Skocz do zawartości
Forum

Grudniowe 2014 maluszki :)


Gość Megi1992

Rekomendowane odpowiedzi

Gabi wspolczuje ci moja uwielbia siw nosic dziadkowie rozpiescili ale tez sie zabawi na podlodze na lozku w lozeczku w krzeselku itd moze faktucznie maz ja rozpiescil jak byl kilka dni moja w chodziky ziast cos nozkami robic to nic tylko sie bawi zabawkami i po 5 min ryk nie chce chodzic w chodziku i siedziwc tam dluzej niz 5 min jak z jedzeniem w upaly u waszych dzieci ;? Pija wasze dzieci wode ?

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny chciałam się Was poradzić na temat ząbkowania. Mòj 6miesieczny synek chyba zaczyna zabkowac. Od 3tyg mam nieprzespane noce bo moj maluch budzi się z płaczem i cały czas kręci w łóżku budzi się czesto z placzem i tylko pierś go uspokaja. Całą noc budzanie się i cycuch cycuch cycuch aż dziwne że nie wymiotuje tym mlekiem z przejedzenia. Napisałam chyba zabkuje bo takie rzeczy dzieją się tylko w nocy w dzień jest uśmiechnięty i radosny. Bierze rączki do buzi i slini się na potęgę ale to zaczął od 2miesiaca i nie zauważyłam żeby to się nasiliło. Probowalam mu dawac do gryzienia schlodzone gryzaki ale byl nimi tak zainteresowany jak tymi z temp pokojowa. Dziaselka ma twarde i jakby takie pokarbowane? Stosuje na noc zel dentinox , chomeopatyczne granulki osanit ale nie widzę różnicy czy polecacie jeszcze inne preparaty? Będę baaaardzoooo wdzięczna za rady. Pozdrawiam :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/tea6zi4.png

Odnośnik do komentarza

Vanessa u nas nie zauważamy różnicy co do jedzenia podczas upałów ale pije znacznie wiecej . Podczas 2 godzinnego spania wypija ok 120 ml . Mama Bartka polecam Ci camilia preparat na ząbkowanie . U nas okazał sie strzałem w dziesiątke :) a upały u nas straszne ... Musze sie wam pochwalić ze przebilysmy dzis uszy bez płaczu :) jakaś metoda ze za jednym razem oba uszka i kolczyki sa bez niklu i nie trzeba nic ruszać , przemywać ...stefa wyglada bosko !

Odnośnik do komentarza

Vanesa Gabrysia podczas tych upałów ciut mniej je mleka z kaszką, za to obiadu nawet 335g (zwykle zjada mi ok 240g), bardzo dużo. Co chwilę daję jej kilka łyków wody. W sumie pije mi 160-170 wody i 150 soku.
mamaBartka ja też używam dentinox n. Ostatnio córeczka przebudzała się w nocy, popłakiwała. Dawałam smoka i dalej zasypiała. Męczące było to wstawanie. W końcu mąż zadecydował, aby z nami spała. Teraz śpi spokojniej i co najważniejsze jest pod ręką, jak odkryje się. Kingalili używa roztworu doustnego Camilia - polecała go bardzo.
Strasznie gorąco jest, nie ma czym oddychać w domu, mamy tylko 31 :)
Czy podczas tych upałów wasze dzieciątka śpią w ciągu dnia?
Powiedźcie mi z jakiej pozycji siadają wasze maluszki? Moja siada leżąc na pleckach płasko. Siada sama tylko w wózku czy z pozycji półsiedzącej.

Odnośnik do komentarza

Gabi stefa spi w ciągu dnia dwa razy po dwie godziny a jak jest goraco to czasem dłużej . Co do siadania to z leżącej sama nie potrafi ale z półleżącej tak . Nie siedzi jeszcze sama stabilnie . Gabi i inne mamusie ile zjadają wasze bobaski mleka z kaszka i w jakich odstępach czasowych ? Moja zjada 130 wody to wychodzi 160 mleka z kleikiem ryżowym lub kukurydzianym 4 razy, deser 100 i obiad 120. Nie je mleka nie zagęszczonego bo odkąd zaczęły iść zeby nie chciała ciagnąć smoka. Jedynie z butelki pije a karmimy sie lyzeczka ;)

Odnośnik do komentarza

Kingalili zawsze robię 180 wody i wychodzi mi 210-220ml mm z kaszką. Moja je kaszki holle (owsianą, razową, pszenną, pszenno-bananową, ryżową), bo tych smakowych nie chce. Rano je mi różnie raz 70ml raz 210ml, obiad 200-300g + sok 10-110ml, deser 60-90g + sok to co zostało po obiadku (max daję 150ml soku dziennie), po południu 170-180ml mm z kaszką, na noc 90-190ml mm z kaszką. Po południu daję jej chrupka, skórkę chleba. Wody pije mi 160-170ml
Kaszki pije mi z butli, bo z łyżki nie podeszło jej :( Przerwy między posiłkami ma co 4-5h, częściej nie chce.

