Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Madika
Sylwia921125
Hej. Pierwszy dzień w pracy super. Bez stresu nawet sie usmiechalam rano do siebie jak wychodzilam z domu =) nie wiem ile.bede tam pracowac. Zalezy od zamowien. Na razie 7 tyg. Potem sie zobaczy, ale to nie praca na stale =) ale super sie wyrwac z domu i od tych obowiązków =) nawet nie wiedzialam, ze to takie przyjemne =)
Martynka lubi nocnika, ale zaraz wstaje. Wczoraj moja matka jej sciagla pampersa zeby sobie po ogródku pobiegala to zrobila kupe na kostke brukowa i potem jeszcze lawke posikala =D wiec jej zalozylam pampersa. I dobrze bo znowu kupe zrobila =D
Ciąża Martynka tez by ciagle jadla co widac po jej brzuszku. Wrzucilam nawet zdjecie na grupe w 2' czesciowym stroju i widac bębenek.
Siostra mowila, ze byla dzisiaj bardzo grzeczna. No jak nie ona. A mlodsza jej kupila basenik grzybka z biedronki =)

No to super ze bylo fajnie :D Bo zawsze to jakas odmiana. Tymbardziej ze sama spedzasz czas z Martynka i nie masz rzadnej prawie odskoczni.

A jak Martynka zareagowala na ciocie? Wkoncu dawno jej nie widziala.

Siostra wysiadla.z busa, wziela Martynke na raczki a ta sie przytulila. Po kilku godzinach juz mowila do niej mama =D ja jestem ciocia :/
W pracy bylo super, ale M obrażony, ze poszlam do pracy mimo, ze wypominal mi, ze mnie utrzymuje od 2 miesiecy i ze powinnam isc do pracy. Ale stwierdził, ze on chcial innej pracy. Matka M mowi, ze M zly ze poszłam do pracy, ze kto sie dzieckiem zajmie i z pretensjami do mnie ze co oni beda jesc itp. Powiedziałam, ze Martynka zajmie sie moja siostra to oboje sie nie zgodzili, nie lubia jej za to, ze mi pomogla M kiedys z domu wyrzucić i ze zdziczeje przy Kubusiu. Mieli tez pretensje, ze jezdze do siostr. Ale sie zbeczalam wczoraj. Wyzalilam sie na fb.a w poniedziałek chyba bede sie wyprowadzac.

Odnośnik do komentarza

Sylwia921125
Madika
Sylwia921125
Hej. Pierwszy dzień w pracy super. Bez stresu nawet sie usmiechalam rano do siebie jak wychodzilam z domu =) nie wiem ile.bede tam pracowac. Zalezy od zamowien. Na razie 7 tyg. Potem sie zobaczy, ale to nie praca na stale =) ale super sie wyrwac z domu i od tych obowiązków =) nawet nie wiedzialam, ze to takie przyjemne =)
Martynka lubi nocnika, ale zaraz wstaje. Wczoraj moja matka jej sciagla pampersa zeby sobie po ogródku pobiegala to zrobila kupe na kostke brukowa i potem jeszcze lawke posikala =D wiec jej zalozylam pampersa. I dobrze bo znowu kupe zrobila =D
Ciąża Martynka tez by ciagle jadla co widac po jej brzuszku. Wrzucilam nawet zdjecie na grupe w 2' czesciowym stroju i widac bębenek.
Siostra mowila, ze byla dzisiaj bardzo grzeczna. No jak nie ona. A mlodsza jej kupila basenik grzybka z biedronki =)

No to super ze bylo fajnie :D Bo zawsze to jakas odmiana. Tymbardziej ze sama spedzasz czas z Martynka i nie masz rzadnej prawie odskoczni.

A jak Martynka zareagowala na ciocie? Wkoncu dawno jej nie widziala.

Siostra wysiadla.z busa, wziela Martynke na raczki a ta sie przytulila. Po kilku godzinach juz mowila do niej mama =D ja jestem ciocia :/
W pracy bylo super, ale M obrażony, ze poszlam do pracy mimo, ze wypominal mi, ze mnie utrzymuje od 2 miesiecy i ze powinnam isc do pracy. Ale stwierdził, ze on chcial innej pracy. Matka M mowi, ze M zly ze poszłam do pracy, ze kto sie dzieckiem zajmie i z pretensjami do mnie ze co oni beda jesc itp. Powiedziałam, ze Martynka zajmie sie moja siostra to oboje sie nie zgodzili, nie lubia jej za to, ze mi pomogla M kiedys z domu wyrzucić i ze zdziczeje przy Kubusiu. Mieli tez pretensje, ze jezdze do siostr. Ale sie zbeczalam wczoraj. Wyzalilam sie na fb.a w poniedziałek chyba bede sie wyprowadzac.

