być na l4 do porodu, albo w szpitalu wtedy szpital informuje zakład pracy o pobycie.

ajka, ale na urlop macierzyński (20tyg) nie trzeba wniosku jeżeli właśnie idziesz na ten 100% płatny (tylko te akty ur, lub oświadczenia) dopiero na rodzicielski (36tyg) musisz złożyć wniosek.
własnie te 21dni jest na złożenie wniosku o urlop "macierzyńsko-rodzicielskiego" (56 tyg), bo jak się nie złoży to z automatu ma się macierzyński (20 tyg)

[/quote

Kalae ja dostałam takiego maila od kadrowej
"Witam,

w nawiązaniu do naszej rozmowy telefonicznej przesyłam w załączeniu wniosek o udzielenie urlopu rodzicielskiego.

Proszę pamiętać przy składaniu tego wniosku o zachowaniu 21 dniowego terminu.

W przypadku bliźniaków: urlop macierzyński to pełne 31 tygodni, urlop rodzicielski 34 tygodnie.

Do urlopu macierzyńskiego proszę tylko przesłać akt urodzenia dzieci (może być potwierdzony za zgodność z oryginałem przez kogoś w placówce) + jeżeli szpital wyda, zaświadczenie o urodzeniu dzieci."
Bo też się zdziwiłam bo dostałam tylko dwa wnioski o urlop macierzyński przed porodem i o urlop rodzicielski. Jak coś to mam podkładkę.
 

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09piqvv3v7dr48.png

Odnośnik do komentarza

Haneczkaa
Olka Amol to nie to samo.
Chodzi o to ze najpierw trzeba zadziałać termicznie a potem transdermalnie czyli jakas maścią czy innym siuwaksem:) a ciepłe kąpiele ci pomagają?

Ciepły prysznic średnio mi pomaga. Bo na kąpiele nie mam czasu przy dziecku :/
Tez ostatnio jem tylko jeden posiłek dziennie, boje się że zaslabne podczas kąpieli

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdge1jysm8f9.png

Odnośnik do komentarza

ajka88
Strunka a dla Zusu nie wystarczy zaświadczenie o pobycie w szpitalu. Bo mi dzisiaj kończy się zwolnienie.

u mnie w pracy chcą żeby szpital wysłał zaświadczenie o pobycie w szpitalu, nawet faksem może być.

Odnośnik do komentarza

olka135
Haneczkaa
Olka Amol to nie to samo.
Chodzi o to ze najpierw trzeba zadziałać termicznie a potem transdermalnie czyli jakas maścią czy innym siuwaksem:) a ciepłe kąpiele ci pomagają?

Ciepły prysznic średnio mi pomaga. Bo na kąpiele nie mam czasu przy dziecku :/
Tez ostatnio jem tylko jeden posiłek dziennie, boje się że zaslabne podczas kąpieli

Olka ale Ty sobie zdajesz sprawe ze nie mozesz tak zyc??? Musisz jesc chociaz troche kilka razy dziennie. Nie musisz sie napychac ale wystarczy 1 kanapka czy kawalek kielbaski raz na jakis czas... A nie napychanie sie 1 posilkiem i myslenie ze Ci on wystarczy.

Na dluzsza mete to Tu nie pociagniesz w taki sposob....

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

kamillla
Ajka a orientujesz się jak wygląda izba przyjęc na zelaznej?? byłaś kiedyś?? mam zamiar dziś pojechać i nie wiem na co sie nastawiac?

jak mnie jużż wszyscy wkurwiają, zaczął się marzec i głupie telefony i pierdolenie... ostatni raz dziś odebrałam telefon od kilku osób.


Byłam wczoraj na IP i na początku ciąży. Ale to pierwsze można powiedzieć że się nie liczy bo to było po znajomości i wszyscy było mili i od razu lekarz mnie przyjął.
A wczoraj to zeszło mi się z 2 godziny, i na początku te na recepcji nie były miłe. Bo najpierw do mnie że gdzie mam wszystkie badania, na co ją że lekarz nie kazał bo chodzę do państwa do przychodni i wszystko w systemie. To trochę pojaczyly, dobrze że chociaż z grupą krwi miałam. Ale one same mogły to wydrukować. Ale później juz poszło z górki, najpierw ktg a później jeszcze lekarz. I to też od razu zeszła doktor i mnie przyjęła. Ale to chyba dlatego że ja miałam już iść na oddział. Doktor zrobiła wywiad, fotel i szybkie usg maluchów. Jak wyszłam to poczekałam chwilę na pielegniarke, przebralam się i na oddzial.

