Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

aniia
Epizody tachykardii u płodu do ok 170uderzen/min są w normie, jezeli nie trwa to długo i towarzysza temu ruchy dzieci czy spięcia macicy. Może Twoje bejbi Ola tak miało przez te skurcze.
Trzymaj się i leż! Będzie dobrze!

U mnie właśnie tak bylo a dwa razy nawet 180 . I mówili ze ok jesli wtedy są ruchy.

Odnośnik do komentarza

Hej:)
Jejku wstałam połamana jakaś,sprzątnęłam sypialnię,i teraz siedzę z kawką i czytam :D
Lecę potem do sklepu i zrobię obiados..o 16 mamy gościa,trzeba się choc umalować jak człowiek :D

Ajka ja Ci się nie dziwię naprawdę..ja czasem mam dosyć,zwłaszcza,że zanim wejde na 3 pietro to dysze jak parowóz,żebra mnie bolą,cycki ciążą i odparza mi się między nimi a brzuchem..wyobrażam sobie jak Tobie ciężko..ze spaniem pewnie to samo..Już niedługo dasz radę :)

Agusia trzymam mocno kciuki,Mati też :D
Cześć EfelinAa :D
Piekny pokoik dla maleństw,słodki brzucho:)Szafy gotowe :)
No i spanie w jednym łóżeczku to dobry pomysł:)W końcu w brzuszku też dzielili razem "mieszkanko"
I mąż przystojniak..ma takie ładne brwi jak mój Pawciu :D
Haniutek to może córcia będzie,jak taki sen z teściową??Jejku:)
Cini ja pamiętam,że mój synek w 12-13 tyg mierzył 10 cm,a wagi to nie pamietam :)maleństwo:)
Kurczę jak tak czytam jak Wam ciężko,że bolą spojenia to ja tak nie mam..albo bede tak miała,albo tak przechodzę ciąże..
wiem,że jak wyjde do sklepu do brzuch mi sie postawi,ale to wszystko..jestem miesiac za Wami wiec pewnie jeszcze troche przedemną :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Olka trzymajcie się dzielnie!

Ja dziś miałam pracowity dzień: sprzątnęłam z synkiem mieszkanie, teraz on śpi a ja odpoczywam. Ale korzystając z tego, że nam taki energetyczny dzień to muszę się wziąć za szafkę w kuchni, z której już wszystko wypada, a potem upchnąć do "pawlacza" za małe ubranka Ksawcia. Po południu jeszczenprasowanie i paznokcie.
A mój mąż chyba podglądał o czym wczoraj czytałam na forum, bo dziś jak poszedł po bułki to kupił mi gniazdko:) mniami, wlasnie je wszamałam!

http://www.suwaczki.com/tickers/lprkzbmhlydqtmyx.png
http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5e9sf8amqv.png

Odnośnik do komentarza

Olka trzymaj się w tym szpitalu i zaciskaj uda! Jeszcze tylko troszkę ponad miesiąc! Wszystkie Marcoweczki trzymają kciuki! Ważne ze zareagowałaś w porę, wszystko się unormuje, wyciszy i jeszcze wrócisz do domu w dwupaku :)

Odnośnik do komentarza

Misiakowata może nie masz bólu spojenia, ale masz inne dolegliwości których my nie mamy... swedzenie itp... wiec może lepiej żebys bólu spojenia nie miala :D

Monimoni zazdrosszcze. ja to dziś musze opitolić jakies gniazdko albo cos bo oszaleje.

Moj kochany poodkurzał cały dom :D haha wciągnąl korek od butelki i zapchała mu sie rura... mowi "a ty ch... gdzie mi sie w szprychy wpieprzyles" :D myślalam ze padne ;d ja dziś prawdopodobnie pojade do siostry mojego, zrobi nam sesyjke... ale mam takiego lenia ze sie zastanawiam. :)

Odnośnik do komentarza

olka135
Hej dziewczyny, zaraz Was lece nadrabiac, ale witam Was ze szpitalnego łóżka...
W nocy bolal mnie brzuch na dole po prawej stronie, tak jakby wyrostek, myślałam że mi się to śni ale o 7;30 obudził mnie właśnie ten ból, pojechałam na IP no i zostawili mnie w szpitalu..
Zrobili ktg, są skurcze... Niedługie ale są, lekarka mówiła że Maja ma tachykardie :( dostałam magnez 0,5l... Luteine dowcipnie, nospe.
Rozwarcie na jeden palec... Zobaczymy co dalej.
Teraz musze Was nadrobić :)

Olka trzymaj sie tam!!! NOGI ZACISKAJ!!! Jeszcze nie czas na Majke najpierw Renia idzie pod noz!!!

