Skocz do zawartości
Forum

Nauka języków


Gość miroo

Rekomendowane odpowiedzi

ja myślę, że warto i to w każdym wieku, sama chodzę do szkoły językowej dla dorosłych, jedni uczą się z konieczności, inni, bo to ich sposób na emeryturę. Moim zdaniem nauka języków bardzo rozwija. Myślę, że potrzebny jest angielski, warto uczyć się też chińskiego i rosyjskiego, w zasadzie każdego języka warto się uczyć, nie wiadomo, co może się w życiu przydać

Odnośnik do komentarza

Dzięki, postanowiłem sobie, że się za to wezmę w końcu, od czasów studiów trochę minęło i niestety mój poziom języka jest marny.
Margeritka - a do jakiej szkoły chodzisz? Ja się zastanawiam nad speak upem, bo koleżanka chce się zapisać i mnie namawia, żeby z nią pójść.

Odnośnik do komentarza

~miroo
Dzięki, postanowiłem sobie, że się za to wezmę w końcu, od czasów studiów trochę minęło i niestety mój poziom języka jest marny.
Margeritka - a do jakiej szkoły chodzisz? Ja się zastanawiam nad speak upem, bo koleżanka chce się zapisać i mnie namawia, żeby z nią pójść.

ja właśnie tam chodzę i nie wiem, czy polecać, bo jest to angielski z kredytem w pakiecie i jak się chce wcześniej zrezygnować, to trudno odejść, nawet, jak nie chodziłaś na zajęcia, to chcą pieniędzy za okres od 1 lekcji organizacyjnej, więc trzeba trochę płacić, w ogóle w necie ma bardzo negatywne opinie, ja chodzę i jestem zadowolona, zdecydowałam się, że będę chodziła. Jednak to jest korporacja, tam się kupuje konkretny produkt, poczytajcie sobie w internecie, a przed podpisaniem przeczytajcie dokładnie umowę, osoby, które będą Was zapisywały, są bardzo miłe i często nie mówią o problemach związanych z odejściem ze szkoły, poza tym nauka w tej szkole wymaga ogromnej samodyscypliny i mnie jeszcze brakuje tego, że zajęcia nie są w tych samych grupach, tylko z innymi osobami, czasem to męczące.

Odnośnik do komentarza

scooby
Angielski to teraz trochę taki 'must have', raczej nie obejdziesz się bez jego znajomości. A do tego wskazana byłaby znajomość także innych języków.

A ja się nie zgodzę. Jestem kilku-języczna, więc może jest mi łatwiej to pisać, ale z językami romańskimi jest o niebo lepiej niż z angielskim. Dzisiaj wiele mówi się o chińskim, czy skoro nagle gospodarska skręca ku Azji, to wszyscy będziemy uczyli się chińskiego, bo to przyszłościowy język? Angielskiego nigdy się nie uczyłam, znam na poziomie podstawowym (poznałam korzystając z komputera np. z gierek :D), a nigdzie nie mam problemu z porozumieniem się. Języki klasyczne jako baza, do tego wybrać romański - najlepiej hiszpański, jakiś język mniej popularny i nie dość, że działa to w świecie, to jeszcze dobrze się na tym zarabia.
Przede wszystkim trzeba poznać swoje predyspozycje językowe - mnie leżą języki klasyczne (łacina, greka + hebrajski), mam też predyspozycje ku językom romańskim (jednak łaciński fundament robi swoje) i czuje się z tym dobrze; angielski jest mi potrzebny od czasu do czasu, a i to są pojedyncze słówka znane z reklam, komputerów, mowy potocznej.

