Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Barcelona, nie meczylam jeszcze biednych leniwcow woda ;)- niech sie dobrze poznaja najpierw ;)

Dziewczyny, ktore sa przy mecie- czy Wy tez jestescie takie zmeczone ? Ja mam ochote non stop spac...nawet jesc mi sie bardzo nie chce (choc dokonczylam mikolaja...;)) tylko bym spala...
Misiakowata, podziwiam Cie za te werwe!
Kalae, a ten podklad polozylas pod przescieradlo, i i tak go czulas ?

http://www.suwaczki.com/tickers/km5scwa1654n41yi.png

Odnośnik do komentarza

olka135
Kamilla tzn u mnie to mama wzięła opiekę nade mną ze szpitala :) ale generalnie przysługiwała mu opieką mimo że jest chłopakiem, ale to ojciecDziecka :)
Tylko u mnie Michał ma umowę zlecenie i dlatego Baliśmy się że straci pracę jakby poszedł na opiekę :)
Bez problemu Twój Kacper dostanie opiekę:)

aa oki, bo wszędzie gdzie czytam to jest że tylko jak sie jest po slubie to przysługuje, dzieki

Odnośnik do komentarza
Gość Lilijka87

Maqdallena na lutówkach jest jedna mama - Cinka i jej córka też ma tę wadę. Znaleźli jakiegoś dobrego specjalistę i sporo dojeżdżają, zagadaj do niej o więcej informacji jakbyś chciała.

Ania, celebrytko, śliczna kruszynka :)

A moja to nie taka kruszynka :p szacowana waga to 3160 g :) ale brzuszek to przegonił wymiarami tc :) główka za to jest do tyłu tc. Może będzie łatwiej urodzić :) ktg też dobre. Szyjka miękka, rozwarcie na palec ale tak samo było trzy tygodnie temu. Kolejna wizyta za dwa tygodnie jeśli dotrwam. a ostatnio oglądałam zdjęcie z pierwszego prenatalnego, gdzie miała 5,5 cm i mieściła się.na całym zdjęciu. A teraz? Moja Groszka jest pasibrzuchem :)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny, gratulacje wszystkim szczęśliwym mamusiom rozpakowanym.

Mam pytanie, w prawej piersi od strony pachy wyczułam guzek, raczej okrągły, nie boli, nie powiększa się. Jestem w 37 tyg ciąży i zastanawiam się czy to zmiana hormonalna czy to coś poważnego. Moja mama zmarła na raka narządów wewnętrznych a tata na glejaka mózgu.

Chciałam się dowiedzieć czy któraś z was tak ma, w poniedziałek mam pójść na wizytę i dostanę skierowanie na USG, trochę się boję, cholernie się boję, ale czytałam że około 80% zmian to niegroźne zmiany

Odnośnik do komentarza

[quote="leniwiec_leniwiec"]Barcelona, nie meczylam jeszcze biednych leniwcow woda ;)- niech sie dobrze poznaja najpierw ;)

Dziewczyny, ktore sa przy mecie- czy Wy tez jestescie takie zmeczone ? Ja mam ochote non stop spac...nawet jesc mi sie bardzo nie chce (choc dokonczylam mikolaja...;)) tylko bym spala...
Misiakowata, podziwiam Cie za te werwe!
Kalae, a ten podklad polozylas pod przescieradlo, i i tak go czulas ?

ja podziwiam sama siebie, od kilku dni cale dnie spedzam w lozku, co bylo do tej pory nie wykonalne, nawet sprzątac i sie nie chce

Odnośnik do komentarza

MagdaLiliana
Cześć dziewczyny, gratulacje wszystkim szczęśliwym mamusiom rozpakowanym.

Mam pytanie, w prawej piersi od strony pachy wyczułam guzek, raczej okrągły, nie boli, nie powiększa się. Jestem w 37 tyg ciąży i zastanawiam się czy to zmiana hormonalna czy to coś poważnego. Moja mama zmarła na raka narządów wewnętrznych a tata na glejaka mózgu.

Chciałam się dowiedzieć czy któraś z was tak ma, w poniedziałek mam pójść na wizytę i dostanę skierowanie na USG, trochę się boję, cholernie się boję, ale czytałam że około 80% zmian to niegroźne zmiany

z tego co się orientuję to w ciąży gruczoły są powiekszone, i wszelkie badania powinno robić się po ciąży, ale skonsultuj z ginem

Odnośnik do komentarza

Lilijka87
Maqdallena na lutówkach jest jedna mama - Cinka i jej córka też ma tę wadę. Znaleźli jakiegoś dobrego specjalistę i sporo dojeżdżają, zagadaj do niej o więcej informacji jakbyś chciała.