Odnośnik do komentarza
Gość Megiii1992

Halo mamusie

Vanessa
Colin chętnie pije soczki te 2:1 czasem
Uda mi sie wcisnąć mu wodę z normalnej szklanki albo do obiadu wtedy mu wszystko jedno co pije :) z jedzeniem u nas normalnie w upały nie widze różnicy

Mamabartka
U nas pierwszy ząb wyszedł z dnia na dzien porostu a drugi to mieliśmy jedna noc gdzie Colin co chwile budził sie z płaczem

Kingalili
Nie płakała twoja lala ba przebijaniu ?

Gabi
U nas colin siada z pozycji raczowania albo z brzucha nigdy nie usiadł z pleców
W czasie upałów czy nie Colin żyje swoim światem ra spi dłużej raz krócej nie ma reguły

Odnośnik do komentarza

Dziękuje bardzo no spróbuje te kropelki Camilla bo ich jeszcze nie próbowałam a tak to cały czas jedziemy na tym żelu podałam ten ibufen ale tez nic nie dało. Na początku myślałam że to skok rozwojowy bo czytałam ze od 19 do 26 tyg sie zaczyna i ma trwać ok miesiaca bo to nagle przyszło i tylko nocą ale wszyscy mi mówią że to raczej zabki. No jeszcze tydzien i jak samo nie przejdzie to bede pewna że zabki :P tylko aż mi trudno uwierzyć że nic na niego nie działa :( jeśli bedzie tak przy każdym zabku to kawe bede sobie pożylnie podawać :P Pozdrawiam serdecznie :) ps. jak to szybko mija ten czas z dzieciakami Wasze maluchy już po 7, 8 miesiecy a jeszcze tak niedawno w brzuchu były :D

http://fajnamama.pl/suwaczki/tea6zi4.png

Odnośnik do komentarza

Gabi dzieki za odpowiedz :) to w takim razie stefa nie je duzo w porównaniu do Was :) nigdy nie zjadła wiecej niż 170 gotowego a obiadku 120. Strasznie bym chciała zeby jadła bo dziecko niejadek to straszny stres dla rodzica ... Megi stefa zsplakala dałam jej zabawkę przytuliłam i po bólu- zajęła sie grzechotka :) teraz tez super widać ze ja to nie boli bo nie myśli nawet dotykać .... Wlasnie przygotowujemy sie do kąpieli i jedzonko i spanie bo matka pada przy takich upałach . Od 18 byłyśmy na polu trochę w wozku trochę w rowerku posiedziała ale teraz przynajmniej znośna temperatura bo dzis u nas było 35 w cieniu . W sypialni mam na chwile obecna 27 :( :( mam tylko nadzieje ze stefa bedzie spac w nocy mimo tego ciepła ..... Dobrej nocki dla dzieciaczków i mamusiek zebysmy miały sile na kolejny dzien :)

Odnośnik do komentarza

Witam mamusie :) u nas noc mimo upału była dobra ale na sama myśl ze takie temperatury jeszcze przez dwa tygodnie to wymiękam .... Gabi nie robiłam pomidorowej bo moja ostatni miesiąc na sloikach była bo nad morzem bylismy dwa razy . Od dzis powrót do normalności czyli gotuje zupy ja i bede próbowała ja przyzwyczaić od nowa do tego smaku bo kiedys je chetnie jadła

Odnośnik do komentarza

A2j znalałam taki przepis w necie ze świeżego pomidora (póki są trzeba robić)
Zupa pomidorowa z żółtkiem
http://www.zdrowystartwprzyszlosc.pl/zywienie-dzieci/przepisy-dla-dziecka/zupki/zupa-pomidorowa-z-zoltkiem
Zamiast żółtka można dać mięsko i ryż/makaron (ps od kiedy można dawać ryż czy makaron?)
http://babyonline.pl/przepisy-dla-niemowlaka-zupki-dla-niemowlaka,przepisy-dla-niemowlat-galeria,3466,r3p18.html ten jest dopiero po 9 mies

Odnośnik do komentarza

Hej!

