Skocz do zawartości
Forum

Lutówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczyny!!o 18.50 urodził się mój synek waga 4kg 56 cm !! Skurcze od godziny 6 ale niestety trafiłam na lekarza który jest za sn a nie cc. Jestem wykończona i porod był na prawdę ciężki. Ale szczęście jest nie do opisania :)
Jutro wstawię fotkę.
Pozdrawiamy z Aleksem wszystkie lutóweczki !! Dziękuję za tyle miesięcy wsparcia !

http://www.suwaczki.com/tickers/74dii09k6wfemfs3.png

Odnośnik do komentarza
Gość Justynuskaaa

Dziekuje Dziewczyny za wsparcie. Juz mam metlik w glowie . wolalabym wytrzymac do jutra bo pewnie zadnego lekarza w szpitalu nie bedzie. Tylko same polozne Bede informowac na biezaco. Trzymajcie sie kochane . dziekuje jeszcze raz

Odnośnik do komentarza

Martita_1701
Cześć dziewczyny!!o 18.50 urodził się mój synek waga 4kg 56 cm !! Skurcze od godziny 6 ale niestety trafiłam na lekarza który jest za sn a nie cc. Jestem wykończona i porod był na prawdę ciężki. Ale szczęście jest nie do opisania :)
Jutro wstawię fotkę.
Pozdrawiamy z Aleksem wszystkie lutóweczki !! Dziękuję za tyle miesięcy wsparcia !

Wow, 4,5 kilo to póki co pobiłas rekord naszego forum :) gratulejszyns! Martitko, powiedz gdzie oficjalnie rodziłas?? Czekam z niecierpliwoscią na zdjęcie :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny też wam dziękuję za wsparcie i rady dużo tutaj rzeczy się dowiedziałam i mogłam też się wam spokojnie wyzalic to naprawdę niesamowite że można tak się zzyc z mamuskami z forum :-)

Cieszę się że kolejne lutowki rodzą, martita gratuluję Ci z całego serca!
Cinka jestem z toba myślami trzymam kciuki z was żeby że zdrowiem wszytsko było ok.

Mamuśki nierozpakowane oby i na was wkrótce przyszła pora :-) wierzę że u jednej zacznie się to po prostu bolami u drugiej odejdą wody a u trzeciej jeśli już po terminie zadziała oksytocyna czy cc. Każdy porod jest inny ale każdy jest wyjątkowy i szczególny ważne żeby dzieciatka na tym nie ucierpiały.

Pytanie do doświadczonych mam czy wystarczy że za każdym razem kładę Laure na boczku? Nie zachlysnie się jeśli jej nie noszę do odbicia po jedzeniu? Zasypia mi przy cycu i leży na boku i ulewa jej się tak naprawdę dopiero po 1-2 godz od skończenia jedzenia

Kocham Cię Krolewno :*http://www.suwaczek.pl/cache/2b92a62998.png

Odnośnik do komentarza
Gość lemoniada

Witam dziewczęta! Ja również jeszcze w dwupaku, wiec jak sie okazuje nie jest nas wcale tak mało ;) Razem jakoś damy rade i wytrzymamy ten trudny już pewnie czas oczekiwania na Maleństwa. Ja mam termin na 13-tego no i tak samo jak niektóre z Was nie widze jakiś specjalnych objawów.. Wczoraj w nocy miałam jakby ze trzy skurcze (pierwszy raz podczas całej ciąży!) no i pobolewał mnie brzuch jak na okres, z parciem na odbyt, ale po nocy to ustało... i do tej pory nic.. Moja Dzidzia ruchliwa. A powiedzcie mi czy to zazwyczaj jest tak, że przed porodem Maleństwa są spokojniejsze? czy do końca mogą brykać??