Jejku zawsze pamietam jak mowils ze maja nawalone w glowie.... ale nie sadzilam ze M tez ma juz tak zlasowany mozg!

Dobrze wyprowadz die od nich!!! Wreszcie odzyjesz i bedziesz mogla rozwiesc sie z nim i ograniczyc mu prawa rodzicielskie. Odzyjesz psychicznie be nich i zobaczysz ze wreszcie schudniesz :D Bo nie bedziesz ich juz "nosic" na swoich barkach:D
A gdzie die wyprowadzisz?

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

Sylwia, współczuję. Myślę, że najważniejsze abyś ty się czula dobrze. Już tyle razy dawałaś szansę innym, nie myśląc jakby o sobie, biorąc pod uwagę dobro innych, że w końcu musisz dać szansę sobie i myśleć o tym co dla ciebie dobre.

Odnośnik do komentarza

Dzieki dziewczyny. Kalae masz racje. Ja zawsze myslalam bardziej o innych niz o sobie. Każdemu chcialam dogodzic, ale teraz jestem wazna ja i Martynka.
Żoo moja Teściowa uważa, ze podloge zle myje bo w poprzek a nie wzdluz, pranie mi przewiesza bo zle powieszone i jeszcze do garow zaglada i tez jej nie pasuje jak gotuje. A na koniec jeszcze uważa, ze sie nie wtraca. Martynka ma spac 2 ,razy przez dzien nawet jak nie chce mam ja zmuszać bo przed snem jest placzliwa. I wiele innych przykladow.

Odnośnik do komentarza

Madika
~strrrunka
Madika, gdzie jesteście? Tylko nie mów, ze na,działce :D

Co do mleka porannego.... Myślę czy malej po odstawieniu piersi nie dawać mleka zwykłego, ewentualnie z miodem (rzepakowy na początek). I zobaczę jak mala bedzie te nowość tolerować.

Strunka zawsze slyszalam ze miod dopiero po 2 rż poniewaz jest bardzo silnym alergenem.


Jeszxze jakieś stare posty mam pootwierane w oknach wiec podpisuje.
Madika my uzywamy miodu. Corka jest alergikiem ale z miodem jest ok. Ja zawsze myslalam ze miodu nie bo w nim jest ta slawetna botulina

~Ciaza3166
Olija
Lilijka a jaka gęsta jest ta zbozanka? Taka lyzeczką jedzona? Moze zdjecie moglsbys wysłać? Ile ml Ania jej zje?

Ja mysle ze tu wiecej zdesperowanych mam jest takze Lilijko, prosimy o szczegoly szczegolow. Tu trzeba dzialac bardziej wnikliwie:D
A orzechow nie boicie sie dawac? Ja nigdy nie bylam uczulona ale nagle raz zjadlam 1 laskowego i jezyk stanal mi deba, wszystko zaczelo laskotac. I do tej pory nawet jak lizne to zaczyna laskotac jezyk.

Ciaza na starosc mi sie tak zrobilo z orzechem ale tylko ladkowym (wloski, ziemny, nerkowce itp jest ok) a jak bylam dzievkiem to zrywalam jeszcze niezbyt dojrzale i jadlam i nic nie uczulalo. Tak mam tez z brzoskwiniami, nektarynkami i czasami jablkiem kupnym (wiec chodzi pewnie o chemię) łaskotanie i wrazenie dretwienia. Przechidzi po czasie bez leków

https://www.suwaczki.com/tickers/2nn36vgcou73qeg3.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/ic529mw.png

Odnośnik do komentarza

~Kalae
Alexan, nie wiedzialam ze nie macie umowy o pracy. Ciekawe skad takie zaniedbanie, strasznie to dziwne. Zawod ratownik medyczny, a nie jest uregulowany?
A mozna wiedziec jak ksztaltuje sie wynagrodzenie w waszym zawodzie?

Musze obejrzec ten spot z glosem (o ile tam sie cos mowi) bo w takiej formie jest malo przekonywujacy, bo opiera sie w moim odczuciu o zycie rodzinne a to jednak sprawa prywatna kazdego. Poza tym skoro w tym spocie najblizsi nie rozumieja waszego poswiecenia, to czego wymagac od spoleczenstwa?

Popieram wasza akcje i mam nadzieje ze wasz statut ulegnie poprawie, i bedziecie mieli umowy o prace, a przez co uregulowana ilosc godzin pracy.

