Skocz do zawartości
Forum

Ciąża i poród po konizacji szyjki macicy...


Rekomendowane odpowiedzi

Alexandra, masz rację dzidzia im większa tym większy problem dla szyjki. Ale jeżeli chodzi o cytologię to nie martw się o malutką bo dla niej nie stanowi to zagrożenia. Pamiętam jak kiedyś wzywali moją siostrę listownie do ginekologa z powodu złego wyniku cytologi i okazało się, że ma IIb czyli stan zapalny, dostała leki i już:) także głowa do góry! Ja też mam złą cytologię ale wiem, że dysplazja pod kontrolą jest do opanowania:) Witaj Izaczek w gronie mamuś po konizacji;) A z jakiego powodu miałaś robioną konizację? Szybko po zabiegu mogłaś się starać o dziecko.. ja kilka tygodni krwawiłam. Miałam elektrokonizację, dość sporo wycięto z powodu dysplazji wysokiego stopnia - stanu przedrakowego szyjki macicy

Odnośnik do komentarza
Gość alexandra12000

No też się zastanawiałam co tam u nich, a dzis byłam na glukozie nawet nie wiedziałam ze będę miala bo lekarz nic nie mówił, a słodkie strasznie ale do przeżycia . No ciekawe jakie wyniki będą oby dobre ja tez będę miała powtarzane .

Odnośnik do komentarza

hej dziewczynki :D ja tak i wy jestem w ciąży po konizacji szyjki macicy, obecnie 17 tyd, termin na 17.08 :D Jak na razie wszystko szło ok, wczoraj miałam dziwne kłucia i zadzwoniłam do mojej Pani doktor, kazała łyknąć nospę i podjechać na sor sprawdzić czy szyjka się nie skraca ani nie rozwiera. Na szczęście wszystko ok:D ale zostać i tak na kilka dni muszę :/

http://www.suwaczki.com/tickers/oar8yx8dflep1rqv.png

Odnośnik do komentarza
Gość alexandra12000

Natalia mi lekarz powiedzial ze moja tez ładnie trzyma i ta blizna po konizacji moze bedzie trzymać a pytalam się o poród to mówi ze raczej sn no chyba ze nie będzie chciała sie skracać czy cos innego. Moja tez niby ma 3cm ale co lekarz to inna długość.

Odnośnik do komentarza
Gość alexandra12000

Cześć ja mam jutro wizyte ale nie u mojego lekarza. Dzis zaczynam 23 tc jakos mi ten czas leci powoli ciągle tylko mowie byle do 30 ... A tak to ok . Widzisz wiedziałam ze wypuszcza cie w poniedziałek: ) a co tam dziewczyny u was jak szyjki?

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny, u mnie bez zmian, w zeszlym tyg szyjka 21mm. Aleksandra ja też tak mówiłam, byle do 30tyg, a teraz jak jestem w 30tyg to marzy mi sie skończony 34:) bo ta 3 z przodu lekko uspokaja, ale jednak dzieci sa jeszcze maleńkie.
a mam takie pytanie z innej beczki, czy uzywalyscie leżaczków-bujaczków i jak dlugo dzieci chciały w nich siedziec?

Odnośnik do komentarza
Gość alexandra12000

A bo jutro jadę do gdańska do tego specjalisty od szyjek i jeszcze mam zle te wyniki cytologii a u mojego lekarza mam za tydzień. No właśnie ta 3 z przodu uspokaja ale tez bym wolała tak do 35 . Ja miałam taki bujaczek i synek troche w tym leżał , fajna rzecz. No właśnie tez jestem ciekawa co u kini

