Skocz do zawartości
Forum

Lutówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Wiem dziewczyny, że nie powinnam się martwić tą wagą, ale to samo tak wychodzi. Postanowiłam jednak, że do przyszłego czwartku postaram się o tym nie myśleć. Wtedy mam wizytę u prowadzącej i zobaczymy co powie. USG wykonywał inny lekarz.
Martita_1701 ja również chodzę prywatnie do lekarza, a nie mam USG co miesiąc. Moja doktor podobnie jak u Angard twierdzi, że nie ma potrzeby robić często USG. Wcześniej zanim zmieniłam lekarza, jeszcze w Bydgoszczy, USG miałam na każdej wizycie, a teraz nie. Jak widać nie ma reguły, nawet prywatnie.


 

 

Odnośnik do komentarza

Do porodu to moze byc jakiś T-shirt ale nie mam takiego wielkiego a mój m w sumie nosi L więc nawet chyba kawałka tyłka by mi nie zakryla. Może wezmę koszule do karmienia po bratowej to nie bedzie mi tak szkoda jak nowej. Swoją drogę to nie mam jeszcze ani jednej rzeczy do szpitala :p w sumie dla małej to tylko ubranka pampersy 1 i bepanthen bo trafiłam na promocję w "aptece codziennej" za 100g+30g maści dałam 29,99zł więc podobno się opłaca.

Co do usg to mój lekarz na nfz mówił że te fale w ogóle nie szkodzą dziecku i robił bez problemu na każdej wizycie co 4 tyg. I też za każdym razem mierzył ważył itd. Moja na razie ułożona glowkowo od początku oby tak dalej. Ale slyszalam ze mogą do 37 tyg się spokojnie przekręcić jeszcze więc nie ma reguły.

Kocham Cię Krolewno :*http://www.suwaczek.pl/cache/2b92a62998.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny dzieci jeszcze się przekręcą wiele razy, więc ułożenie pośladków na tym etapie to nic strasznego :-)
Ja przy porodach miałam koszule takie jak do karmienia. Przy drugim porodzie zabrali mnie na cesarkę to już nie przebierałam koszuli, tylko w mojej mnie cięli. Myślę, że koszula z guzikami lub większa koszulka będzie ok.

http://www.suwaczki.com/tickers/rolo3e5ezp5zik75.png

Odnośnik do komentarza

Ja też chodzę prywatnie i na jednej wizycie nie miałam USG. Zawsze jednak badanie na fotelu. No i 3 razy USG prenatalne/ genetyczne w innym ośrodku.
Co do ułożenia, młody jest od 29 tyg. tyłkiem u dołu, ale myślę, że ma dużo czasu na zmiany:).
Lutówka ja też jeszcze nie mam nic do szpitala poza paczką najmniejszych pampersów. Ciągle wydaje mi się, że jeszcze tyle czasu jest na skompletowanie...
Nika32 powiedz ile wstążki potrzeba do takiej jednej bombki? Tak mi się spodobały, że chyba spróbuję:).

Odnośnik do komentarza

Basias próbuj :-) na YouTube są tutoriale jak taka bombkę zrobić wpisz bombka ze wstążki albo bombka karczochowa :-)
Ja w tamtym roku kupiłam kilka sztuk różnych kolorów po 32 metry. Robiłam rok temu bombki, choinki, potem na Wielkanoc jajka, no i teraz i jeszcze mi zostało dużo :-)
Myślę, że pomiędzy 2-5 m wystarczy - to też zależy jakiej wielkości masz kulę styropianową. I polecam krótkie szpilki, takie 22mm do wbijania .
Dobrej zabawy :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/rolo3e5ezp5zik75.png

Odnośnik do komentarza

Hejka dziewczyny!

