Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Ja się chwilowo ogarnęłam ze wszystkimi lekarzami na dziś mamy, kota i moim.
Mam nadzieję, że nie wyląduję na sorze bo mały miał wypadek na sankach, szelki się wyplątały. Mały był z dziadkiem, dziadek przerażony od razu zaczął planować dla dziecka plac zabaw na dworzu.
A mały ma trochę uderzony policzek. Będzie siniak na pół twarzy :(
Znając dziadka na następny spacer na sankach szelki będą miały profesjonalne zaczepy a nie moją prowizorkę.

U nas dotacja do okularów 600 zł to się można rządzić ale raz na 3 lub 4 lata. Muszę sprawdzić bo muszę zrobić a od poprzednich minęły 3 lata.

Odnośnik do komentarza

A jeszcze tym wątkiem z okularami i badaniami do pracy przypomniałyście mi kolejną historię konowalstwa.
Ja mam zwyrodnienie na obwodzie rogówki podobno typowe dla krótkowidzów raz na jakiś czas muszę to laserować więc mam obwód rogówki albo w bliznach albo ze zwyrodnieniem albo bez zmian.
I kiedyś robiłam badania okresowe do pracy u okulistki i bez rozszerzania źrenic wpisała, że siatkówka na obwodzie bez zmian.
No żesz......
Ja akurat wiem, że mam zwyrodnienie ale ile osób się nie dowie bo myślę, że ta pani przeacza mnóstwo zmian w oczach.
To w luxmedzie takie kwiatki.

Odnośnik do komentarza

Oligatorka
Wiek to tylko w głowie. Mam koleżankę rocznik 70 i spokojnie podrywa sobie 30 latków. A ma córkę 20 paro letnią więc jeszcze trochę i razem na łowy będą chodzić.

Peonia
Myślisz, że aż tak źle będzie z tymi drzewami. Sama chcę wyciąć jedną wierzbę karbowaną bo rośnie za blisko magnolii i wkurzało mnie, że na prywatnej działce muszę kogoś o zgodę prosić. Zwłaszcza, że już od 2 lat rośnie następczyni tyle, że odsunięta od magnolii.
Ludzie jak kupują dawne działki rolne to raczej sądzą drzewa niż wycinają.

Odnośnik do komentarza

Peonia
Z tymi okularami to zależy tylko od Ciebie :) Ja sobie teraz kupiłam słoneczno-korekcyjne, zapłaciłam 500 zł, ale mam też taki zapasowe korekcyjne za 200 zł:)

Żoo
Dzwoniłam do laryngologa, będzie dopiero w poniedziałek... Pediatra wie, o tym wysięku w uszach i Aeriusie, i twierdzi że nic się ze sobą nie gryzie. No ale wiadomo, najlepiej tą wersje jeszcze porównać. Na razie nie daje Pulneo.
Jest Mucosolvan wziewny, ale chyba na receptę. Po prostu bardziej stężony, bo podobno tylko 20% leku inhalowanego, rzeczywiście się wchłania do organizmu. Ja mam najzwyklejszy nebulizator na zimną parę.

U nas dziś się polała krew z rączki:( Julka się przecięła plastikową zakrętką z wody mineralnej :(

Oligatorka
Julka kaszle tylko w nocy. Tak mokro, czasem dusi ją bardzo mocno. W dzień sporadycznie zakaszle. Ja muszę odgruzowywać mieszkanie za każdym razem gdy Mała zostaje z tatusiem w domu! Wszystkie zabawki są porozwalane wszędzie, podobnie jak i jedzenie!

Z tymi bolącymi uszami, to też podobno różnie. Laryngolog mi mówiła, że ostre uszy, faktycznie bolą przy dotyku, ale już początkowe fazy, albo wysięki- niekoniecznie. Więc rodzicom czasem trudno się domyślić o co chodzi, czego ja jestem najlepszym przykładam...

Ja szczepienie mam przełożyć do całkowitego wyleczenia wysięku. Ciekawe czy się do wakacji wyrobimy ;/
Kurde, żeby na mnie tym razem nie nasłali sanepidu :P

http://fajnamama.pl/suwaczki/wlc5bpf.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/uek4z02.png

Odnośnik do komentarza

Skakanka
Mnie tylko zastanawia czemu Twoja pediatra zapisuje Ci to pulneo za każdym razem. Może lubi egzotyczne wyjazdy.
Wygrzebałam takie coś
o eurespalu = pulneo
Wychodzi, że pulneo to placebo.

Wygrzebałam też artykuł, że już 3 godziny po zmianie rejestracji z leków na receptę na leki bez recepty zaczęły w tv lecieć reklamy.
W środowisku farmaceutycznym było z tego powodu duże zamieszanie.

Kurcze, nikomu tak jak Tobie nie zapisują tego leku z uporem maniaka.