A co do godzin to chyba w swiecie medycznym juz tak jest.
Moja siostra pracuje w aptece szpitalnej robia zywienie pozajelitowe i rzadko kiedy wychodzi o czasie. Bo jak dostana x recep , glownie na wczesniaki, to co maja je zostawic, bo godzina wyjscia wybila? Siedza jak nie skoncza, a jeszcze musza kontrolowac lekarzy bo czasem jakas substancje napisza w dawce jak dla doroslego. Wiec musza sprawdzac i konsultowac zmiany z lekarzem ktory wypisal recepte.
Takze to trzeba miec powolanie do tego typu zawodow.
Moja siostra w muesiacu ma tylko 1 weekend wolny. A sa na umowe wiec powinno byc po 5dniach pracy 32 godziny odpoczynku. Terefere.

Podobnie chyba jest u was...

A to teraz sie wyjaśniło skad u Ciebie taka wiedza medyczno farmaceutyczna-bo jestes takim naszym forumowym specem od recept i ulotek. Psmietam Cie najbardziej ze składem dentinoxu:)

https://www.suwaczki.com/tickers/2nn36vgcou73qeg3.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/ic529mw.png

Odnośnik do komentarza

~strrunka
Teraz ciężko spotkać rodowitych mieszkańców danego regionu. Wiele społeczności jest ze sobą wymieszanych.
Niestety, czasem tak to jest, że jeden na drugiego krzywo patrzy, bo pochodzi "zza granicy". Kiedyś faktycznie cos w tym bylo, ale obecnie z racji tego wymieszania ludzi to, że z danego regionu ktoś pochodzi to jeszcze o niczym nie świadczy ;)

Ale uważam, że jaki by nie był region, dialekt, to należy to szanować i pielęgnować. W koncu jest to jakas historia, tradycja (nie wiem jak to nazwać inaczej, właściwie) i warto dbać o te korzenie, tą różnorodność, która ubarwnia naszą ojczyznę.

Uwielbiam dialekty z różnych regionów. I sama żałuję, że nie potrafię żadnym z nich mówić. Zresztą nawet język ojczysty nieraz kaleczę :)


Fajnie napisane. Ja uwielbiam dialekty i regionalizmy i jestem dumna z moich-chociaz jakis czas temu doszlam do wniosku ze pewne slowa uzywane w moim domu rodzinnym mogą nigdzie indziej nie byc uzywane np uklać, klane ziemniaki, tajony ryż, spiekły, mini się, pojsc na krotsze, curchać, itp bo ani w malopolskim ani w sladkim ich nie znalazlam

https://www.suwaczki.com/tickers/2nn36vgcou73qeg3.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/ic529mw.png

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna.anaa

~kalae
Sylwia, współczuję. Myślę, że najważniejsze abyś ty się czula dobrze. Już tyle razy dawałaś szansę innym, nie myśląc jakby o sobie, biorąc pod uwagę dobro innych, że w końcu musisz dać szansę sobie i myśleć o tym co dla ciebie dobre.

Sylwia myślę że kalae w krótkich i treściwych słowach zawarła kwintesencję tego co wiele z nas chciałoby Ci powiedzieć czy napisać. Jesteś wspaniałą kobieta, masz wspaniałą córkę i to Ty decydujesz co jest dla was najlepsze.

Tak swoją drogą to nie wyobrażam sobie jak bardzo takie słowa mogą boleć. Wyciągasz faceta z dolka, pomagasz mu, robisz wszystko dla niego a on ci potem tak dowalił. Ciekawe gdzie by teraz był gdyby nie Ty.

Pamiętaj że jesteś wspaniała i cudowna i wszystkie tu jesteśmy za Tobą!

Odnośnik do komentarza

~Kalae
Tosi tez nie przeszkadza jak ma kupe w pampersie, takze ja sie nie spodziewam ze zacznie wolac o nocnik. Ale jak pod koniec dni czasem nie zaloze jej pieluchy, a sie posika to zwraca uwage na to. A jak jej mowie ze ma mokro i sie zesikala ta lapie sie za krok. Takze chyba kojarzy cos. To samo z kupa jak jej powiem ze zrobila kupe to lapie za pampersa.
A nocnik lubi, ale siada wstaje z niego ciagle.
Raz zrobila kupe do nocnika jak polewalam jej noge zimna woda, to bardzo byla zdziwiona. A ja jej odrazu nie sciaglam z nocnika i zaczela wyciagac, a to takie bobki zrobila. Eh. A nie wzielam jej bo jeszcze chcialam polac ta noge jej i tak wyszlo.

Co z tym slaskim spotkwniem?

