Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Madika
niuska_aw
Wszystkie Anie utalentowane:)
Mój dziś też ślicznie spał, 19.40-4.20-6.50. No i teraz od 10.40 dalej śpi. Moje kochane grzeczne dziecko.

Niuska Twoj Marcinek to wogole spioch i spokojny gagatek :D

A ja jestem po wizycie u endo :D Kocham tego lekarza!!! Kazdy taki powinien byc!!

Powiedzial ze z nastepnym dzidziusiem przynajmniej 1,5 roku mamy poczekac a jak uwlyszal ze chcemy dluzej to powiedzial ze jeszcze lepiej.

Na wlosy przepisal mi jakis preparat do wcierania w skore glowy. A na odchudzanie powiedzial ze mam pobrac taki srodek odwodniajacy niska bardzo dawke bo na razie to to co zostalo to glownie woda w tkankach i narzadach.

Co do mojego TSH to mam teraz dawke 125.
Aaaa i z ciekawosci. Powiedzial mi ze u takich maluchow TSH nie moze przekraczac 1,5. Takze sprawdzcie to dziewczyny. Noi Hanula dostala 1/4 euthyroxu 25. Mam go rozgniatac i do mleka dodawac. I zwiekszyc ilosc wit D3 bo ma niedobor i moze byc problem z zebami. Wiec sprawdzcie wyniki Waszych maluchow.

Może siły zbiera żeby później dać matce popalić:)
Ja będę robić w sobotę tsh sobie i dzieciakom. Zobaczymy co moja Endo powie. Ja teraz mam letrox 75

Odnośnik do komentarza
Gość przyjazna

Madika][quoteLilijka87
Ania w 1,5 miesiąca przybrała 700 g więc niuska w porównaniu do Marcina to malutko. Co prawda w normie ale na granicy. Wcześniej przybierała ok 300 g na dwa tygodnie, teraz po ok 200 g. Wychodzi 100 g na tydzień. Zapomniałam lekarce powiedzieć, że jej tata za dziecka też był zawsze na granicy niedowagi. Może to genetyczne i jak tatuś z tego wyrośnie?! Karmię ją mniej więcej co 2-2,5 h. Czasem się nie dopomina, a i tak przystawiam.
A jak takim maluszkom pobierają krew z żyły, to z której? Bo na kłucie wszystkich paluszków się nie zgodzę!

Po wczorajszym szczepieniu Ania zachowywała się jak w każdy inny dzień.
Na pneumokoki będziemy szczepić w 7 miesiącu (skończony 6 miesiąc), wtedy są dwie dawki plus trzecia przypominająca, chyba po roku. Wtedy też wypada dawka p/wzw b dla tych co nie mieli 6w1. Gdybyśmy szczepili teraz to są trzy dawki i ta przypominająca.

Poniżej zdjęcie, gdzie widać jaki dystans Ania potrafi "przebyć" by się przytulić do mamy. Także ja się mogę odsunąć a ta i tak zrobi wszystko by zaspokoić swoją potrzebę bliskości :D

Ostatnio notuje ile Hanula je i bardzo malo wychodzi. Chyba musze sprobowac ja przystawiac do butli czesciej. I musze sprawdzic ile wazy. Troche sie martwie ale jest pogodna i nawi sie ladnie. A ze marudna byla i spac nie chciala to kazdemu moze sie zdazyc.

Hanula jak lezy z nami w lozku to zawsze klade ja blizej mezulka. A ona sie zawsze tak wtarabani ze reke ma na mojej poduszce i buzie trzyma przy mojej. Zawsze mnie to dziwi. Odkad sie urodzila to tak robi:D[/quot

A ile Wam wychodzi ? U nas jest 6 karmień w dzień po 120 ml i jedno w nocy tez 120 ml. Dwa, trzy razy wypija wodę ok.50 ml ..i przybiera 200 gram tygodniowo.

