Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Ale lecicie z tematami ;)
Roksi mam nadzieje, ze w koncu znajdzie sie tam ludzki lekarz i ulzy Ci! Bo ileż tak można męczyć kobiete? A pozniej co, przyjdą i beda kazali Ci szybko rodzic? Masakra. Trzymaj sie!:*
U mnie jelita tez doskwieraja :( męczące to jak nie wiem. Chociaz musze przyznać, ze gdy nie ma męża w domu, to jakoś lepiej sobie z nimi radze ;)
Ja od 6 na nogach, sniadanie zjedzone, teraz szybki spacer z psami i podróż pociagiem do lekarza. Zobacze mojego maluszka i dowiem sie co tam u niego słychać ;)
Tak swoją droga, to juz mam dosc nowej pracy mojego B. Ja niestety mam tak, ze jeśli ktoś mi przedstawia plan działania, to dla mnie to świętość, a w jego nowej pracy to widze, ze różnie jest. Drugi wyjazd i drugi raz nie wracają w umówionym terminie. Ten jego szef taki chyba mało ogarniety, a mnie cos takiego tak wkurza, ze masakra.. Ehhh, musiałam sobie ulżyć tak z rana..

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpri09koy054c8q.png

https://www.suwaczek.pl/cache/38dc74f0c1.png

Odnośnik do komentarza

Maaadziulka

Rozumiem Twoj bol co do Szefa. Szef mojego D to calkiem nieogarnięty facet, za to bardzo ugodowy i dobry dla ludzi. Znioslabym duzo ale telefony o pierwszej w nocy, bo cos sie jemu przypomniało, to lekka przesada. Jak wyjezdzaja w delegacje to wracaja jak należy, chociaz moze byc tak ze D dzis nic nie wie a jutro juz wyjezdza. Teraz Szef go nie gania bo wie z ja na rozsypaniu :-)

Odnośnik do komentarza

Natalia 31

Tez rano mialam takie przeczucie ze u Roksi juz po sprawie. Swoja droga mogliby juz rozwiązać ta ciążę skoro dziecku nic nie zagraza.
A tak trzymaja te kobiety a potem kaza przec, tylko jak... jak sie tyle czasu taka kobiete meczylo. Skad to nabrac tych sil? Ja np nigdy nie urodziłam dziecka, ale z opinii wszystkich moich znajomych ktore rodzily cc i sn slyszalam ze sn jest lepsze. Ale gdybym byla na miejscu Roksi to chyba bym blagala o cc.
Tylko chyba tak to nie dziala? Jak to jest z tym cc? Mozna zazyczyc sobie ta forme porodu?

Odnośnik do komentarza

W ogole to mam kokezanke, ktora nie ma jeszcze 30 lat a ma szescioro dzieciatek. W sumie nikt nikomu nie broni takiej liczby dzieci. Ale odpowiedzialnosc tej dziewczyny siega ponizej zera. Wszystki ciaze jakie przeszła kwalifikowaly sie do cc. Po trzecim cc lekarz zalecil jej juz wstrzymanie sie z porodami bo przestalo to byc bezpieczne dla niej i dla dziecka. A tu prosze....... czwarta, piata i niedawno szosta ciąża. I wszystko zalatwione przez cesarke. I stad pytanie? Czy lekarze w danej sytuacji nie powinni jej, powiedzmy, ubezplodnic, za jej zgoda oczywiscie? Slyszalam kiedyś o podwiazaniu jajnikow (nie wiem czy tak to do konca sie nazywa). Czy to jest jeszcze praktykowane?

Odnośnik do komentarza

Eeee, ale dzień ponury... Po nocnych walkach jestem nieprzytomna... A jak to będzie jak ssak wciążmnie będzie budził, to juz nie wiem :(

Natalia, wena u mnie słaba bo fatalny nastrów, ale podpowiem co miałam wczoraj:) Pęczak owsiany z czosnkiem, oliwą i natką pietruszki, bakłażan w panierce z amarantusa, brokuły (zawsze obniżaja mi glikemię :) + jajko sadzone. Część mi została, to chyba po prostu jajko dziś zamienię na pierś kurczaka... w piatek robiłam kasze quinoa z warzywami duszonymi na oliwie (czosnek, papryka, pieczarki, cebula, cukinia) i kurczakiem w sosie słodko kwaśnym (na ksylitolu i cytrynie).