Dobrze ze tym razem pojechalas na IP. Dawaj znac co tam u WAS!!! :)

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

za mną to tylko kremówka chodzi, ale jedną już zjadłam, i jeszcze mam jedną :)
pączka bym zjadła ale takiego co mama robi z różą mmm
oponki z serem też by mogły być, albo chrust, w sumie to nie wiem co bardziej.
u mnie waga 85, a w pępku wczoraj było 114 :( rozstępów mam kilka, tak po bokach brzucha, zaczełam smarować brzuch dwa razy dziennie (bo przedtem tylko na noc), jeszcze może piling wdrożę delikatnie, żeby się więcej nie pojawiało. Chyba zacznę zbierać na laser na rozstępy. Do tych starych po dojrzewaniu jakoś przywykłam, ale myślałam, że brzuch mi chociaż oszczędzi.

A co do kopania, to moja po żebrach mi nie daje, ale ostatnio na sr słucham tętna i było słychać przy pępku więc chyba się jakoś obróciła, ale kopie mnie bardziej po pęcherzu albo szyjce albo tak w dole, przy zebrach to tylko czuje jak się gula robi.
Już w poniedziałek się okaże jak jest ułożona, czy dalej pośladkowo

mnie chyba jakieś przeziębienie dopadło

olka - trzymaj się w tym szpitalu.

Odnośnik do komentarza

kamillla
Misiakowata może nie masz bólu spojenia, ale masz inne dolegliwości których my nie mamy... swedzenie itp... wiec może lepiej żebys bólu spojenia nie miala :D

Monimoni zazdrosszcze. ja to dziś musze opitolić jakies gniazdko albo cos bo oszaleje.

Moj kochany poodkurzał cały dom :D haha wciągnąl korek od butelki i zapchała mu sie rura... mowi "a ty ch... gdzie mi sie w szprychy wpieprzyles" :D myślalam ze padne ;d ja dziś prawdopodobnie pojade do siostry mojego, zrobi nam sesyjke... ale mam takiego lenia ze sie zastanawiam. :)

Haha dobry tekst :-D
Sesyjka u.. zazdro, mój to taki Cudak że jak na zdjęcie się da namówić to święto. Bo on się wstydzi haha :D

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsve6ydmpbaj4io.png

Odnośnik do komentarza

Olka załoz na broszke opaske do kabli:) Zart oczywiscie ale nozki zaciskaj i jeszcze troche potrzymaj Majeczke.
Misiakowata ja to tez raz mam te dolegliwosci raz nie sa dni ze gory przenosic a sa ze ruszyc sie nie moge wiec staram sie rozchodzic:) Dzis mimo ze mam lenia zrobie sałatke jarzynowa bo tak mi sie chciało i teraz jak pachna gotowane warzywka az slina mi kapie:)

http://s5.suwaczek.com/201603091556.png

Odnośnik do komentarza

Efelina mój też nie chętnie do zdjęc podchodzi... my za dużo zdjęc razem nawet nie mamy, ja z okresu ciązy mam bardzo barddzo mało... aż załuje że nie robiłam np z każdego tygodnia albo chociaż co miesiąc. dlatego uparłam się i chce chociaż z koncówki ciązy mieć... generalnie na początku to miałam być tylko ja na zdjęciach, ale ostatecznie na kilku moze i moj sie zalapie :D ja nie lubie jak wychodze na zdjeciach wiec wiekszosc byłaby zdjec brzucha :D

Odnośnik do komentarza

~kalae

u mnie waga 85, a w pępku wczoraj było 114 :( rozstępów mam kilka, tak po bokach brzucha, zaczełam smarować brzuch dwa razy dziennie (bo przedtem tylko na noc), jeszcze może piling wdrożę delikatnie, żeby się więcej nie pojawiało.