Ania, celebrytko, śliczna kruszynka :)

A moja to nie taka kruszynka :p szacowana waga to 3160 g :) ale brzuszek to przegonił wymiarami tc :) główka za to jest do tyłu tc. Może będzie łatwiej urodzić :) ktg też dobre. Szyjka miękka, rozwarcie na palec ale tak samo było trzy tygodnie temu. Kolejna wizyta za dwa tygodnie jeśli dotrwam. a ostatnio oglądałam zdjęcie z pierwszego prenatalnego, gdzie miała 5,5 cm i mieściła się.na całym zdjęciu. A teraz? Moja Groszka jest pasibrzuchem :)

No, kiedys to byly maluszki...:-D
No to widze, ze porod 29.02 jak najbardziej mozliwy, jak juz taki grubas jest !;)
Zdecydowaliscie sie w koncu na jedno z dwoch imion ? :) no chyba, ze zostaje Groszka :-D

http://www.suwaczki.com/tickers/km5scwa1654n41yi.png

Odnośnik do komentarza

Witam kobietki;*
Dziekuje wszystkim i kazdej z osobna za te mile slowa duzo to daje;**
Dzis z milych wiesci wiem ze nie mam swinskiej grypy;)) chociaz czuje sie do d.. I ciezko mi wstac bo tak mi się kreci w glowie pociesza mnie to ze z kazda godzina blizej rozwiazania i ze tu malutkiej nic nie grozi. Przeplyey nadal srednio wychodza wiec jutro znow powtorka martwie się ale pani profesor mnie uspokaja. Madika i AsiaR jak byscie zmienily zdanie polecam ten oddzial pielegniarki takie z sercem na dloni i pani profesor ordynator lekarz z powolania. Cudowny czlowiek gdyby sami tacy lekarze byli achh bede ja chwalic pod niebiosa bo zasluguje serio..ciekawa az jestem jej opinii w necie.
Magdallena sliczna ksiezniczka oby z nozka szybko sprawa sie wyleczyla ;**
Co do zakupow i pracy w domu strasznie mi tego brak nie umiem byc bezczynna wiec Misiakowata moze Ci pomoc?
Ola piekna i bestia a jacy lagodni;) pewnie bestia tylko jak spi;))
Moj maz dzis gotuje sos i kasze czekam na relacje dzieci;) z 5 razy o cos pytajac juz dzwonil;)))
Barcelona wspolczuje cierpienia koteczki;(
No i nie pamietam co mialo byc jeszcze ;(
Aaaa Mamy jutrzejsze powodzenia i jak najmniej bolu od lez a mase tych szczescia;*!

http://s5.suwaczek.com/201603091556.png

Odnośnik do komentarza

kamillla
MagdaLiliana
Cześć dziewczyny, gratulacje wszystkim szczęśliwym mamusiom rozpakowanym.

Mam pytanie, w prawej piersi od strony pachy wyczułam guzek, raczej okrągły, nie boli, nie powiększa się. Jestem w 37 tyg ciąży i zastanawiam się czy to zmiana hormonalna czy to coś poważnego. Moja mama zmarła na raka narządów wewnętrznych a tata na glejaka mózgu.

Chciałam się dowiedzieć czy któraś z was tak ma, w poniedziałek mam pójść na wizytę i dostanę skierowanie na USG, trochę się boję, cholernie się boję, ale czytałam że około 80% zmian to niegroźne zmiany

z tego co się orientuję to w ciąży gruczoły są powiekszone, i wszelkie badania powinno robić się po ciąży, ale skonsultuj z ginem

Ja tez sie w ciazy nie badam...choc to moze glupie...
Mysle, ze w takim przypadku dobrze jest zrobic usg. Bo takie samodzielne badanie najczesciej konczy sie znalezieniem czegos i stresem. Kiedys znalazlam guzek, a do usg nie bylo po nim sladu i bylo to spowodowane hormonami...
A ile strachu sie najadlam, matko !
Czyli Kamila, Ty tez polegujesz..juz mi lepiej !;)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5scwa1654n41yi.png

Odnośnik do komentarza

MagdaLiliana
Kamilla, dzwoniłam do swojej gin i mi powiedziała, żebym przyszła w poniedziałek to mi da skierowanie na USG piersi a wizytę normalną mam w piątek za tydzień. Właśnie w ciąży najwięcej kobiet dowiaduje się o nowotworze piersi lub narządów rodnych :( ale znowu nie boli mnie ani nie przeszkadza, nie mam też krwistej wydzieliny z piersi.

