Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Sylwia921125
Ja Kamila Cie rozumiem. W sumie nie czytam w necie, ale jestem podatna na to co ludzie mowia. Wszyscy sie pytaja czy karmie piersia. Nikt nie zapyta jak sie czuje, czy Malutka zdrowa tylko o tego cycka :/ juz w ciazy od wszystkich slyszalam, ze mm to tylko dla wygody, ze jest zle itp. I tak bardzo chcialam karmic. Teraz jestem nastawiona 9-12 miesiecy karmic, ale nie wiem co z tego wyjdzie
To samo porod. Musi byc sn. Wiec ja za Chiny nie chcialam cesarki. Wyszlo jednak inaczej i w sumie nawet sie cieszylam, ale jak slysze teksty od polowy rodziny mojej i M, ze ja nie wiem co to porod, ze tak naprawde to nie urodzilam Malej to mi bardzo przykro. Nawet zdarzylo mi sie pobeczec. Człowiek przechodzi taka traume dla Maleństwa i ktos mi powie, ze jej nie urodzilam. Nosz kur ...
Ortoda u mnie Mala grzeczna a my i tak mamy kryzys. W sumie juz mnie to tak nie boli bo spojrze na moja Mala i wszystkie problemy staja sie latwiejsze :)
Ja w sumie to w nocy najkrocej 7 godzin spalam :) najdluzej to i z 11 :) i dzisiaj ma miesiac moje Sloneczko kochane :*

Ludzie czasami nie pomysla i cos chlapna. Wkurza mnie takie wypytywanie i komentowanie. Mi na szczescie raczej sie nie zdarza. Ale podobalo mi sie jak tesciowa mnie traktowala po porodzie. Widziala ze mi ciezko, ze tak to wszystko przezylam i byla bardzo mila i wspolczujaca. Natomiast moja mama bardziej chciala wiedziec jak wygladam i moje przezycia komentowala 'kazdy porod boli'. Wlasnie dopytywala czy karmie piersia.
Sylwia nic sie nie przejmuj. My wiemy co przezylysmy, jak chcemy wychowywac nasze dzieci. Nie ma co sie przejmowac

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Kurde no tak jakoś Was zaniedbalam, ale to temu, ze mój syneczek do grzecznych nie należy, a wieczorkami mecza nas kolki, a żeby tego bylo malo to chyba teraz przechodzimy skok i sobie normalnie z Mikołajem poradzić nie moge :-( ciągle jest nerwowy, taki wystraszony i ciagle sie domaga noszenia i tulenia, a czasem nawet to nie pomaga ehh :-(
Jak to cc nie porod? A niby co? Ludzie mają głupie myslenie

Odnośnik do komentarza

Sylwia921125

Zuzia a Ty sie nie boisz 20 kg podnosić?? Bo mi mowili, ze więcej niż waga dziecka nie wolno. A mojej szwagierce powychodzily przez dzwiganie po cc jakies guzki i musi je wycinac.

Wiesz, nie mam wyjścia czasem. Bardzo staram sie zeby starszy nie czuł sie odrzucony jak nosze małego. Zreszta jak odłoże młodszego to wielkiej różnicy nie czuje ;) wiem ze nie powinno sie tak dźwigać ale co zrobic. Maz w pracy do 16 to przez ten czas musze sobie radzić. Ale ja z tych rzadko narzekających ;)

Dzisiaj zapisałam sie na fitness :) ostatni raz byłam na zajęciach 4 lata temu! I wtedy ważyłam 49kg... Postanowiłam cos ze sobą zrobic, bo juz patrzeć na siebie nie mogę. Jednak te dwie ciąże zmieniły mi ciało i to w taki sposób który mi sie nie podoba :/ wiec trzeba działać a nie sie użalać :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl2n0amowleixu.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relg20mm17vkmfcs.png

Odnośnik do komentarza

~kamilllaa
Kasia mam kryzys laktacyjny :/ malej sie miękkiego cyca ssać nie chce, przyzwyczaiła sie ze samo leciało w zasadzie:/

