Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Aga2801
Ja ogólnie lubię wątróbkę i to taką lekko wysmażoną :) ale nie koniecznie chce mi się tą paste robić.

ja bym nie ryzykowała, wit A jest teratogenna w nadmiarze, a nie wiesz ile jej masz w sobie i ile jest w wątróbce. A bierzesz suplementy jakies bo tam też może wit A.?

misiakowata - jakoś nie chce się rejestrować, tak mi wygodnie :D

Odnośnik do komentarza

MamaMi1
KotkaB
kamilla
MagdalenaPe
Cześć Dziewczyny,

chciałam się przywitać po bardzo długiej nieobecności i pogratulować mamusiom córeczek i synków i bliźniaków :)
obecnie jestem w 25tc mam już kilka kg na plusie i rozbrykaną małą Antosię w brzuszku. Mąż się śmieje, że będzie z niej zabijaka albo osiedlowy rozbójnik :)

Co do gier, temat rzeka, mój M po pracy potrafi grać 2 godziny czasami nie gra w ogóle bo lubi się poprzytulać i pogadać do brzuszka. Wychodzi do pracy po 6, wraca około 18.30 i często jest tak, że wróci zje obiad poprawi piwem, wykąpie się, położy się obok mnie na łóżku i na momencie usypia :) i rano o 4 lub 5 już wstaje :) a gra w word of tanks

Dzisiaj na obiad planuje łazanki z kapustą kiszoną i mięsem :)

no hej faktycznie dlugo cie nie bylo ;) i kolejna tosia na forum, chyba juz 4albo 5:)

Dosyć popularne imię Tosia teraz dla córeczek ;-)

Moja tez bedzie Antosia :-))

moja też Antosia :)
to ile tych Antonin będzie? Jest jeszcze jeden Antoś z tego co kojarze :)

Odnośnik do komentarza

Ernesto
Aga fajne masz córki.

Chyba dołączę do słodkich mam :( Zrobiłam krzywą i wyszło 94/159/125
Jak nie urok to sraczka. Jak spadły do normy próby wątrobowe to poleciało to :( Tylko nie wiem jak połączyć dietę wątrobową z cukrzycową jak to są przeciwstawne diety :( Masakra.

a to ciekawe, bo ja po 2 godz miałam 131, po godzinie mi nie pobrali krwi, lekarz nie kazał powtórzyć, a ciekawe ile miałam po 2godz.

a miałaś glukozę 50g czy 75g?

Odnośnik do komentarza
Gość Lilijka87

Asik85 zrobiłaś ten chleb z przepisu, który ją wrzuciłam? Wygląda podobnie. Jeśli tak to wiem co masz na myśli bo jest pyszny! A podjadanie go tłumacze sobie, że lepsze to niż słodycze :)

Gofra (gofera :p) ostatnio w niedziele jadłam, ze śmietaną, dobry był ale tak mi słodko po nim było, że już długo nie zjem kolejnego :) no dobra kogo chce oszukać, jak będzie okazja to znowu wezmę :)

Ernesto myślę, że najlepiej będzie to z dietetykiem skonsultować :( ty to masz przeboje z ciążą!

Odnośnik do komentarza

Ernesto
Aga fajne masz córki.

Chyba dołączę do słodkich mam :( Zrobiłam krzywą i wyszło 94/159/125
Jak nie urok to sraczka. Jak spadły do normy próby wątrobowe to poleciało to :( Tylko nie wiem jak połączyć dietę wątrobową z cukrzycową jak to są przeciwstawne diety :( Masakra.

Ernesto może wcale nie będzie tak źle. Poczekaj na opinie swojego lekarza. Miałam podobny wynik 68/168/137 gin powiedziała ze nie jest to cukrzyca i w ciąży wynik po godzinie może być zawyzony. Jedyne zalecenie do sprawdzić na za miesiąc cukier na czczo.