Odnośnik do komentarza

Sory za zawracanie gitary wczoraj z odtwarzaniem filmikow w komputerze. Dzisiaj sie pieknie kopiuja i odtwarzaja... Ale byl jakis update po wczorajszym wylaczeniu kompa wiec moze jednak cos sie naprawilo... Ale dziekuje za proby pomocy Marcoweczki :*
Ja w czarnej d***e z czytaniem. Bedzie co nadrabiac tylko nie wiem kiedy.
Mala nie chce spac w dzien. Jest zmeczona, ale juz nawet jazda autem nie pomaga. Nawet jak zasnie na chwile to byle co ja wybudza i wszedzie sie rozglada. Potem poplakuje bo jest zmeczona. Ostatnio plakala mi w domu 15 minut, nie wiedzialam juz jak ja uspokoic :(
Czytalam o roznych technikach, rytualach, co powinno sie robic, ale szczerze to ciezko mi wprowadzac jakies konkretne rzeczy i byc konsekwentna.
Uroki macierzynstwa ech
OK, dziecko nakarmione, spi u meza na ramieniu, moze dam rade Was poczytac :)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Tangoya
maddalena82
Podczytuje Was od bardzo dawna i w końcu chyba wypadałoby się ujawnić a nie tylko podsłuchiwać-podczytywać...to przecież nieelegancko a podobno jestem dobrze wychowana;)mój łobuz to mały Mateuszek (prawda misiakowata że to piękne imię) i urodził się 07 marca. Udało się za trzecim razem bo dwie pierwsze ciąże niestety...ale do trzech razy sztuka i teraz możemy cieszyć się naszym maleństwem. A i chyba z Madiką jesteśmy sąsiadkami (bo nie pamiętam czy ktoś jest jeszcze z naszego pięknego miasta)

I ja jestem z Łodzi:))
Wczoraj byliśmy na szczepieniu.Akurat tak się zlozylo,z e były szczepionki dla 5latkow,wiec od razu zaszczepilismy Starszaka:)) Płacz był podwójny ale za to mamy już z głowy.
Czy gorączka może wystąpić kilka dni po szczepieniu,czy raczej w ciągu 24h?? Bartus trochę marudkuje a ja co chwilę latam sprawdzać mu czoło i teraz tak sobie myślęze moze to go w**reia a nie reakcja poszczepienna;)
Na Pneumokoki będziemy szczepić po 6mcu
Ja dzisiaj Idę do endo to podpytam czy robić tsh maluchom.


To witam krajankę;) My też na pneumokoki będziemy szczepić po 6 miesiącu dwoma dawkami i potem przypominająca jak skończy rok. Przeżyliśmy wizytę u dermatologa który stwierdził że to skaza białkowa. Muszę to rozpoznanie skonsultować z pediatrą,dermatolog dał maść i kazał zmienić mleko na bebilon pepti (Mateuszek jest na mm).
Odnośnik do komentarza

Ciaza316
Sory za zawracanie gitary wczoraj z odtwarzaniem filmikow w komputerze. Dzisiaj sie pieknie kopiuja i odtwarzaja... Ale byl jakis update po wczorajszym wylaczeniu kompa wiec moze jednak cos sie naprawilo... Ale dziekuje za proby pomocy Marcoweczki :*
Ja w czarnej d***e z czytaniem. Bedzie co nadrabiac tylko nie wiem kiedy.
Mala nie chce spac w dzien. Jest zmeczona, ale juz nawet jazda autem nie pomaga. Nawet jak zasnie na chwile to byle co ja wybudza i wszedzie sie rozglada. Potem poplakuje bo jest zmeczona. Ostatnio plakala mi w domu 15 minut, nie wiedzialam juz jak ja uspokoic :(
Czytalam o roznych technikach, rytualach, co powinno sie robic, ale szczerze to ciezko mi wprowadzac jakies konkretne rzeczy i byc konsekwentna.
Uroki macierzynstwa ech
OK, dziecko nakarmione, spi u meza na ramieniu, moze dam rade Was poczytac :)

ja jak nie mogę jej uspokoić to w końcu przystawiam do piersi, wiem że to nie najlepszy sposób, rzadko się zdarza, ale już wolę tak niż jak się ona ma zanosić płaczek, a ja prawie z nia zaczynam beczeć już chyba z bezsilności.

