Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lilijka87

Maqdallena ty tu nie pisz o słodkościach do jedzenia tylko dawaj zdjęcia słodkiej Ingi!

Leniwcu jeśli rodzisz to trzymam kciuki! Oddech, przyj, wydech i tak w kółko! Dasz radę, jesteś zwycięzcą!

Mama777 na wysłanie wniosku jest 21 dni od dnia porodu. Z tym, że jeśli lekarz nie wypisze ci dłuższego L4 a jeszcze nie urodzisz to będziesz musiała złożyć wniosek wcześniej. Mi mój gin powiedział, że na następnej wizycie, jeśli dotrwam do 9-go to może mi wypisać max jeszcze na tydzień licząc od dnia następnego. To będzie wtedy od 10 do 17. A 17 zgłaszam się już do szpitala bo to tydzień po terminie. Wniosku ci nie prześlę bo jest zrobiony pod mojego pracodawcę, z jego nagłówkami, itp. Mi te formularze kadry wysłały poleconym do domu. Ty nic nie dostałaś?

Odnośnik do komentarza
Gość mama77777

Dzieki dziewczyny. Kurczę to po co ona mi każe składać przed porodem. Teraz mam jechać i po porodzie też bo trzeba zgłosić ze dziecko się urodziło. Masakra mam wrażenie, że nie bardzo i mnie w kadrach się orientują jak to jest albo mają jakąś swoją wewnętrzną politykę. Brrrr.

Odnośnik do komentarza

ja nie wiem czy cos mówiłam o masazu szyjki, masaz szyjki to chyba tylko gin może zrobić, mi jak coś tam pomacał wczoraj że aż bolało, to do dziś mi schodzi śluz z brązową krwią

a o seks to chodzi o cały pakiet, jak sądzę, bo penis jednak penetrując dociera w różne miejsce w pochwie i porusza też szyjką, dodatkowo w spermie są "środki" skurczowe ułatwiające transport plemnikom, stąd taki pakiet może prowadzić do porodu, dodatkowo przy orgazmie macica, szyjka się kurczy
niemniej u nas ten opcji nie wypróbujemy bo mój M ma blokadę

Odnośnik do komentarza

Olka . To tak. Ból moze promieniować albo z odcinka szyjnego albo obojczyka. Pytanie na która str najcześciej trzymasz mała? Mogło sie tam cos poluzować od relaksyny i teraz sie przestawiło.
Działanie przeciwbólowe to tabletki i ewentualnie przykładanie okładów z lodu a następnie jałmużną sie to miejsce zagrzeje smarowanie fastum lub dicloziaja.
I teraz tak. Ćwiczenie barków. Krążenie nimi w jedna i druga str unoszenie rak do góry i do tylu. Generalnie żeby sie nie zastało.
Nie moge tego dotknąć wiec nie wiem czy tam jest stan zapalny czy nie,, eh ale moze paracetamol 500 dobrze podziała i możesz go brać jak karmisz.
Bo takich ćwiczeniach trzeba sie rozciągnąć. Zrobic koszyczek z dłoni jak w podstawówce i mocno wyciągnąć je do góry a potem złapać dłonie w koszyczek za plEcami i tak tez na prostych łokciach mocno wyciągać.
Teraz jak karmisz musisz bardzo zwracać uwagę na rozciąganie mięśni piersiowych bo sama pozycja predysponuje do garbienia itp.
Lekarz pewnie da leki i wyślę na rehab.
Same chyba wiecie ze my sie z doktorami nie bardzo rozumiemy jako fizjo bo nas nie szanują.
Spróbuj tego co napisałam.
Problemy z wdechem mogą świadczyć o nerwobólu i u niektórych bardziej pomaga ciepło. Musisz to sama sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Gość mama77777

Lilijka87

Mama777 na wysłanie wniosku jest 21 dni od dnia porodu. Z tym, że jeśli lekarz nie wypisze ci dłuższego L4 a jeszcze nie urodzisz to będziesz musiała złożyć wniosek wcześniej. Mi mój gin powiedział, że na następnej wizycie, jeśli dotrwam do 9-go to może mi wypisać max jeszcze na tydzień licząc od dnia następnego. To będzie wtedy od 10 do 17. A 17 zgłaszam się już do szpitala bo to tydzień po terminie. Wniosku ci nie prześlę bo jest zrobiony pod mojego pracodawcę, z jego nagłówkami, itp. Mi te formularze kadry wysłały poleconym do domu. Ty nic nie dostałaś?