Zaczela wyciagac....bobki??????
:D:D:D:D

https://www.suwaczki.com/tickers/2nn36vgcou73qeg3.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/ic529mw.png

Odnośnik do komentarza

Alexann
Dzisiaj koło 13 wybieram się na spacer z mlodymi na Paprocany, jeśli ktoras z was ma ochote sie razem przejsc ;)

Oj ja musze woedziec wczesniej bo na forum wchodze nieregularnie chociaz zawsze czyram wszystko od dechy do dechy. A akurat na paprocany nam blisko i mam sentyment mialam tam sesje slubna:)
Alexxan dziekuje za Twoja prace o wdpieram wasze inicjatywy
ja pierwszy raz jechalam z młodą w karetce i to na sygnale. Ludzie którzy tam byli super. Rzetelne informacje i tak mowili ze mi redukowali lęk a nie pogłębiali mojej histeri. Droga trwala z 15min po naprawde zlych drogach a pod koniec drogi nawet sie usmiechnelam bo tak rozbrajali sytuację. Fakt ze uspokojona tez bylam tym ze zyrtec zaczal dzialac i Nela zaczęla normalnie przelykac bo na poczatku jak puchła to widocznie jej obrzęklo tez gardlo i tchawica bo miala problem z lykaniem. W jazdym razie bylam w szoku ze ludzie pracujacy w takich trudmych okolicznosciach mają tyle zyczliwosci i empatii do innych.

U nas po okuliscie-plasterki /opaskę na prawe oko, bo lewe leniwe. 1h dziennie. Tez mieliście takie zalecenia czy tylko okularki?

https://www.suwaczki.com/tickers/2nn36vgcou73qeg3.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/ic529mw.png

Odnośnik do komentarza

Olija
~Kalae
Alexan, nie wiedzialam ze nie macie umowy o pracy. Ciekawe skad takie zaniedbanie, strasznie to dziwne. Zawod ratownik medyczny, a nie jest uregulowany?
A mozna wiedziec jak ksztaltuje sie wynagrodzenie w waszym zawodzie?

Musze obejrzec ten spot z glosem (o ile tam sie cos mowi) bo w takiej formie jest malo przekonywujacy, bo opiera sie w moim odczuciu o zycie rodzinne a to jednak sprawa prywatna kazdego. Poza tym skoro w tym spocie najblizsi nie rozumieja waszego poswiecenia, to czego wymagac od spoleczenstwa?

Popieram wasza akcje i mam nadzieje ze wasz statut ulegnie poprawie, i bedziecie mieli umowy o prace, a przez co uregulowana ilosc godzin pracy.

A co do godzin to chyba w swiecie medycznym juz tak jest.
Moja siostra pracuje w aptece szpitalnej robia zywienie pozajelitowe i rzadko kiedy wychodzi o czasie. Bo jak dostana x recep , glownie na wczesniaki, to co maja je zostawic, bo godzina wyjscia wybila? Siedza jak nie skoncza, a jeszcze musza kontrolowac lekarzy bo czasem jakas substancje napisza w dawce jak dla doroslego. Wiec musza sprawdzac i konsultowac zmiany z lekarzem ktory wypisal recepte.
Takze to trzeba miec powolanie do tego typu zawodow.
Moja siostra w muesiacu ma tylko 1 weekend wolny. A sa na umowe wiec powinno byc po 5dniach pracy 32 godziny odpoczynku. Terefere.

Podobnie chyba jest u was...

A to teraz sie wyjaśniło skad u Ciebie taka wiedza medyczno farmaceutyczna-bo jestes takim naszym forumowym specem od recept i ulotek. Psmietam Cie najbardziej ze składem dentinoxu:)

A ja nie pamiętam co z dentinoxem było.
Moja siostra nie jest moją wiedzą :D
Od zawsze interesowałam się medycyną i biologią, zdawałam maturę z biologii, chciałam iść na lekarski, ale uznałam po maturze, że mi się nie chce już tyle uczyć ;) Myślałam o biologii, ale uznałam, ze to jednak bez sensu. Jakimś fartem moje liceum robiło maturę łączoną z jedną z krakowskich uczelni. Podczas zdawania matury z biologii byli na egzaminie profesorzy z uczelni, po odpowiedzi na pytania maturalne oni zadawali swoje. Potem się dowiadyliśmy jaki wynik, np dostałam pytanie jak odróżnić samca żółwia od samicy :D A to wiedziałam :D i pamiętam zdziwienie tej pani profesor, że ja to wiem :D A wiedziałam zupełnie przypadkiem :D
Poza tym tego samego dnia co były matury ustne i wyniki jej dowiedziałam się też że dostałam się na studia. Także już odpuściłam szukanie, uczenie się itd. czegoś innego.
Tym sposobem studiowałam coś pochodnego do biologii, miałam na studiach m.inn. anatomie, fizjologie, biochemie, genetyke, endokrynologie. Stad mam jakieś tam pojęcie w tej mierze, poza tym mnie to zawsze interesuje.