Odnośnik do komentarza
Gość arwena 89

maddalena82
Tangoya
maddalena82
Podczytuje Was od bardzo dawna i w końcu chyba wypadałoby się ujawnić a nie tylko podsłuchiwać-podczytywać...to przecież nieelegancko a podobno jestem dobrze wychowana;)mój łobuz to mały Mateuszek (prawda misiakowata że to piękne imię) i urodził się 07 marca. Udało się za trzecim razem bo dwie pierwsze ciąże niestety...ale do trzech razy sztuka i teraz możemy cieszyć się naszym maleństwem. A i chyba z Madiką jesteśmy sąsiadkami (bo nie pamiętam czy ktoś jest jeszcze z naszego pięknego miasta)

I ja jestem z Łodzi:))
Wczoraj byliśmy na szczepieniu.Akurat tak się zlozylo,z e były szczepionki dla 5latkow,wiec od razu zaszczepilismy Starszaka:)) Płacz był podwójny ale za to mamy już z głowy.
Czy gorączka może wystąpić kilka dni po szczepieniu,czy raczej w ciągu 24h?? Bartus trochę marudkuje a ja co chwilę latam sprawdzać mu czoło i teraz tak sobie myślęze moze to go w**reia a nie reakcja poszczepienna;)
Na Pneumokoki będziemy szczepić po 6mcu
Ja dzisiaj Idę do endo to podpytam czy robić tsh maluchom.


To witam krajankę;) My też na pneumokoki będziemy szczepić po 6 miesiącu dwoma dawkami i potem przypominająca jak skończy rok. Przeżyliśmy wizytę u dermatologa który stwierdził że to skaza białkowa. Muszę to rozpoznanie skonsultować z pediatrą,dermatolog dał maść i kazał zmienić mleko na bebilon pepti (Mateuszek jest na mm).

Ja mam do Łodzi tylko 80km i 5lat tam studiowałam :) mój Miki też na tym mleku z powodu nietolerancji laktozy. Bardzo bolał go brzuszek a po tym mleku jest dużo lepiej :) i na receptę wychodzi dużo taniej niż to co kupowaliśmy wczesniej ;)
Odnośnik do komentarza

Ciaza, nie dziwie sie, ze w aucie wam nie chce zasnac jak ciągle pod prąd jeździcie ;)

Tez mam problem z usypianiem. Nic nie pomaga. Jakos nic sie nie normuje, a za niedługo 3 miechy na karku. Witam w klubie! Teraz tez dala popis i nie wiedziałam o co chodzi :( w koncu przeszlo.
Najlepsze jest to, ze za dwa tyg wyjezdzamy na urlop i wieczornych spacerów z przyjaciółką nie będzie, bo mala jest nieprzewidywalna i bede musiała rezygnowac z wieczornych niekończących sie rozmów.
Zyje ta nadzieja, ze z czasem się zmieni. Ze naturalnie przyjdzie samo jak u starszaka.

Odnośnik do komentarza
Gość misiakowata

ciaża na te niespanie w dzień u nas pomaga na pewno spacer..spi od razu..a jak np.teraz w domu przed chwilą siedząc na łóżku przytuliłam Matiego do serca i machałam nim w ta i we wta troszkę-potrzasałam płynnie :) pomogło..usnął,teraz odłozyłam go obok i spi..
ani cyca nie chciał,zabawa też nie,pieluszka sucha wiec zmeczenie :)
Mam nadzieję,że choc 20 min pospi,bo zmeczony był,nawet oczka miał czerwone bidulek:)Tak go nasze porzadki w domu wykończyły :)
Poukładałam swoje ciuchy,10 bluzek dla potrzebujacych oddaje:) jestem z siebie dumna :) zawsze byłam przydasiem :D i zrobiłam w koncu :)
Także siły mi wracają..może organizm przyzwyczaił się do Letroxu :)

Dziewczyny a Wam źle wyszły badania przesiewowe maleństw,że musicie badac tarczyce im?

Madika "Mafijna" :D
o to u mnie może te 10 kg to jeszcze woda :D
Ja schudłam ostatnio 2,5 kilo,pojadłam ostatnio co takie żarcie miałam i kilo przytyłam :)

Lilijka fajna instrukcja,równiez skorzystam :)
Dzis mi chusta pomogła zejść z Matim do wózkowni,a potem wejść :)

Odnośnik do komentarza

~arwena 89][quotemaddalena82
Tangoya
maddalena82
Podczytuje Was od bardzo dawna i w końcu chyba wypadałoby się ujawnić a nie tylko podsłuchiwać-podczytywać...to przecież nieelegancko a podobno jestem dobrze wychowana;)mój łobuz to mały Mateuszek (prawda misiakowata że to piękne imię) i urodził się 07 marca. Udało się za trzecim razem bo dwie pierwsze ciąże niestety...ale do trzech razy sztuka i teraz możemy cieszyć się naszym maleństwem. A i chyba z Madiką jesteśmy sąsiadkami (bo nie pamiętam czy ktoś jest jeszcze z naszego pięknego miasta)

