Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny które mają problem ze spojeniem, czy Wam też drętwieją biodra w nocy? Ja niby po kilka razy w ciągu nocy zmieniam boczki, ale zawsze około 5-6 rano budzą mnie zdrętwiałe biodra i nawet zaczyna mi to wchodzić na nogi :/ muszę wtedy min. pół godzinki przeleżeć na plecach, co nie jest łatwe bo robi mi się duszno i mam wrażenie że mi serce chce wyskoczyć z piersi. Dopiero jak odpuści to mogę dokimać do ósmej (znowu mnie budzi drętwienie) i wtedy jak wstanę to po jakiejś godzince jest ok.

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpr3e5ekflq3mjf.png

Odnośnik do komentarza

arwena89
Dziewczyny które mają problem ze spojeniem, czy Wam też drętwieją biodra w nocy? Ja niby po kilka razy w ciągu nocy zmieniam boczki, ale zawsze około 5-6 rano budzą mnie zdrętwiałe biodra i nawet zaczyna mi to wchodzić na nogi :/ muszę wtedy min. pół godzinki przeleżeć na plecach, co nie jest łatwe bo robi mi się duszno i mam wrażenie że mi serce chce wyskoczyć z piersi. Dopiero jak odpuści to mogę dokimać do ósmej (znowu mnie budzi drętwienie) i wtedy jak wstanę to po jakiejś godzince jest ok.

mi nie dretwieja, tzn czzasem czuje mrowienie ale mialam tak juzz wczesniej... za to jak leze za dlugo na boku to boli mnie jakbym na dechach spała :D

Odnośnik do komentarza

arwena89
Dziewczyny które mają problem ze spojeniem, czy Wam też drętwieją biodra w nocy? Ja niby po kilka razy w ciągu nocy zmieniam boczki, ale zawsze około 5-6 rano budzą mnie zdrętwiałe biodra i nawet zaczyna mi to wchodzić na nogi :/ muszę wtedy min. pół godzinki przeleżeć na plecach, co nie jest łatwe bo robi mi się duszno i mam wrażenie że mi serce chce wyskoczyć z piersi. Dopiero jak odpuści to mogę dokimać do ósmej (znowu mnie budzi drętwienie) i wtedy jak wstanę to po jakiejś godzince jest ok.

Mnie nie dretwieja ale bola mnie uda i musze sie przekrecic na 2 bok lub na plecy.... Jeszcze od wczoraj te wiezadla chyba mnie bola i nie moge dac sobie rady z tym...

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

Renia83
Hej dziewczynki :)
Nie nadrobię was juz bo nie mam kiedy, ciągle cos się dzieje. A to ktg, a to ktoras na sali rodzi. Mi juz zapowiedzieli ze cięcie będzie jutro o 7 rano wiec trzymajcie kciuki :)

Trzymam kciuki;)ale fajnie,chyba bym spać nie mogła albo szybko chciała spać by już być po:)

~kalae
muszą wiedzieć jak jest dziecko ułożone więc albo cie wymacają albo usg

Mi ostatnio ginka mówi główka nisko na dole, a robi USG i zonk główka do góry, więc wątpie w ich zdolności przewidywania i macania rękoma :D

Kasza manna zjedzona,teraz tylko jajka się ugotuja i z majonezem:)
Misiakowata terminy mamy podobne,jak twój mały mniej ruchliwy, moja też, teraz widzę, że podobnie mamy z chęcią "nie robienia", robienia wszystkiego, podobny zapał :D

http://s6.suwaczek.com/201011135561.png
http://s6.suwaczek.com/201603311580.png

Odnośnik do komentarza

Madika
arwena89
Dziewczyny które mają problem ze spojeniem, czy Wam też drętwieją biodra w nocy? Ja niby po kilka razy w ciągu nocy zmieniam boczki, ale zawsze około 5-6 rano budzą mnie zdrętwiałe biodra i nawet zaczyna mi to wchodzić na nogi :/ muszę wtedy min. pół godzinki przeleżeć na plecach, co nie jest łatwe bo robi mi się duszno i mam wrażenie że mi serce chce wyskoczyć z piersi. Dopiero jak odpuści to mogę dokimać do ósmej (znowu mnie budzi drętwienie) i wtedy jak wstanę to po jakiejś godzince jest ok.

Mnie nie dretwieja ale bola mnie uda i musze sie przekrecic na 2 bok lub na plecy.... Jeszcze od wczoraj te wiezadla chyba mnie bola i nie moge dac sobie rady z tym...

