Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Olcia mam nadzieje, że ja też jeszcze wytrzymam. Nie chcę być sama z porodem. Nikt nawet by mnie nie odwiedził, nie odebrał, itp. Pewnie musiałabym jechać do porodu sama samochodem. Nogi zaciskam, że hoho. Po pierwsze muszę wytrzymać do 2.03 bo wtedy bedę miała skończony 37 tydzień i mogła rodzić w prywatnej klinice. Po drugie najlepiej wytrzymać do 7.03, bo wtedy wróci moja mama z rechabilitacji.
Co do wykupienia położnej, to ja bym skorzystała. Ponieważ w szpitalach w białym nie ma takiej możliwości, dlatego tak bardzo zależy mi na rodzeniu w klinice. Przerażają mnie "fabryki dzieci" gdzie jestes tyle porodów na dobę, ze traktują Cię jak persona non grata.

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c8iik408njqat.png
przepisa Agi na gofry strona 3718

Odnośnik do komentarza

Lilijka87
Co do pozycji to nie musisz być na górze, wtedy T. Będzie bezpieczny. Niech Francuzik nie zapomni o stymulacji skutków. Ale Twoich! Wtedy wydziela się okscytocyna. My zaczynamy od poniedziałku, tzn ja tak mówię bo P. Wczoraj stwierdził, że nie wie czy będzie potrafił. Odpowiedziałam mu, że to jak z jazdą na rowerze, tego się nie zapomina! Hmm ale chyba nie o to mu chodziło :)

A może w macicy jest jakiś magiczny guzik, który dziecko naciska jak mu już ciasno. Zapewne wtedy w organizmie włącza się alarm z czerwonym światłem i syreną i wszyscy panikują bo nie wiedzą w tym organizmie o co chodzi z napisem "poród" na telebimach. Wyjmują z archiwum teczkę (nie tw Bolka!) z takim samym napisem "poród-protokół postępowania" i dopiero czytają instrukcje. A tam m.in. "wywołaj skurcze", "spuść wody płodowe", "wydzielaj okscytocyne", itp. Dlatego za pierwszym razem poród może być długi.
Hmm chyba za dużo "było sobie życie" się naoglądałam :) notabene ekstra francuska kreskówka ;)

Hahahh lilijka wlasnie mialam pisac zanim do konca doczytalam twoj post ze za duzo "Bylo sobie zycie" się naoglądalas :D hehh ja tez uwielbialam ! Czasem sobie tak te nasze funkcje fizjologiczne wciąz wyobrazam :D i te biedne krwinki co ciągle niosly na plecach ten tlen! I zle virus y i dziadek z dlugą bialą brodą w centrum dowodzenia :D hehh

http://www.suwaczki.com/tickers/l22nqps6ybasj0fr.png

Odnośnik do komentarza
Gość przyjazna

Madika
Lilijka87
Co do pozycji to nie musisz być na górze, wtedy T. Będzie bezpieczny. Niech Francuzik nie zapomni o stymulacji skutków. Ale Twoich! Wtedy wydziela się okscytocyna. My zaczynamy od poniedziałku, tzn ja tak mówię bo P. Wczoraj stwierdził, że nie wie czy będzie potrafił. Odpowiedziałam mu, że to jak z jazdą na rowerze, tego się nie zapomina! Hmm ale chyba nie o to mu chodziło :)

A może w macicy jest jakiś magiczny guzik, który dziecko naciska jak mu już ciasno. Zapewne wtedy w organizmie włącza się alarm z czerwonym światłem i syreną i wszyscy panikują bo nie wiedzą w tym organizmie o co chodzi z napisem "poród" na telebimach. Wyjmują z archiwum teczkę (nie tw Bolka!) z takim samym napisem "poród-protokół postępowania" i dopiero czytają instrukcje. A tam m.in. "wywołaj skurcze", "spuść wody płodowe", "wydzielaj okscytocyne", itp. Dlatego za pierwszym razem poród może być długi.
Hmm chyba za dużo "było sobie życie" się naoglądałam :) notabene ekstra francuska kreskówka ;)

:D hehehe :D Chyba zaczne sie turlac :D A jak kazda wie to juz jest WYCZYN :D heheh

Ale wsumie to chyba jest w tym troche racji choc nie wiem czy pamietacie ze Nika urodzila chyba w 3 partych a to jej pierwsze dziecko :D

Szkoda ze nie ma takiej teczki z obsluga niemowlaka :D By hylo latwiej rodzicom :D

Co za rozkminy od rana :D poszłam tylko do fryzjera (co za relaksssss) zrobiłam obiad i padłam jak dluga na lóżko sapiąc i dysząc! Łooo mamuniu, jakby przyszlo co do czego z m.to co minutę musiałaby być pauza :D

Nika urodziła chyba trzeciego synka :-)

Zaczynam nadrabianie..

