Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny! ;) dołączam do dwupaczków ;) to moja pierwsza ciąża i chociaż wyczekiwana to jednak jakoś nie mogłam na początku uwierzyć :) może dlatego, że świetnie się czułam.. do czasu :) później były wymioty, mdłości i inne rewelacje ;) akceptowałam tylko suchy chleb i pierogi.. na szczęście już jest o wiele lepiej! Nadal jednak mam wstręt do mięsa, szczególnie do drobiu..ale powoli zaczynam podjadać jakąś wędlinkę ;) od niedawna mam problemy z zaśnięciem + śnią mi się dziwaczne rzeczy.. aha i codziennie muszę kichnąć podwójnie ;) na usg byłam dwa razy, wszystko jest ok :) ja wybierałam imię dla dziewczynki- Alicja, a mąż dla chłopca- Piotr. Czy też macie taki owłosiony brzuszek? Ja mam wrażenie, że mi strasznie obrósł :) co do wielkości to pod wieczór zdecydowanie widać i powoli zaczynają mnie uwierać najluźniejsze spodnie sprzed ciąży :)

http://www.suwaczek.pl/cache/490cad4c61.png

Odnośnik do komentarza

Dżo - Ja tez mam owlosiony brzuszek zwlaszcza nad pepkiem paseczek z wloskow talich jasnych sie zrobil :)
Co do zmeczenia ja tez - scielac lozko sie zmacham i sapie jak staruszka :)
Ignesse - ja czesto rece przykladam do brzunia i nieraz poczuje delikatne stukniecia jakby babelki ale ciezko mi powiedziec czy to dzidzius zwlaszcza ze to pierwsza ciaza :)

A badania krwi? - Was tez tak kluja co chwile? Tzn morfologia hormony no i mocz srednio co miesiac , poltora?

http://www.suwaczki.com/tickers/74di4z17hazlb81h.png

Odnośnik do komentarza

Tez mi sie pojawił paseczek włosków nad pępkiem, pewnie hormony szaleją ;)
Ja następna wizytę mam miec za max 4 tyg, czyli to bedzie jakos 16tc, ale to chyba dlatego, ze dalej jestem na luteinie i lekarka chce mnie kontrolować.
Ja troche przeciągnęłam zrobienie jakichkolwiek badań, jakos nie miałam ani czasu ani siły latać, ale jutro juz zaczynam maraton. Najgorsze, ze do gin chodzę prywatnie i za większość badań teraz musze placic, bo w przychodni udało mi sie wybłagac chociaż te podstawowe jak krew, mocz czy tsh.. Chyba bede musiała znaleźc tez jakiegos lekarza na NFZ, co by mnie to taniej troche wyszło, bo tych badań to troche jeszcze bedzie przez cała ciąże przeciez..

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpri09koy054c8q.png

https://www.suwaczek.pl/cache/38dc74f0c1.png

Odnośnik do komentarza

Ja na poczatku tez prywatnie bylam, bo terminy na NFZ byly na 3 do przodu..to wiadomo troszke za dlugi czas oczekiwania.
Ale dowiedzialam sie o zapisach INTERNETOWYCH w mojej przychodni - Invicta, i tam termin jest na nasteony tydzien lub za 2tyg.maxymalnie. wiec jak widzicie kto pyta nie bladzi :)
I wszystkie badania juz na NFZ mam teraz, procz oczywiscie usg faldu karkowego.

http://www.suwaczki.com/tickers/74di4z17hazlb81h.png

Odnośnik do komentarza

Niezapominajkaa a widziałaś crash testy kobiet w ciąży, ja po tym stwierdziłam, że to obowiązkowy sprzęt
megi.madzia ja zrobilam w luxmedzie karte ciazy i mam badania w pakiecie na skierowanie ginekologa nie z luxmedu. Czesc przychodni i na pewno diagnostyka mają pakiety dla ciężarnych wtedy możesz wykonywać badania w ramach tego pakietu

Odnośnik do komentarza
Gość Marysia2405

Też mam te włoski na brzuchu... myślałam że tylko ja hehe. Co do smarowania to używam od 2 tygodni ELANCYL, wcześniej balsamu z rossmana babydream bo jako jednego z nielicznych można go używać od początku ciąży, większość tego typu kremów jest od 4 miesiąca... Narazie rozstępów brak :) oby tak zostało :)

Odnośnik do komentarza
Gość Marysia2405

Z tego co czytałam to Paharmaceris słabo działa, BioOil troche lepszy, ale też bez rewelacji. Ogólnie to jak toś ma skłonności do rozstępów to raczej niewiele pomogą te kremu, ale moim zdaniem warto stosowac zawsze to nawilżenie a głownie o to chodzi :) wtedy skóra jest bardziej elastyczna. Elancyl jak narazie polecam, szybko się wchłania co jest dla mnie bardzo ważne i nie drażni mnie jego zapach- jest bardzo delikatny :)

Odnośnik do komentarza
Gość Marysia2405

Słuchajcie zastanawiam się czy to możliwe żebym czuła ruchy w 14 tyg? Od jakichś 3 dni jak kładę się już spać bo czuje jakby delikatne bąbelki w brzuchu... ale właśnie tylko wieczorem w dzień nic... Ma ktoś podobnie? Dodam, że jestem raczej szczupła a podobno wtedy szybciej można wyczuć ruchy ale nie wiem czy to prawda czy mit :D

Odnośnik do komentarza
Gość Marysia2405

megi.madzia skończone 3 miesiące ciąży :) ja na koniec 12 tygodnia zaczęłam już używać bo nie mogłam znieść zapachu poprzedniego balsamu... kojarzył mi się tylko z wymiotami :D bo smarowałam się nim w czasie jak miałam straszne nudności :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...