Oj, kiedy ja zrobie ten remont nowego pokoju dziecinnego, niekompletna wyprawka w powijakach rozłozona po trzech szafach - juz nie wiem co gdzie mam' torba do szpitala w dalekich planach... A ja coś czuję silny syndrom wicia gniazda, przeczucie szybszej niz planowana rozsypki coraz silniejsze, a sił coraz mniej :( A tu jeszcze do obrobienia dwoje maluchów w wieku szkolnym + mąż, urodziny córki i reszta codzienności, jakże trudna z wielorybim brzuchem :) całę szczęście, że wreszcie jestem na L4....

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Inferno niestety z tym cc nie jest to sprawa taka oczywista chyba,że wcześniej umówisz sobie płatna cesarke.....
Ja x pierwszym dzieckiem męczyłam się strasznie naprawdę. 12 h boli krzyżowych,małe rozwarcie,oxy, potem na koniec zzozzo niestety tętno spadło ,niedotlenienie synka i szybka cesarka choć już rozwarcie 10 cm i bóle parte. Ciężko wspominam do dzisiaj i jeszcze fakt, że chwila dłużej a mały mógłby mieć porażenie mózgowe. Chwała za szybka decyzję ordynatorowi dlatego teraz jak się dowiedziałam, że będę miała cesarke bo takie są lekarza zalecenia to się ucieszyłam.
Mój lekarz poinformował mnie,że wg konwencji jakiejś tam,która szpital musi respektować kobieta,która wcześniej miała cesarke może odmówić porodu siłami natury. I tak w moim szpitalu faktycznie jest,moja koleżanka przetestowała. Nie wiem co jest lepsze czy sn czy cc, to jest sprawa całkiem indywidualna.
Inferno na pewno teraz można rodzic sn ze znieczuleniem i dobrze jest zaznajomić się prawami kobiet i kategorycznie ich zadać....

Odnośnik do komentarza

Inferno
mozna sobie zażyczyć cesarkę, najczęsciej w dwóch przypadkach; inaczej raczej jest trudno:
a) rodzisz za ciężkie pieniądze w prywatnej klinice,
b) ciąże prowadzi szef oddziału, gdzie będziesz rodzić i się z nim dogadasz.
Moja koleżanka chodziła do ordynatora cała ciążę, stawiła się na IP w dniu planowanej cc z kwitkiem, że takie jest wskazanie lekarza i usłyszała od połoznej - "ale to wcale nie powiedziane, że cc a nie sn". szczęka jej opadła, ale sie opanowała i powiedziała, że to wskazanie szefa tego oddziału i jest jego pacjentką. Wtedy dyskusje się skończyły :)

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Peonia dzięki, może wypróbuję ale nie wiem czy dziś bo ta kasze to chyba bym musiala w jakimś markecie poszukać a nie chce mi się jechać. ...no i amarantus :D
Nie łam się. Dasz rade. Myślę, że im więcej dzieci tym lepsza organizacja. Mam w donu 13 latka i kurcze z wiekiem jego jest coraz ciezej to wszystko ogarnac naprawde. Mase zajec,pilnowac lekcji,itp. Eh...
Ja juz pokoik mam co prawda gotowy ale jeszcze czuje niedosyt dekoracyjny. Mam natomiast szajbe na punkcie kupowania ciuszków. Wczoraj znowu zamówiłam online ze smyka i coccodrillo kilka perełek. ... masz rację, że z dziewczynka to szal normalnie będzie. Juz czuje:D
Ciekawe czy mała będzie chciała spać w swoim królestwie l! Chciałabym od razu ja nauczyć bo nie chce popełnić tego błędu co synkiem gdzie jego wyeksmitowanie z naszej sypialni trwało kilka lat.....

Odnośnik do komentarza

No tak, market :) Pęczak owsiany w PoloMarkecie, quinoa w Rossmanie, amarantus w Auchan. Po prostu kiedys zrobiłam zapasy podczas innych i mam takich cudów w kuchni sporo :)
Ja mam 11 latka i 9 latkę - tez sporo tego w ich obróbce. Z przedszkolakami bylo łatwiej. Najbardziej mnie męczy pilnowanie lekcji, uczenie do sprawdzianów itp - bo już głowa jakaś rozproszona.....
Ja nigdy nie przyzwyczajałam maluchów do spania ze mną, właśnie z obawy, ze potem wyprowadzka trudna. Dlatego zawsze miałam w początkowym okresie kosz mojżesza w sypialni, a potem dzielnie latalismy do łóżeczka w pokojach dziecinnych...
Ubranka głównie kupuję ze strony Next, trochę innych angielskich firm + H&M - przyzwyczajenia z poprzednich maluchów. A poza tym łatwiej się tego potem pozbyć na Allegro :)
Oj, musze się zbierać do pani diabetolog, dziś przyjmuje od 11.00 a ja w proszku :)