Odnośnik do komentarza

I znowu tyle stron naklepane ze ledwo nadazam;D

Ania fasolowy bak rozlozyl mnoe na lopatki:D szczerzylam sie do tel jak glupi do sera:)

Aga ja mysle ze twoje corki to sie do mamusi podaly dlatego takie kochane i ogarniete:)

U mojego TYLKO obcisle bokserki - kiedys w prezencie dostal takie luzne to ja w nich czasem sypiam - ani razu ich nie zalozyl bo mu "wdzystko lata" wiec patrzac na upodobania naszych panow to chyba jednak obcisle bokserki maja wieksze wziecie:D

Tosiek mamy zatrzesienie - jak i marcowek:P

Ernesto wspolczuje:( moze jakos da sie polaczyc jednabdiete z druga zeby byl wilk syty i owca cala?

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3csqvfone4cp2.png

Odnośnik do komentarza

~kalae
Renia83
Własnie, wczoraj odebrałam wyniki krwi mojegy syna, wyszło mu tsh na górnej granicy normy. Jak myślicie, lekarz się przyczepi czy jak dalej miesci się w normie to jest ok? Nie znam się zupełnie na chorobach tarczycy

nie wiem czy dla dzieci sa inne normy, ale jeżeli nie to jak ma w normie to ok, gora czy dół to nie ma znaczenia, jedynie co to możesz mu skontrolować np. za rok, tak mi się wydaje

I to jest bledne podejscie! Ja na Twoim miejscu udala bym sie do lekarza z tymi wynikami. Bo moze byc tak ze powinnien byc pod opieka endo. I robienie badn raz w roku kontrolnie w takim przypadku jest bledne.

Umow go do lekarza i bedziesz wiedziala co i jak. :)

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

olka135
~kalae
olka - możesz też np dodać wina czy wódki tak kieliszek, albo piwem zalać :)

Poważnie? :o o kurde, spróbuje następnym razem :D
Będę niczym Magda gessler :D

Olka ale alko najlepiej wlac na patelnie i nim zebrac smak pozostawiony na patelbi :D Jeszcze bardziej to lubilam probowac czy wino na prwno bedzie dobrze smakowac do mieska :D hehe

A tak wigole to ja najczesciej tak poledwiczke podlewam :) Wogole poledwica bardzo komponuje mi sie z winem :D

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

~kalae
Ernesto
Aga fajne masz córki.

Chyba dołączę do słodkich mam :( Zrobiłam krzywą i wyszło 94/159/125
Jak nie urok to sraczka. Jak spadły do normy próby wątrobowe to poleciało to :( Tylko nie wiem jak połączyć dietę wątrobową z cukrzycową jak to są przeciwstawne diety :( Masakra.

a to ciekawe, bo ja po 2 godz miałam 131, po godzinie mi nie pobrali krwi, lekarz nie kazał powtórzyć, a ciekawe ile miałam po 2godz.

a miałaś glukozę 50g czy 75g?


75g. Do badania podeszłam rzetelnie, całe 2 godziny siedziałam na pupie rozwiązując krzyżówki i czytając nasze forum. Jedynie wstałam na pobranie krwi.
Wizytę mam 15 zobaczymy co lekarz powie. Z moim "szczęsciem" to pewnie znowu dieta ;)
Najważniejsze, ze wątrobowe mam w normie. Dieta i essentiale będą dalej, no i za 2 tyg. powtórka badań. Mam nadzieję, że do końca ciąży jużnie podskoczą.

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c8iik408njqat.png
przepisa Agi na gofry strona 3718

Odnośnik do komentarza

czarna.ana
Ernesto
Aga fajne masz córki.

Chyba dołączę do słodkich mam :( Zrobiłam krzywą i wyszło 94/159/125
Jak nie urok to sraczka. Jak spadły do normy próby wątrobowe to poleciało to :( Tylko nie wiem jak połączyć dietę wątrobową z cukrzycową jak to są przeciwstawne diety :( Masakra.

