Skocz do zawartości
Forum

Lutówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Oj to cieplutko ubieranie maleństwa na dwor... U nas tak szczerze mówiąc to tylko pajacyk czasem pod spodem ma body na krótki rękaw na to misiowaty kombinezon i czapka tyle tylko że śpi w spiworku na to kocyk i osłonka na wózek ale.mam wrażenie że moja Laura nie lubi za dużo ciuchów pod szyjka i ma sporo ciałka tam więc jej nie wygodnie i ciasno no i gorąco przy okazji.

Mimka śliczny Karolek rzeczywiście super oczka ma
Sandra twój maluszek wcale nie wygląda na małego krzykacza tak słodko spi ;-)

Nam się udało wszystkie okna umyc i.dwie łazienki bo mała długo spała też byłam w szoku ;-)

Co.do.włosów to boję się radykalnych zmian ;-)

Ja zakraplam swoim mlekiem prosto z cyca oczko Laury bo jej ropieje :-( także mimka nie bój się podobno nasze mleczko działa cuda. Ja juz widzę poprawę

Kocham Cię Krolewno :*http://www.suwaczek.pl/cache/2b92a62998.png

Odnośnik do komentarza

Mimka - przepraszam, że dopiero teraz odpisuje. Jak Mikołaj zaczyna ssać mleko, to ono leci na wszystkie strony - biorę pierś w rękę i celuję prosto do noska ;-)
Cinka - Mikołaja zaszczepiłam jak miał słaby katarek - jeśli infekcja się nie nasila i jest to tylko katar (wiadomo, że wcześniej pediatra bada dziecko), to można zaszczepić.

http://www.suwaczki.com/tickers/rolo3e5ezp5zik75.png

Odnośnik do komentarza

Jaka tu cisza od wczoraj ;) Lutówka a robiłaś małej masaż kanalika łzowego ? U nas po dwóch dniach było z oczkiem już w porządku. Masujesz od wrwnętrxnego kącika oczka w dół noska. Z góry na dół. Ja to robiłam w trakcie karmienia ;)
Myśmy się zdecydowali na szczepionki skojarzone. Położna i pediatra polecały. Plus rotawirusy i pneumokoki.
Mam wyrzuty sumienia , bo mąż nosi Kalinkę, która ma kolkę i krzyczy a ja siedzę na forum :/ ja po każdym takim jej ataku mam mini załamanie nerwowe i płaczę z tej niemocy :/ masakra ...

Odnośnik do komentarza

Hejka Dziewczynki ;)

Nika - dziękuję za radę z mleczkiem. Ja małemu wkropiłam z palca bo się bałam z piersi bezpośrednio. Dziś trochę lepiej już z noskiem.

Daga macie może sabsimplex na kolkę? To jest niemiecki specyfik - podobno dobry.

Ja zaczęłam się zastanawiać czy Karol nie kolkuje bo wydziera nam się już tak dosyć mocno drugi dzień ... no i jak go uśpię to po chwili już obudzony i dalej w krzyk. Cały czas na piersi by wisiał. Wczoraj daliśmy już jemu butlę mm ale nie zrobiła większego wrażenia na nim. Wyciszył się na trochę ale dalej nie spał .. także trudno mi stwierdzić.

Czy Wasze dzieci mają drgawki we śnie? Mój Karol właśnie ma takie drgawki i często przez nie się wybudza.. Martwi mnie to, bo podejrzewam że jest wystraszony po tych szpitalnych kłuciach i nie wiem jak jemu pomóc://

Ściskam Was mocno Mamusie :*

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egrm8fd7r.png

https://www.suwaczki.com/tickers/860ivcqgtujhjx0j.png

Odnośnik do komentarza

Anuś masaż jest dla dziecka bezbolesny, Kalina nawet nie przerywała jedzenia ;) ale dociśnij palec żeby był nacisk, a nie głaskaj dziecka po nosie - słowa pediatry ;) możesz dodatkowo przemywać solą fizjologiczną.

Mimka dajemy małej kropelki Bobotic Forte, widzę że łatwiej bączki puszcza i możliwe że jej lepiej, ale nie wiem czy sobie tego nie wmawiam. Musimy to przeżyć po prostu.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny co do kolek polecam artykuł http://tatowymokiem.blogspot.com/2014/08/sab-simplex-kontra-espumisan-bobotic.html?m=1
Mimka co do drgawek, mój młody też je miał i byłam przerażona. Na szczęście lekarz powiedział, że to normalne. Dorośli też tak mają. Po prostu coś się śni. Nie ma co się przejmować.
A mam jeszcze pytanie -jak w kulturalny sposób powiedzieć gościom żeby umyli rece przed kontaktem z dzieckiem. Dla mnie to sprawa oczywista ale nie wszyscy podchodzą do tematu w ten sam sposób.

