Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Kamilla moja mama jest zdania że szczepienie jest bezpieczniejsze niż nie-szczepienie. Mimo że jest ryzyko powikłań poszczepiennych, wiadomo, ale choroby i powikłania po nich są równie częste i groźne, a nawet niektóre bardziej. Przez to chociażby że się szczepiliśmy i nasze organizmy znów są słabe w obronie przed chorobami, plus osłabione przez warunki w jakich żyjemy w dzisiejszych czasach.

Najważniejsze to obserwować dziecko, zawsze trzeba badać przed szczepieniem ale to normalna procedura, nikt nie zaszczepi chorego czy osłabionego po chorobie dziecka. No i obserwować po szczepieniu.

Szczepiliśmy wg kalendarza, w szpitalu wykupiliśmy tą płatną szczepionkę, potem 6w1 plus pneumokoki. Jak urodziłam syna, to moja mama konsultowała się jeszcze w sprawie szczepień ze swoją przyjaciółką neonatolog jak ona szczepiła wnuka:) i tylko zrezygnowaliśmy z rotawirusow bo mama twierdzi że trudno trafić w szczepy których jest mnóstwo i pojawiają się nowe, no i nie jest to najgroźniejsza choć wyczerpująca organizm choroba.
Dla mnie ten temat jest nie do ogarnięcia bo i głosy za i przeciw do mnie przemawiają. Przed każdym szczepieniem (i po) się martwiłam. Ale tak jak pisałam wczesniej posłuchałam rady kogoś kto się na tym zna a do kogo mam 200% zaufanie. W moim przypadku to przeważyło. Na szczęście jesteśmy już po wszystkich szczepieniach, teraz dopiero chyba w wieku 6lat. No i kolej na Zuzię.

http://www.suwaczki.com/tickers/lprkzbmhlydqtmyx.png
http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5e9sf8amqv.png

Odnośnik do komentarza

Olciaa
Ja też szczepić zamierzam. Wybraliśmy opcje 5w1 pomimo tego ze sa to szczepienia platne dzieci nie dostaja calej bakterii tylko jej szczep. Jest wieksze prawdopodobienstwo ze nie bedzie powiklan :) (ale fajnie my sobie chcemy szczepic/nie szczepic ale co z takim wlasnie dzieciakiem ktory jeszcze nie zdarzyl ...i zdarzyl sie zarazic od dziecka ktore nie wie co to szczepienia... biedactwo . :( ) nie wiem jakie Wasze zdanie ale moim zdaniem w przychodni gdzie przebywaja chore dzieci powinny byc jakies oddzielone miejsca
mam tabele szczepien kiedy co jak. Przesylala nam ja polozna ktora prowadzi szkole rodzenia moge wrzucic gdyby ktos chcial :)

u mnie w przychodni jest oddzielne wejście, dodatkowo rejestruje się na godzinę więc jest mniejsze ryzyko skupiska dzieci czy dorosłych chorych.
co prawda w przychodni w której chodziłam jako dziecko, było to dużo lepiej rozwiązane.

Odnośnik do komentarza

Ja zaraz lecę do fryzjera, udało mi się wcisnąć na 14 bo miałam iść w piatek:)
Jeszcze w tym tygodniu manikiur, pedikiur, golenie - ale to już w domowym spa.
I bigos trzeba zjeść, bo potem nie będę chciała obciążać żołądka przez jakiś czas takimi daniami. A na czwartek wyproszę mamę o naleśniki z serem:)
I torbę spakować jeszcze. I z kolezanką jeszcze byłam umówiona. A do piątku tak mało czasu....

http://www.suwaczki.com/tickers/lprkzbmhlydqtmyx.png
http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5e9sf8amqv.png

Odnośnik do komentarza
Gość mama77777

Najważniejszy jak we wszystkim zdrowy rozsądek, żadne skrajności nie sa dobre.
kalae ale nie byliśmy szczepieni zmutowana szczepionka 3 żywych wirusów jednocześnie (każda była osobno czy to rozyczka czy odra a to ogromna różnica dla organizmu małego dziecka)

Zuzia gratulacje!!!

Mnie dziś cała noc bolał brzuch jak na okres i obawiam się ze nie doczekam 20 marca jak chciałam (chociaż termin mam 15-20 marzec). Żeby chociaż jeszcze tydzien wytrzymać żeby już sterydow nie podawali bo podobno po skończonym 37 już plucka sa wykształcone.