A i na koniec wywodu przypomniałam sobie co było z dentinoxem :D Z siostrą nie rozmawiałam na ten temat. Kojarzyłam że lidokaina działa znieczulająco, stąd mi się to nie podobało. Potem trochę poczytałam.
Jak mnie jakaś kwestia nurtuje lub ciekawi to grzebie w necie :D

Odnośnik do komentarza

Olija
~Kalae
Tosi tez nie przeszkadza jak ma kupe w pampersie, takze ja sie nie spodziewam ze zacznie wolac o nocnik. Ale jak pod koniec dni czasem nie zaloze jej pieluchy, a sie posika to zwraca uwage na to. A jak jej mowie ze ma mokro i sie zesikala ta lapie sie za krok. Takze chyba kojarzy cos. To samo z kupa jak jej powiem ze zrobila kupe to lapie za pampersa.
A nocnik lubi, ale siada wstaje z niego ciagle.
Raz zrobila kupe do nocnika jak polewalam jej noge zimna woda, to bardzo byla zdziwiona. A ja jej odrazu nie sciaglam z nocnika i zaczela wyciagac, a to takie bobki zrobila. Eh. A nie wzielam jej bo jeszcze chcialam polac ta noge jej i tak wyszlo.

Co z tym slaskim spotkwniem?

Zaczela wyciagac....bobki??????
:D:D:D:D

uhm :D

Odnośnik do komentarza

Sylwia921125
Dzieki dziewczyny. Kalae masz racje. Ja zawsze myslalam bardziej o innych niz o sobie. Każdemu chcialam dogodzic, ale teraz jestem wazna ja i Martynka.
Żoo moja Teściowa uważa, ze podloge zle myje bo w poprzek a nie wzdluz, pranie mi przewiesza bo zle powieszone i jeszcze do garow zaglada i tez jej nie pasuje jak gotuje. A na koniec jeszcze uważa, ze sie nie wtraca. Martynka ma spac 2 ,razy przez dzien nawet jak nie chce mam ja zmuszać bo przed snem jest placzliwa. I wiele innych przykladow.

W nosie miej tego starego zgrzybialego skurcza!!!! Niech sie Wali i da Tobie i Martynce oddychac wlasnym niezatrutym powietrzem!!

Podpisuje sie pod tym ci napisala Kalae 2 rekoma i jeszcze za Hanule (a co narazie ja jestem jej opiekunem prawnym wiec moge :D heheh)

Teraz jest Wasza kolej dziewczyny zeby byc "samolubnym" i miejscie w du*ie innych!!!:D:*:*

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

Olija
~Kalae
Alexan, nie wiedzialam ze nie macie umowy o pracy. Ciekawe skad takie zaniedbanie, strasznie to dziwne. Zawod ratownik medyczny, a nie jest uregulowany?
A mozna wiedziec jak ksztaltuje sie wynagrodzenie w waszym zawodzie?

Musze obejrzec ten spot z glosem (o ile tam sie cos mowi) bo w takiej formie jest malo przekonywujacy, bo opiera sie w moim odczuciu o zycie rodzinne a to jednak sprawa prywatna kazdego. Poza tym skoro w tym spocie najblizsi nie rozumieja waszego poswiecenia, to czego wymagac od spoleczenstwa?

Popieram wasza akcje i mam nadzieje ze wasz statut ulegnie poprawie, i bedziecie mieli umowy o prace, a przez co uregulowana ilosc godzin pracy.

A co do godzin to chyba w swiecie medycznym juz tak jest.
Moja siostra pracuje w aptece szpitalnej robia zywienie pozajelitowe i rzadko kiedy wychodzi o czasie. Bo jak dostana x recep , glownie na wczesniaki, to co maja je zostawic, bo godzina wyjscia wybila? Siedza jak nie skoncza, a jeszcze musza kontrolowac lekarzy bo czasem jakas substancje napisza w dawce jak dla doroslego. Wiec musza sprawdzac i konsultowac zmiany z lekarzem ktory wypisal recepte.
Takze to trzeba miec powolanie do tego typu zawodow.
Moja siostra w muesiacu ma tylko 1 weekend wolny. A sa na umowe wiec powinno byc po 5dniach pracy 32 godziny odpoczynku. Terefere.

Podobnie chyba jest u was...

A to teraz sie wyjaśniło skad u Ciebie taka wiedza medyczno farmaceutyczna-bo jestes takim naszym forumowym specem od recept i ulotek. Psmietam Cie najbardziej ze składem dentinoxu:)

Kalae jest naszym specem od WSZYSTKIEGO :D Jak sie uprze to eolami jej nie odciagniesz od internetu:D Przegrzebie wszystko zeby dociec prawdy :D

Uwielbiam to w Naszej Kalae:D

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

Olija
~strrunka
Teraz ciężko spotkać rodowitych mieszkańców danego regionu. Wiele społeczności jest ze sobą wymieszanych.
Niestety, czasem tak to jest, że jeden na drugiego krzywo patrzy, bo pochodzi "zza granicy". Kiedyś faktycznie cos w tym bylo, ale obecnie z racji tego wymieszania ludzi to, że z danego regionu ktoś pochodzi to jeszcze o niczym nie świadczy ;)

Ale uważam, że jaki by nie był region, dialekt, to należy to szanować i pielęgnować. W koncu jest to jakas historia, tradycja (nie wiem jak to nazwać inaczej, właściwie) i warto dbać o te korzenie, tą różnorodność, która ubarwnia naszą ojczyznę.

