Skocz do zawartości
Forum

Październikowe maluchy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Gość niuska32

sheviolet.....
my tez żyjemy bez ślubu....
ale ja ostatnio bylam w szpitalu....i zero problemów, jak zakładaja kartę wpisujesz osobę upowaznioną do informowania/odbioru dokumentów etc.....NIGDY....nie zdarzyło się,aby byl jakikolwiek problem.....a byłam już w 4ech stolecznych szpitalach..............
a co uznania dziecka, to pamietam, ze jak poronilam, to musielismy isc do usc....i uznac dziecko...i to tylko takie formalnosci.....CZYLI CHODZI O TO TYLKO,ZE PRZY WYPISIE DZIECKO JUZ MA NAZWISKO PARTNERA...I IDAC DO USC ODBIERAMY TAKI AKT.

Odnośnik do komentarza

Fobianka
adonis_25

Moja szyjka ma ogólnie 4 cm. Zaczęła mi się skracac około 20 tyg i był ból i strach. Każda z nas jest inna i ma inną budowę jedna ma 4 cm inna 6 a inna 3.
U mnie sprawa rozbija się o tryb życia i to ze jak nie przystopuje to może się znowu skrócić a to biorąc pod uwagę dopiero 25 tydzień nie byłoby wskazane.

Mnie lekarz nie badał szyjki a mam intensywny tryb życia, odpoczywam praktycznie tylko jak śpię.. a sa jakieś odczuwalne objawy które mogą sugerować skracanie się szyjki?

Okropny ból brzucha sugerował to u mnie. Nie mogłam spać , ból po środku i po prawej stronie na dole.

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

Już po glukozie, jakoś przeżyłam choć w gardle paliło od tej słodkości. Moje nastawienie było gorsze niż to co jak w rzeczywistości to wyglądało. Najgorsze z tego było to, że miałam olbrzymią ochotę na kiełbasę :) Pierwsze co zrobiłam po wyjściu to zakupy w mięsnym i od razu zrobiło się błoooogo :)
Magdalena już dobrze się czujesz? Piszesz, że wypis koło 14, czyżbyś była w Matce Polce? :)

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/22089

Odnośnik do komentarza

Aga_22
mam takie pytanie, skąd wiecie, że wam się stawia macica, albo twardnieje brzuch? Jak to zauważyłyście, czy wam to może lekarz powiedział?

U mnie brzuch jak kamień. Nie możesz się obrócić, dotknąć, oddychać ani ruszać. Czuje jakbym nosiła przed sobą 15 kilo balastu.

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

@kaszka - jedzenie slodyczy nie ma nic wspolnego z wynikami badania krzywej cukrowej. Twoje wyniki sa w normie wiec nie ma co sie martwic narazie. Jedyne co to lekarz powinien wyslac Cie jeszcze raz na to badanie kolo 30-32 tygodnia ciazy bo Twoje wysokie wyniki moga sugerowac ze cukrzyca moze sie pojawic.
W cukrzycy najgorsze dla organizmu sa tzw biale weglowodany - bialy chleb, bialy ryz, bialy makaron, ziemniaki itp. Nalezy je wyeliminowac z diety i zamienic na razowe/pelnoziarniste/zytnie. Slodycze tez sa oczywiscie zakazane ale u bardzo wielu osob nie powoduja nawet az tak szybkiego wzrostu glukozy we krwi, ale to kwestia organizmu bo wszyscy jestesmy rozni.

Bardzo czesto jest tak ze wysoka masa urodzeniowa dziecka tzn pow 4 kg wynika wlasnie z pojawienia sie cukrzycy w koncowych tygodniach ciazy. Osoby z grupy ryzyka powinny zadbac aby to skontrolowac.
Jestem po wielu rozmowach z diabetologami, dietetykami i pediatrami i niestety cukrzyca to choroba naszych czasow. Swoje sygnaly czesto daje w ciazy.

Ja w pierwszej ciazy mialam cukrzyce wykryta w 27 tyg ciazy. Teraz wyniki mam w normie 74 na czczo, 113 po 1h i 84 po 2h. Ale i tak ginka bedzie mnie wysylac na glukoze jeszcze raz w 32 tyg.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3ku6coxicp.png

http://www.suwaczki.com/tickers/qtchqh4s2qo5ojwk.png

Odnośnik do komentarza

~niuska32
sheviolet.....
my tez żyjemy bez ślubu....
ale ja ostatnio bylam w szpitalu....i zero problemów, jak zakładaja kartę wpisujesz osobę upowaznioną do informowania/odbioru dokumentów etc.....NIGDY....nie zdarzyło się,aby byl jakikolwiek problem.....a byłam już w 4ech stolecznych szpitalach..............
a co uznania dziecka, to pamietam, ze jak poronilam, to musielismy isc do usc....i uznac dziecko...i to tylko takie formalnosci.....CZYLI CHODZI O TO TYLKO,ZE PRZY WYPISIE DZIECKO JUZ MA NAZWISKO PARTNERA...I IDAC DO USC ODBIERAMY TAKI AKT.

