Skocz do zawartości
Forum

Grudniowe 2014 maluszki :)


Gość Megi1992

Rekomendowane odpowiedzi

U nas z jedzeniem bez zmian Semi je malo ostatnio, nie wiem czy to ma cos z pogoda zwiazane ,pije praktycznie ciagle moje mleko i moje szejki i wieczorem je cala kaszke lubi wszystkie jakie sa , Problem mamy z miesem ,nie je wogöle. Dzieci sie strasznie szybko przyzwyczajaja do jedzenia co im sie daje tego wlasnie chca a mieso dawalam mu chyba od 7 miesiaca i nie chcial to mysle moze jeszcze nie jest na to przygotowany a teraz to juz wogöle tego nie rusza. Wczesniej moze ze 4 lyzeczki zjadl,tak samo ciastko dostal moze raz na 2 tygodnie teraz mu daje to wyzuca nie zna go ( no i bardzo dobrze) dawalam mu sucharki albo chlebek. Takze czego maluchy nie znaja nie beda sie o to prosic. Je owoce,warzywka surowe no i pije litrami moje mleko a na wieczör kszke. Gdyby umial pic z butelki to bym mu robila takie kaszki do picia ale on tylko je lyzeczka od urodzenia nie mial butelki i smoczka i dlatego nie wie do czego i jak to sluzy.
Wazylam dzis malego ma 8,700 kg wydaje mi sie ze to chyba troche za malo co do poröwnania z niektörymi z waszych dzieciaköw,ile waza wasze ?
Semi ma juz 3 zabki 4 wychodzi jest troche marudny ale ujdzie.

Megi szczerze tez nie popieram tego co dajesz nie raz Colinkowi no ale röb jak uwazasz. Milego urlopu wam zycze,napewno Colinek sie wyszaleje a wy odpoczniecie.

Mae przykro mi bardzo napewno cie to bardzo boli i mocno to przezywasz ale napewno wszystko bedzie dobrze,trzymam kciuki !

Gabi daje mu marchewke,papryke,ogörka,banana,jablko,brzoskwinie itd i tak sobie ciamka troche ale to nie to co kiedys zjadal.
I tu znöw przyklad jak sie dzieci szybko przyzwyczajaja do jedzenia,robie codziennie sobie szejki zielone lub owocowe z naturalnym jogurtem z chia i möj maly wypija pöl szklanki tego a jak widzi ze robie i niose to az sie trzesie ze szczescia bo tak przyzwyczailam.
Przyklad mojej sasiadki ,ma rocznego synka i pakuje w niego normalnie wszystko! Ona mu daje te kukurydziane chrupki ale nie pare tylko cala paczke zje! I jak mu zabierze to krzyczy,trzyma w 2 rekach te chrupki! Dala mojemu na spröbowanie nawet mu smakowalo ale po 3 powiedzialam dosc! A ten maly jej tak rozbestwiony ze jak sie je cos to on juz siega i krzyczy a dopiero co jadl,rozwalila mu normalnie zoladek zrobila z niego smietnik,maly wpieprza wszystko a ja sie na to patrzec nie moge. Bylismy teraz na pierwszych urodzinkach to ten maly zjadl chyba ze 3 paröwki z grila,pöl bagietki,ryz z warzywami i przyprawami ktöry byl dla nas zrobiony,ciastka,chrupki i wszystko po trochu co bylo na stole nie möwiac o ciescie,lodach i tortu!!!!!!!!!!
Na drögi dzien möwi mi ze sie tak posr....... ze musiala go calego z ciuchami do wanny wlozyc by go wymyc i tak bylo przez 3 dni! A ja sobie mysle a czyja to wina ?
Jak mozna tak postepowac z dzieckiem on ma rok czasu dopiero! Dlatego ze juz wszystko zna i je bedzie wszystko wpierniczal i bedzie mu to malo bo tak go rozbyczyla! Masakra brak slöw ! Jeszcze sie w zyciu napröbuja röznych rzeczy niech niemowlak bedzie niemowlakiem,dziecko dzieckiem a dorosly doroslym,wszystko w swoim czasie niech teraz znaja tylko to co zdrowe to pözniej beda sami wiedzieli jak maja sie odrzywiac i co chca jesc.
Ja jestem bardzo surowa jezeli chodzi o jedzenie o zdrowe jedzenie bo sama odzywiam sie dobrze i möj syn bedzie tez sie dobrze odzywial.

http://www.suwaczki.com/ticker.php?pic=relg2n0ann156nl0

Odnośnik do komentarza
Gość grudniowa mama

Megi rozmowa z toba, sprawia ze czuje sie tak jakbym znow byla w gimnazjum. jest to zupelnie nie na moim poziomie wiec nie bede tego kontynuowac.

