Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Kalae też kiedyś mi osadu nie zrobili zadzwoniłam tam i powiedziałam ze za 2 godziny mam wizytę i potrzebuje ten wynik. Zrobili w trybie natychmiastowym. Tylko to było tego samego dnia co dawałem mocz i mieli jeszcze. Spróbuj tam zadzwonić może jeszcze zrobią jeśli mają próbkę moczu.

Odnośnik do komentarza

Lilijka87
Też chciałabym jeszcze nie wracać po tym macierzyńskim do pracy. Wiem, że będą ciężkie dni ale liczę, że uda się zajść w drugą ciążę przed pierwszymi urodzinami Groszki. A potem w jeszcze jedną :p Chcę iść za ciosem i jak wyjdę z pieluch to raz na dobre :) ale wiadomo - życie zweryfikuje plany.
Jak się nie uda to albo żłobek albo niania. Kiedyś miałam plany zostawiać mojej mamie ale to już odpada. Teściowa pracuje ale w edukacji, więc w wakacje mogła by jedynie z nią być.

Kurcze zastanawiam się nad tym ZZO. Haneczka, dawno nie pisałaś chyba, ale możesz podpytać męża (wiem, że nie chciał mówić wcześniej) jakie mogą być skutki uboczne i czy to prawda, że nie można korzystać z wanny (przecież są plastry Wodoszczelne)?

Haniutek do Ciebie też mam sprawę :) jako, że najwięcej szyjesz różności. Chcę uszyć malutkie zwierzątka z filcu do zawieszenia zamiast karuzeli. Filc zamierzam kupić miękki, taki do 2mm. Jakimi nićmi go zszywać? I co proponujesz za materiał na większe zwierzaki już przytulanki? Coś poza pluszem czy bawełną.

a byłaś już w tej przychodni na wizycie z anestezjologiem?

na sr położna mówiła, że nie wolno w wannie przy zzo, a dodatkowo, że faktycznie może spowolnić akcję porodową bo wycisza skurcze, no i się ich nie czuje, mówiła, że wiele kursantów jej potem mówiło, że wszystko szło ładnie rozwarcie ładnie się powiekszało, a po zzo nagle się wyciszyła akcja porodowa..

ja chyba pójdę na tą konsultacje z anestezjologiem, tak żeby mieć, ale nie chce brać raczej.

Odnośnik do komentarza

~mama77777
Kalae też kiedyś mi osadu nie zrobili zadzwoniłam tam i powiedziałam ze za 2 godziny mam wizytę i potrzebuje ten wynik. Zrobili w trybie natychmiastowym. Tylko to było tego samego dnia co dawałem mocz i mieli jeszcze. Spróbuj tam zadzwonić może jeszcze zrobią jeśli mają próbkę moczu.

mi już drugi raz tak zrobili, raz tego samego jeszcze zadzwoniłam i mi zrobili, a teraz to już po czasie, ale nie mogę się dodzwonić.

Odnośnik do komentarza

Madika
Witajcie nowe mamusie!!!:D

Renia na tych wszystkich gotowcach (projektach) pisza takie kocopoly o kosztach budowy domu i jego utrzymaniu ze wiele osob mysli ze to takie proste i za 300 tys sie zamkna ze wszystkim...

No ale zderzenie z rzeczywistoscia jest wtedy bolesne...

A utrzymanie dziecka to tez inna sprawa... :D

Również witam nowe mamusie!
W 100% a nawet 200% zgadzam się z Madiką. Koszty budowy zawsze trzeba liczyć razy dwa albo nawet razy trzy. Zwlaszcza jak planuje się dużą rodzinkę to i domek nie może być malutki. Do tego dochodzi koszt działki pod dom (chyba że ktoś jest farciarzem i dostaje działkę od rodzinki). No a koszty wychowania dziecka rosną razem z nim, a jak jeszcze dojdzie okres chorób wieku dziecięcego (każde musi to przejść, nie ma innej opcji), koszty leków, często lekarzy, czasami wizyty u specjalistów... Z jednej wypłaty nie da rady, chyba ze ktos jest dyrektorem w dużej firmie :P

Odnośnik do komentarza

Kamilla jak się nic nie zmieni to 37+2.
Robią zazwyczaj po skończeniu 38, 39 tc. Nie czeka się do terminu bo jak ktoś ma zalecane cc to zazwyczaj z takich powodów, które nie pozwalają na skurcze. A wiadomo, im bliżej terminu tym wieksze prawdopodobieństwo że one wystąpią ;)
Asik no to mamy już z górki :) A pessar mi zdejmie przed samym cc.

http://www.suwaczki.com/tickers/gyxwl6d878ytfrqp.png

Odnośnik do komentarza

Lilijka87

Haniutek do Ciebie też mam sprawę :) jako, że najwięcej szyjesz różności. Chcę uszyć malutkie zwierzątka z filcu do zawieszenia zamiast karuzeli. Filc zamierzam kupić miękki, taki do 2mm. Jakimi nićmi go zszywać? I co proponujesz za materiał na większe zwierzaki już przytulanki? Coś poza pluszem czy bawełną.

