Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Zielona
oby ta ospa juzWam odpuściła, dość choróbsk...
U nas na poczatku pampersy Premium były tylko newborn a potem doszły do nr 3 przynajmniej w sklepach w których ja robię zakupy. Fakt, ja też uważam że one były najlepsze na te plynne kupki charakterystyczne dla wyłącznego kp. Teraz to już nie est konieczne.
No jednak zawsze po kilku dniach zielonych pampersów pojawia się u nas odparzenie a przy pieluchach z Lidla nic a nawet żadnego kremu nie muszę używać tylko sam puder.

Babcia świątecznie nakarmiła danonkiem.. No ale cud bo żadnych reakcji nie było. Jak podawałam zdrowe jogurty naturalne to odrazu czerwone plamki były a po kaszce na mm to juz masakra... Fakt, już jakiś czas nie próbowałam może wyrósł nagle z nietolerancji?? Muszę do prób powrócić.

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

żoo
ja zrozumiałam że to mama ma dyżur a nie MamaWczesniaka osobiście.
No z pieluchami to co mama i dziecko to inna historia. Mnie ten Pampers naprawdę zdziwil ale na bank to te pieluchy.

U nas mimo że było więcej rąk do zajmowania się dzieckiem to on i tak robił slalomy celem dotarcia do mnie:)
No ale choć ze dwa razy został nakarmiony przez ojca. Cud normalnie :)

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Święta, święta i po świętach. Najczęściej wypowiadane zdanie 27 grudnia:)
U nas całe święta w podróży. Młody zachwycony, bo uwaga całej rodziny skupiona na nim, jako że najmłodszy. My z mężem korzystaliśmy, bo mały chętnie bawił się z dziadkami, ciociami, wujkami.
Po nadrobieniu forum widzę, że choróbska zaatakowały. Czytałam dzisiaj, że przychodnie przeżywały oblężenie w święta. Wszystkim chorującym dużo zdrowia i szybkiego wyleczenia.
U nas dzisiaj strasznie wieje. Aż mi szyby w oknach huczą.

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64j44jigxjyf5q.png

Odnośnik do komentarza

U nas też cała noc i jeszcze teraz koszmarne wiatrzysko.
Chyba dziś ze spaceru nici, bo mi wózek by odleciał :))

Nasze dzidzie już duże, za chwilę nas na "maluchy" przeniosą. Ciekawe, czy dotrwamy na forum do "przedszkolaków"? :)))

żoo
mój też jest sprzedawalny, ale na krótko. Specjalnie róznicy nie zauwazyłam w oblężeniu matki :)))

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

też sie zastanawiam, czy młodego gdzieś w styczniu nie wysłac na krótkie zajęcia, bo zupełnie nie potrafi funkcjonowac z małymi dziećmi wkoło.
W żłobku będzie pewnie wciąz rozpacz, zanim nie przywyknie, może jak wczesniej sie trochę przyzywczai bedzie łatwiej?
Jak go ostatnio sąsiadka "poturbowała" to strasznie rozpaczał, a ona najzwyczajniej przeraczkowała po nim i juz, jak to dziecko :)

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Peonia
W zeszłym roku było cieplej.
Ja w drugi dzień świąt byłam na rowerze co nie było najlepszym pomysłem 2 tygodnie po porodzie i dotarło to do mnie na jakiś wertepach.
Ale temperatura kilkanaście stopni była zachęcająca :))))

U mnie właśnie wyłączyli prąd. Póki młody śpi szybko odpaliłam kominek. Niech się nie wyziębia w domu.

Odnośnik do komentarza

żoo, Kaisuis z tego co zauważyłam to w dni wolne nigdy sie nie udziela. ale forum teraz działa sprawnie, wiec może jak nie ma na co się tu denerwować, to może do nas zajrzy, jak mąz do pracy poszedł. jak nie poszedł to znaczy, ze dzień wolny i pewnie do nas nie napisze :)
Kaisuis, poświąteczne życzenia wszystkiego co najlepsze! Zajrzyj do nas :)

mój poszedł. lubię jak jest w domu, ale czasami tez potrzebuję jak sobie na jakiś czas pójdzie :)))))

mój mały ma czasami kontakt z sąsiadką o 4 miesiace młodszą i wnukiem przyjaciółki o 4 miesiace starszym. Nie bardzo go to bawi.
Natomiast uwielbia dzieciaki w wieku starsze przedszkolaki i wczesnoszkolne. takich jednak w żłobku brak :)))

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Peonia
Toteż dlatego wywołuję dopiero dziś.

U mnie małżonek wziął 2 dni opieki nad dzieckiem a że ja na urlopie wypoczynkowym to możecie się domyślić kto ma przerąbane ;)))))

U Ciebie są starszaki a kiedyś w ogóle rodziny były wielopokoleniowe więcej dzieci. A mój ma sporadyczny kontakt z bratankiem i bratanicą. Wiem, że w tym wieku kontakt z rówieśnikami nie jest mu potrzebny ale myślę, że przyda mu się odmiana od ciągłego patrzenia na ludzi od 40 tki w górę. Chodzi o jakiekolwiek młode twarze.