"Czy są jakieś terminy na złożenie oświadczenia o uznaniu ojcostwa? Najlepiej zrobić to jeszcze przed urodzeniem dziecka. Wtedy ojciec będzie miał prawo do informacji o stanie zdrowia dziecka, a także będzie mógł wyręczyć partnerkę w załatwianiu formalności w urzędach, np. w złożeniu wniosku o becikowe.

Dziecko można też uznać już po sporządzeniu aktu urodzenia. Wtedy w dokumencie pojawi się wzmianka o uznaniu i zmianie nazwiska na ojcowskie. "
źródło

Zależy od szpitala, może u was akurat są tolerancyjni, ale mają prawo odmówić inf na temat dziecka, bo z punktu widzenia prawa, taki ojciec jest dla dziecka "nikim"

Odnośnik do komentarza

Lekarka nie powiedziała ani słowa że mam leżeć czy oszczędzać się czyżby uznała że powinnam się sama domyślić ale to byłoby dziwne gdyby miała takie podejście zawsze wszystko mówi wprost. Jeśli chodzi o glukoze to mam robić za 2-3 tygodnie i sama mi mówiła że jeśli w laboratorium nie będą mi wciskać do niej cytryny to mam sobie wziąć ze sobą 0,5 l butelkę wody i wcisnąć do niej cytryne i dać ta wodę do rozrobienia w niej glukozy która mam sobie kupić w aptece wcześniej

http://s8.suwaczek.com/201509291578.png

Odnośnik do komentarza

Niuśka załatwialismy to po pierwsze bo mój wyjeżdża i wróci przed samym porodem, dwa żeby mógł w szpitalu normalnie dowiedzieć się o stanie moim i dziecka ( gdyby mi się coś stało przy porodzie to prawowitym opiekunem dziecka są Twoi rodzice on nie może zabrać dziecka) wtedy rusza procedura badań genetycznych i sądowa trwa to około 2/3 miesięcy. Do tego po urodzeniu może wszystko sam załatwiać nie musze toczyć się z nim do urzędu.
Adonis i co ja mam teraz bez kakao zrobić ??? ;) moja po 7up wczoraj wariowała :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vfxm8wxbokdg.png[/url]
http://www.suwaczki.com/tickers/eoc9299o9rzqtl1m.png[/url]

Odnośnik do komentarza

adonis....jak ja mam areszt domowy od 4 miesiecy.....wyobraz Sobie, jakiego pier....lca można dostac:(((
ja tam nie bede robic zadnego uznania przed pojawieniem sie Juniora......jakos nie mam cisnienia....i powiem Wam, że ani razu nie było dotychczas problemu w szpitalach....przy przyjeciu podam tylko osobe upowaznioną i to wsio...u nas tak dziala w szpitalach......
a pierwsze co zrobię już po wszytskim.....to wyrzuce telewizor z domu.....ja znam chyba cały program telewizyjny z kablowki na pamiec.....a kanalow mam z 900....

Odnośnik do komentarza

Hej mamuśki, dziś mam wizytę na 17 u lekarza, trzymajcie aby wszystko było dobrze i żebym w końcu dowiedziała się czy nasza Blanka ma zdrowe serduszko. Od kilku dni mam rozwolnienie, nic mnie nie bolało aż do dziś, brzuch mnie troche pobolewa, myslałam, że to rozwolnienie od owoców i soków. Czy wy coś bierzecie na rozwolnienie?

http://www.suwaczki.com/tickers/atdckrhm9kp324op.png

Odnośnik do komentarza

karola22
Niuśka załatwialismy to po pierwsze bo mój wyjeżdża i wróci przed samym porodem, dwa żeby mógł w szpitalu normalnie dowiedzieć się o stanie moim i dziecka ( gdyby mi się coś stało przy porodzie to prawowitym opiekunem dziecka są Twoi rodzice on nie może zabrać dziecka) wtedy rusza procedura badań genetycznych i sądowa trwa to około 2/3 miesięcy. Do tego po urodzeniu może wszystko sam załatwiać nie musze toczyć się z nim do urzędu.
Adonis i co ja mam teraz bez kakao zrobić ??? ;) moja po 7up wczoraj wariowała :)

Haha ja się śmieje bo u nas zakłady są i produkują i stad ten zapach od rana :)