Uwielbiam dialekty z różnych regionów. I sama żałuję, że nie potrafię żadnym z nich mówić. Zresztą nawet język ojczysty nieraz kaleczę :)


Fajnie napisane. Ja uwielbiam dialekty i regionalizmy i jestem dumna z moich-chociaz jakis czas temu doszlam do wniosku ze pewne slowa uzywane w moim domu rodzinnym mogą nigdzie indziej nie byc uzywane np uklać, klane ziemniaki, tajony ryż, spiekły, mini się, pojsc na krotsze, curchać, itp bo ani w malopolskim ani w sladkim ich nie znalazlam

A teraz zachowaj sie jak Google translator i nam to wszystko przetlumacz na jezyk polski :D Bo az jestem ciekawa :D

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

~kalae
Olija
~Kalae
Alexan, nie wiedzialam ze nie macie umowy o pracy. Ciekawe skad takie zaniedbanie, strasznie to dziwne. Zawod ratownik medyczny, a nie jest uregulowany?
A mozna wiedziec jak ksztaltuje sie wynagrodzenie w waszym zawodzie?

Musze obejrzec ten spot z glosem (o ile tam sie cos mowi) bo w takiej formie jest malo przekonywujacy, bo opiera sie w moim odczuciu o zycie rodzinne a to jednak sprawa prywatna kazdego. Poza tym skoro w tym spocie najblizsi nie rozumieja waszego poswiecenia, to czego wymagac od spoleczenstwa?

Popieram wasza akcje i mam nadzieje ze wasz statut ulegnie poprawie, i bedziecie mieli umowy o prace, a przez co uregulowana ilosc godzin pracy.

A co do godzin to chyba w swiecie medycznym juz tak jest.
Moja siostra pracuje w aptece szpitalnej robia zywienie pozajelitowe i rzadko kiedy wychodzi o czasie. Bo jak dostana x recep , glownie na wczesniaki, to co maja je zostawic, bo godzina wyjscia wybila? Siedza jak nie skoncza, a jeszcze musza kontrolowac lekarzy bo czasem jakas substancje napisza w dawce jak dla doroslego. Wiec musza sprawdzac i konsultowac zmiany z lekarzem ktory wypisal recepte.
Takze to trzeba miec powolanie do tego typu zawodow.
Moja siostra w muesiacu ma tylko 1 weekend wolny. A sa na umowe wiec powinno byc po 5dniach pracy 32 godziny odpoczynku. Terefere.

Podobnie chyba jest u was...

A to teraz sie wyjaśniło skad u Ciebie taka wiedza medyczno farmaceutyczna-bo jestes takim naszym forumowym specem od recept i ulotek. Psmietam Cie najbardziej ze składem dentinoxu:)

A ja nie pamiętam co z dentinoxem było.
Moja siostra nie jest moją wiedzą :D
Od zawsze interesowałam się medycyną i biologią, zdawałam maturę z biologii, chciałam iść na lekarski, ale uznałam po maturze, że mi się nie chce już tyle uczyć ;) Myślałam o biologii, ale uznałam, ze to jednak bez sensu. Jakimś fartem moje liceum robiło maturę łączoną z jedną z krakowskich uczelni. Podczas zdawania matury z biologii byli na egzaminie profesorzy z uczelni, po odpowiedzi na pytania maturalne oni zadawali swoje. Potem się dowiadyliśmy jaki wynik, np dostałam pytanie jak odróżnić samca żółwia od samicy :D A to wiedziałam :D i pamiętam zdziwienie tej pani profesor, że ja to wiem :D A wiedziałam zupełnie przypadkiem :D
Poza tym tego samego dnia co były matury ustne i wyniki jej dowiedziałam się też że dostałam się na studia. Także już odpuściłam szukanie, uczenie się itd. czegoś innego.
Tym sposobem studiowałam coś pochodnego do biologii, miałam na studiach m.inn. anatomie, fizjologie, biochemie, genetyke, endokrynologie. Stad mam jakieś tam pojęcie w tej mierze, poza tym mnie to zawsze interesuje.