Nika, śliczne te bombki. Ale najbardziej urzekła mnie ta niebieska w kwiatki - moje ulubione kolory :)))

Witaj basias! :)))

Dzisiaj byłam u lekarza na kontroli po mojej akcji niedzielno-poniedziałkowej i sie okazuje, ze z małym wszystko jest cacy :) szyjka twarda, zamknięta. Mały rusza sie prawidłowo, pokazał mi jego jajeczka :) śliczna ma buźkę! Ogólnie teraz powinnysmy sie spodziewać skurczy braxtona-hiksa, ale te moje były na tle nerwowym. Co do wagi to nie ma co sie dziewuszki przejmować. Według om to jestem w 28 tyg 4 dni w ciazy, a na usg wychodzi, ze jest to 30 tydzień i mały dzisiaj ważył 1450 gramów. Lekarz powiedział, ze wszystko jest spoko :)
Zapytałam sie dzisiaj swojego gina o przypadek mojej kuzynki, to co Wam ostatnio pisałam, ze jej lekarz cały czas mówił, ze będzie chłopak 4,5 kg-5 kg, a okazało sie na 4 dni przed porodem, ze urodzi dziewczynkę 2700... No i właśnie powiedział, ze dzisiaj miał w południe cesarkę i przyjmował kobietę, która miała zaświadczenie od lekarza na CC, bo dziecko wazy podobno 4700. Po zbadaniu jej co sie okazało, powiedział, ze wazy jej dziecko 3800 gramów... Ale oczywiście musiał zachować sie i podjął sie cesarki. Co sie okazało miał racje i nie wiele sie pomylił - dziecko ważyło 3780. I pytanie sie rodzi, czy trzeba mieć ograniczone zaufanie co do wagi czy to było lewe zaświadczenie??

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, pojechałam dzis na usg 3d choć lekarz mówił ze trochę późno bo niby powinno sie je robić do 30 tc a ja jestem w 32 ale udało sie, mam piękne zdiecie buzki i stopek mojej małej, anatomia w porządku, serduszko dobrze wszystko sie dobrze rozwija, tak sie cieszę:) jest duza wazy ponad 2300 ale to sie zmienia i przyrost od ostatniej wizyty (2 tyg temu) niewielki. Lekarz stwierdził ze bedzie pewnie ok 4 kg w terminie:):) aż sie boje:)

Odnośnik do komentarza

To i ja sie podziele- jestem w 31+ 4 dni i coreczka wazy 1650g wedlug poniedzialkowego badania. Niestety moja szyjka krotka, wiec prawie cale dnie leze. Jutro wybieram sie na badanie krwi i jestem podekscytowana mozliwoscia wyjscia:) odkad jednak dowiedzialam sie, ze szyjka jest krotka, jestem bardzo niespokojna- martwie sie i licze doslownie godziny. Prosze dziecko, zeby grzecznie siedzialo co najmniej do konca grudnia. Wizyta dopiero w kolejny czwartek:(

Odnośnik do komentarza

5 rano a ja już nie mogę spać... Maluszek tak mnie kopie, ze zaraz głodna sie zrobię :)
Miałam okropny sen, ze spotkała mnie trąba powietrzna i ze miałam mega długie włosy (osobiście to dążę do zapuszczania:)), ale ta trąba mnie wystraszyła...

Nie wiem jak Wy, ale zaczynam jednak trochę panikowac... Im bliżej 30 tygodnia, tym bardziej chciałabym aby maluszek posiedział w tymbrzuszku jeszcze trochę. Boje sie przedwczesnej akcji...

Odnośnik do komentarza

Klaudix musisz troszkę sie uspokoić, wszystko na pewno bedzie dobrze, Twoje sny to normalna sprawa, ja cały czas mam koszmary albo takie niesamowite nierealne sny- to wszystko sprawka hormonów tak mi powiedział lekarz bo mój facet o to zapytał ( budze go często z płaczem i przerazeniem) i zdarza sie to baaardzo często kobietom w ciazy. Uświadom sobie ze wszystko jest w porządku, wypij przed snem melisę, pomyśl o wakacjach, słońcu, miłości, dzieciach, zrób coś dla siebie, maseczkę czy peeling dłoni z kawy i oliwki mnie to jakoś pomogło ostatnio i mała nawet tez spokojniejsza.