moja córa zjada:
o 9 kaszke (ok 2 łyżek stołowych) z wodą,
o 12 pierś,
o 15 obiadek (ok 120g),
o 17 pierś
o 19 deserek (ok 120g)
i o 21 pierś przed spaniem.
w nocy o 3-4 i o 6-7 pierś.
mi się wydaje że całkiem sporo zjada. w każdym bądź razie dobrze wygląda :)

Odnośnik do komentarza
Gość grudniowa mama

masz najwiekszy problem z tym ze mimo ze nie mam czasu zapamietalam ze twoj syn byl wiekszosc dnia w foteliku? nie musze siedziec po ocach i uczych sie twoich postów na pamiec zeby pewne bulwersujace fakty mi sie wbily w pamiec.
moze po prostu jestem dość bystra? :D
pozatym napisalam ze nie mialam czasu sie odzywac ale ze was podczytywalam.
starasz sie czytac czasem ze zrozumieniem?

najśmieszniejsze jest to ze najbardziej sie wykłócasz ze mna o ilość mojego wolnego czasu, pomijajac zupełnie inne poruszane przez mnie kwestie. cóż.

nie chce śmiecić tutaj dziewczynom, które zapewnie maja ciekawsze rzeczy do robienia niż czytanie tej nic wnoszacej do tematu dzieci dyskusji. dlatego przestaje ci odpowiadac.

Odnośnik do komentarza

grudniowa mama :D (no nie mogłam się powstrzymać )
Nasze dzieciory blisko siebie urodzone, mój z 19 grudnia ale drobina straszeczna jest i cały czas słabo przybiera, nie wiem czy teraz w ogóle z siatki już nie wypadł bo waży pewnie jakieś 75o0 może, w 7 miesiącu 7200 miał więc swojej wagi nie podwoił nawet w 7 a co mówic w 6 miesiącu. Ząbki górne mu idą właśnie i jest ciężko, dziś gryzł swoim zwyczajem przewijak i jakoś uderzył się i przebił to dziąsło, krew poleciała, trochę się wystraszyłam oczywiście.

Tak patrzę to późno Twoja Mała chodzi spać. :) Mój na szczęście (tfutfu) o 19.30 już śpi. Czasem o 20 ale to rzadko.

Odnośnik do komentarza
Gość grudniowa mama

moja dzis dopiero zasnela. ale to juz wyjatkowo bo z popoludniowej drzemki (troche przesuniętej w czasie ) wybudzila sie dopiero przed 19. niestety generalnie mało śpi. za to pierwsze 5 miesiecy życia ciągle by spała :) rano śpi do 7-7:30, potem o 9,13 i 17 po około godzinę.

Odnośnik do komentarza
Gość grudniowa mama

przepraszam że tak na raty ale sto rzeczy na raz robię. jeszcze o wadze chcialam napisać, że siatki siatkami ale to też jest troche indywidualna sprawa jak dziecko przybiera i rośnie. moja np jest dość niska. miesiac temu zmierzyli ja na 69 cm. ale ona kropka w kropka taka jak jej babcia z wyglądu, a ta ma 1,50 m w kapeluszu :) co poradzić.

Odnośnik do komentarza
Gość mamaZuzi 10XII2014

witam czytam wasze posty co jakiś czas niektóre bardzo przydatne i chciałabym dołączyć do was. W prawdzie urodziłam już3 córeczkę ale zawsze można dowiedzieć się czegoś nowego. Też miałam dylemat czy moja Zuzia się najada czy jest glodna. niunia urodziła się i czasie ale ważyła tylko 2700 karmilam do 4 mies. piersią ale polozna kazała dokarmiac mimo że ładnie przybierała i po 2 tyg mała nie chciała piersi.teraz Też nie jest grubaskiem ale ma fajne faldki. wydaje mi się że je sporo o 7 -150 ml mleka i zasypia dalej do 10 jak wstaje 200 kaszy z mlekiem modyfikowanym o ok godz 12 lub 12 30 kasza ok 15 obiadek i tu Też dość sporo bo moja 7 letnia córka je pół takiej samej miseczki zupy o 17 -120 mleka i o 19 lub 19 30 kasza manna na wodzie z mieszanka . między posiłkami pije soczek herbatke lub trochę mleka bo niezbyt chętnie pije a jest gorąco . no i waga to tylko 7600 fakt jest ruchliwą no i waga powoli rośnie może taka przemiana materii bo kupek robi ók 3 dziennie. martwi mnie teraz głównie to że mała intensywnie się poci cały dzień jest tylko w pieluszce i w nocy też śpi bez niczego bo jest gorąco. martwię się bo przeczytalam że takie objawy mogą być symptomem krzywicy a nawet mukowiscydozy .wloski po nocy pachną małej jakbym obala ja octem .wie ktoś
coś na ten temat? ja już w necie się naczytalam i się boję w poniedziałek idę do pediatry bo nie da mi to spokoju. pozdrawiam wszystkie mamy