Aniołowa rodzinka pozdrawia!
http://www.suwaczki.com/tickers/wff2jw4z5sam6zal.png
http://www.suwaczki.com/tickers/gyxwe6ydi0p526n8.png

Odnośnik do komentarza

~tamaraa
Moim zdaniem najlepszy rozwiązaniem jest wyjazd za granicę, ja żałuje, że nie zdecydowałam się wyjechać w trakcie studiów na praktykę, wymianę albo wolontariat. Jeżeli jeszcze studiujecie, albo jesteście absolwentami warto wziąć pod uwagę taki wyjazd - http://aiesec.pl/dla-studentow/wyjedz-na-praktyke-lub-wolontariat/global-talents - to naprawdę świetna okazja, żeby nauczyć się języka i zdobyć doświadczenie zawodowe.

przepraszam, a co w tym czasie mają mamy zrobić z dzieckiem? Z dziadkami zostawić, czy spakować w plecak? :) no jakiś pomysł to jest :)

Poza tym ja byłam na wymianie na studiach i byli ze mną ludzie, którzy ani nie umieli za bardzo języka, ani sobie go nie podszkolili w ten sposób. Po prostu starali się do minimum niwelować sytuacje kiedy jest konieczność konwersacji.

Odnośnik do komentarza
Gość konkurentka

Aniołowie
scooby
Angielski to teraz trochę taki 'must have', raczej nie obejdziesz się bez jego znajomości. A do tego wskazana byłaby znajomość także innych języków.

angielski jest mi potrzebny od czasu do czasu, a i to są pojedyncze słówka znane z reklam, komputerów, mowy potocznej.

Ale chodzi chyba o to, że BEZ angielskiego nie masz szans na pracę, bo pracodawcy traktują to już jak coś, co być musi. Chociaz tutaj też mogę powiedzieć, że to się też różni trochę. Ja jestem na C2 z angielskiego, i przy tym poziomie wypłata wzrasta ;) Teraz moja mała chodzi do Akademii Jezykowej, na metodę Talking Kids. chcę, żeby jak najszybciej zaczęła z językami, bo to przyszłość. Cieszę się, ze jesteśmy z Gdańska, bo tu są duże możliwośći, dużo większe niż w małych miastach, pewie nie miałabym jak jej wybrać kursu

Odnośnik do komentarza
Gość błachostka

Margaritka: podejrzewam, że możliwe jest i to i to. Tak jak piszą tutaj: http://www.linguajob.pl/artykuly/jezyki-europy-niezmiennie-na-topie "(...)w 2013 roku wynagrodzenie ponad połowy osób zatrudnionych w biznesie i biegle władających językiem angielskim oscylowało pomiędzy 3850 PLN a 9660 PLN, a średnie wynagrodzenie wynosiło 5670 PLN.". Tak wiec w sumie to mogą być kompetencje zawodowe nawet, nie do końca mus używania jezyka

Odnośnik do komentarza

~błachostka
Margaritka: podejrzewam, że możliwe jest i to i to. Tak jak piszą tutaj: http://www.linguajob.pl/artykuly/jezyki-europy-niezmiennie-na-topie "(...)w 2013 roku wynagrodzenie ponad połowy osób zatrudnionych w biznesie i biegle władających językiem angielskim oscylowało pomiędzy 3850 PLN a 9660 PLN, a średnie wynagrodzenie wynosiło 5670 PLN.". Tak wiec w sumie to mogą być kompetencje zawodowe nawet, nie do końca mus używania jezyka

dzięki:) dobrze byłoby, gdyby tak to było doceniane

Odnośnik do komentarza

Uczyć się warto zawsze bez względu na wiek i bez względu na to czego się uczymy. Poprawia to naszą zdolność zapamiętywania i poszerzamy swoje horyzonty a to chyba najlepszy argument!Języki owszem jak najbardziej tylko trzeba brać pod uwagę to, że nie każdy ma zdolności językowe. Jeden nauczy się szybki ze zwykłego kursu w internecie a inny potrzebuje czasu, tu polecam kursy językowe za granicą [reklama usunięta], chyba nie ma lepszej metody! Co do tego jaki język to już kwestia wyboru ale wydaje mi się, że angielski już teraz powinien znać każdy-takie czasy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...