A mi lekarz kazał cholera ograniczyć smarowanie brzucha, glaskanie czy dotykanie z uwagi na twardnienia :( Póki co nie mam rozstępów ale zaraz pewnie coś się pojawi, skóra już chyba bardziej się nie rozciagnie.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s2n0accustsf9.png

Odnośnik do komentarza

Kalae co do lasera po ciąży to ja idę na depilacje, zrobię sobie bikini i pachy! Miałam już po tamtej ciąży zrobić, ale najpierw czekałam aż blizna się wygoi, potem nie miałam czasu albo kasy, a potem już zaczęliśmy działać z drugim bejbikiem.
A w moim "pawlaczu" leży mój pierwszy brzuszek - z gipsu. Jeszcze mi może z centymetr zapasu został... (Robiłam go w 36/37 tc)

monthly_2016_01/marcoweczki-2016_42902.jpg

monthly_2016_01/marcoweczki-2016_42903.jpg

monthly_2016_01/marcoweczki-2016_42904.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/lprkzbmhlydqtmyx.png
http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5e9sf8amqv.png

Odnośnik do komentarza

Asik85
~kalae

u mnie waga 85, a w pępku wczoraj było 114 :( rozstępów mam kilka, tak po bokach brzucha, zaczełam smarować brzuch dwa razy dziennie (bo przedtem tylko na noc), jeszcze może piling wdrożę delikatnie, żeby się więcej nie pojawiało.

A mi lekarz kazał cholera ograniczyć smarowanie brzucha, glaskanie czy dotykanie z uwagi na twardnienia :( Póki co nie mam rozstępów ale zaraz pewnie coś się pojawi, skóra już chyba bardziej się nie rozciagnie.

mi się wydaje że teraz to najszybciej ten brzuch będzie rósł, bo dziecko najwięcej przybiera.
Ale może nie masz predyspozycji.

Monimoni - ja robiłam laser na łydkach, co prawda poszłam tylko na 1 sesję, bo mnie ból przeraża, ale nie używałam tego kremu znieczulacejącego. Niemniej po tym jednym razie, polecam laser, bo duża różnica jest, tym bardziej że ja mam czarne włosy. W tym roku się też zbierałam, ale wyszło że w ciąży jestem, więc nie wolno.
A tylko dużo zależy od lasera, ja miałam na lightshere jakoś tak, teraz pewnie są jakieś nowsze lepsze,

Odnośnik do komentarza

~kalae
tzn każdej rodzącej

mnie bardziej zastanawia, ze sie przez te 4 tyg można się zarazić chyba

Ja tez o tym mysle. Jaka pewnosc, ze od negatywnego wyniku badania, cos sie do porodu nie rozwinie... Ja juz mialam kiedys stwierdzinego paciorkowca...
W sumie to bym chyba wolala, zeby wynik przy posiewie wyszedl pozytywny, zeby mi dali lek i juz. Bo przez ten czas od badania do porodu to chyba sie zastrzsuje na smierc;)

Co do spiworkow, ja kupilam dwa w smyku (teraz sa w promocji na stronie) i jeden w Ikei. Ten z ikei wezme do szpitala.

Co do poczecia Elizy, tosama nie wiem jak to sie stalo. Pisalam juz do Bravo Girl, ale zero odzewu!

Haniutek, dopiero dzis przeczytalam super wiersz- chyle brzucha!

Haneczkaa, moim marzeniem jest sie nauczyc wegierskiego. Parelat temu, nauczylam sie podstaw, robilam troche "badan" lingwistycznychna studiach jezyka wegierskiego...uwielbiam ! Jest ladna piosenka "Magyarorszag" Olah Ibolya (albo jakos tam)-poslychajcie:)

Barcelona, mi moj dentysta wyjasnil, ze zeby sie psuja, nie dlatego, ze brakuje nam wapnia (podobno to sciema;)), ale dlatego, ze przez hormony, zoladek produkuje wiecej kwasow i to leci do jamy ustnej. A kwasy wiadomo- niszcza zeby:)

Obraczka...hmmm... To sie nanosilam... W nocy spuchl mi palec i ledwo co ja zdjelam. Wiec do porodu zostaje w pudeleczku;)

Ola, dobrze, ze pojechalas. Nie martw sie ta tachykardia. Mnie tez to powiedzieli, bo malejtetno skoczylo do 175 jak sie ostro ruszala. W kolejnych ktg bylo wszytsko ok. Kiedys wklejalam tu fragment artykulu, gdzie bylo napisan, ze chwilowe skoki i spadki tetna, nawet powyzej i ponizej normy sa ok i swiadcza o jego prawidlowym rozwoju. Skoncentruj sie na tych skurczac, a raczej na zaciskaniu nog- my zaciskamy kciuki:) i dawaj znac co i jak!
Mnie dzis pobolewal brzuch jak na okres. Moze to po wczorajszym rozdaiewiczaniu- nie wiem. Dodatkowo Eli sie wiercila. I tylko myslalam, zeby wracac do Torunia- w Wawie bylam bez karty ciazy (wiem, wiem, jestem nieodpowiedzialna mama!;)))

http://www.suwaczki.com/tickers/km5scwa1654n41yi.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...