I ja jestem z Łodzi:))
Wczoraj byliśmy na szczepieniu.Akurat tak się zlozylo,z e były szczepionki dla 5latkow,wiec od razu zaszczepilismy Starszaka:)) Płacz był podwójny ale za to mamy już z głowy.
Czy gorączka może wystąpić kilka dni po szczepieniu,czy raczej w ciągu 24h?? Bartus trochę marudkuje a ja co chwilę latam sprawdzać mu czoło i teraz tak sobie myślęze moze to go w**reia a nie reakcja poszczepienna;)
Na Pneumokoki będziemy szczepić po 6mcu
Ja dzisiaj Idę do endo to podpytam czy robić tsh maluchom.


To witam krajankę;) My też na pneumokoki będziemy szczepić po 6 miesiącu dwoma dawkami i potem przypominająca jak skończy rok. Przeżyliśmy wizytę u dermatologa który stwierdził że to skaza białkowa. Muszę to rozpoznanie skonsultować z pediatrą,dermatolog dał maść i kazał zmienić mleko na bebilon pepti (Mateuszek jest na mm).

Ja mam do Łodzi tylko 80km i 5lat tam studiowałam :) mój Miki też na tym mleku z powodu nietolerancji laktozy. Bardzo bolał go brzuszek a po tym mleku jest dużo lepiej :) i na receptę wychodzi dużo taniej niż to co kupowaliśmy wczesniej ;)[/quote
Mateusz jak miał niecałe trzy tygodnie zaczął nam bardzo ulewać i wtedy nasza pierwsza pediatra przepisała nam właśnie bebilon pepti. Ulewanie po tym się nie zmniejszyło wcale a kupy za to były paskudne. Mam nadzieję że teraz jest już starszy i układ pokarmowy ma bardziej dojrzały. Z ulewaniem jest o niebo lepiej a jest na zwykłym bebilonie. No ale cóż -trzeba spróbować jak ma mu to pomóc. Mamy przestawiać go stopniowo i obserwować.
Odnośnik do komentarza

Ciąża, mój Jasiek nawet jak bardzo zmęczony nie potrafi zasnąć i pospać w domu. Zaśnie na cycku, ale każdy mój ruch go budzi. Albo zaśnie na dworze, po pół godzinie się obudzi, potem zaśnie drugi raz i wtedy ewentualnie dośpi w domu. Ja wolę drugą opcję i codzień około 5-6 godzin spacerujemy.

Misiakowata dzięki za nr strony w suwaczku :D juz miałam zdjęcia przerysowywac :D

Mi zostało jeszcze 4kg do wagi sprzed ciąży, tragedii nie ma, ale ten brzuch.. Czas wrócić do ćwiczeń, eh, chciałam się oszukać że samo pójdzie ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/o148jw4zryx0935t.png

http://www.suwaczki.com/tickers/74dianliy9gjlbfs.png

Odnośnik do komentarza

Maddalena u mnie tez na te same objawy wszyscy mowia, ze to skaza bialkowa. Narazie staram sie ograniczyc nabiał, ale jak bedzie postępować to pojde do lekarza...
Misia dzieki :) ja jak narazie sobie chcialam zapamiętac. Bedzie mi łatwiej :)
A co do spania u nas tez tragedia. Przez dzien to tylko spacer albo samochód nas ratuje. Nie raz uda jej sie pospac 2 h ale rzadko. A tak to 15 min. Za to punkt 20 pada i spi conajmniej do 1. Mamy jedna lub dwie przerwy w nocy.