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczynki, witam po długiej przerwie i te forumowiczki stałe i te które doszły w czasie mojej chwilowej nieobecności.

Obroniłam wczoraj tytuł :), jeszcze to do mnie nie doszło. Wszystko poszło bardzo ładnie, obrona co prawda trwała prawie 2h ale jakoś przeżyłam. Dziś pierwszy raz od ponad tygodnia spałam w nocy. Wcześniej nerwy mnie zjadały tak że 5h na dobę, to był maksymalny czas mojego snu. Wczoraj przed obroną nie spałam już od 2 w nocy. Cały dzień był dla mnie bardzo męczący, kręgosłup nie dawał już rady. Muszę nadrobić zaległości na forum i zacząć ogarniać siebie i mieszkanie do świąt:)

Dobrego dnia Dziewuszki!

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egrm8fd7r.png

https://www.suwaczki.com/tickers/860ivcqgtujhjx0j.png

Odnośnik do komentarza

Hej i ja się witam z rana. Moje noce najgorsze nie są przekrecam się tylko z boku na bok ale sen w miarę spokojny i noc przespana.
marlen0202 pochwal się zdjęciami z 3d :-)
Moja koleżanka miała 3i4d wczoraj ale dzieciatko jeszcze malutkie jak na 22 tydz bo 350g i przyklejone bardzo do brzuszka więc nie za bardzo chciał się pokazać potwierdzili tylko płeć no i zrobiła szczegółowe badania.
Ja się cieszę że moja na tym usg była łaskawa i się pokazała jest jakaś pamiątka :-)
ko1 współczuję ciągłego lezenia... U mnie ciężko by było w takiej sytuacji no ale jak mus to mus. Wytrwalosci życzę!
mimka super, gratuluję! Już masz z glowy i spokojnie możesz przygotowywać się do roli matki :-)

U nas na dniach przeprowadzka do domu wiec tez pełno załatwien zamówień itd. Ale święta spędzimy już we 3 a w zasadzie z pieskiem we 4 u siebie :-) po 4 msc koczowania u rodziców, tak się cieszę.

Kocham Cię Krolewno :*http://www.suwaczek.pl/cache/2b92a62998.png

Odnośnik do komentarza

Właśnie Mimka myślałam o Tobie :-) super, że jesteś po obronie :-) mówiłam, że nasze trzymanie kciuków pomoże ; -) gratulacje :-)
Lutówka macie już wszystko gotowe?
Co jeszcze zamawiacie - meble czy już pierdółki - ozdóbki?
Ko1 współczuję leżenia - przy tym moja dieta to pikuś :-) juz niedługo i zobaczysz, że będziesz biegać w ta i z powrotem żeby przyspieszyć poród. Trzymam za Ciebie kciuki :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/rolo3e5ezp5zik75.png

Odnośnik do komentarza

Dziękuję Dziewczyny, jestem już mega szczęśliwa i spokojna. Karol rzeczywiście dostał popalić w tym czasie, na pewno czuł mój stres i sam był bardzo aktywny. Jak coś czytałam i opierałam książkę o brzuch to kopał mocno, jakby chciał powiedzieć "mamo zabierz to". Budził się razem ze mną w środku nocy, więc dziecko na pewno zmęczone.

Słuchajcie i jeszcze jedno, bo tak mi się chce śmiać że nie mogę. Na koniec jak wróciliśmy z mężem do domu wieczorem. To on jeszcze tutaj w domu ogarniał rzeczy, bo z uczelni zabrałam swoje zabawki i to wiadomo kilka kartanów było. Jak się schylił za którymś razem to spodnie z garnituru mu pękły od krocza do samego paska:D Normalnie płakałam ze śmiechu:DD

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egrm8fd7r.png

https://www.suwaczki.com/tickers/860ivcqgtujhjx0j.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...