Odnośnik do komentarza
Gość gosiaczekz

Cześć dziewczyny, znalazłam chwilę żeby do Was wpaść. Aleksandra12000 moja szyjka trzymała po elektrokonizacji do końca, pojawiło się małe rozwarcie i skrócona się ale trzymała. Pisałam o tym na bieżąco. Byłam na wizycie po porodzie i wszystko z szyjka ok, bałam się że będzie zmasakrowana przez bliznę. Byłam na wizycie 26 lutego, a 29 byłam założyć wkładkę i byłam zszokowana bo okazało się że szyjka tak mocno się zamknęła że trzeba było ja rozszerzyć żeby założyć wkładkę. Ale nie było tak boleśnie jak poprzednio. Marysia ma 1,5 miesiąca, waży już ponad 5 kg, ale to cycojad straszny;-) Wczoraj byłyśmy na szczepieniu, całkiem nieźle zniosła bez temperatury tylko trochę marudzila. Mi niestety jeszcze trochę zostało do zrzucenia jakieś 5-6 kg, ale damy radę:-D aaa i mała gada już po swojemu i jest przeslodka. Dziewczyny, widzę że niektóre już niedługo też będą się cieszyły maleństwami, zobaczycie jakszybko czas minie.tez odliczalam najpierw 28 tydzień, później żeby minął 30 później 32 i tak cieszyłem się każdym kolejnym dniem. Udało się i wam też się uda. Szkoda że Kinia się nie odzywa, mam nadzieję wszystko jest ok. Pozdrawiamy Was z Marysia.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny:) mój synuś się rozchorował i dopiero usiadłam dzisiaj.. do tego miałam sprzątanie po remoncie i czuję teraz ucisk w kroczu.. Jeny, nie wiem czy to dobrze określam, może miałyście podobnie po ciężkim dniu? Mam nadzieję, że jutro minie. Poza tym to mam wizytę u gina pod koniec miesiąca i trochę to dla mnie długo bo się ciągle martwię o szyjkę. Aleksandra jak się dowiesz jaki miałaś wynik tej cytologi to daj proszę znać i co mówił lekarz. Kasia, ja używałam takiego bujaczka dla synka i okazał się bardzo przydatny:) Ten akurat sprzedałam ale kupię teraz taki sam hihi Gosiaczek fajnie, że napisałaś! fajnie przeczytać historię z happy endem:)

monthly_2016_03/ciaza-i-porod-po-konizacji-szyjki-macicy_44957.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość alexandra12000

Hej byłam z cytologia nie jest az tak zle musze tylko jeszcze raz zrobić cytologię a wyniku mi nie podal mówiłam żeby mi wpisal ale i tak nie wpisał mówił mi ze szef moze mi tylko zaszkodzić , szyjka twarda i zamknięta mówił mi ze po konizacji nie ma co szyjki mierzyć bo nie ma co mierzyć i ma 2 cm ok , to teraz jest zielona calkiem ale usg nie robił. A dla dziecka mówi ze bezpieczny tydzień to 33 czyli u mnie to początek maja , jeszcze nie cale dwa miesiące w stresie ale damy rade. Ja tez czasem jak tak chodzę dużo to tez tak czuje wgl ostatnio pochwa mnie boli nie wiem czemu moze się rozciąga. Kasia to super czas leci juz 1,5 miesiąca.

Odnośnik do komentarza

Aleksandra, moja gin też w 23 tyg mówiła, że plan minimum to 32 tydzien, ale teraz mówi też o 34;) i ja też tak odliczam. A cytologie robilam na początku ciazy i bylo ok, ciekawe co bedzie dalej
Ale powiem Wam, że kondycja mocno mi siadła przez to lezenie ... jak biorę szybki prysznic to jest ok, ale jak taki z myciem włosów itd to jest mi meega ciężko dotrwać do końca! Nigdy nie byłam jakimś chudzielcem, ale cwiczylam i fajnie wygladalam, a teraz moje uda to sam celulit;) ale pewnie przy blizniakach szybko sie to zmieni bo biegania bedzie duzo:)
Dara, w ktorym jestes tyg?

Odnośnik do komentarza

Jestem w 17 tygodniu. Nie zakładam jakiegoś planu minimum co do terminu porodu, może wcale nie urodzimy wcześniaków:) Mamy dobry przykład tego że można urodzić o czasie:) Głowy do góry dziewczyny! Kasia, przy bliźniakach na pewno szybko wrócisz do formy:) Pamiętam jak po urodzeniu syna kilogramy spadały w dół, a karmienie piersią okazało się dietą cud:) wtedy przytyłam 11kg, ale byłam bardziej aktywna w ciąży niż teraz. A u Was jak z tyciem? Ja też zaczynam dostrzegać cellulit na ciele, ale tym się nie przejmuję, bo po porodzie mam dobry sposób na niego:) Najważniejsze żebym nie dorobiła się rozstępów, w pierwszej ciąży się udało mam nadzieję że teraz też się uda:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...