Dziewczyny ile mm rozrobione moze stać?? Zrobiłam a ona w kime poszla;D dzis caly dzien prutala- jak nigdy!! Tylko kupy nie zrobila.. No i więcej spala,takze to wszystko przez bol brzuszka

Kamila bedzie Ci pisało na opakowaniu. Na moim jest godzina od rozrobienia. Mój pije Nutramigen Lgg, bo mial straszna wysypke po zwyklych mlekach i po wizycie u alergolog potwierdzily sie moje obawy- atopowa skóra

Odnośnik do komentarza
Gość misiakowata

Moje dziecko obudzilo sie o 20,rowno po 3 godzinkach :)
A ze podczas przewijania osiusial wszystko to go wykapalam w misce,dalam cycucha..pogadalismy sobie i teraz drugi cyc :)
Kamila wspolczuje tego kryzysu..przystawiaj Tosie za kazdym razem zanim dasz mm...moze zalapie ssanie..a piersi dostana znak zeby produkowac..
Ale jak sie nie da to sie nie da..glodzic nie bedziesz podajac mm :) glowa do gory :)

Sylwia zumba jest forma cwiczen..masz tu kroki latino,salsa,cos z fitnessu i takie tam..fajnie poprawia ruchy..po ilus tam.zajeciah zauwazylam jak sie fajniej poruszam itp..
Oczywiscie po cc wszystko z wyczuciem dziewczyny..noe ma co szalec..nawet do pol roku sie goi w srodku..
Na fb jedna pisala ze przecholowala i ja bolalo w szpitalu nie chciala zostac to bierze antybiotyk..
Jak moj gin pozwoli to wracam na zajecia..kurcze nie zmieszcze sie z tymi cyckami w koszulke ktora dostalam od kolezanki insteuktorki :p

Odnośnik do komentarza

~kalae
Lilijka na twoje specjalne życzenie mój czuperek http://images75.fotosik.pl/538/09d36626e222d038.jpg

A co do tego karmienia nocnego to mojej Tosi chyba dałam jakiś mega środek nasenny w mleku bo jak zasnęła po 23 to wstała po 7, potem spała od 8 do po 10.

W dzień ostatnio niebyt śpi


kurde nie moge otworzyc zdjecia a tak jestem ciekawa czuprynki Tosi:((
ja ciagle w tyle nadrabiam as.
Misia ja nie mialam cc a od jakiegos czasu mam takie skrety jelit nagl czasem az mi slabo.
w ogole szwy wewnetrzne chyba mi zaczly ropa podchodzic i znow boli:((
moj Oliwier od tyg ma kolki i juz chrype mam biedny od placzu.:(
Odnośnik do komentarza

~kalae
Sylwia - ja tam uważam że przeszłam 2 porody rodząc jedno dziecko, najpierw 13 godzin pod oksytocyną się męczyłam ze skurczami by wreszcie mieć cc, to jak nie 2 porody?

jola - bo już usunęłam to zdjęcie

no bez kitu ja też..13 h od odejścia wód po czym cc i nadal obolała :)dobrze pomyślane :)

Jola te kichy na miejsce wracaja i tak bolą..ja staram się nie trzymac gazów i nie wstrzymywać "dwójki",bo potem takie efekty własnie..

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

misiakowata30
~kalae
Sylwia - ja tam uważam że przeszłam 2 porody rodząc jedno dziecko, najpierw 13 godzin pod oksytocyną się męczyłam ze skurczami by wreszcie mieć cc, to jak nie 2 porody?

jola - bo już usunęłam to zdjęcie

no bez kitu ja też..13 h od odejścia wód po czym cc i nadal obolała :)dobrze pomyślane :)

Jola te kichy na miejsce wracaja i tak bolą..ja staram się nie trzymac gazów i nie wstrzymywać "dwójki",bo potem takie efekty własnie..

Od odejscia wod to 22godziny, takze niech by mi ktos powiedzial tak sylwi to bym mu wylozyla.