Nic nie dostałam, dzwoniłam dziś i kazali mi na Internecie jakiś wzór znaleźć i złożyć 14 dni przed porodem. A po porodzie swoją drogą dokumentu ze dziecko się urodziło.
Linijka a sama treść możesz napisać tego wniosku... boję się ze z netu sciagne a tam jakieś stare paragrafy będą, bo zmiany jakieś są od stycznia i nie wiem czy te wzory są aktualne.

Odnośnik do komentarza

Lilijka87
Maqdallena ty tu nie pisz o słodkościach do jedzenia tylko dawaj zdjęcia słodkiej Ingi!

Leniwcu jeśli rodzisz to trzymam kciuki! Oddech, przyj, wydech i tak w kółko! Dasz radę, jesteś zwycięzcą!

Mama777 na wysłanie wniosku jest 21 dni od dnia porodu. Z tym, że jeśli lekarz nie wypisze ci dłuższego L4 a jeszcze nie urodzisz to będziesz musiała złożyć wniosek wcześniej. Mi mój gin powiedział, że na następnej wizycie, jeśli dotrwam do 9-go to może mi wypisać max jeszcze na tydzień licząc od dnia następnego. To będzie wtedy od 10 do 17. A 17 zgłaszam się już do szpitala bo to tydzień po terminie. Wniosku ci nie prześlę bo jest zrobiony pod mojego pracodawcę, z jego nagłówkami, itp. Mi te formularze kadry wysłały poleconym do domu. Ty nic nie dostałaś?

ja też nie dostałam formularza, mam sobie sama znaleźć w internecie, heh
a wpisz tylko treść tego wniosku, chyba nie jest jakaś długa.

mama7777 to może zadzwoń i powiedz że z ustawy wynika że masz 21 dni po porodzie, to dlaczego masz teraz składać.

---

a kiedy trzeba zgłosić dziecko do ubezpieczenia zdrowotnego, bo chce zgłosić u siebie, tylko zastanawiam się czy jest jakiś termin od urodzenia.

Odnośnik do komentarza

aha to przesrane,że tak powiem..ech..no ale w dzisiejszych czasach,jak mężowie są za granicą a żony z brzuszkiem tu to jednak jakoś zaczynają rodzić :)bez pomocyreproduktorów :D :P
Ja widzę,że te z Was co już mają 40 tydzień mają już na tyle ciężko,że chciałyby urodzić a tu dupa..wspóczuję..
Ja jestem w 37 tygodniu i już mi cholernie ciężko,a nie wyobrażam sobie co będzie za 3 tygodnie :O

Ja się czuję mega bez sił..obiad mam w toku,ale najchętniej bym się zakopała na 3 tyg w jakieś jaskini,niech nikt nie dzwoni,nie gada do mnie..świety spokoj :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza
Gość Lilijka87

Dobrze przepisze tekst wniosku ale to jak dorwe się do lapka bo teraz P. Pracuje przy nim a wiecie jak z telefonu ciężko :)
Do ubezpieczenia też mam wniosek, też z kadr dostałam. Nie pisali nic o terminie do ubezpieczenia ale myślę że jak najszybciej. Ja wyślę razem z wnioskiem o macierzyński.

Odnośnik do komentarza
Gość mama77777

Lilijka87
Dobrze przepisze tekst wniosku ale to jak dorwe się do lapka bo teraz P. Pracuje przy nim a wiecie jak z telefonu ciężko :)
Do ubezpieczenia też mam wniosek, też z kadr dostałam. Nie pisali nic o terminie do ubezpieczenia ale myślę że jak najszybciej. Ja wyślę razem z wnioskiem o macierzyński.

Lilijka w porządnej firmie pracujesz :-) czekamy zatem na treść :-) i dziękujemy.