Odnośnik do komentarza

Megi nastepcy Hołka nam rosna haha. Na 150 wody daje 5 miarek mm i 2,5 czubatej lyzki stolowej kaszki.
MartaA moze zacznij od bardzo malutkiego kawalka i stopniowo zwiekszaj porcje miesa. Nie pamietam czy dajesz papki czy blw. Nie bede juz komentowac bo co by sie nie napisalo to i tak nic to nie da. Kazdy karmi swoje dziecie jak chce.
MamaZuzi witaj na forum. Rzeczywiscie kruszynke urodzilas, ale ladnie nadrobila z waga. Moja jest dlugaaa przez co wyglada na chudzielca. Jest bardzo energicznym dzieckiem, przez co szybko spala to co zje :) Robi 2-3x dziennie kupki. Nie wiem co to moze byc. Napisz co dr stwierdzila.

Odnośnik do komentarza

Witam mamusie!
Moja Julka od urodzenia jest w 75-90 centylu jeśli chodzi o wagę. W 97 centylu jest jeśli chodzi o długość. Je całkiem ładnie i regularnie od niedawna i oby tak zostało. Uwielbia próbować to co my jemy.

Gabi 82- mojej siódmy ząbek idzie:)

MamaZuzi-moja też się poci ale tylko po jedzeniu lub jak zasypia ( a przed snem turla się po łóżku). Ake to tylko kilka kropli potu więc Ci nie pomogę.
My dziś wyjeżdżamy do dziadków na tydzień więc troszkę odpocznę:-)

Odnośnik do komentarza

Malami i gabi wasze pociechy szaleją z ząbkami :) my mamy dopiero 2 dolne jedynki . Dzisiaj bylismy na obiedzie u rodziców i stefa bardzo ładnie jadła ziemniaka i marchew w kawałkach - pierwszy raz bez wypluwania i dławienia . Ale i druga strona wizyty u babci / wyszłam do ogrodu to babcia dała spróbować babki z kakao ciemnej i kinder czekolady !!!! Udusić to mało

Odnośnik do komentarza

Zrobiłam awanturę to usłyszałam ze wszystkie dzieci jedzą a ja wymyślam co skwitowalam tym ze to moje dziecko i ja decyduje co je :)

Mamazuzi nie denerwuj sie . W przypadku muko jeden objaw to za mało . Dzieci z ta choroba nie przybierają na wadze maja czarne cuchnące stolce i sa tak zagflegmione ze wymagają inhalacji w ciagu dnia . Moja znajoma ma synka ktory jako małe dziecko bardzo sie pocił . Po nocy poduszka była mokra na wylot . A on jak spał miał rosę na czole i wyrósł z tego :) moze ma za mało wit d3 ? Nie denerwuj sie bo na pewno jest zdrowa i daj znać co lekarz powiedział .

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Trochę mnie nie było ale obecnie jesteśmy u męża w odwiedzinach w Anglii. We wtorek uciekłam z tego polskiego piekiełka, a teraz za nim trochę tęsknię. Fabian też bardzo mało jadł i sikał w upały, za to dużo pił więc się nie martwiłam. Stresowałam się natomiast jak zniesie podróż samolotem ale naprawdę było ok. Całą odprawę uśmiechał się na prawo i lewo do pań z obsługi, sam lot też był ok. Przy startowaniu podawałam mu pić i ssał smoczka więc raczej nie zatykało mu uszu bo wyglądał na zadowolonego. Poza tym obok niego siedziała dziewczynka o 2 m-ce młodsza i cały czas się do siebie uśmiechali. Po godzinie lotu zasnął, więc też miałam spokój. Przed lądowaniem musiałam go obudzić, aby zapiąć w pasy i wtedy płakał do samego wyjścia z samolotu :/ Ale i tak jestem z niego zadowolona. Wracamy 3 września.