Odnośnik do komentarza

Cześć mamusie, nie odzywalam się długo bo szczerze przy 2maluchow ciezko mi znaleźć czas na cokolwiek, tylko gdy uda się że obydwoje śpią to mam chwile. U nas ok , Alicja ładnie rośnie, jest grzeczna chociaż potrafi mieć długie przerwy w spaniu nawet 5 godz...
Na ropiejace oczko polecam przemywanie rumiankiem lub okłady u nad sprawdzilo się przy Michalku i Alicji , na drugi dzień już była poprawa...

http://www.suwaczki.com/tickers/w57v3a3f9e6dcexa.png

Odnośnik do komentarza

Cześć kochane mamuśki!

Ale jazda...! Marzę o tym, aby mały spał 2-3h po każdym karmieniu...
Lutówka, kuźwa... Jak ja Ci zazdroszczę :) za każdym razem, kiedy czytałam Twoje wpisy zastanawiałam się, jak Ty dajesz radę? Masz pomoc mamy, ale mimo to i tak większość sama ogarniasz...Tak ładnie wyglądasz itp. :) Ja to jestem w kropce, kiedy idę usiąść na wc, a mały od razu w ryk... Przez pierwsze dni myślałam, że będę chodzić ogólnie w piżamie cały dzień. O myciu zębów przypominałam sobie w południe, albo wieczorem... Jest progres - już się ubieram - uwaga! - w dres :)
Mamy problem, bo mały ma przedłużającą się żółtaczkę. Trwa juz 3 tyg. Czytałam, że może byc to przez moje mleko. Ale to minie...Bo bilirubina spada, powoli, ale idzie w dół...
Najgorsze są te kolki...Co się pytamy, każdy ma inną złotą receptę :) można zwariować. U jednych zadziałał espumisan, my używamy delicol, ale mam podobnie jak mimka - że chyba sobie wmawiam, że ciutkę działa. Mamy wujka, który jeździ do Niemiec i kupi nam Lefax - polecony przez pielęgniarkę w laboratorium...Na innych działa bobotic... Masaże, termoforki z pestek wiśni - oszaleć mozna. Moje dziecko w ogole nie chce spac...chwilowo dziala samochod i spacerki. dzisiaj w nocy byla taka masakra, ze zasnelam z synem majac go na klatce piersiowej :O dostalismy misia szumisia i wydaje mi sie, ze bardziej go drazni niz uspokaja... Jem tak mega restrykcyjnie, ze juz zwatpilam czy w ogole jesc, bo nie wiem czy to przez to co jem czy taka uroda kolki. U swojej srodowiskowej to wykupiłabym dozywotni abonament, bo co mi poradzila to zawsze podziałało :) małemu paprał się pępuszek po octanisepcie i poradziła spirytus rozdrobnic do 70% i jak ręką odjął. Odpadł w 11 dobie. Ropiało oczko - gorzka herbata. Jeden dzień i było ok:) czytałam, ze nasze mleko tez jest dobre na takie rzeczy... No to tak w skrocie:)

Odnośnik do komentarza

Hej mamuśki.
U nas pogoda dopisuje więc bylysmy na 1,5 godzinnym spacerku. Wczoraj skończyła 6 tygodni. Krostki zniknęły przemywalam 3 razy dziennie woda przegotowanea z emolium i smaruje kremem atoperal baby. Oczko już nie ropieje tak jak któras z was pisała robiłam masaż kanalika zakrapialam swoim mlekiem i przemywalam solą fizjologiczna - pomógło. Nadal jesteśmy w skoku ale myśle że na dniach minie ;-) Dziś przed spacerem 15 min.mi płakała myślaam że kupy nie może zrobić bo tak trzepotala rączkami i nóżkami okazało się. Ze jej mleko zalegalo wyzygala się porządnie aż dwa razy ja przebieralam i jak ręką odjal jest strasznym lakomczuchem szybko i łapczywie je i takie są skutki... a jak wasze maleństwa?

Mimka jeśli płacze codziennie w tych samych zazwyczaj godzinach wieczornych może być to kółka

A to buzka Laury

monthly_2016_03/lutowki-2016_45441.jpg

Kocham Cię Krolewno :*http://www.suwaczek.pl/cache/2b92a62998.png

Odnośnik do komentarza

klaudix[/b, widzę że przechodzimy przez to samo :D chociaż moja w nocy na szczęście pięknie śpi, ale siku robię dopiero jsk mąż z pracy wróci, wcześniej nie mam jak. Raz wsadziłam małą do nosidełja i zabrałam ją ze sobą do wc. Ciekawie się rozglądała ;) czekamy właśnie na kupiony na allegro bujaczek z wibracjami. Mam nadzieję że pomogą ją odstresować.
My w tym tygodniu zdejmujemy plaster na przepuklinę, mam nadzieję że kolejny nie będzie potrzebny.
Ja was dziewczyny podziwiam, jak znajdujecie czas na sprzątanie ? Nie pamiętam kiedy wc myłam ostatnio :/ a co dopiero porządki na święta !