Odnośnik do komentarza

Ja też miałam w planach puszczać syna normalnie, ew. kilka dni w domu zapoznawcze bo akurat mąż bierze urlop to tak rodzinnie byśmy trochę czasu spędzili :) Ale zobaczymy jak będzie w praktyce. Ja na szczęście rano nie muszę zawozic_ tylko odbierać plus trening piłki 2 razy w tygodniu.
Mała się tak rozpycha, cipka mnie boli od środka :( muszę obiad zrobić a nie mam ochoty

Odnośnik do komentarza
Gość Lilijka87

Misiakowata ja zaraz zaczynam 40 tydzień i w sumie nie ma u mnie tragedii. Najgorzej jest w nocy bo jednak podniesienie się z pozycji leżącej przy zastygłych stawach jest ciężkie, a jednak do wc trzeba przynajmniej dwa razy się podnieść. Do tego przekręcanie się bo biodro zaczyna boleć. W ciągu dnia nie mam tych problemów.
Owszem chciałabym już urodzić ale jeszcze się nie spinam, że nic się nie dzieje. Nie chciałabym tylko urodzić 6-go bo wtedy są urodziny mojej mamy i 8-go bo skoro będzie mała kobietka to niech ma dla siebie dwa osobne święta :) pewnie urodze jednak 6-go lub 8-go :)

Odnośnik do komentarza

Haneczkaa
Olka . To tak. Ból moze promieniować albo z odcinka szyjnego albo obojczyka. Pytanie na która str najcześciej trzymasz mała? Mogło sie tam cos poluzować od relaksyny i teraz sie przestawiło.
Działanie przeciwbólowe to tabletki i ewentualnie przykładanie okładów z lodu a następnie jałmużną sie to miejsce zagrzeje smarowanie fastum lub dicloziaja.
I teraz tak. Ćwiczenie barków. Krążenie nimi w jedna i druga str unoszenie rak do góry i do tylu. Generalnie żeby sie nie zastało.
Nie moge tego dotknąć wiec nie wiem czy tam jest stan zapalny czy nie,, eh ale moze paracetamol 500 dobrze podziała i możesz go brać jak karmisz.
Bo takich ćwiczeniach trzeba sie rozciągnąć. Zrobic koszyczek z dłoni jak w podstawówce i mocno wyciągnąć je do góry a potem złapać dłonie w koszyczek za plEcami i tak tez na prostych łokciach mocno wyciągać.
Teraz jak karmisz musisz bardzo zwracać uwagę na rozciąganie mięśni piersiowych bo sama pozycja predysponuje do garbienia itp.
Lekarz pewnie da leki i wyślę na rehab.
Same chyba wiecie ze my sie z doktorami nie bardzo rozumiemy jako fizjo bo nas nie szanują.
Spróbuj tego co napisałam.
Problemy z wdechem mogą świadczyć o nerwobólu i u niektórych bardziej pomaga ciepło. Musisz to sama sprawdzić

Dzięki, ale smarowala m się amolem, Michał mi wcieral, nic nie pomogło, Paracetamol też bralam, nie pomogło :( staram się rozruszac to, ale ruch głową boli, ręki nie podniose:(

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdge1jysm8f9.png

Odnośnik do komentarza

~kalae
Lilijka87
Maqdallena ty tu nie pisz o słodkościach do jedzenia tylko dawaj zdjęcia słodkiej Ingi!

Leniwcu jeśli rodzisz to trzymam kciuki! Oddech, przyj, wydech i tak w kółko! Dasz radę, jesteś zwycięzcą!

Mama777 na wysłanie wniosku jest 21 dni od dnia porodu. Z tym, że jeśli lekarz nie wypisze ci dłuższego L4 a jeszcze nie urodzisz to będziesz musiała złożyć wniosek wcześniej. Mi mój gin powiedział, że na następnej wizycie, jeśli dotrwam do 9-go to może mi wypisać max jeszcze na tydzień licząc od dnia następnego. To będzie wtedy od 10 do 17. A 17 zgłaszam się już do szpitala bo to tydzień po terminie. Wniosku ci nie prześlę bo jest zrobiony pod mojego pracodawcę, z jego nagłówkami, itp. Mi te formularze kadry wysłały poleconym do domu. Ty nic nie dostałaś?

ja też nie dostałam formularza, mam sobie sama znaleźć w internecie, heh
a wpisz tylko treść tego wniosku, chyba nie jest jakaś długa.

mama7777 to może zadzwoń i powiedz że z ustawy wynika że masz 21 dni po porodzie, to dlaczego masz teraz składać.

---

a kiedy trzeba zgłosić dziecko do ubezpieczenia zdrowotnego, bo chce zgłosić u siebie, tylko zastanawiam się czy jest jakiś termin od urodzenia.

W okresie połogu dziecko jest automatycznie ubezpieczone

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdge1jysm8f9.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...