A i na koniec wywodu przypomniałam sobie co było z dentinoxem :D Z siostrą nie rozmawiałam na ten temat. Kojarzyłam że lidokaina działa znieczulająco, stąd mi się to nie podobało. Potem trochę poczytałam.
Jak mnie jakaś kwestia nurtuje lub ciekawi to grzebie w necie :D

Ooooo!!!! Wlasnie to napisalam o Naszej Kalae :D heheh

A co studiowalas? Bo az mnie zaciekawilas :D Bo pracujesz przeciez w miejscu ktore nijak sie laczy z tym :D

Ale powiem Ci ze jakbys byla lekarzem to wizyty by musieli ustawiac u Ciebie co 1,5h albo bys zostala polskim dr Housem :D heheh

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

Madika
Olija
~strrunka
Teraz ciężko spotkać rodowitych mieszkańców danego regionu. Wiele społeczności jest ze sobą wymieszanych.
Niestety, czasem tak to jest, że jeden na drugiego krzywo patrzy, bo pochodzi "zza granicy". Kiedyś faktycznie cos w tym bylo, ale obecnie z racji tego wymieszania ludzi to, że z danego regionu ktoś pochodzi to jeszcze o niczym nie świadczy ;)

Ale uważam, że jaki by nie był region, dialekt, to należy to szanować i pielęgnować. W koncu jest to jakas historia, tradycja (nie wiem jak to nazwać inaczej, właściwie) i warto dbać o te korzenie, tą różnorodność, która ubarwnia naszą ojczyznę.

Uwielbiam dialekty z różnych regionów. I sama żałuję, że nie potrafię żadnym z nich mówić. Zresztą nawet język ojczysty nieraz kaleczę :)


Fajnie napisane. Ja uwielbiam dialekty i regionalizmy i jestem dumna z moich-chociaz jakis czas temu doszlam do wniosku ze pewne slowa uzywane w moim domu rodzinnym mogą nigdzie indziej nie byc uzywane np uklać, klane ziemniaki, tajony ryż, spiekły, mini się, pojsc na krotsze, curchać, itp bo ani w malopolskim ani w sladkim ich nie znalazlam

A teraz zachowaj sie jak Google translator i nam to wszystko przetlumacz na jezyk polski :D Bo az jestem ciekawa :D

ja rozumiem dwa (ale może się okazać, ze jednak źle)
pójść na krótsze, to iść skrótem
spiekły to spieczone

dobrze?
:D przynajmniej u nas tak znaczy

u mnie na ciasto się mówi placek, a tu na śląsku to dziwi
albo turlikać od turlać
coś tam jeszcze jest ale nie pamiętam teraz. Mi ktoś musi zwrócić uwagę, ze nie wie o co chodzi, bo inaczej nie wiem, że to takie 'nasze'

Odnośnik do komentarza

Madika
~kalae
Olija
~Kalae
Alexan, nie wiedzialam ze nie macie umowy o pracy. Ciekawe skad takie zaniedbanie, strasznie to dziwne. Zawod ratownik medyczny, a nie jest uregulowany?
A mozna wiedziec jak ksztaltuje sie wynagrodzenie w waszym zawodzie?

Musze obejrzec ten spot z glosem (o ile tam sie cos mowi) bo w takiej formie jest malo przekonywujacy, bo opiera sie w moim odczuciu o zycie rodzinne a to jednak sprawa prywatna kazdego. Poza tym skoro w tym spocie najblizsi nie rozumieja waszego poswiecenia, to czego wymagac od spoleczenstwa?

Popieram wasza akcje i mam nadzieje ze wasz statut ulegnie poprawie, i bedziecie mieli umowy o prace, a przez co uregulowana ilosc godzin pracy.

A co do godzin to chyba w swiecie medycznym juz tak jest.
Moja siostra pracuje w aptece szpitalnej robia zywienie pozajelitowe i rzadko kiedy wychodzi o czasie. Bo jak dostana x recep , glownie na wczesniaki, to co maja je zostawic, bo godzina wyjscia wybila? Siedza jak nie skoncza, a jeszcze musza kontrolowac lekarzy bo czasem jakas substancje napisza w dawce jak dla doroslego. Wiec musza sprawdzac i konsultowac zmiany z lekarzem ktory wypisal recepte.
Takze to trzeba miec powolanie do tego typu zawodow.
Moja siostra w muesiacu ma tylko 1 weekend wolny. A sa na umowe wiec powinno byc po 5dniach pracy 32 godziny odpoczynku. Terefere.

Podobnie chyba jest u was...

