Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie z serii tych mało mądrych.
Zrobiłam dziś pranie (Zoski) i suszłam cały dzien na balkonie (wiadomo, mróz zabija roztocza i takie tam).
Po przyniesieniu suszarki do domu zorientowałam się, że pranie, delikatnie mówiąc nie pachnie świeżością. I teraz nie wiem, bo normy pyłu zawieszonego w moim mieście są przekroczone parokrotnie i czy ubrania nie wywolają jakieś alergii w kontakcie ze skórą?

Odnośnik do komentarza

Kaisuis
uprałabym jeszcze raz

Skakanka
Cieszę sie, że smakuje :)
Ja miałam zabezpieczenia z canpolu ale młody już je poodklejał.
Kupiłam teraz takie wkręcane śrubami ale nie do wszystkich szuflad można je przekręcić a poza tym szkoda mi dziurawić szafki.
Ale w jedną muszę wkręcić bo młody z jednej szafki wyciąga szuflady i grożą upadkiem na nogi.

Ps. Kot zerwał ponownie kolano i muszę znaleźć lekarza, który złoży kolano z 5 rozrzuconych elementów. I co gorsza ustabilizuje.
A już było fajnie stabilnie ale widocznie wszystko ledwo się trzymało i już nie ma ani jednego więzadła.

Odnośnik do komentarza

Mokka
Ten Cybex topaz jest lekki. I na żywo całkiem fajny. I cena rozsądna bo ona płaciła ok 600 zl. Koleżanka porownywała go do McLarena to w jakiś tam punktach wypadał lepiej.
Sama nie sprawdzałam co w wózkach bo darowanemu to wiecie co....więc tym razem mądrzę się czysto teoretycznie ;)
Ja bym zwróciła uwagę na koła bo na małych to tylko do supermarketu ale może właśnie taki potrzebujesz;)

Odnośnik do komentarza

Dzięki za podpowiedzi w sprawie szuflad:-)
Bardziej chodziło mi o to żeby mała mogła sobie otwierać szuflady, ale żeby przy ich zamykaniu ( a w zasadzie trzaskaniu nimi), nie przycięła sobie palców. Znalazłam takie odbojniki z hamulcem do szafek, ale nie chce wiercic szuflad, i chyba przymontuje je na taśmie montażowej tesa.
Co myślicie? Moze ktoś widział podobny patent?
http://allegro.pl/amortyzator-stoper-odbojnik-airtic-adapter-wkrety-i6670402715.html
To taki cichy domyk własnej roboty :-)

http://fajnamama.pl/suwaczki/wlc5bpf.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/uek4z02.png

Odnośnik do komentarza

Skakanka
Też myślałam o czymś przeciw przycinaniu palcy. Pierwotne zalożenie było nie otworzy = nie przytnie. Ale te sobie pościągał bo taśma słabo trzyma.
A teraz chciałam pomyśleć o czymś takim tylko chwilowo młody otwiera i nie zamyka tylko wyciąga graty.
Daj znać jak Ci się sprawdzi to spapuguję ;P

Dlatego też nie zamontowałam tych co kupiłam bo tam można otworzyć małą szparę ale zupełnie nie chronią przed przytrzaśnieciem.
Drugi problem miałam taki, że otwierał dolną szufladę i do niej wchodził a potem otwierał górną i go przytrzaskiwało. Ale już się chyba nauczył bo już tak nie robi. Też przez jakiś czas górna szuflada była zablokowana więc może jeszcze sie nie dopatrzył, że odkleił zabezpieczenie:)

Odnośnik do komentarza

Skakanka
ja we wszystkich szufladach mam stoppery Blum'a. Zabezpieczeń nie mamy żadnych nigdzie.

Kaisuis
to wpadaj na wyżerkę :)))
Chyba za duzo jedzenia zrobiłam, zbyt rozbudowane menu dań i deserów....
Ja z natury mam motorek w d..., szybko mi idzie robota, a poza tym mody był w sobotę parę godzin "na służbie" u babci :))

żoo
ja tez wciąz piore w dziecięcym, ale w Dzidziusiu :)) ota, taka mała promocja rodzimej produkcji. W Bobini mnie irytował zapach.

Mokka
ja też szukałam skłądanego w pól i z cała rączką.
Nuna ma swoje minusy, ale ideałów wg mnie brak.
Cena mnie odstraszyła, ale kupiliśmy w promocyjnej, przebolałam.
Koła ma szerokie i podwójne, dają radę na trawie, leśnych scieżkach i dały radę na bruku. Bardzo lekko sie prowadzi.

Bardzo mi sie sprawdziła latem na wakacjach - z uwagi na gabaryty i te gigantyczną osłonę przeciwsłoneczną, w sumie było widać tylko nózki :))

Rozważałam jeszcze jakiś wózek z espiro, ale nie pamietam nazwy. One mają fajny design (no dla mnie...) i tez fajne rozwiązania, wyglądają solidnie.

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

MamaLeona
Gratulacje!

spacerówki
my w wakacje kupiliśmy maclarena quest (jakaś najbiedniejsza wersja) na olx. potrzebowaliśmy jakiejś alternatywy na wypady do miasta czy inne nieterenowe wycieczki. Jak na wózek za 160pln spisywał się dobrze. wózek wygląda jak trochę większy wózek dla lalek - wydaje się być delikatny, ale tylko wydaje. po złożeniu zajmuje na prawdę niewiele miejsca, no i waży też niewiele - 5,5 kg.
ten dokładnie.
Jedyny minus dla mnie to kolor, bo nie lubię takiej wersji różu, ale w planach mam lekkie odświeżenie wózka i dokupienie podbitki pod plecki.

Odnośnik do komentarza

żoo
no nie mam zabezpieczeń, bo jako wyrodna matka stawiam na naukę poprzez doświadczenie praktyczne.... :))))

młody raz się puknął sie konkretnie czołem w stolik kawowy i od tamtej pory uważa, co robi.
I tak guzów u malucha nie unikniemy...
Raz przyciął sobie szufladą palec i skutecznie omija wszystkie. Oby tak pozostało...
U nas szuflady w kuchni są na mechanizmach Blum'a, one maja jakby taki magnes, trzeba ciut szarpnąć - nie tak łatwo sie wysuwają i chyba to tez działa.

Kaisuis, Oligatorka
właśnie zapodałam sobie wielgachny kawał sernika na dobranoc i wcale nie mam wyrzutów :))
zapraszam na kawkę z ciasteczkiem :)))

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...