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09piqvv3v7dr48.png

Odnośnik do komentarza
Gość przyjazna

olka135
Haneczkaa
Olka Amol to nie to samo.
Chodzi o to ze najpierw trzeba zadziałać termicznie a potem transdermalnie czyli jakas maścią czy innym siuwaksem:) a ciepłe kąpiele ci pomagają?

Ciepły prysznic średnio mi pomaga. Bo na kąpiele nie mam czasu przy dziecku :/
Tez ostatnio jem tylko jeden posiłek dziennie, boje się że zaslabne podczas kąpieli

Jeden posiłek? Ale nie masz apetytu czy jak? Przeciez nie mieszkasz sama..a pisalas ze Maja tylko je i śpi to chyba czas jest ? Dbaj o siebie. Bo będzie gorzej jak zasłabniesz trzymając na ręku dziecko.
Popijaj soki pomidorowe, jedz banany w miedzy czasie cokolwiek.Żeby sile mieć.

Odnośnik do komentarza

olka135
Haneczkaa
Olka Amol to nie to samo.
Chodzi o to ze najpierw trzeba zadziałać termicznie a potem transdermalnie czyli jakas maścią czy innym siuwaksem:) a ciepłe kąpiele ci pomagają?

Ciepły prysznic średnio mi pomaga. Bo na kąpiele nie mam czasu przy dziecku :/
Tez ostatnio jem tylko jeden posiłek dziennie, boje się że zaslabne podczas kąpieli

Ola to dawaj coldpackiem. Trzeba spróbować schłodzić. Potrzymać około 20 min obliczeniach pozniej aż sieni miejsce zarumieni i nasmarować jakimś żelem z substancja przeciwzapalna.
Zrobiłabym ci porządek manulanie z tym barkiem ale nanodleglosc ciezko:/

Odnośnik do komentarza

Ale się dzieje. :D Leniwiec i jej poród na żywo :D
Ciekawe która pierwsza urodzi hihih :D
Kto by przypuszczał że tak będą walczyć o 1 marca :D

do dziewczyn w 40 tygodniu naprawde siusiacie tylko dwa razy w nocy ? ;OO ! ja wstaje z 5-6 razy
I czy to wgl normalne ze moj Szymon ma czkawke codziennie albo nawet i dwa razy dziennie ... troche zaczyna mnie to przerazac... czy to normalne ;/?

co do seksu zapał mamy oboje ale nie wiem czy to jest spowodowane moją nadzerka sprzed ciazy jeszcze czy co ale seks kojarzy mi sie tylko i wylacznie z wielkim bolem takze niestety nie mam co liczyc na naturalne przyspieszacze :(

http://www.suwaczki.com/tickers/m3sxyx8dq52khv5u.png

Odnośnik do komentarza
Gość przyjazna

Olciaa
Ale się dzieje. :D Leniwiec i jej poród na żywo :D
Ciekawe która pierwsza urodzi hihih :D
Kto by przypuszczał że tak będą walczyć o 1 marca :D

do dziewczyn w 40 tygodniu naprawde siusiacie tylko dwa razy w nocy ? ;OO ! ja wstaje z 5-6 razy
I czy to wgl normalne ze moj Szymon ma czkawke codziennie albo nawet i dwa razy dziennie ... troche zaczyna mnie to przerazac... czy to normalne ;/?

co do seksu zapał mamy oboje ale nie wiem czy to jest spowodowane moją nadzerka sprzed ciazy jeszcze czy co ale seks kojarzy mi sie tylko i wylacznie z wielkim bolem takze niestety nie mam co liczyc na naturalne przyspieszacze :(

Ja mam 38t1d i wstaje w nocy 3-5 razy do wceta.Moja córcia juz dzis miała trzy razy czkawkę od rana. Raz naliczyłam 7 w ciagu dnia. A czasem jeden lub w ogóle :-)

Odnośnik do komentarza

Haneczkaa
Ernesto
No i dostałam tel z kilniki, mam gebelsa :( Jak nie urok to sraczka. Było zbyt pięknie, no to masz :( jestem uczulona na penicyliny itp. :(

*do Misi 484 stron

Nobrozlozylas mnie na łopatki tym Gebelsem ;D aaaaaa rządzi. To tak jak ja ... Paskudztwo


Martwię się, bo pomieszało to moje plany. Wiem, ze podadzą antybiotyk, jutro jadę po recepty. Zobaczymy co będe mogła wziąć, bo przez te uczulenia to raczej mało co. Ciekawe czy Paulinka po mamie będzie uczulona? Boję się o nią. I teraz już jestem 100% pewna, że nie będę jej szczepić zaraz po urodzeniu. Rozważałam już zaszczepienie płatnymi lepszymi szczepionkami, ale w tym przypadku raczej wogóle nie będę ryzykowała jej zdrowiem.