Odnośnik do komentarza

Klaudix ja to nic w porównaniu do dziewczyn które maja więcej dzieci. Podziwiam właśnie Nike która ma.3 a w zasadzie 4 kawaler ów jeszcze w wieku szkolnym lekcje trzeba odrobić wyjść z psem ugotować obiad to dopiero wyczyn! Ja mam jedną krolewne i uwierz mi też czasami nie mam kiedy umyc zębów czy się uczesac ale wtedy też jest wyjście biorę gumę do życia na głowie robię artystyczny nieład a jak wychodzę na dwor i zdążę umalwoac rzęs to zakładam okulary i czapkę :D zawsze jest jakieś wyjście ;-) ważne żeby dzieciaczki były najedzona zdrowe i utulane :-)

Kocham Cię Krolewno :*http://www.suwaczek.pl/cache/2b92a62998.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny...Dziś jest Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa...Ubierając skarpetki nie do pary solidaryzujecie się z moim synkiem Filipkiem i z innymi ludźmi z zespołem Downa.
Dla tych co nie wiedzą.
Skarpetki kolorowe założone koniecznie nie do pary są symbolem zespołu Downa, jako wyraz niedopasowania społecznego.
21 marca nie jest przypadkową datą.
W 21-ej parze chromosomów mamy dodatkowy, trzeci chromosom. Stąd 21.03

monthly_2016_03/lutowki-2016_45442.jpg

monthly_2016_03/lutowki-2016_45443.jpg

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72106.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczynki :)
Ale stęskniłam się za naszym forum :) długo tu nie zaglądałam
Mój maluszek miał wczoraj 6 tyg i powiem Wam że się ustabilizował :) budzi się w nocy o tych samych porach i w dzień zasypia też mniej więcej o tych samych. Bardzo się cieszę bo mogę cokolwiek zaplanować:)
Owca - co do mycia rąk przed kontaktem z dzieckiem to moim zdaniem lepiej narażać malucha na bakterie bo później pojawi się atopowe zapalenie i inne wykwity. Mniej sterylizacji większa szansa na to że nie będzie miało w przyszłości alergii.

Dziewczyny współczuję kolek . Bogu dziękuję że mnie to ominęło. Trzymam mocno kciuki dacie radę. Pamiętajcie jedno dzieciaczki później nie pamiętają tego cierpienia więc wszystko wróci do normy!:)
Lutówka natchnęłaś mnie i idę w piątek do fryzjera zmienić kolor na blond:) teraz mam ciemny brąz więc zmiana będzie duża:)

Ściskam Was mocno;*

http://www.suwaczki.com/tickers/74dii09k6wfemfs3.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny!
Mi telefon ostatnio szwankował i nie mogłam wejść na forum - u nas skok rozwojowy - Mikołaj marudny i mniej śpi, ale cieszę się, bo zaczyna się świadomie do nas uśmiechać i chwyta różne przedmioty w rączki :-)
Jeśli chodzi o ogarnianie rodziny i domu - to wszystko mam zaplanowane i każdy się angażuje w życie rodzinne, dlatego nie jest najgorzej - Mikołaj między 9-11 ma drzemkę, więc wtedy szybkie sprzątanie lub gotowanie robię - gotuję na dwa dni, więc co drugi dzień mam tylko jakaś surówkę do zrobienia albo ziemniaki do obrania :-) a łazienki sprzątam trzy razy w tygodniu, bo lubię tam mieć czysto :-)
Jeśli chodzi o mycie rąk - to jeśli widzę, że ktoś nie umył, to po prostu mówię, że Mikołaj wkłada rączki do buzi i dobrze by było, żeby nie wkładał tam bakterii ze sklepu, pracy czy telefonu. Skutkuje - chociaż u mnie wszyscy wiedzą, że mam bzika na punkcie czystości i mycie rąk to podstawa :-)
My na brzuszek też stosujemy Lefax - Miki nie ma kolki, tylko gazy, a jakoś to bardziej do mnie przemawia niż sab simplex. Oczywiście najwięcej jest wieczorem, ale nie ma płaczu - bo wtedy tata nosi :-D
Joanna wiemy co dziś za data i bynajmniej nie chodzi o pierwszy dzień wiosny :-) pozdrawiamy Filipka :-)

monthly_2016_03/lutowki-2016_45447.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/rolo3e5ezp5zik75.png

Odnośnik do komentarza

Joanna dzisiaj o Was myślałam!!! :-) jesteśmy z Filipkiem w tym dniu :-) ale niestety zdjęcia nie damy rady wstawić bo korzystamy z tableta i mega ciężko zrobić nim zdjęcie niestety... Mam nadzieję że końcu znajdę czas usiąść do starego kompa i pokazać Lutowkom moja księżniczkę:-)
A Wasze dzieci są przecudne, nie mogę się napatrzeć na Wasze foteczki i na swoje cudo też:-)
Nika ja Cię mega podziwiam!!! 4facetow w domu i wszystko dopilnowanie!!!
ja zawsze byłam mega zorganizowana, lubiłam mieć wszystko zaplanowane i nie lubiłam jak ktoś macil moje plany i jest mi strasznie trudno się przestawić na chaotyczne życie z moją Perełka:-) ale uczę się powoli...
Pozdrawiamy lutowe dziewczynki i chlopaczki :-D

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72233.png]Tekst linka[/url]Tekst linka

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...