Monimoni zazdroszczę trochę ze masz takie wsparcie w rodzicach lekarzach :-) napewno daje to duże poczucie bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza

KasiaMamusia mi odstwil luteine, zostawił aspargin i no spe, mówił że już na tym etapie luteina nic nie zdziała.
Zuzia ogromne gratulacje witamy synka!!! Ale chyba się znów nameczylas skoro skórcze a dziś dopiero cc...
Ja mam taką z osobnymi wejściami Ale mi na lekarzu zależało konkretnym.
Eh te szczepienia najgorsze że sami lekarze mają zdanie podzielone. Monimoni a co twoja mama sądzi na temat szczepień tych na NFZ??

Odnośnik do komentarza

KasiaMamusia
Gronek
Hej dziewczyny. Pozniej nadrobie, chcialam napisac ze niestety pomimo usilnych staran lekarzy i moich nie udalo sie wygluszyc skurczy. Dupsko poklute gdzie sie da. O 17.10 przyszedl na swiat moj maluch. 3100/54cm/8pkt.
moja kruszyna lezy na intensywnej :(
Mialam wskazanie do cesarki, ale ze wzgledu na wczesniactwo lekarz chcial sn bo przy cesarce bal sie ze bedzie duzo gorzej z malym. Takie juz silniejsze skurcze zaczely sie po 13 z rozwarciem 3-4 cm no i poszlo. Mowia ze zycza sobie wiecej takich porodow z tak szybka akcja. Hmm ja juz sobie nie zycze. Nacinana - pozszywana jestem. Wszystkim dwupakom zycze dobrego porodu i zdrowych malenstw :) jak by nie napitalalo to i tak jest wyjatkowa chwila nie do opisania :)

Witam w ten leniwy poranek deszczowy
Gronek trzymaj się tam dzielnie,gratuluję maleństwa, napewno będzie dobrze,to zmusili cie do sn?czy już tak mocno dzidzia była w kanale rodnym?

Nie, raczej jeszcze nie byl w kanale. Lekarz powiedzial ze tu najlepiej bwdzie sn bo cc bedzie na zimno i to bedzie wiekszym szokiem i wiele sie moze zdarzyc. Przy sn wiadomo, flira, rotacje, uruchamianie przedsionkow itd. Zaczal to wszystko tlumaczyc. Mozna tak troche chyba nawet powiedziec ze zmusili. Ech, nie wien jak lepiej, juz po wszystkim i teraz tylko maly zeby doszedl do siebie. Jest bwz zmian.

Odnośnik do komentarza
Gość mama77777

kamillla
mama77777 czyli Ty z tych 5w1 czy 6w1 nie skorzystasz?

to chodzi tylko i wyłącznie o ilość wkłuć, czy jak?

Kamila napewno nie skorzystam z 6 w 1 tego jestem pewna. A co do szczepień to sama się motam na co i kiedy szczepic i z czego zrezygnować. Napewno na NFZ 3w1 krztusiec tezec i błonnika ma pelnokomorkowa krztusca i ta daje stosunkowo dużo powikłań więc też napewno nie będę tego brała. Ale jest możliwość kupić bezkomorkowa 3w1 i zaszczepić na to a w późniejszym czasie polio i hib. Albo opcje 5w1 która też ma bezkomorkowego krztusca ale mnie nie przekonuje że tyle szczepien na raz. Nie mam konkretnej decyzji jeszcze jak będę szczepic, dla mnie też jest to bardzo trudna decyzja bo nie ma dobrego rozwiązania bez względu na decyzję. Wiem jedno na dzień dzisiejszy napewno nie szczepimy w 1 dobie na gruzlice i wzwb a reszte decyzji zostawiam na później. Zobaczę do 4 miesiąca jak moje dziecko się rozwija (czy choruje itp) i będziemy wtedy podejmować decyzję w sprawie szczepien.

Odnośnik do komentarza
Gość Lilijka87

Zuzia gratuluję! Odpoczywajcie teraz :)

Kamilla nie szyłam nic ze sztruksu ale myślę, że materiał się nada na maskotkę. Jeśli się mocno strzępi to obszyłabym tylko brzegi.

Mnie miała ostatnio obciąć koleżanka - fryzjerka ale zapomniała nożyczek jak jechała do mnie. Trudno odstrzele się najwyżej po porodzie. Mam zamiar zafundować sobie jeszcze masaż i pazurki wtedy :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...