Odnośnik do komentarza

Żoo
Żoo
No niestety zauważyłam to :(
Przedstawiciele w tej przychodni przesiadują non stop, między innymi przez to zraziłam się do dawania dziecku produktów Bobovity i Hippa, do czego namawiała mnie mocno, była już nasza pediatra, jak Julka miała ze 4 miesiące.
Nawet wczoraj z mężem gadaliśmy o tym, ale doszliśmy do wniosku, że kto jak to, ale ta nasza nowa pediatra, chyba nie truła by dzieci, za kubek, czy wycieczkę od przedstawiciela...
Z kolei jak byliśmy w szpitalu, to też słyszałam głosy że to placebo, a z drugiej strony, na własne oczy widziałam jak ten syrop działał na Julkę. Po jednym dniu minął jej kaszel i katar- fakt, że kiepsko się to skończyło, ale ewidentnie działał!

http://fajnamama.pl/suwaczki/wlc5bpf.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/uek4z02.png

Odnośnik do komentarza

Skakanka
To, że lek zatrzymał kaszel czy też zachamował produkcję śluzu nie oznacza, że dziecko jest zdrowe.
Dziecko będzie zdrowe jeżeli organizm pozbędzie się wirusa.
A tak to syrop tylko ukrył objawy ale nie spowodował wyleczenia.
I pewnie w lekkich przypadkach jest to ok bo po co się męczyć z objawami.

To tak jak z kroplami do nosa. Nie skracają czasu trwania kataru tylko ułatwiają z nim życie.

Jest to działanie objawowe a nie przyczynowe.

Odnośnik do komentarza

Żoo
Ja wiem, że działa jedynie objawowo- ale jednak działa :)

A co myślicie o tym calcium na porost zębów? :)
Trochę to dziwne dla mnie, bo każdemu dziecku ząbki rosną w różnym tempie, a z drugiej strony jeśli to rzeczywiście zęby są przyczyną infekcji, to może rzeczywiście warto spróbować?
Wapń to chyba bezpieczny suplement? Czy się mylę?

http://fajnamama.pl/suwaczki/wlc5bpf.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/uek4z02.png

Odnośnik do komentarza

Peonia
Przepraszam za nietakt, ale nawet nie przyszło mi do głowy żeś jest troszkę starsza :-)))
No, ale tak jak Żoo napisała że człowiek wygląda tak jak się czuje hehe czhl ja mam 20 lat :-)))

Skakanka nie wiem ja może zostałabym przy flavamedzie

Ja w zeszłym mc robiłam oprawki miałam 20 % zniżki zapłaciłam 600 zł

Żoo
Mam nadzieję, że oprócz siniaka Tuniowi po upacku nic nie będzie

http://fajnamama.pl/suwaczki/6mr4ztx.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Skakanka
Dla mnie problematyczne są chyba wszystkie leki OTC.
Tzn. fajnie że są i można je bezproblemowo kupić bo często nie ma potrzeby latania do lekarza.
Ale często są to leki których stosowanie jest niepotrzebne albo zastosowanie leku powoduje, że ktoś rezygnuje z wizyty u lekarza.
Dzisiaj sobie z chirurgiem obgadaliśmy leki na hemoroidy i żylaki. Bo w reklamie to tak łatwo się leczy. Problem jest bagatelizowany.
A tymczasem w obu przypadkach wizyta u chirurga ma duże znaczenie bo oba schorzenia mogą być niebezpieczne.

Temat rzeka, dużo szerszy niż ten nieszczęsny syrop.

Odnośnik do komentarza

Żoo
Tym eurespalem przypomniałaś mi że jak starszaki były małe to nasza lekarka zapisywała go jak leci wszystkim dzieciom z uporem maniaka. Strasznie to było wkurzające, tym bardziej że był strasznie drogi i też zawsze miałam wrażenie że to nie lek tylko taki sobie syropek "nie zaszkodzi i nie pomoże" , a że byłam przeciwnikiem faszerowania dzieci chemią to się wkurzałam bo pani doktor nie potrafiła wyjaśnić porządnie po co to zapisuje.
Ja Michasia wożę na sankach bez szelek, oczywiście z oparciem, ale jadę ostrożnie i cały czas się oglądam czy nadal siedzi :) Mamy taki dość długi podjazd i tam biegnę żeby miał trochę frajdy ale jest równiutko więc tam nie spadnie. Kiedyś widziałam jak kobitka zgubiła dzieciaka pomiędzy chodnikami, masakra. Buziaczki dla Tunia w chory policzek.

Odnośnik do komentarza

Oligatorka
no nietakt, cos Ty :))
Ale ja wiek zaczęłam odczuwac jakos dopiero po 40-stce. Wcześniej wcale. No obecnie uznałam, ze mam co roku 35 urodziny i tak mi dobrze :))

żoo
no i pewnie prywatnie ortopedzi na te rekonstrukcje kierowali. To taki sam interes jak i to Pulneo chyba.

Ucałuj Tunia w siniaka, niech szybko znika :)

Co do leków - przy infekcjach podaję ibuprofen. Pulneo u nas bywało, ale z uwagi na rzadkość chorób to tez bardzo rzadko i zazwyczaj na koniec infekcji, więc chyba ok :))

Powodzenia jutro w pracy *)

Skakanka
no ja mam pecha takiego, ze jak mi sie coś spodoba, to zawsze drogie jak cholera.... No zobaczymy, co to będzie z tymi okularami, Na razie mam przeżywkę, ze w ogóle musze je mieć :)))

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...