Odnośnik do komentarza

Jestem jakies dwa tygodnie do tylu, przeczytalam tylko strony z dzisiaj. Tempo pisania wiedze powoli wraca do normy :D
Ja jestem tylko na kp i zamierzam karmic tak jak poprzednio, czyli przez rok. Wygodnie i tanio, i co najwazniejsze- wreszcie mam cycki! :D potem znow wroca do smutnego rozmiaru B, w dodatku oklapniętego hehe :) ale mm tez niedługo wprowadze, tylko na moje wyjścia. Każdy będzie mogl zrobić i nakarmić.
A cc poród jak poród, każdy poród jest dobry żeby dziecko szczęśliwie przyszlo na swiat. Ja mialam 3 cc i co inni o tym sądzą lata mi i powiewa :)

http://www.suwaczki.com/tickers/gyxwl6d878ytfrqp.png

Odnośnik do komentarza

No i racja Renia :)Kama i Kalae :)

a oxy prawda..jeju..jak to bolało..naprawdę powinien byc jakis limit godzin w bólach bez postepu..a nie widza ,że człowiek płacze,krzyczy z bólu to dopiero jak dziecko słabnie robia cc..
Temu co tak gada o cc nawet nie życzę tego co każda z nas przeszła..strach co bedzie..ech..

a najgorsze jest to,że zawsze pieprza takie rzeczy baby..baby nie przepuszczą Cię w kolejce do lab,baby obgadaja..wiecznie coś..cokolwiek nie zrobisz i tak bedzie źle :) Kobieta,żeby nie rozumiała..szok
Dobrze,że my tu wszystkie normalne jestesmy :)i sie wspieramy..i w ciązy i po ciąży:)
Ciesze się,że sie w miare ogarnełysmy w nowych obowiazkach i mamy czas,zeby napisac..Nie zawsze jest czas odpisać każdemu,albo zwyczajnie sie zapomina,ale forum reaktywowało :D
Fajnie czerpac wiedze od Was mamusie :* :D

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza
Gość Leniwieccc

Kamila, na kryzysy laktacyjne mm nie jest dobrym pomyslem, bo to wlasnie chodzi o to, zeby dziecko ssalo nawet puste piersi, i "sprowokowalo" nowa, potrzebna mu, ilosc mleka. Jesli dasz mm, to naje sie, ale na laktcje nie wplynie to dobrze. No chyba, ze juz podjelas decyzje o karmieniu mieszanym.
My tez mialysmy z Eliza kryzys laktacyjny- tym razem trwal tydzien. Nie wiem czy juz sie zakonczyl. Piersi juz nie sa takie nabrzmiale jak kiedys, ale podobno gdy laktacja sie normuje, takie przestaja byc bo wiedza ile dokladnie mleka maja produkowac ... tzn...glowa wie ;)
Ja nie mam parcia na kp. Ciesze sie, ze jeszcze moge karmic, ale jak cos pojdzie nie tak w ciagu kolejnych 4 miesiecy to nie bede czula sie zle karmiac mm. Ale chce zrobic wszystko by utrzymac laktacje. Jest to praktyczne i tanie.
Nie traktuje tego jednak jak super doznanie, bo :
1.bluzki zamoczone (=codzienne pranie...wiec argument finansowy troche blednie;))
2. Musze byc tu i teraz bo Eliza chce jesc... no chyba, ze mleko odciagne, ale na to tez potrzrba czasu...
3. Gapie! Matko jak ja nie lubie wypraszania ludzi...bo karmie;) ale inaczej nie da rady ! Udalo mi sie karmic przy T., poloznej, mamie i siostrze. Z reszta mam niemaly problem.
4. Troche mi sie nudzi...
5. Nieorzespane noce sa w 100% moje!

No ale fajnie dac dziecku wyprodukowane w wlasnym cycku mleko ! :-) Nie ma co !

Co do cci sn, nie bede sie wypowiadac bo to bez sensu. Nie ma co dyskutowac z tymi, ktorym sie wydaje, ze cc to nie porod. Niestety takie osoby sie zawsze znajda, nam pozostaje tylko to przemilczec i nie znizac sie do ich poziomu. To troche podobny "spor"do tego "mm-kp". Takie modne dwa tematy. I dwa obozy - matki i nie-matki. Problem zaczyna sie wtedy, gdy kobieta po cc karmi piersia! Wtedy hejterzy maja zagwostke- jeszcze matka czy juz nie ?;)))
Dzis przekroczylismy magiczne 5 kg :-)
Ernesto jak Paulinka ?
Milej nocy !