Ernesto może wcale nie będzie tak źle. Poczekaj na opinie swojego lekarza. Miałam podobny wynik 68/168/137 gin powiedziała ze nie jest to cukrzyca i w ciąży wynik po godzinie może być zawyzony. Jedyne zalecenie do sprawdzić na za miesiąc cukier na czczo.

to mnie pocieszyłaś :) dzięki :) bo już glukometr szukałam w necie :)

Odnośnik do komentarza

~kalae
czarna.ana
Ernesto
Aga fajne masz córki.

Chyba dołączę do słodkich mam :( Zrobiłam krzywą i wyszło 94/159/125
Jak nie urok to sraczka. Jak spadły do normy próby wątrobowe to poleciało to :( Tylko nie wiem jak połączyć dietę wątrobową z cukrzycową jak to są przeciwstawne diety :( Masakra.

Ernesto może wcale nie będzie tak źle. Poczekaj na opinie swojego lekarza. Miałam podobny wynik 68/168/137 gin powiedziała ze nie jest to cukrzyca i w ciąży wynik po godzinie może być zawyzony. Jedyne zalecenie do sprawdzić na za miesiąc cukier na czczo.

to mnie pocieszyłaś :) dzięki :) bo już glukometr szukałam w necie :)


Podobno normy są 110/180/140

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c8iik408njqat.png
przepisa Agi na gofry strona 3718

Odnośnik do komentarza

Madika
~kalae
Renia83
Własnie, wczoraj odebrałam wyniki krwi mojegy syna, wyszło mu tsh na górnej granicy normy. Jak myślicie, lekarz się przyczepi czy jak dalej miesci się w normie to jest ok? Nie znam się zupełnie na chorobach tarczycy

nie wiem czy dla dzieci sa inne normy, ale jeżeli nie to jak ma w normie to ok, gora czy dół to nie ma znaczenia, jedynie co to możesz mu skontrolować np. za rok, tak mi się wydaje

I to jest bledne podejscie! Ja na Twoim miejscu udala bym sie do lekarza z tymi wynikami. Bo moze byc tak ze powinnien byc pod opieka endo. I robienie badn raz w roku kontrolnie w takim przypadku jest bledne.

Umow go do lekarza i bedziesz wiedziala co i jak. :)

a to myślalam że pójście do lekarza jest oczywistą oczywistościa i nie trzeba tego pisać

Odnośnik do komentarza

Te gekony które mamy nie gryzą i nie są agresywne. A imion nie mają. Mówimy na nie gekąsiu lub gekącki i dodajemy albo lamparcki (to lamparci), garbusek (to omszały bo ma garba, w ogóle to okazał sie samiczką), ogoniasty i bezogoniasty (to dwa gargulce, jeden też jest samicą).
Uuu, ile bym dała za gofra, co jakis czas bronię się przed kupieniem gofrownicy:) a w ogóle to muszę wrócić do robienia muffinek, kiedys duzo robiłam, szczególnie jak byłam w ciąży, a teraz nie mam czasu, ale w sumie to je się szybko robi. Może zrobię w sobotę, tylko muszę pomysleć jakie:)
Ja dziś mam kapuśniak (wczoraj nastawiałam kapustę do kiszenia i z reszty zrobiłam zupę) i piersi kurczaka na parze z cukinią i cebulką.

http://www.suwaczki.com/tickers/lprkzbmhlydqtmyx.png
http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5e9sf8amqv.png

Odnośnik do komentarza
Gość Lilijka87

Madika
olka135
~kalae
olka - możesz też np dodać wina czy wódki tak kieliszek, albo piwem zalać :)

Poważnie? :o o kurde, spróbuje następnym razem :D
Będę niczym Magda gessler :D

Olka ale alko najlepiej wlac na patelnie i nim zebrac smak pozostawiony na patelbi :D Jeszcze bardziej to lubilam probowac czy wino na prwno bedzie dobrze smakowac do mieska :D hehe

A tak wigole to ja najczesciej tak poledwiczke podlewam :) Wogole poledwica bardzo komponuje mi sie z winem :D


No to jest oczywiste, że porcja wina, tudzież piwa musi być dla kucharza, zawsze (nie licząc ciąży) się stosuje do tej zasady!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...