Nie nakręcaj się :) zrobisz usg, i będzie wszystko wiadomo. do poniedziałku nie dużo czasu zostalo..

Odnośnik do komentarza

leniwiec_leniwiec
kamillla
MagdaLiliana
Cześć dziewczyny, gratulacje wszystkim szczęśliwym mamusiom rozpakowanym.

Mam pytanie, w prawej piersi od strony pachy wyczułam guzek, raczej okrągły, nie boli, nie powiększa się. Jestem w 37 tyg ciąży i zastanawiam się czy to zmiana hormonalna czy to coś poważnego. Moja mama zmarła na raka narządów wewnętrznych a tata na glejaka mózgu.

Chciałam się dowiedzieć czy któraś z was tak ma, w poniedziałek mam pójść na wizytę i dostanę skierowanie na USG, trochę się boję, cholernie się boję, ale czytałam że około 80% zmian to niegroźne zmiany

z tego co się orientuję to w ciąży gruczoły są powiekszone, i wszelkie badania powinno robić się po ciąży, ale skonsultuj z ginem

Ja tez sie w ciazy nie badam...choc to moze glupie...
Mysle, ze w takim przypadku dobrze jest zrobic usg. Bo takie samodzielne badanie najczesciej konczy sie znalezieniem czegos i stresem. Kiedys znalazlam guzek, a do usg nie bylo po nim sladu i bylo to spowodowane hormonami...
A ile strachu sie najadlam, matko !
Czyli Kamila, Ty tez polegujesz..juz mi lepiej !;)

no bo kurcze tak na zdrowy rozum, piersi w ciązy ulegają zmianie, gruczoły powiekszone, laktacja... itp itd i wszędzie gdzie pytałam mówili o tym że w ciązy mogą być te gruczoły mniejsze lub wieksze... no ale skoro moze miec usg, to czemu nie.

tak Leniwcu, czytałam że zbieramy siły przed wielkim dniem! :P

Odnośnik do komentarza

MagdaLiliana
Kamilla, dzwoniłam do swojej gin i mi powiedziała, żebym przyszła w poniedziałek to mi da skierowanie na USG piersi a wizytę normalną mam w piątek za tydzień. Właśnie w ciąży najwięcej kobiet dowiaduje się o nowotworze piersi lub narządów rodnych :( ale znowu nie boli mnie ani nie przeszkadza, nie mam też krwistej wydzieliny z piersi.

Mysle, ze tez sporo dziewczyn przed ciaza sie nie bada. Jedna moja kolezanka byla u gina pierwszy raz w ciazy jako 27-latka...
Na pewno w ciazy sa hormony, ktore moga fizycznie namiesaac, ale mysle, ze to nie tylko to :) wiec glowa do gory ! Do badania zapomnij o tym :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5scwa1654n41yi.png

Odnośnik do komentarza

Hej
Piszę pracę magisterską na temat oceny satysfakcji z opieki pielęgniarskiej pacjentek przebywających na oddziale patologii ciąży.
Ankieta skierowana jest do kobiet, które przebywają lub w ciągu ostatnich 6 miesięcy przebywały na oddziale patologii ciąży.
Bardzo proszę o pomoc.
Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1PgxgZLR6TQlIUxmTnUecC65kmQDa2jOslqAj88FqqUM/viewform

Odnośnik do komentarza

kamillla
leniwiec_leniwiec
kamillla
MagdaLiliana
Cześć dziewczyny, gratulacje wszystkim szczęśliwym mamusiom rozpakowanym.

Mam pytanie, w prawej piersi od strony pachy wyczułam guzek, raczej okrągły, nie boli, nie powiększa się. Jestem w 37 tyg ciąży i zastanawiam się czy to zmiana hormonalna czy to coś poważnego. Moja mama zmarła na raka narządów wewnętrznych a tata na glejaka mózgu.

Chciałam się dowiedzieć czy któraś z was tak ma, w poniedziałek mam pójść na wizytę i dostanę skierowanie na USG, trochę się boję, cholernie się boję, ale czytałam że około 80% zmian to niegroźne zmiany

z tego co się orientuję to w ciąży gruczoły są powiekszone, i wszelkie badania powinno robić się po ciąży, ale skonsultuj z ginem