Odnośnik do komentarza

A z innej "mańki" :))
jak tam u Was maluchów zasoby po światecznych prezentach? wzbogacone? macie jeszcze miejsce?
U na za chwile roczek, więc mysle juz o nowym regale w pokoju młodego :)) Bo na razie wszytskie zbawki mamy w salonie, czas część wyekspediować do niego, chćba po to, aby je rzadziej oglądał.

Kupując zabawki w hurtowni na świąteczne prezenty do domu dziecka zakupiłam młodemu kulko-robaka:
http://www.smyk.com/bambam-magnetyczny-robak-zabawka-niemowleca.html
żoo, to fajna alternatywa kulek w FP, bo są lżejsze i na dodatek magnes je "skleja" :))

no i dostał od babci dużą białą fokę futrzaną - jest śliczna, ale córka ją od razu zagarnęła, młody jeszcze nie bardzo maskotki ceni. dostał tez od sąsiada piramidkę ze Smiki jaką sama planowałam kupić.
dostał też szczeniaka z FP, ale nie bardzo go on interesuje, chyba, ze mu sami nim "gramy ". Widzę, że teraz jest nieco liftingowany, bo pierwsze nie były futerkowe, ale z pluszu i miały trochę inne aranże i układ całości.
burek rzeczywiście jest fajny, ale głośny - zakleiłam taśmą głośniczek - bawi sie nim całą trójka, wiec trafiłam :)

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

żoo
heh, a to trzymał te dwa dni prawie rok, aby sie teraz intensywnie dzieckiem poopiekować :)) to Ty wypoczywaj :)))

ja te dwa dni opieki to wykorzystuję na samym początku, bo jednego roku mi przepadły, zapomniałam o nich po prostu. od tamtej pory wykorzystuję je w pierwszym rzędzie. a swoja droga przy trójce dzieci powinnam miec ich więcej.... bo na jedno zawsze zabraknie :)))

ja musze zrobic badania okresowe, bo nie wiadomo, czy sie do pracy nadaję :)) no i od 3 stycznie tez będe wypoczywać.... pod koniec naprawdę, bo wyjeżdżamy na tydzień w góry :))

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

żoo
Fajny pomysł. Myślę, że się Tuniowu spodoba. Jak odprowadzam małego do żłobka to od razu chce zaglądać co dzieci w sali robią.
Dzisiaj oprócz Mikołaja w żłobku były dwie dziewczynki i dwie panie.

A ja miałam przygodę, bo okazało się że jak zaprowadzałam małego to wypadł mi portfel z kieszeni. Znalazł go jakiś starszy pan i przyniósł mi do domu. Normalnie mam więcej szczęścia niż rozumu.

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64j44jigxjyf5q.png

Odnośnik do komentarza

Mokka
za chwilkę nawet nie zauwazysz, jak będzie ujeżdżać ten samochodzik :)
My dostalismy coś w tym stylu na chrzest, na razie rezyduje w garażu, mysle, ze na razie nie wiedziałby co z nim robić, a to spory klamot w domu :)

A własnie, dostał jeszcze zestaw książeczek, ale na razie sam uzywa głownie do machania i rzucania, jednak jak mu "czytamy" to slucha i sie usmiecha, więc może za jakiś czas zacznie pokazywać, to tam ma na obrazku.

U nas na szczęscie jest wieeelki karton Duplo o starszakach, ale to jeszcze nie dla naszych maluchów, jakies kilka miesięcy i będzie jak znalazł.

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

U nas z hitów prezentowych to z uridzinowych uwielbiam bąka, wywrotkę tą dużą i pieska Scouta.

Peonia
U nas ze 2 dni trwało aż się nauczył włączać. Przebijaliśmy z pieskiem piątki. A teraz piesek w ciągłym użyciu np. dziś w nocy chlopaki mieli godzinną imprezę w której częściowo uczestniczyłam ale nie w całości ;)

A ze świątecznych prezentów to super jest kostka
Ale myślę, że nie dla każdego dziecka się sprawdzi. Mój akurat lubi jak mu radyjko gra.
I bardzo mu się spodobał telefonik

Odnośnik do komentarza

No zapomniałam, że u nas tez hitem jest baczek z pepco, sprezentowany młodemu przez starszego brata :) uwielbia go. zwłaszcza, jak mu właczymy jeszcze te świecące diody....

myslę, ze ta kostka jest fajna, już nad nia kiedys myslałam. a że mój też lubi słuchać, to może też to fajna rzecz dla niego?

podobny telefonik ma, ale z pepco, jednak nie jest nim zainteresowany. może ten ma cos więcej, choć z opisu wynika, ze podobny.

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...