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :)
Roksi strasznie Ci współczuję, nawet nie potrafię sobie wyobrazić jak musisz cierpieć, na pewno masz już wszystkiego dosyć, a może już po wszystkim :)
Inferno
Ja pierwszego syna rodziłam ze znieczuleniem zewnątrzoponowym (po prostu bałam się bólu jak to za pierwszym razem i zamiast "prywatnej" położnej zafundowałam sobie znieczulenie) szczerze przyznam, a mam porównanie, bo drugi poród był zwykłym sn, że popełniłam błąd, bo po prostu nie wiedziałam kiedy przeć i ile siły wkładać w to parcie, ból jako taki czułam, ale jakiś taki powiedzmy naciskowy, syn urodził się w zamartwicy, nie wiem czy to przezemnie, czy nie to już inna kwestia, na szczęście teraz wszystko jest ok, ale do neurologów i rehabilitantów to się nachodziliśmy, dlatego za drugim razem wybrałąm poród sn i mimo bólu, z którym radziłam sobie chyba instynktownie, było to najwspanialsze przeżycie jakie może doświadczyć kobieta, trzeba tylko zaufać swojemu organizmowi, który dobrze nam podpowiada co i jak robić, swoją drogą wymyśliłam sobie że będę rodzić drugiego syna w pozycji wertykalnej, ale jak się później okazało było mi niewygodnie i rodziłan na półleżąco, spędzając na porodówce jakieś pół godziny :)

http://www.suwaczki.com/tickers/9ewns65gfia7mbfd.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

No dobra dziewczyny, ja już po wizycie. Z młodym wszystko dobrze, niby jest o tydzien wiekszy niz powinien, waży 2380g, takze rozszalal mi się dzieciak, bo w 30tc ważył 1500g ;) ale lepiej niech przystopuje, bo nie chciałabym rodzić klocuszka ;) doktor jak zwykle mało wylewny, na pytanie o moim rwaniu w kroczu powiedzial, ze tak może byc juz do końca, ale nie musi :D haha i ze nic sie nie skraca. To tyle gadki z nim :D ważne, ze mocz i morfologia ładne, waga moja odpowiednia i że pobrał próbki na gbs ;)
A teraz jade do kolezanki zobaczyc jej miesiecznego szkraba ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpri09koy054c8q.png

https://www.suwaczek.pl/cache/38dc74f0c1.png

Odnośnik do komentarza

Anm
O activii slyszalam ze potrafi rozleniwic jelita na tyle ze po odstawieniu sa gorsze akcje niz przed stosowaniem, niewiem ile w tym prawdy ^
Moj F.kupil mi activie sliwkową-ale przemóc sie nie moge :p
A kluje mnie cale podbrzusze normalnie, jak maly sie wierci tam to wiadomo-nie polepsza sprawy.
Zobaczymy jak bedzie dzisiaj - uff!
Ale dziekuje za pomoc, w razie kontynuacje dolegliwosci zaczniemy dzialac ! :*

Madziulkaa
Jakii ranny ptaszek z Ciebie :D
Dzieciaczek ladnie rosnie :)
Jak masz zdjatko ladne z usg to dawaj :D

A jak tam kochanie Wasi Panowie - jesli chodzi o ich...wagę?? :D bo mój Narzeczony ( och ach pieknie brzmi :D ☆ ) juz polowe tego co ja prawie przybral :p ...

http://www.suwaczki.com/tickers/74di4z17hazlb81h.png

Odnośnik do komentarza

Inferno moja dawna gin opowiadała mi kiedyś o takiej kobiecie. Po 4 cc przyszła do niej do gabinetu nie po antykoncepcję, ale o pomoc w zajściu w kolejną ciążę. No i gin próbowała ją odsunąć id tego pomysłu, mówiła, że nie jest to zbyt odpowiedzialne, że mogą jej grozić b.poważne konsekwencje i jeśli nie chce osierocić czwórki dzieci, które już są na świecie to niech się lepiej zastanowi... Niestety więcej się u niej nie pojawiła.

Dziewczyny, które są już mamami : jak szybko wróciła wam płodność i miesiączka po połogu? Stosowalyscie jakąś antykoncepcję?