Odnośnik do komentarza
Gość magdalenka851

Jak milo tu wrócić:D byłam na odwyku od forum i co...jednak uzależnienie wygrywa:) a tak serio to maz mi wyemigrował na kilka dni a ja z dzieciakami uciekłam do...mamy:D wogole to w dzien naszego przyjazdu mamę pogotowie z pracy zabralo:( miała ostatnimiczasy bardzo stresujące zadania-dużo pracy a mało czasu i wyszło zmęczenie i nerwy.naszczescie okazało się ze wyniki sa ok i zaleceniem jest spokój wiec staram się ja wyręczać stad mało czasu na forum. Kochane 3majcie kciuki za mamę zeby juz było dobrze bo tak bardzo się o nią boje:'(
Druga sprawa to mój maluszek jest strasznie spięty. W domu większość czasu jesteśmy sami wiec cisza i spokój a tu gwar i dużo ludzi. Myślałam, że 3mies bobaski juz są bardziej stadne;) a jak Wasze maluchy się czują q towarzystwie typu np imprezy i więcej ludzi?

Witaj maddalena ja jestem spod Lodzi:)

A propo spania na spacerach-mój śpi pod warunkiem, ze ja gadam wiec wygląda to tak, ze obdzwaniam znajomych i rozmawiamy po godzinę zeby się dziecko wyspalo;)

Odnośnik do komentarza

Czytam wlasnie o szczepieniach. Piszecie, ze musi byc przerwa 6 tygodni i ze dziecko ma byc zdrowe itp. U nas szczepienie w 8 tygodniu to 5w1, pneumokoki, meningokoki B, rotawirus. Wszystko na raz. Pediatra szczepil po 'przegladzie dziecka'.
Nastepne szczepienie 12 tydzien: 5w1, meningokoki C, rotawirus.
W 16 tygodniu bedzie: 5w1, pneumokoki, meningokoki B.
Nikt sie nawet nie pyta czy Mala zdrowa, nikt jej nie sprawdza. Po prostu podaja jej szczepionki i tyle... Az mnie przeraza jak tu piszecie...

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Ciaza316
Dziewczyny, ktore daja smoka do spania. Wystap :)
Jak wypada im smok i sie wybudzaja, albo jeszcze nie spia a ssa smoka i wypada, to podajecie znowu i znowu czy zostawiacie bez smoka?

ja podaje, czasem przytrzymuje, ale jak po raz któryś zaśnie ze smoczkiem, a jak wypadnie to się budzi to biorę do karmienia

Odnośnik do komentarza

Ciaza316
Czytam wlasnie o szczepieniach. Piszecie, ze musi byc przerwa 6 tygodni i ze dziecko ma byc zdrowe itp. U nas szczepienie w 8 tygodniu to 5w1, pneumokoki, meningokoki B, rotawirus. Wszystko na raz. Pediatra szczepil po 'przegladzie dziecka'.
Nastepne szczepienie 12 tydzien: 5w1, meningokoki C, rotawirus.
W 16 tygodniu bedzie: 5w1, pneumokoki, meningokoki B.
Nikt sie nawet nie pyta czy Mala zdrowa, nikt jej nie sprawdza. Po prostu podaja jej szczepionki i tyle... Az mnie przeraza jak tu piszecie...

każdy kraj ma inną procedurę, myślę, że nie ma co się przerażać
ja szczepiłam na razie gruźlica, wzw, 5w1, pneumokoki i rotawirus

Odnośnik do komentarza

~kamilllaa
Haha madika!! Przylapalam kota na gorącym uczynku prawie!!! Tzn widziałam jak kotka BERTA mojego ojca idzie na balkon. Ja za chwile z praniem mowie cos mi tu jebie patrzę a elewacja OBSZCZANA!!! Kutfa, toż to jakby pies siknal a nie kot. No i mam grubaske przylapalam. ! Mysle ze one dwie nawzajem szcza, ta moja zeszczala sie na dywan dla Tosi . Na moment wyszłam z pokoju gdzie te dywany byly a tylko ona byla w domu. Mysle se zwinę te dywany żeby NIC IM SIE NIE STALO ale uj spoznilam sie:/ zapralam szybko ale nie obejdzie sie bez profesjonalnego prania. Mam po dziury w nosie zwierząt. Jeszcze papuga mi do tego całego balaganu doszla. Tez punkt 6.30 zaczyna ćwierkać. Idzie ochujec w tym domu naprawde. NIE POLECAM!:d

Aaaaaaaaaa

KUPILAM W KOŃCU WYCISKARKE..... :D

Jeszcze papugi do szczescia brakowalo? :)
Kupilas wyciskarke????????? No nie wierze! :D Pewnie, az na forum zawrzalo :D

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...