Skocz do zawartości
Forum

Listopad 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Silvara to super wiadomosci!
Ale dzis naprodukowalyscie stron! Dopiero nadrobilam. Mialam dzis mnostwo zalatwien na miescie. Taki skwar, ze ledwo dychalam. Mialam w planach odwiedzic jakis ciucholand ale nic z tego. Za goraco mi bylo. Juz coraz ciezej z wszystkim. Nie moglam nadazyc za wlasna mamą ktora mierzy zaledwie 150cm ;)
Witam nowe mamusie :)
burcia czekamy na wiesci :)

Odnośnik do komentarza

małż właśnie wrócił z rossmana z masłem do brzucha-nowa seria hipp-do chyba 9 jest w promo za pół ceny. ktoś tu kiedys pisał że ma kupony na 20 procent na hipp-okazało się że można łączyć kupon z promocją i zapłacił za to masło ok 13zl,
zaraz będziemy smarować...pachnie ładnie choć dość mocno-więc co kto lubi-tluściutkie ale szybko się wchłania.

Odnośnik do komentarza

Kurcze wiecie co?tak się zaczęłam zastanawiać czy ja przypadkiem już nie miałam polowkowego robionego ostatnio...Bo i kość umowa,serduszko,mózg wymiary itp...wszystko miałam sprawdzone...chociaż w sumie,to mam sprawdzane na każdej wizycie,a gin nic nie mówiła,że to polowkowe...Może teraz jednak będzie...już się przez was nie mogę doczekać! :-D

http://fajnamama.pl/suwaczki/w09y2ey.png

Odnośnik do komentarza

my tez już po połówkowym :) u mojej szyjki wszystko tak jak ostatnio czyli małe rozwarcie, długość szyjki niebogata bo tylko 1,5 cm, ale jest twarda więc nie ma tragedii. Synuś zdrowy i gigant - waży już 603 g :D a nogi długie po tacie, kość udowa 4,4 cm aż :) mam piękne nagranie z 3d gdzie widać buzie z profilu, jak będę na komputerze to wstawię zdjęcie :)

7.08.17

Odnośnik do komentarza

Ja musialam za usg polowkowe placic 280zl bo przy moim wieku nie jest to refundowane z nfz i zaden w mojej rodzinie i meza nie chorowal na genetyczne choroby wiec sie nie kwalifikowalam z funduszu Magda_89 jesli twoja gin posiada w swoim gabinecie aparature 3D i 4D i jesli zrobilaby ci takie badanie wogole to mysle ze napewno by cie o tym poinformowala

Odnośnik do komentarza

Ja chodze do mojej poradni z nfz tam moja gin powiedziala mi ze ja musze zamowic prywatna wizyte tam gdzie robi sie usg polowkowe ja mam 26 lat a refundowane jest od 30go roku zycia w zwyz rowniez jesli w mojej lub meza rodzinie wystepowaly choroby genetyczne i tu tez takie nie wystepowaly lub gdy w wczesniejszych ciazach wystepowaly poronienia tego tez nie mialam juz dokladnie nie pamietam jakie sa jeszcze czynniki w ktore powinam sie zakfalifikowac ale niestety tak sie nie nie stalo jesli bym sie zakfalifikowala to dostalabym skierowanie i byloby to refundowane juz mi zapowiedziala ze kolejne badanie prenatalne robi sie w ok 30tc i tez musze sie przygotowac na wydatek

Odnośnik do komentarza

Ja też piję kawke mrożoną. W najprostszej formie:
1 łyżeczke czubata kawy rozpuszczanej zalewam ciutką gorącej wody (tylko po to zeby kawa rozpuściła się calkowicie) i potem do pełna zimnym mlekiem lub pół na pół zimnej wody mineralnej z mlekiem. Do tego kilka kostek lodu. To najprostszy przepis i można go rozbudowywać np o bitą śmietanę, owoce itd. A no i ewentualnie cukier bo ja nie słodze.
Przed ciąża robiłam kawę mrożoną z kawy z ekspresu ale w ciąży pije tylko rozppuszczalną.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5eerjbaj9r.png

Odnośnik do komentarza

Cześc dziewczyny:) Ja dziś po bardzo wnikliwym( bo 4D) połówkowym. Trwało ok 15 min- lekarz sprawdził bardzo dokładnie serducho,przepływy i wszystkie narządy po kolei. Sprawdzał też łożysko. W końcu wiemy że to będzie na 100% DZIEWCZYNKA:)))) Mamy nagrany film- twarzyczka podobna do mojego męża i się tak ładnie uśmiechała. Jestem zachwycona! Bardzo się cieszę że dodatkowo poszliśmy na to usg, bo zwykłe połówkowe miałam w zeszłym tyg i niestety mała była tak ułożona że lekarz nie zbadał dokładnie główki i nie był w stanie na sto procent określić płci. Najważniejsze że zdrowa i rośnie-teraz ma 460g:) 3mam kciuki za wasze połówkowe!!!

Odnośnik do komentarza

Co do tego połówkowego... U mnie to gin nie zaznaczała czy to połówkowe czy nie. Tak jak już Wam pisałam na każdej wizycie gin sprawdza narządy itp. Z tym że na ostatniej wizycie chciala sprawdzić dokładnie serduszko ale powiedziała że jest jeszcze za male i na następnej wizycie to nadrobimy (to był 19t4d). No i zawsze płace tyle czyli 100zł (tylko w 11t miałam zrobione badania prenatalne u kolegi mojej gin po fachu bo to najlepszy specjalista kardiologii prenatalnej i wtedy zapłaciłam 250zł).

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5eerjbaj9r.png

Odnośnik do komentarza

Moniqa nie mialam pojecia ze tak jest. Ale to jest chore. Kazda ubezpieczona kobieta powinna byc objeta gruntowna opieka. Normalnie to dla mnie szok , ze na nfz nie ma usg polowkowego. Ja co prawda chodze prywatnie. Ale z wyboru bo u mnie w przychodni pracuje pani ginekolog ktora przy pierwszej ciazy zamiast zrobic mi dokladne badania dala mi tabletki na wywolanie miesiaczki. I cale szczescie ze ich nie bralam. Bylam juz w 6 tygodniu ciazy.

http://emaluszki.pl/suwaczek8-20151007.jpg
http://suwaczki.maluchy.pl/li-72025.png

Odnośnik do komentarza

Tez bylam w szoku mali bo w koncu duzo sie slyszy ze coraz wiecej mlodych kobiet rodzi dzieci na przyklad z zespolem dawna a nie każdą kobietę. ponizej 30go roku zycia stac aby zaplacic za usg polowkowe ok 300zl
Ja mialam podobnie w poprzedniej ciazy 2 testy ciazowe wykazaly ze jestem w ciazy a gin stwierdzil ze nic nie widac i rowniez przepisal mi tabletki na wywolanie okresu tez sie ciesze ze nie zabralam ponieważ od poczatku czulam ze to jest prawdziwa ciaza Naprawde trzeba uwazac na lekarzy nie kazdy jest tak dobry jak myslimy

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...