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl6iyeydwn0wui.png

Odnośnik do komentarza

Ja uwazam ze niestety część kobiet bardzo szybko podejmuje decyzje o cc niczym nie uzasadnione i potem biegaja do psychologow o zaswiadczenia nie koniecznie zdajac sobie sprawe ze cc jest powazną (co tu kryć) operacją brzuszną i niesie za sobą również wiele ryzyk. Oczywiście nie mówię o przypadkach o ktorych piszecie gdzie ma to medyczne uzasadnienie.

Maaadziulka gratulacje, moj w 30 tez mial 1,5 a w 36 juz 2,7 :) wczoraj sie smialam ze jak ma wrzcuci jeszcze ok. 0.5kg to ja nie wiem jak to mozliwe bardziej sie rozciagnac.
Bardzo mi ten moj skarb kolanami uciska wątrobe.
Faith co tam u Ciebie kochana? Część dziewczyn coś zamilkła, piszcie kochane co u Was?

Odnośnik do komentarza

Inferno w naszym kraju niestety jakakolwiek ingerencja w płodność czy to kobiety czy mężczyzny nawet za zgodą, jesli miałaby byc nieodwracalna to kryminał dla lekarza (z tego co mi wiadomo) - kobieta za nic by nie odpowiadała, ale lekarz za ciężkie uszkodzenie ciała... dlatego zdarza się że prywatnie za grube pieniądze coś tam zrobią, ale nigdy oficjalnie i "gratis". Też kiedy na początku ciąży wylądowałam w szpitalu miałam w pokoju 36 - latkę w 6 ciąży - wiejska kobieta, organizm tak wycieńczony, że dostała spejalne zalecenia dodatkowego dożywiania, poprzednia ciąża rok wcześniej rozwiązana w 32 tygodniu cc, bo niewydolność łożyska... w sumie miała nawet 4 lata przerwy w kolejnych dzieciach kiedyś, ale antykoncepcja hormonalna wywołała zakrzepice i musiała odstawić - najwyraźniej mąż o żadnym odstawieniu komfortu dostepu do tematu słyszeć nie chciał, bo potem właśnie rok po roku... 5 dziewczyn, 1 chłopak ;) słuchając jej opowieści miałam wrażenie, że żyjemy w jakiejś innej epoce. Ona nawet rozmawiała z lekarzem w poprzedniej ciąży, żeby przy porodzie jej cos tam podwiązał, otrzymała kategoryczna odmowę

Odnośnik do komentarza

Pokoj dla dziecka.... moje marzenie.:-) teraz niestety moje dziecko bedzie mieszkało z nami w mojej prywatnej sypialni.:-) jak podrośnie przemieszcze go gdzieindziej.
Torba niespakowana, ale z racji tego ze moj luby pospieszyl sie mocno ze skreceniem łóżeczka, to wszystkie niezbedne rzeczy wlozylam do szuflady, wiec nawet on ogarnie temat jak coś.

Kolezankom serdecznIe dziekuje za wyjaśnienie kwestii cc. Juz teraz mam pewnosc ze bede rodzic sn, bo dziecko ulozone jak trzeba , nie ma wskazan do ciecia.

I jeszcze pytanie do tych najbardziej doswiadczonych z Was. Moj termin to 16 grudnia. A zabobony glosza ze pierwsze dziecko przenoszone a juz chlopiec to na pewno, ale wiemy ze to nie regula. W zwiazku z tym jezeli minie moj termin porodu, czy jest jakis czas w ktorym lekarz powinien mi nakazac zglosic sie do szpitala na wywołanie porodu?

Odnośnik do komentarza

Ignesse już po raz kolejny wyrażasz swoje negatywne zdanie na temat cc i uswiadamiasz że to poważny zabieg a sama dokładnie nie wiesz jak Twoj porod się skończy więc sprobuj zrozumiec te kobiety ktore muszą lub zdecydowały się na cc.bo tak jak ten zabieg jak i sn niosą ze sobą pewne ryzyko.tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza

Cytrynowka ja okres dostałam dopiero po ponad roku :D Moja owczesna ginekolog twierdziła, że to przez regularne karmienie może tak być. .... A z antykoncepcja było tak,że wówczas dla matek karmiących piersią stosowano zastrzyki wiec niestety skorzystałam bo widmo kolejnego porodu w tak krótkim czasie spędzało mi sen z powiek :D Teraz już są tabletki..... Kiedyś też mówiło się, że podobno jak karmisz regularnie piersią to nie zajdziesz w ciążę ale to nieprawda

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...