No właśnie jak jedna strona zaczyna mi drętwieć to przekręcam sie na drugi bok i tak kilka razy w ciągu nocy (mąż jeszcze ze mną wytrzymuje :P) ale w końcu przychodzi tak moment że obie strony mam zdrętwiałe i wtedy muszę poleżeć na plecach. Strasznie mnie to wkurza, bo coraz wczesniej budzę się zdrętwiała i nie wiem jak dalej sobie z tym radzić :(

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpr3e5ekflq3mjf.png

Odnośnik do komentarza

KasiaMamusia
Renia83
Hej dziewczynki :)
Nie nadrobię was juz bo nie mam kiedy, ciągle cos się dzieje. A to ktg, a to ktoras na sali rodzi. Mi juz zapowiedzieli ze cięcie będzie jutro o 7 rano wiec trzymajcie kciuki :)

Trzymam kciuki;)ale fajnie,chyba bym spać nie mogła albo szybko chciała spać by już być po:)

~kalae
muszą wiedzieć jak jest dziecko ułożone więc albo cie wymacają albo usg

Mi ostatnio ginka mówi główka nisko na dole, a robi USG i zonk główka do góry, więc wątpie w ich zdolności przewidywania i macania rękoma :D

Kasza manna zjedzona,teraz tylko jajka się ugotuja i z majonezem:)
Misiakowata terminy mamy podobne,jak twój mały mniej ruchliwy, moja też, teraz widzę, że podobnie mamy z chęcią "nie robienia", robienia wszystkiego, podobny zapał :D

to mi od razu po macaniu stwierdził, że główka na dole i usg też tak wyszło.
no, wolałabym nie rodzić pośladkowo, nawet jakby miała 3 kg z małym hakiem

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za przepisy na polewę, mąż sobie taki torcik zazyczyl do pracy, ja nie zjem bo dieta, Ale syn też ma urodziny i będzie bezglutenowy, bezmleczny i bezjajeczny :) to zjem :)
Dziewczyny ta wysypka nie schodzi, momentami mam ochotę wydrapac razem ze skórą... Pokaże wam na zdjęciu, na moje to tam jakieś pęcherzyki są.... A wizyta za tydzień

monthly_2016_02/marcoweczki-2016_43802.jpg

Odnośnik do komentarza

Byłam dziś na tej rozmowie w domu narodzin. Strasznie dużo pytań zadawała o choroby i inne. Pytałam akurat o usg przed porodem, to w Zofii normalnie nie robią, chyba że jest jakaś przesłanka, tak to tylko ktg. I te sale takie ładne są, akurat wszystkie 3 były puste, więc wszystkie nam pokazała :) w ogóle nie kojarzą się ze szpitalem :)
Tak jakoś do mnie dociera powoli, że to już zaraz. Nie mogę się doczekać, ale też trochę się boję, jak to będzie z takim małym brzdącem.
Potem wizyta u lekarza, gbs pobrał z dwóch dziurek. Żadnych oznak zbliżającego się porodu, także może do marca dotrwam :)
I w ogóle gdzieś po drodze zgubiliśmy tablicę rejestracyjną... także trzeba załatwić nową.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6io4p2e2irzwe.png

https://www.suwaczki.com/tickers/zpbn6iyesqoui9t8.png

Odnośnik do komentarza

nati91
Byłam dziś na tej rozmowie w domu narodzin. Strasznie dużo pytań zadawała o choroby i inne. Pytałam akurat o usg przed porodem, to w Zofii normalnie nie robią, chyba że jest jakaś przesłanka, tak to tylko ktg. I te sale takie ładne są, akurat wszystkie 3 były puste, więc wszystkie nam pokazała :) w ogóle nie kojarzą się ze szpitalem :)
Tak jakoś do mnie dociera powoli, że to już zaraz. Nie mogę się doczekać, ale też trochę się boję, jak to będzie z takim małym brzdącem.
Potem wizyta u lekarza, gbs pobrał z dwóch dziurek. Żadnych oznak zbliżającego się porodu, także może do marca dotrwam :)
I w ogóle gdzieś po drodze zgubiliśmy tablicę rejestracyjną... także trzeba załatwić nową.