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c8iik408njqat.png
przepisa Agi na gofry strona 3718

Odnośnik do komentarza

~przyjazna
olka135
Haneczkaa
Olka Amol to nie to samo.
Chodzi o to ze najpierw trzeba zadziałać termicznie a potem transdermalnie czyli jakas maścią czy innym siuwaksem:) a ciepłe kąpiele ci pomagają?

Ciepły prysznic średnio mi pomaga. Bo na kąpiele nie mam czasu przy dziecku :/
Tez ostatnio jem tylko jeden posiłek dziennie, boje się że zaslabne podczas kąpieli

Jeden posiłek? Ale nie masz apetytu czy jak? Przeciez nie mieszkasz sama..a pisalas ze Maja tylko je i śpi to chyba czas jest ? Dbaj o siebie. Bo będzie gorzej jak zasłabniesz trzymając na ręku dziecko.
Popijaj soki pomidorowe, jedz banany w miedzy czasie cokolwiek.Żeby sile mieć.

Nie mam apetytu, no dziś zjadłam na siłę miseczkę mała rosołu i dość...

No niby tylko śpi i je, ale wolę być blisko niuni, wolę wziąć szybki prysznic, bo moje kąpiele nie potrafią być krótkie :)

Haneczka też bym chciała już zrobić z tym porządek.. Już rycze drugi dzień z bezsilności... Ciul że boli, ale oddychać nie ma jak

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdge1jysm8f9.png

Odnośnik do komentarza
Gość Lilijka87

Leniwiec już jest pewnie przy partych :)

Olcia ja staram się nie pić przed spaniem może dlatego tylko 2-3 razy wstaję na siku. A czkawką bym się nie martwiła bo pamiętaj, że dzieciaki wtedy ćwiczą mięśnie oddechowe. I tak moja potrafi mieć kilka razy w ciągu dnia. Najczęściej podobno występuje po słodkim bo dzieci łapczywiej połykają wody płodowe i przy gwałtowniejszej zmianie temperatury.

Karolaa a ty też u bonifratrów będziesz rodzić? :)

Odnośnik do komentarza

Olciaa
Ale się dzieje. :D Leniwiec i jej poród na żywo :D
Ciekawe która pierwsza urodzi hihih :D
Kto by przypuszczał że tak będą walczyć o 1 marca :D

do dziewczyn w 40 tygodniu naprawde siusiacie tylko dwa razy w nocy ? ;OO ! ja wstaje z 5-6 razy
I czy to wgl normalne ze moj Szymon ma czkawke codziennie albo nawet i dwa razy dziennie ... troche zaczyna mnie to przerazac... czy to normalne ;/?

co do seksu zapał mamy oboje ale nie wiem czy to jest spowodowane moją nadzerka sprzed ciazy jeszcze czy co ale seks kojarzy mi sie tylko i wylacznie z wielkim bolem takze niestety nie mam co liczyc na naturalne przyspieszacze :(

no ja nawet nie 2, tylko raz nad ranem

Odnośnik do komentarza

Leniwiec powodzenia, szybkiego rozwiązania :)
Olka ja nie wiem jak ty sobie czas organizujesz ze tak malo jesz i nie masz czasu sie nawet wykąpać. Przeciez Majka pewnie tylko spi i je? Nie wiem jak ty ale ja się czasem nudze jak mala śpi. Jak Msjka będzie sypiac tylko 2h w dzień to ty jesc przestaniesz? Albo jak będziesz miala dwójkę. Dbaj o siebie.

http://www.suwaczki.com/tickers/gyxwl6d878ytfrqp.png

Odnośnik do komentarza

A no ajka, ty na oddział to szybko cie wzięli... Boje sie ze będę tam czekać w nieskończoność...

Ja na siku wstaje raz czy dwa, zalezy ile wypije przed snem.

Olka, co prawda to bylo gdy mojej siostry synek przytargal rotawirusa ze zlobka. Nic nie jadla, troche tylko pila i zemdlala. Dobrze ze maly byl na podłodze akurat, i ze zaraz tesciowa przyszla. Nie zaniedbuj siebie....

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...