Aa! no i GRATULACJE ogromne dla kolejnych świeżo upieczonych mamusiek - Lutówka, Martita, Kapuczino i wszystkich których imion nie zapamiętałam. Dla mnie dziewczyny jestescie wielkie :) dałyście radę, sprowadziłyście na świat nowych ludzi :) Możecie byc z siebie dumne! :) Mam nadzieję, że i ja podołam temu wyzwaniu :P

Odnośnik do komentarza

część dziwczyny! podczytuje Was od 4 miesięcy ale jakoś wcześniej nie mogłam się przemoc aby się odezwać w sumie nie wiem dlaczego... może dlatego że o to o co chciałam zapytać bardzo szybko pojawiało się na forum i odp była gotowa.... dzięki Wam dowiedziałam się wiele ciekawych rzeczy a ze jest to moja pierwsza ciąża te rady są mi bardzo przydatne i szczerze powiedziawszy dzięki waszym wpisom "oswoilam" się z Nowa rola i jest łatwiej....

gratuluję wszystkim Mamusiom swoich pociech....niech rosną silne i zdrowe....

a odwazylam się w końcu odezwać bo od ok 2 tygodni zaczął towarzyszyć mi bol brzucha ale taki w odczuciu piekacego jakby rozciągnięte skóry na Maxa tak na środku brzucha w połowie drogi od mostka do pępka każdy ruch boli przeokropnie.... nie wiem czy to normalnie? dziecko aktywne jak zawsze a jak na złość mój gin pojechał na narty wróci dopiero w następny pon a nie chce być panikara i jechać na ip.... gdzieś czytałam ze taki ból jest spowodowany tym ze dziecko uciska na narządy...ale ile w tym prawdy? miała któraś z was taki ból....

Odnośnik do komentarza

~jasin
a odwazylam się w końcu odezwać bo od ok 2 tygodni zaczął towarzyszyć mi bol brzucha ale taki w odczuciu piekacego jakby rozciągnięte skóry na Maxa tak na środku brzucha w połowie drogi od mostka do pępka każdy ruch boli przeokropnie.... nie wiem czy to normalnie? dziecko aktywne jak zawsze a jak na złość mój gin pojechał na narty wróci dopiero w następny pon a nie chce być panikara i jechać na ip.... gdzieś czytałam ze taki ból jest spowodowany tym ze dziecko uciska na narządy...ale ile w tym prawdy? miała któraś z was taki ból....

Może to być też spowodowane rozejsciem się mięśni prostych brzucha.. na kiedy masz termin ? dziecko przybiera wiecej na wadze i szybciej niz w poprzednich miesiacach wiec jest mozliwosc ze miesnie sie rozchodza.

Odnośnik do komentarza

Lutówka...ja Filipka tez nie podnosze do odbicia-szczególnie w nocy, w dzień czasem tak, ale jednak najczęściej kładę go na boczku...dzieci karmione piersią łykają mniej powietrza niż te na butli...dlatego nie zawsze im sie odbija...zaznaczm jednak ze mojemu Filipkowi sie nie ulewa...no kilka razy sie zdarzyło ale to incydenty, ma 12 dni i z 3 moze 4 razy mu sie ulało....ale polecam jednak masarz brzuszka np po kąpieli, lub "gimnastyke" (łączyć przeciwległe łokcie z kolankami)-tez po kąpieli, bo dziecko wtedy jest w miare rozluźnione...podczas takich zabiegów eszystkie gazy uciekają z brzuszka...stosowałam to przy wszystkich dzieciachbi ŻADNE nie miało kolek...

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72106.png

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczynki. Ja nadal spakowana :) ale pojawił się u mnie pewien problem, dosyć kiepski i nie wiem za bardzo co zrobić. Na wargach sromowych pojawiły mi się jakies bąble czerwone :/ - początkowo myślałam że podrażnienie po goleniu, ale utrzymują się już kilka dni i zaczęłam się obawiać co to może być. Jestem nosicielką opryszczki wargowej ale na dole nigdy mi się nie zdarzyła i w ostatnim czasie na ustach też jej nie mmiałam więc chyba nie ma możliwości żeby tak z niczego się przypałętała. Mój Mąż nie ma w ogóle tego a poza tym nawet nie miałby mnie jak zarazić w ostatnim czasie ... Mój lekarz jest na urlopie ten tydzień i nie wiem za bardzo gdzie się zgłosić. Czy do innego ginekologa czy do dermatologa? Wiem że opryszczka w ciąży jest wskazaniem do cięcia cesarskiego dlatego myślę że muszę z kimś skonsultować te bąble, bo nie mam pojęcia co to jest. Jak myślicie, gdzie powinnam się udać? Ściskam Was wszystkie!