Poza tym ładnie siedzi, przymierza się do raczkowania. Na razie pełza po całym domu jednak niewiele mu brakuje aby robił to prawidłowo. Zębów brak. Wczoraj skończył 9 miesięcy. Cały czas trzeba go pilnować, bo nie może usiedzieć w miejscu. W końcu po miesiącu przerwy założyliśmy kask. Żałuje, że miał taką przerwę, ale upały nam nie pozwoliły. Myślę, że gdyby nie to bylibyśmy na finiszy bo przez ten czas bardzo główka mu urosła.
Nasz rytm żywieniowy to.
Rano 210ml mleka plus 4 łyżki kaszy
w południe po drzemce 190g obiadku
ok g. 16: 210 ml mleka w 1 łyżką kaszy z glutenem
g. 19: deserek 190g
g. 1: 240ml mleka plus 4,5 łyżki kaszy
Oczywiście w międzyczasie dopajanie.

Nie wiem ile waży ale ok 12-13 kg. Jest strasznie ciężki. Mam nadzieje że przy raczkowaniu w końcu jego waga stanie.

Pozdrawiam

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz615nm8es4ycdd.png

Odnośnik do komentarza

111magda witaj milo ze nas odwiedzilas,fajnie ze u was wszystko ok. Kurde jak piszesz ze ma ponad 10 kg to az sie o mojego martwie.

Möj Semi dzis opröcz mojego mleka nic nie chcial,zjadl troche bulki z sezamem a tak to nic nawet nie chcial jego ulubionej kaszki. Martwi mnie to ale moze ma to cos ze mna wspölnego bo od 2 dni zjadlam Salate,tunczyka ,orzechy, i nic szczegölnego bo mnie tak wzdelo jakbym byla w 6 miesiacu i nic mi nie pomaga zadne suszone sliwki czy tabletki.Moze tez na niego wplywa moja zoladkowa choroba?
Zobaczymy jutro,moze przez wychodzace zabki nie chce jesc.

mamaZuzi witaj! Czemu polozna kazala ci dokarmiac? Möj sie tez poci przewaznie przy cycku takze chyba to normalne.Nie martw sie na zapas wszystko bedzie dobrze!

Malami 7 zabek ale szalejecie! Gratuluje!

Odnośnik do komentarza

Marta nie denerwuj sie o wagę Semiego bo każde dziecko ma swój rytm a co do jedzenia stefa w te upały je znacznie mniej wiec jemu pewnie cyc wystarcza . Moze jak sie ochłodzi dzieci wrócą w swój rytm . Poza tym czekam zeby ja zaszczepić bo mamy zaległa szczepionkę ale nie chce w ten gorac . Szczepimy sie płatnym infanrixem . Juz niedługo nasze dzieciaczki beda miec roczek / jak ten czas leci . My niedawno miałyśmy chrzciny :) a tu znowu impreza .

Odnośnik do komentarza

witam dziewczynki moja wazy juz 9300 ma 7mies i 3 tyg w koncu dzis zaowazyłam wyzynajace sie naraz 2 dwojczki dolnie ale miałam radoche :)

Moja tez pije wiecej mleka w te upały obiadku całego nie zjada deserku tez nie ;/

Gabi jak robisz zupki małej to bardziej geste czy takie wodniste zageszczasz je manna ???

Moja strasznie chce jesc to co my jak jemy sniadani obiad musze dac jej polizac lub kawałek czegos skosztowac :)hehhe ze szklanki niby tez sie musi napic jak pije wode kompot :)

Moja tesciowa chciała jej dac wczoraj gotowane jabłka ale były z cukrem i powiedziałam ze nie chce by mała zjadała cos z cukrem przyjdzie czas ze bedzie jadła kiedys powiedziała ok zrobi bez cukru w takim razie :) wiec ok

Marta mysle ze semi ma ładna wage nie masz sie czym przejmowac :)

Magda111 super ze Fabianek dzielnie znioł podroz samolotem moja tez nie chce jeszcze na nogi racze sie przymierza do raczkowania z pozycji siedzacej laduje na brzuszku i unosi pupe do gory i nogami sie odpycha i probuje pełzac

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny

Kapiel w morzu juz mamy zaliczana Colina chciał ciagle raczkować po piachu w kierunku wody i po brzegu łobuz piasku na całe szczęście nie chciał jesc :)

Vanessa
Colin nie lubi na rączkach . Uwielbia raczkować wspinać sie i jeździć w chodziku ah i w łóżeczku sie bawic . Lubi bardzo bawic sie autkami butelkami pustymi i otwierać szafki

Marta a
Colin nie przyzwyczaja sie do żadnego jedzenie . Dostaje codziennie cos nowego prawie a mimo to je chętnie zupki warzywa pije mleko wiec na to nie ma reguły
U nas colin ma 9,2 kg
Pisałaś mi ostatnio ze Semi złapał butelkę nie próbujecie wiecej ? Moze si uda

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...