A to teraz sie wyjaśniło skad u Ciebie taka wiedza medyczno farmaceutyczna-bo jestes takim naszym forumowym specem od recept i ulotek. Psmietam Cie najbardziej ze składem dentinoxu:)

A ja nie pamiętam co z dentinoxem było.
Moja siostra nie jest moją wiedzą :D
Od zawsze interesowałam się medycyną i biologią, zdawałam maturę z biologii, chciałam iść na lekarski, ale uznałam po maturze, że mi się nie chce już tyle uczyć ;) Myślałam o biologii, ale uznałam, ze to jednak bez sensu. Jakimś fartem moje liceum robiło maturę łączoną z jedną z krakowskich uczelni. Podczas zdawania matury z biologii byli na egzaminie profesorzy z uczelni, po odpowiedzi na pytania maturalne oni zadawali swoje. Potem się dowiadyliśmy jaki wynik, np dostałam pytanie jak odróżnić samca żółwia od samicy :D A to wiedziałam :D i pamiętam zdziwienie tej pani profesor, że ja to wiem :D A wiedziałam zupełnie przypadkiem :D
Poza tym tego samego dnia co były matury ustne i wyniki jej dowiedziałam się też że dostałam się na studia. Także już odpuściłam szukanie, uczenie się itd. czegoś innego.
Tym sposobem studiowałam coś pochodnego do biologii, miałam na studiach m.inn. anatomie, fizjologie, biochemie, genetyke, endokrynologie. Stad mam jakieś tam pojęcie w tej mierze, poza tym mnie to zawsze interesuje.

A i na koniec wywodu przypomniałam sobie co było z dentinoxem :D Z siostrą nie rozmawiałam na ten temat. Kojarzyłam że lidokaina działa znieczulająco, stąd mi się to nie podobało. Potem trochę poczytałam.
Jak mnie jakaś kwestia nurtuje lub ciekawi to grzebie w necie :D

Ooooo!!!! Wlasnie to napisalam o Naszej Kalae :D heheh

A co studiowalas? Bo az mnie zaciekawilas :D Bo pracujesz przeciez w miejscu ktore nijak sie laczy z tym :D

Ale powiem Ci ze jakbys byla lekarzem to wizyty by musieli ustawiac u Ciebie co 1,5h albo bys zostala polskim dr Housem :D heheh

hahaha

w zawodzie nie pracuje, i bym już nie chciała

Odnośnik do komentarza
Gość Ciaza3166

Renia, to jak wrocilas z pracy to Michas juz spal? Nie czekal na Ciebie? :-) dobrze ze zszedl ze schodow bezpiecznie. Zawsze sie tego boje ze ktoregos razu bramka bedzie otwarta...
Mya tez nie wcisniesz jesli nie bedzie chciala. Ale jak je dobrze to w ogole sie nie przejmuje jesli nie ma na cos ochoty bo duzo innych rzeczy na talerzu;-)
Tak tylko chcialam wiedziec czy siemie lniane w jakis potrawach moze podajecie
Ide spac. Doczytam jutro. Ostatnio pobudki o 5

Odnośnik do komentarza

Mój mały kombinator rozpracował zasuwę w bramce kuchennej i..musieliśmy zrobić inne zabezpieczenie :D
Dziś mam wolne :D
Po 14 ide kupić dwie szafki w tym jedna ze zlewem do mojej przyszłej łazieneczki :D
W Castoramie wyprzedaja z eksppzycji..tam leciutkie wybrzuszenie pod zlewem w szafce ale taniej o 150 zl :)
Za 200 zl mam dwie szafki,zlew i baterie :)druga szafka jest duza i wiszaca.Bede miala mala lazienke to mysle ,ze starczy.
Do stycznia poczekaja u tesciowej :D

Olija!!matko! Tak pomyslalam..a moze to od orzechow??biedna Nela.

U nas dwojki na dole i czworki u gory na tapecie. Poki co Mati spi jak zawsze ;)
Madika..jakos od wtorku wracaja upaly to szykujcie sie na plazing z Hanulą :D

Ja wit D podaje nadal.
Renia my po kapieli kremujeemy Matiego jeszcze.
Tesciowa sie boi nawet z wanny wyciagnac na podloge..mokry..boi sie ze wyslizgnie jej sie..zwlaszcza..ze Mati odwala coraz czesciej..rzuca sie..kopie..rozumiem ja :)
Od poniedzualku wracam ok 21.45 do domu..ciekawe czy brudasek bedzie spal :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza
Gość Ciaza3166

I my tez mamy nocnik:-) zobaczymy co z tego wyjdzie. Narazie czasami jak zrobi kupke to poazuje na pieluche i mowi siusiu. Albo kiwa glowa jak sie pytamy czy ma kupke. Musze ja dzis sprobowac wysadzic na nocnik
Renia, dobry pomysl. Puscic w majtkach i niech sie dzieje co chce:-) tez sprobuje jak bedzie okazja
Mi sie wydaje ze dzieci rozumia, ze zrobily kupke/siku ale nie umieja zorientowac sie przed ze akurat to zrobia
Hanula 2 banany zjadla? A moja siostra sie dziwila ze Mya calego banana zjadla... hmm. To normalne jak dla mnie. Ale 2 to juz wyczyn takze szacun;-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...