Lilijka ja uzywam do wiekszosci materiałow z racji ze sa najlepsze nici z łodzkiej Ariadny sa w wiekszosci sklepów masz wybor syntetyk czy bawełna ja biore bawełne zawsze. Sprawdzone co do wytrzymałosci i cenowo tez fajne. Z czego zwierzaczki? oczywiscie modne teraz minky , polarek badz nawet len tez widziałam ładnie z niego wykonane przytulanki . Ale uwazam ze najlepiej bedzie Ci prac minky i polarek.
Pełka co do manny jak masz rozge taka do ubijania piany super nia sie miesza w trakcie sypania manny. Ja czasem robie na wodzie jak np do rosołku dzieciom gotowałam jak alergie mieli do 3 roku a teraz na mleku . Czekasz az zaczyna sie gotowac i cienka stróżką sypiesz manne rownoczesnie energicznie mieszajac sama zobaczysz jak zacznie gestniec musi byc dosc mocno gesta. Po zagotowaniu przekładam do płaskiego szklanego naczynia najpierw lekko posmarowanego tłuszczem ja pedzelkiem rozsmarowuje rame cullines (czy jakos tak ;pp ).
Czekasz az zastgnie i kroisz :) Tyle:)
Ja własnie w trakcie robienia bitek wołowych zawijanych :) juz na sama mysl mi slina cieknie a gdzie tu zanim beda gotowe:)
Barcelona zapomniałaaaam! sliczny zgrabny brzuszek!! moj juz ciagnie ku dołowi grawitacja swoje robi:)

http://s5.suwaczek.com/201603091556.png

Odnośnik do komentarza

Zu2ia
To ja jestem wyrodna matka, bo do pracy wróciłam jak starszy synek miał 3 miesiące. Nie na pełny etat, a na 2-3 dni w tygodniu. Ale wariowalam od siedzenia w domu. Kazdy dzien wyglądał tak samo. A ja potrzebowałam odskoczni, czasu zeby zatęsknić za synkiem. Wracałam stęskniona i miałam dla niego mega dużo cierpliwości i ochoty na zabawę :)

Teraz po roku macierzyńskiego bede szukać nowej pracy.

gdybym miała z kim zostawić dziecko, to też wróciłabym do pracy po macierzyńskim, a rodzicielski bym sobie podzieliła na części np. 4 części na czas wakacji.

Odnośnik do komentarza

Renia ale zazdroszczę, już niedługo zobaczysz cudooo! :)
Mój mąż po wózek pojechał, czeeeekam :)

Ja i rodziców i teściów mam po 70-80km od nas, także bezpieczna odległość. Nie za daleko, nie za blisko.

Dziewczyny, które chcą szyć dekoracje.
Polecam te stronke: https://www.facebook.com/Karo-Dekor-223021484566865/?fref=ts
Inspiracji można nałykać, albo zamówić sobie :) Ja chyba się na coś skuszę :)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73hdgeli2cuo5h.png

Odnośnik do komentarza

Renia83
Dziewczyny które miały wizyte 5-go i od 6-go mają zwolnienie (a było nas kilka;) ) - dostałyscie już pieniądze z zusu? Mogliby się pospieszyc, ostatnio mi rzucili 300 zł i zadowoleni, a ty czekaj człowieku nie wiadomo do kiedy na następną wypłate...

Renia jeśli masz zwolnienie od 5 czy 6 stycznia do końca miesiąca albo nawet do części lutego to kasę dostaniesz dopiero w pierwszy wtorek lub czwartek lutego. Takie mają okresy rozliczeniowe:(

Odnośnik do komentarza

A jeszcze wracając do budowy, to zawsze jeszcze można wziąć kredyt na 30lat albo i dłużej, ale w dzisiejszych czasach to ja bym nie ryzykowała. Tym bardziej jak pomyśle ze moi rodzice jakby wzięli zaraz po ślubie kredyt na dom to do tej pory mieliby jeszcze 3 lata do splacania, o ile po drodze coś by się nie posypało...

Odnośnik do komentarza

olka - muszę ci powiedzieć, że mnie zaskoczyłaś, że chcesz się przeprowadzić do teściowej, skoro ona na odległość cię tak denerwuje.
Podobnie jak niuska uważam, że lepiej skromniej ale samemu, też mogłabym mieć całe piętro w domu jakieś 100 m2 + podwórko, ale jednak lepiej własne 50 m2 i balkon :)

Odnośnik do komentarza

~kalae
a mnie dziś brzuch boli tzn tak ćmi jak na okres, od krzyża i takie coś miałam dziwnego jakby takie coś bolesnego od krzyża na brzuch, nie miałam tak nigdy

Daj znać po wizycie co lekarz na to bo jestem ciekawa. Ja kilka dni temu w nocy miałam takie coś schodzace od brzucha jakby do ud. Nie bolało, ale dziwne było. To chyba te skurcze przepowiadające.