No tak myślałam żę ni robią... :)

Odnośnik do komentarza

~kalae
aniia
No właśnie będzie trzeba przecierpieć i zmyć sobie ten kolor ze stóp.
Powiem Wam, że jako pielęgniarka mam trochę inne podejście do paznokci. Wiadomo- personel na sali operacyjnej nie może mieć pomalowanych paznokci, ponieważ lakier odpryskuje, powierzchnia jest niedokładnie dezynfekowana etc. (nie mówię tu o hybrydach tylko zwykłym lakierze).
Jeżeli chodzi o pacjenta, to przez paznokcie żelowe i hybrydy mogą pojawiać się zakłócenia sygnału z pulsoksymetru oraz czasami sprawdza się powrót kapilarny na opuszkach, dlatego powinno się mieć do operacji zmyte paznokcie u rąk.
Zastanawia mnie tylko czy potrzeba właśnie zmywać paznokcie u stóp. Nie zakłada się do cc żadnych opasek odcinających krążenie w nogach czy coś, więc nooo nie wiem. Wydaje mi się, że nie trzeba, ale specjalistą nie jestem. Jakby się coś działo nikt nie będzie patrzył na paznokcie u stóp.

Mężu wrócił, wciągnęliśmy stejki ze schabu z kaszą gryczaną i mizerią a na deser Monte .... :D MMMMM DELICJOZO!

a przy zylakach? cos sie tam uciska chyba, mój tata cos tak miał jak operacje mial.

mi tez sie zdaje ze lepiej miec niepomalowane

Przy żylakach i jakiś ortopedycznych operacjach podejrzewam, że trzeba zmywać, bo to jednak się też ukrwienie sprawdza później nogi, także paznokcie trzeba widzieć.
Tak jak mówicie, co kraj to obyczaj, najlepiej zapytać tam gdzie będzie się rodzić.

Izabel kurcze, nieciekawa ta wysypka.. Gdzie Ty ją masz?

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73hdgeli2cuo5h.png

Odnośnik do komentarza

ciekawe jak Ci będzzie w tym domu narodzin :) widziałam na stronie sale, naprawde pięknie wyglądają. Ciekawe czy uda mi sie dostac do nich do porodu ;D podejrzewam że przemial kobiet maja niezly... moja szwagierka nazywa ten szpital hurtownia :D ostatnio nawet mi wyslala bardzo stare zdjęcie, na którym kobiety z dziecmi dopiero co narodzonymi na korytarzu siedzą jedna obok drugiej, caly korytarz zawalony :D

Odnośnik do komentarza
Gość Jozefina

Agnieszka86, witaj. Mamy ten sam.problem z tymze u mnie podejrzenie o hipotrofie pojawilo sie w 31 tyg. Moj syn przybiera rownomiernie na wadze i mam nadzieje ze na kolejnym usg powiedza ze rosnie dalej. Rozumiem ze sie denerwujesz ja tez, ale w szpitslu lekarze i polozne mowia ze wazne aby bylo zdrowe, a wage nadrobi. U mnie wciaz jest szansa na 3 do 3,2 wiec spokojnie. Zapytaj gina o przeplywy.

Odnośnik do komentarza
Gość magdalenka851

Leżę, leżę odpoczywam i co? Brzuch twardnieje i stawia się średnio co godz mimo wzięcia nospy, cholerka czyżby się zaczynało...boje się! Dziewczyny 3majcie kciuki oby to tylko fałszywy alarm. Wkońcu to Renatki termin-swoja droga jestem z Toba duchem i życzę oby wszystko pomyślnie poszło.
Isabel a wapno pilas na ta wysypke, może to po wysypkę, mi ostatnio po mandarynkach wyskakiwalo ale wapno dało rade

Odnośnik do komentarza

Izabel miałam ci pisac ostatnio,a to nie uczulenie na guzik od spodni albo na klamre od paska??nosisz jeszcze,czy tylko w leginsach jak ja?:)
Pecherzyki sa to fakt..może sudocremem posmaruj,troszkę wysuszy i zdezynfekuje:)

Kasiamamusia tez to zauwazyłam :)
Pawciu wrócił i okazało sie ,że juz nigdzie nie leci..zrobiłam szybki obiadek i lezing przy filmach:)To rozumiem :D

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

~magdalenka851
Leżę, leżę odpoczywam i co? Brzuch twardnieje i stawia się średnio co godz mimo wzięcia nospy, cholerka czyżby się zaczynało...boje się! Dziewczyny 3majcie kciuki oby to tylko fałszywy alarm. Wkońcu to Renatki termin-swoja droga jestem z Toba duchem i życzę oby wszystko pomyślnie poszło.
Isabel a wapno pilas na ta wysypke, może to po wysypkę, mi ostatnio po mandarynkach wyskakiwalo ale wapno dało rade

magdalenka na kiedy masz termin?? ja ostatnio miała taki dzzien ze nawet jak leżałam to mi twardniał co chwile dosłownie brzuch. trzymaj sie i nie daj sie :D