Odnośnik do komentarza

Lilijka87
Co do pozycji to nie musisz być na górze, wtedy T. Będzie bezpieczny. Niech Francuzik nie zapomni o stymulacji skutków. Ale Twoich! Wtedy wydziela się okscytocyna. My zaczynamy od poniedziałku, tzn ja tak mówię bo P. Wczoraj stwierdził, że nie wie czy będzie potrafił. Odpowiedziałam mu, że to jak z jazdą na rowerze, tego się nie zapomina! Hmm ale chyba nie o to mu chodziło :)

A może w macicy jest jakiś magiczny guzik, który dziecko naciska jak mu już ciasno. Zapewne wtedy w organizmie włącza się alarm z czerwonym światłem i syreną i wszyscy panikują bo nie wiedzą w tym organizmie o co chodzi z napisem "poród" na telebimach. Wyjmują z archiwum teczkę (nie tw Bolka!) z takim samym napisem "poród-protokół postępowania" i dopiero czytają instrukcje. A tam m.in. "wywołaj skurcze", "spuść wody płodowe", "wydzielaj okscytocyne", itp. Dlatego za pierwszym razem poród może być długi.
Hmm chyba za dużo "było sobie życie" się naoglądałam :) notabene ekstra francuska kreskówka ;)

Padłam :D Rzeczywiście tak musi być :D

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza
Gość przyjazna

Bad.Woman
A tak dobrze zapowiadał się czwartek...
Patrzę na wczorajsze oddane do laboratorium siuśki i krew a tam: hemoglobina 14,1 - wow, super! Inne tam mniej czy wiecej o kilka jednostek ale to norma.
A dalej brak białka w moczu - rewelacja! Inne są w normie.
No i daaaalej "osad moczu":
Leukocyty 117.6 a norma do 39.00,
Kryształy 117.8 a norma do 100.00,
Bakterie 1043.40 a norma do 500.00.
Nosz w dupę jego mać!?!!
Że ja sikam kryształami? Coś mi się wydaję że jutro zostanę nafaszerowana tabsami jak jekarz to zobaczy...
Czy któraś coś takiego miała?

A umyłaś sie dokladnie przed honorowym oddaniem ? :-) to ważne..
Ja miałam bakterii więcej bo 2500, trochę mniej kryształów a leukocytów wcale. Chciałam robić posiew, dr.stwierdzil ze nie trzeba wystarczy żurawit no i po ok.10 dniach powtórzyłam badanie i gra gitara, czyściutko:-)

Moni wielkie gratulacje !!!

Odnośnik do komentarza

Witam Was remontowo! Co prawda moja rola w tym póki co żadna, rozkręci się jutro przy sprzątaniu :)

Monimoni, gratulacje!
Czekamy na resztę wiadomości :)

Lilijka, Leniwiec, dostarczylyscie mi ubaw po pachy :D rozkminy poranne rządzą! :D

Nie pocieszę Was, z pierwszym synem byłam 3razy pod oxy, a i tak wyszedł wtedy kiedy jemu się podobało :D

http://www.suwaczki.com/tickers/o148jw4zryx0935t.png

http://www.suwaczki.com/tickers/74dianliy9gjlbfs.png

Odnośnik do komentarza
Gość przyjazna

Moni pięknie sobie leżycie :-)

Haniutek przy wierzganiu ktg 160-180..

A mi się wydaje ze mi macica pęknie taka napięta jest..a jak malutka sie zapiera i ja naciąga to tak kłuje ze czasem aż zasyczę..martwi mnie to

Odnośnik do komentarza

Aga2801
Moni gratuluję. Teraz na salę do Zu2i. :) To by była akcja, dwie marcóweczki na jednej sali, tego jeszcze nie grali.
Kasiamamusia wczoraj padłam po tych targach,w nocy obudziłam się o 2 i do 5 nie spałam.
Obiecany przepis na gofry
1/2kg mąki,1szkl cukru,5 jajek, 1 kostka roztopionej margaryny, 2 łyżeczki proszku do pieczenia, 2szkl wody, cukier waniliowy.
Jajka ubić na puszystą masę z cukrem i cukrem waniliowym. Dodać pozostałe składniki i wymieszać. Ją wszystko mieszam mikserem. Można też najpierw ubić żółtka a na koniec dodać pianę z białek. Piekę chyba ok 7 minut ale nie wiem dokładnie bo zawsze robię to na czuja.

Też spróbuję z tego przepisu :D dzieki :*

MONIMONI ogromne gratulacje :DDD zdrówka !!

Aniia ja cieeeeeeeeeeeee...toż to zaraz :D ale fajnie :D

Zu2ia trzymam kciuki za jutrzejsze wyjście :D

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Przyjazna poległam po Twoim tekście o honorowym oddaniu, zresztą sikanie kryształami też robi swoje, hihi

Dołączam do czekających na marzec. Jutro mam wizytę u gin i powiem szczerze jak 2,5 tyg temu mi kazał dużo odpoczywać bo "przepuszczam na palec" i tekst nr 2 "gdyby wody odchodziły to na ip"wątpiłam że doczekam tego czasu w dwupaku. Jednak mimo wszystko boję się jutrzejszego badania-jakie nowe teksty...przepuszczam na 5 palcy?! o rany! trzymajcie kciuki.

Monimoni super! moje gratulacje aż się wzruszyłam tak słodko:) buziaki dla Was i zdrówka!

http://www.suwaczek.pl/cache/87f36c6d8f.png

Odnośnik do komentarza
Gość Leniwiecccc

O matko, Monimoni co za ekspresowe tempo ! Gratulacje !:)
Pieknie wygladasz i malenstwo widac, ze zadowolone!:) jak sie czujesz????
Aniia, widzisz- oto i nagroda za Twoja cierpliwosc :) to w weekendzik szpitalne SPA i rodzimy:)
Nam na SR odradzano prywatna polozna, po podobno porodowka w Toruniu jest ok lacznie z poloznymi. Ale w praktyce sie okaze! Maqdallena, a Ty jak to wspominasz??
Ja dzis w troche lepszej formie, choc i tak bym chetnie uciela sobie druga juz drzemke;))
Ola, piekna Majeczka! Chyba jest b.podobna do tatusia, co ?
Barcelona, dziekujemy za notatki :-D jak kicia ?
Cos jeszcze cholera mialam napisac...matko! Skleroza...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...