Renia macie z tym ZUSem. Dobrze, że mi pracodawca płaci.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s2n0accustsf9.png

Odnośnik do komentarza

~arwena 89
A jeszcze wracając do budowy, to zawsze jeszcze można wziąć kredyt na 30lat albo i dłużej, ale w dzisiejszych czasach to ja bym nie ryzykowała. Tym bardziej jak pomyśle ze moi rodzice jakby wzięli zaraz po ślubie kredyt na dom to do tej pory mieliby jeszcze 3 lata do splacania, o ile po drodze coś by się nie posypało...

my mamy taki kredyt.
moi rodzice jak budowli dom, też brali kredyt i to chyba na 40lat, ale jak to piszesz po drodze może się wydarzyć coś i się wydarzyło, przyszła transformacja, i w tym czasie spłacili cały kredy taka złotówka miała wartość. :)

Odnośnik do komentarza

Witam nowe mamusie :) Widze ze coraz wiecej nas i szansa na "nowe bobo" kazdego dnia :)
Ja nie mam wyjscia bede musiała sama z mezem zajac sie dzieckiem tesciow nie mamy a moja mama.. a duzo by mowic ale liczyc na nia nie moge:)
Reniu widze ze to samo nas czeka mnie tez mowili ze 36tc+ czyli jak liczyła mi moja pani doktor 37 zaczynam 29 lutego heh urodziny co 4 lata? no chyba ze zrobia 1 marca wtedy jesli moja przeczucia sie spełnia Antos urodzi sie w swoje imieniny:) W takim razie ja juz tez nie mam za wiele czasu:)

http://s5.suwaczek.com/201603091556.png

Odnośnik do komentarza

Haniutek
Witam nowe mamusie :) Widze ze coraz wiecej nas i szansa na "nowe bobo" kazdego dnia :)
Ja nie mam wyjscia bede musiała sama z mezem zajac sie dzieckiem tesciow nie mamy a moja mama.. a duzo by mowic ale liczyc na nia nie moge:)
Reniu widze ze to samo nas czeka mnie tez mowili ze 36tc+ czyli jak liczyła mi moja pani doktor 37 zaczynam 29 lutego heh urodziny co 4 lata? no chyba ze zrobia 1 marca wtedy jesli moja przeczucia sie spełnia Antos urodzi sie w swoje imieniny:) W takim razie ja juz tez nie mam za wiele czasu:)

ja mam 3 terminy 27.02, 01.03 i 05.03 także też może być 29.02, ale jakoś mnie ta data nie przeraża, będzie mieć urodziny 1.03, a 29.02 będą większe :) takie razy 4 :)

niemniej przed 19.02 nie chce rodzić.

Odnośnik do komentarza

~kalae
~arwena 89
A jeszcze wracając do budowy, to zawsze jeszcze można wziąć kredyt na 30lat albo i dłużej, ale w dzisiejszych czasach to ja bym nie ryzykowała. Tym bardziej jak pomyśle ze moi rodzice jakby wzięli zaraz po ślubie kredyt na dom to do tej pory mieliby jeszcze 3 lata do splacania, o ile po drodze coś by się nie posypało...

my mamy taki kredyt.
moi rodzice jak budowli dom, też brali kredyt i to chyba na 40lat, ale jak to piszesz po drodze może się wydarzyć coś i się wydarzyło, przyszła transformacja, i w tym czasie spłacili cały kredy taka złotówka miała wartość. :)

Takie "coś" to każdy by chciał żeby się zdarzyło. Ja to się boję sytuacji odwrotnej :( póki co dajemy radę z mężem bez kredytu. Najwyżej na wykończeniówkę weźmiemy jakiś mniejszy.

Odnośnik do komentarza

Renia83
Dziewczyny które miały wizyte 5-go i od 6-go mają zwolnienie (a było nas kilka;) ) - dostałyscie już pieniądze z zusu? Mogliby się pospieszyc, ostatnio mi rzucili 300 zł i zadowoleni, a ty czekaj człowieku nie wiadomo do kiedy na następną wypłate...

Renia nie dostalam:/ tez codziennie sprawdzam. Od września mialam terminowo bez poślizgow.

https://www.suwaczki.com/tickers/2nn36vgcou73qeg3.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/ic529mw.png

Odnośnik do komentarza

Renia83
Niuska_aw zwolnienie mam do dzisiaj, jutro mam wizyte i kolejne zwolnienie. To dopiero mi w lutym wypłacą?? Ostatnio dostałam za okres 1-5 stycznia. A wczesniej dostałam za 3 tygodnie, ale jeszcze przed koncem zwolnienia mi dali, myslalam ze teraz tez przed koncem, albo pod koniec dadzą...

Renia to powinnaś dostać jutro lub w czwartek kasę za te zwolnienie (od 5.01 do 25.01), a za kolejne od jutra dostaniesz 02.02 lub 04.02 za okres 26.01-31.01.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...