Odnośnik do komentarza

~magdalenka851
Leżę, leżę odpoczywam i co? Brzuch twardnieje i stawia się średnio co godz mimo wzięcia nospy, cholerka czyżby się zaczynało...boje się! Dziewczyny 3majcie kciuki oby to tylko fałszywy alarm. Wkońcu to Renatki termin-swoja droga jestem z Toba duchem i życzę oby wszystko pomyślnie poszło.
Isabel a wapno pilas na ta wysypke, może to po wysypkę, mi ostatnio po mandarynkach wyskakiwalo ale wapno dało rade

Może ciepła kapiel by pomogła??choc dziwne ,że po odpoczynku nie przechodzi hmm
trzymam kciuki :*

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

arwena89
Madika
arwena89
Dziewczyny które mają problem ze spojeniem, czy Wam też drętwieją biodra w nocy? Ja niby po kilka razy w ciągu nocy zmieniam boczki, ale zawsze około 5-6 rano budzą mnie zdrętwiałe biodra i nawet zaczyna mi to wchodzić na nogi :/ muszę wtedy min. pół godzinki przeleżeć na plecach, co nie jest łatwe bo robi mi się duszno i mam wrażenie że mi serce chce wyskoczyć z piersi. Dopiero jak odpuści to mogę dokimać do ósmej (znowu mnie budzi drętwienie) i wtedy jak wstanę to po jakiejś godzince jest ok.

Mnie nie dretwieja ale bola mnie uda i musze sie przekrecic na 2 bok lub na plecy.... Jeszcze od wczoraj te wiezadla chyba mnie bola i nie moge dac sobie rady z tym...

No właśnie jak jedna strona zaczyna mi drętwieć to przekręcam sie na drugi bok i tak kilka razy w ciągu nocy (mąż jeszcze ze mną wytrzymuje :P) ale w końcu przychodzi tak moment że obie strony mam zdrętwiałe i wtedy muszę poleżeć na plecach. Strasznie mnie to wkurza, bo coraz wczesniej budzę się zdrętwiała i nie wiem jak dalej sobie z tym radzić :(

Moj gin powiedzial ze sa 2 wyjscia na bole spojenia... 1. To paracetamol ale jie kozna go naduzywac i lepiej wogole nie brac 2. To porod ale na to jeszcze za wszesnie :D

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

Renia83
Hej dziewczynki :)
Nie nadrobię was juz bo nie mam kiedy, ciągle cos się dzieje. A to ktg, a to ktoras na sali rodzi. Mi juz zapowiedzieli ze cięcie będzie jutro o 7 rano wiec trzymajcie kciuki :)

Renia... jutro o 7:00 wstaję i 3mam za Ciebie kciukalce bardzo, BAAAAARDZO mocno !!!!!!!!!!!! :)
Cześć Irulana :D

arwena89
Dziewczyny które mają problem ze spojeniem, czy Wam też drętwieją biodra w nocy? Ja niby po kilka razy w ciągu nocy zmieniam boczki, ale zawsze około 5-6 rano budzą mnie zdrętwiałe biodra i nawet zaczyna mi to wchodzić na nogi :/ muszę wtedy min. pół godzinki przeleżeć na plecach, co nie jest łatwe bo robi mi się duszno i mam wrażenie że mi serce chce wyskoczyć z piersi. Dopiero jak odpuści to mogę dokimać do ósmej (znowu mnie budzi drętwienie) i wtedy jak wstanę to po jakiejś godzince jest ok.

ArwenaMiewam tak samo... kilka nocy miałam takich, że od 4-tej co pół godziny musiałam zmieniać bok, bo biodra bolały jak cholera.... wrrrr.... na dokładkę RLS.... zauważyłam, że jak siedzę wieczorkiem z nogami wyżej (na ławie) to noce są znośniejsze :) :) :)

Aaaaa... jeszcze w temacie torby do szpiatala... nie wiem, czy była już mowa o klapkach pod prysznic, kubku, talerzyku i sztućcach ??

Odnośnik do komentarza

Renia ja juz 2 raz w tym tygodniu chlodze szampana :D Confetti tez jest przygotowane :D Jedynie trabek mi brakuje :D ale ok 8 nie bede chalasowac :D heheh

Ja na iolacje makrelke zjadlam... Jejku tak mi smakowala:D
Wogole dzis mam apetyt na rozne rzeczy i jakos mi z tum dziwnie :D hehhe

Teraz mam ochote na slodkie... Najlepiej jakis torcik :D Boze no az sama w to nie wierze !!!:D

Mloda ma czkawke i jeszcze do tego wierzga cialem :D

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...