Odnośnik do komentarza

U nas też dziś mała ciągle przy piersi, do południa jakoś ok, ale nie byłyśmy na spacerze gdzie była dłuższa przerwa i cycki nie nadazaly produkować. Wiewzorem była marudna, spała tylko 2 razie 1h plus trochę przy kamieniach...
Ja urodziłam przez cc, skurczu nie przeżyłam nawet jednego :) dokarmiam butla :) jak nie matka ze mnie to nie wiem ciotka czy jak, ale ja je muszę wychować...

Odnośnik do komentarza

Jeny ale Majka mi teraz mało je. Zje 20 i BASTA.

Zu2ia tak, cały czas mam włączony, bo Majka czasem nie je 5 h a czasem się obudzi i się drze jakbym ja ze skóry obdzierala ;/
Poza tym też przyjeżdża jej starszy dwa miesiące kuzyn to też korzysta :D

Ania Trzymam kciuki żeby było ok! :)
Kasia Mamusia a co się u Ciebie dzieje? :(
Co do prawka? Uoeh, zaczynam wątpić czy dobrze zrobiłam :D podziwiam wszystkich którzy je mają! ;))

Będę nadrabiac dalej, bo dziecko już poszło spac a matka buszuje na forum, do czego to doszło :D

Madika gdzie jesteś?

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdge1jysm8f9.png

Odnośnik do komentarza

kurczę wczoraj toska w ogóle butli nie chciała! Poszla spać glodna;/ i najgorsze jest. To, ze od wczorajszej nocy kupy nie robila. A caly czas baki puszcza, dosłownie prawie caly czas. Zaczynam sie bać! A przy bakach nawet kleksa nie ma! Ma ktos tak??
Wlasnie z nia walczę, jest glodna ale nie chce cycka chwycić i ssać dluzej, caly czas puszcza. A rzuca sie na. Niego jak wyglodnialy pies;/

Odnośnik do komentarza

Olka ale chyba nie grzeje caly czas ten podgrzewacz?
Kamilla przystawiaj caly czas, butle daj w ostateczności. Moja po jednej dobie w szpitalu na mm przez miesiac zrobila 4 kupy. Do dzis nie jest tak jak przed mm ale jest lepiej. Strasznie jej się rozregulowalo. A przy cycu wiecznie cos jej chwilowo przeszkadza, stawiam na cos innego niż miękki cycek.bmoja tak ma jak ją boli brzuch, rzuca sie na cycka ale nim szarpie, stęka, puszcza, znowu bierze i tak w kolko. Albo plesniawki.

http://www.suwaczki.com/tickers/gyxwl6d878ytfrqp.png

Odnośnik do komentarza

Kamila ja ja w ten weekend podalam raz mm chcąc sprawdzić czy po nim będzie lepiej spać i tez sie troche przestraszyłam bo potem ileś godzin pozniej w ogóle nie było i nawet kleksow. Potem byla noc i tez tylko siuisiu. Następnie chyba jakos rano walnęła taką kupę ze byla po pachy wszystko bylo zafajdane. Nawet rożek na ktorym spała. Mój położna mówiła ze jak dziecko mniej kup robi to często w tym czasie mocno przybiera na wadze.

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzi09kwa3zcvri.png

Odnośnik do komentarza

Tangoya
Przyjazna,taki wynik niektórzy lekarze diagnozuja jako stan przedcukrzcowy. U mnie tak było ale ja nie do końca się z tym zgadzalam.Daj znać co lekarz powiedział.

My mamy odlana w szklance zimna wode przegotowaną i mieszamy z odrobina wrzatku.

A jakie miałaś wyniki ? No i jak dalej się to potoczyło?

Niby odstępu od kolacji zachowałam 10 godzin, po niej zjadłam dwie śliwki w czekoladzie ale nie sądzę zeby to byl powód podwyższonego wyniku na czczo..

Kilka razy w ciąży przy morfologii glukoza byla w granicach 80-90 ..nic nie rozumiem. Przy okazji powtórzę wynik na czczo i wtedy pokaże dla lekarza.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...