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

~32
Adonis....nie ma reguły na to czy sie rozpadnie:)))))))))
i zadne kwity tego nie utrzymaja, jak ma sie cos rozpasc,to sie rozpadnie;))))))

To taki żart tylko bo pytałaś o co jeszcze zadbać :p na nic nie na gwarancji. Na legalizowane małżeństwa także. Ja mam trochę dziwne poczucie humoru :)

Zajrzyj do nas! Www.milkii.pl :)

Odnośnik do komentarza

Kryspinów <3 Jak mi się marzy.. Ale sama to nie jadę :( <br />
Ja dziś jestem meeega głodna! Zaraz spaghetti bede robić ;D

Co do rozwolnienia to ja nie pomogę.. Bo u mnie to raczej w drugą stronę. Jem codziennie jogurt naturalny i trochę pomaga, ale bez rewelacji. Jakby moje jedzenie w całości pochłaniało moje ciało i nic nie trzeba "wyrzucać" :D Jak ktoś teraz jadł to życzę smacznego ;D :PP

Odnośnik do komentarza

Oj tak ciepełko jest extra. My nie czekamy i po południu nad wodę ruszamy :)
Adonis to masz piękne aromaty za oknem. U mnie na wiosce tylko ptaszki śpiewają i od czasu do czasu pachnie skoszoną trawą :)
A co do uznania to warto to załatwić wcześniej bo później tatuś sam może iść do urzędu i zarejestrować dziecko a my możemy w spokoju dochodzić do siebie. A co do tego że mogą mu nie udzielić informacji to nawet nie wiedziałam dzięki za info :)
AsiaPil ja pościel zamawiałam osobno teraz na nią czekam niby ładna i solidna zobaczymy jak coś dam znać.
No i przyszło dzisiaj łóżeczko mojej teściowej :) w sumie ja wybrałam ona zapłaciła ale teraz chodzi dumna jak paw :P nie komentuję, cieszę się, oby tylko nie zepsuła tej pozytywnej atmosfery jakimś głupstwem. Wykazała się więc niech ma swoją chwilę chwały :D Niemniej jednak sprawdziłam listę i została tylko wanienka, materac, termometr do ciała i kosmetyki ale to za jednym zamachem w drogerii i wyprawka gotowa :D ufff odpoczywam :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdgejk704zuf.png

Odnośnik do komentarza

U nas dziś też piękna pogoda ale niestety złapał mnie jakiś dół pół nocy nie mogłam spać bo moja maleńka bardzo się wierciła przez co nie mogłam się ułożyć w żadnej pozycji :( ( mam wrażenie, że moje dziecko w ogóle nie śpi :P )uwielbiam te jej harce ale czasem czuję się już zmęczona i nie raz patrze z zazdrością na beztroskie, opalone dziewczyny biegające po osiedlu i zdjęcia znajomych z różnych imprez. Wstyd się przyznać bo bardzo się cieszę z naszego maluszka tylko może po prostu dopadł mnie jakiś cholerny dół :\ Tak, że zrobiłam sobie pyszne naleśniczki, włączyłam wiatrak i czekam na powrót dobrego nastroju :)

A tak z innej beczki, jestem od niedawna w stałym kontakcie telefonicznym z położną, którą mi wyznaczyli z przychodni rodzinnej i wczoraj umówiłyśmy się na pierwszą domową wizytę, i tak sobie myślę " o co ją pytać?" jak ja jetsem świeżakiem i generalnie nic nie wiem :P mam nadzieję, że do nast. środy mi coś przyjdzie do głowy :) miała już może któraś z was taką wizytę za sobą? jak to wygląda?

http://www.suwaczki.com/tickers/p19us65g3x75s2fq.png

Odnośnik do komentarza
Gość Dominikaaaa

Niuska ja biore clexane ale z uwagi na to ze mialam zakrzepice.
Jak to sie stalo ze poronilas w tak zaawansowanej ciazy? To byl przedwczesny porod czy ustalo tetno? Przepraszam ze pytam. Jesli niechcesz to nieodpowiadaj

Odnośnik do komentarza

dominikaaaaaa
była to 1 ciaza, a ja nie mialam bladego pojecia o roznych zagrozeniach....trafilam w rece konowalow ktorzy bagatelizowali oznaki...typu krwawienia itp.w 20 tyg wyladowalam w szpitalu, bo dostalam krwotoku w domu....w szpitalu zrobili posiewy ,okazalo sie,ze mam bakterie enterococcus....wiec zaczeli mi dawac globulki na przeleczenie.....i w trakcie tego leczenia zaczela sie akcja porodu....byl to 20/21 tc....te konowały nic nie mogly zrobic.......w wypisie mialam niewydolnosc cisniowo-szyjkowa

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...