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egrm8fd7r.png

https://www.suwaczki.com/tickers/860ivcqgtujhjx0j.png

Odnośnik do komentarza

Witam w kolejny piękny dzionek! :)

Mimka, spróbuj najpierw do ginekologa. Jeśli jest dobry to będzie wiedział co Ci dolega i poradzi czy jest w stanie wyleczyć czy tez nie, a przede wszystkim zdiagnozuje. Każdy dermatolog jest wenerologiem i myśle, ze to według łańcuszka ostateczne zródło pomocy.

A ja dzisiaj na poprawę humoru pofarbowalam sobie odrosty :) bo niestety nocka to jak zawsze bez szału :/

Odnośnik do komentarza

Ja bym nie wiedziała jak to wygląda tylko wzięłam już lusterko żeby obejrzeć co tam się dzieje ... Bo zmiana maszynki nic nie dała, znów takie samo odczucie po goleniu więc mi się to nie spodobało. No i po tym dopiero zobaczyłam że mam po obu stronach takie czerwone, dosyć spore bąble ... dlatego się wystraszyłam, bo zwłaszcza teraz to jest niebezpieczeństwo bardzo duże ://

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egrm8fd7r.png

https://www.suwaczki.com/tickers/860ivcqgtujhjx0j.png

Odnośnik do komentarza

Mimka - dobrze, że się umówiłaś do gina - opryszczka niebezpieczna będzie dla maluszka. A może zmieniłaś płyn do mycia albo proszek do prania i to reakcja alergiczna?
Nie gratulowałam jeszcze Marticie! Więc nadrabiam- Kochana serdecznie gratuluję! Córcia duża, ciesze się, że dałaś radę :-) zdrówka dla Was i szybkiego powrotu do formy dla Ciebie.
Witam nową mamę - Jasin - fajnie ze się ujawniłaś, tym bardziej, że jak piszesz jesteś z nami już od jakiegoś czasu :-) z tym bólem to - tak jak pisze wodnik - to może być rozejscie się mięśni tzw. rozstęp (ale nie rozstępy skóry, są na to ćwiczenia, ale chyba dopiero po porodzie )
My śpimy super, w domku czujemy się świetnie :-) jutro mamy położną środowiskową, zobaczymy co powie na Mikołaja i moje szwy - oglądałam sobie lusterkiem i chyba nie jest najgorzej :-) w środę mam wizytę kontrolną u gina i trochę się boję, czy dam radę siąść na fotel :-/ próbuje też dodzwonić się do Poradni Patologii Noworodka - Miki dostał skierowanie ze szpitala, ale nikt nie odbiera :-/
Dobrego dnia Wszystkim :D

http://www.suwaczki.com/tickers/rolo3e5ezp5zik75.png

Odnośnik do komentarza

W ogóle jasin - przepraszam że nawet się nie przywitałam, ale dziś przez te swoje dolegliwości to głowę mam gdzie indziej. Wydaje mi się że ten ból może być spowodowany tym co piszą dziewczyny, jednal jeśli będzie bardzo uciążliwy trzeba iść na konsultację, nawet do innego ginekologa tak jak i ja dziś muszę zrobić ...

Nika - właśnie rozważałam zmiany, w sensie czy w ostatnim czasie coś zmieniłam na inne. Nic mi do głowy nie przyszło:/ Naczytałam się że są zmiany pH teraz w miejscach intymnych i zmiany hormonalne które mogą powodować różne dolegliwości, ale jakoś nie sądzę żeby się takie dziwne rzeczy pojawiały:[ Pójdę do ginekolog to sprawdzi ... mam nadzieję że chociaż będzie kompetentna, bo jakoś nie mam zaufania do tych z Luxmedu :/

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egrm8fd7r.png

https://www.suwaczki.com/tickers/860ivcqgtujhjx0j.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...