Ja tez sie w ciazy nie badam...choc to moze glupie...
Mysle, ze w takim przypadku dobrze jest zrobic usg. Bo takie samodzielne badanie najczesciej konczy sie znalezieniem czegos i stresem. Kiedys znalazlam guzek, a do usg nie bylo po nim sladu i bylo to spowodowane hormonami...
A ile strachu sie najadlam, matko !
Czyli Kamila, Ty tez polegujesz..juz mi lepiej !;)

no bo kurcze tak na zdrowy rozum, piersi w ciązy ulegają zmianie, gruczoły powiekszone, laktacja... itp itd i wszędzie gdzie pytałam mówili o tym że w ciązy mogą być te gruczoły mniejsze lub wieksze... no ale skoro moze miec usg, to czemu nie.

tak Leniwcu, czytałam że zbieramy siły przed wielkim dniem! :P

Ach ! (Klaśniecie dloni) to jednak to ?;)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5scwa1654n41yi.png

Odnośnik do komentarza

Haneczkaa
Barcelona
Haneczkaa
I wiesz co? Ta terapia która stosuje w pracy jest tez dla zwierząt. U mnie sprawdziła sie u kota, koni i psów. W miejscu gdzie jest dysfunkcja lub ból trzeba trzymać dłońmi na kanapkę. Serio. Od góry i dołu lub od jednegoni drugiego boku.
To zwierzęciu przyniesie ulgę

To znaczy ze to dziala przeviwbolowo? Czyli w tym wypadku powinnismy ja tak trzymac za brzuszeki plecy?

Tak. Za brzuszek i za plecy . I tak trzymać kilka minut np 10. Ja zawsze jeszcze robię takie biegunowe trzymanie za kość krzyżowa i potylice, czyli z tylu głowy.
Ja tez sie wahałam przed kastracja i sterylizacja kotów.ale to jednak ważne. Moja suczka zarówno mamuśka jak i jej córka miały ropomacicze i było z nimi bardzo zle. Mimo wieku 12 lat zdecydowaliśmy sie na operacje żeby ratować im zycie.
Bardzo często u zwierząt nie sterylizowanych czyli płci żeńskiej robią sie takie groszkowate guzki w obrębie sutków i to sa przerzuty. Trzeba bardzo na to uważać... Bo to jeszcze bardziej utrudni leczenie. U mojego psa sa takie. Ale teraz jest za stara na hemimastektomie... Eh te zwierzątka

Dziękuje haneczka:) napewno wyprubujemy. A wiesz jak teraz napusalas o tych guzkach w okolicy sutkow to sobie przypomnialam ze nasza miala wlasnie rol temu operacje na uduniecie takiego guzka/grudki. Wtedy sie martwilismy ze to cos powaznego ale weterynarz nas udpokoil wtedy ze nie jest to zaden guz zlodliwy i ze to taka grudka tluszczu... Miala wtedy operacje i przy okazji wykryli jej ze ma problema z nerkami. Od tamtej pory jest na specjalnej diecie... Kurcze a jak wtedy ten weterynarz wlasnie podtawil zlą diagnoze... A teraz jej to skutkuje ... Oh :(

http://www.suwaczki.com/tickers/l22nqps6ybasj0fr.png

Odnośnik do komentarza
Gość Lilijka87

leniwiec_leniwiec
Lilijka87
Maqdallena na lutówkach jest jedna mama - Cinka i jej córka też ma tę wadę. Znaleźli jakiegoś dobrego specjalistę i sporo dojeżdżają, zagadaj do niej o więcej informacji jakbyś chciała.

Ania, celebrytko, śliczna kruszynka :)

A moja to nie taka kruszynka :p szacowana waga to 3160 g :) ale brzuszek to przegonił wymiarami tc :) główka za to jest do tyłu tc. Może będzie łatwiej urodzić :) ktg też dobre. Szyjka miękka, rozwarcie na palec ale tak samo było trzy tygodnie temu. Kolejna wizyta za dwa tygodnie jeśli dotrwam. a ostatnio oglądałam zdjęcie z pierwszego prenatalnego, gdzie miała 5,5 cm i mieściła się.na całym zdjęciu. A teraz? Moja Groszka jest pasibrzuchem :)

No, kiedys to byly maluszki...:-D
No to widze, ze porod 29.02 jak najbardziej mozliwy, jak juz taki grubas jest !;)
Zdecydowaliscie sie w koncu na jedno z dwoch imion ? :) no chyba, ze zostaje Groszka :-D


Sama jesteś grubas :p a tak serio to chciałabym już rodzić w przyszłym tygodniu, na prawdę :) też odczuwam notoryczne zmęczenie, często leżę i nic nie robię bo mi się po prostu nie chce (też klask w dłonie, a co!). A imię? Hmm dobre pytanie. Z dwóch ma wybrać P. Ale obstawiam, że wybierze Anię :) choć myślę, że na porodówce się dowiem na 100%.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...