Witam nową mamę - Kingalili :) Duża już twoja dziewczynka i ładne imię ma.
Gabi - u nas podciąga się do siadu też z pozycji półleżącej. A poza tym nic. Lepiej już trochę czy dalej bardzo marudząca?

Współczuję Wam i dzieciaczkom upałów! Skandynawia pod tym względem łagodniejsza.

U nas wiele się nie dzieje. Ząbków nadal nie ma, chociaż ślini się mocno i popłakuje. Dzisiejsza noc była pod tym względem cięższa.
Idziemy w przyszłym tygodniu na badanie krwi, zobaczymy czy się ten rozmaz poprawił.
Antek jeszcze nadal nie siedzi, nie siada i nie raczkuje. Ale zaczął pełzać powolutku do przodu! :) Kupiłam już zabezpieczenia do mieszkania i teraz montuję.

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Mae dziekuje :) zazdroszczę Ci klimatu bo ja nie znoszę gorąca . Antoś ma jeszcze czas - jedne dzieci siadaja mając 7 miesiecy a inne 9 tak samo z chodzeniem . Na wszystko przyjdzie pora . Stefa ma okropna potowke przy szyi bidula moja. Czy kapiecie dzieci w baseniku w taka pogode ? Bo przyznam ze ja nie . I jak z kapaniem? Codziennie ? My co drugi , trzeci dzien choc w te upały chyba codziennie bedziemy :)

Odnośnik do komentarza

Witaj Kinga!
Möj pluska sie prawie codziennie przed domem bardzo uwielbia byc w wodzie i sie pluskac ale od dwöch dni zaczal wstawac i wstaje juz w baseniku, boje sie bo jest w nim slisko,mimo ze obydwoje z mezem jestesmy przy nim wierci sie i wstaje.

Semi w te upaly spi czesciej w dzien ale w nocy dopiero idzie miedzy 22-23 a nie jak zawsze o 20-21 je bardzo malo ale pije czesto moje mleko i na wieczör kasze manne ,w dzien jakos nie chce nic innego.Dzis wkoncu po 2 miesiacach suszy spadl wkoncu deszcz i Semi poszedl o 20 spac i nawet zjadl fajnie. Wszystko zalezy od pogody.
Jak wspomnialam zaczal wstawac,trzymajac sie mebli,szczebelek w lözku lub czego kolwiek wstaje na nözki a siada z pozycji lezacej ,raczkowac nie raczköje robi pierwsze kroczki . Na dole wybija sie 2 zabek a na görze jeden juz wyszedl a drugi bedzie na dniach czyli juz 4 i musze powiedziec ze jest bardzo grzeczny na wychodzace zeby.

monthly_2015_08/grudniowe-2014-maluszki_33987.jpg

monthly_2015_08/grudniowe-2014-maluszki_33988.jpg

monthly_2015_08/grudniowe-2014-maluszki_33989.jpg

monthly_2015_08/grudniowe-2014-maluszki_33990.jpg

monthly_2015_08/grudniowe-2014-maluszki_33991.jpg

monthly_2015_08/grudniowe-2014-maluszki_33992.jpg

Odnośnik do komentarza

Cześć Marta :)jaki Twoj Semi jest duży . Wyglada na roczne dziecko :) moja jeszcze sama nie siądzie i nie stoi tak pięknie jak Twoj . Każdy ma swój rytm i nie poganiam jej bo widocznie nie gotowa jeszcze. To tez musze zacząć ja kapać w ciagu dnia . Powiedzcie mi jeszcze w czym śpią wasze dzieci ?stefa nie spi przykryta bo nie znosi i spała w pajacu z długim rękawem ale dzis stwierdziłam ze spróbuje w rampersach z krótkim i nie wiem czy nie zamarzła . Te upały mogłyby sie skończyć a teraz słyszę ze do końca sierpnia nie odpuszcza :(

Odnośnik do komentarza

Kingalili podczas tych upałów śpi w bodziaku z krótkim rękawem lub na ramiączka, nawet jak odkryje się to i tak nie zmarznie, bo jest gorąco w pokoju. Wcześniej na noc zakładałam jej body z krótkim rękawem plus skarpetki.
MartaA Gabrysia też kręci się, obraca czy kładzie na brzuchu i wychyla się z baseniku, bo trawę lubi rwać. Sprawia to jej frajdę. Pod pupę kładę pieluchę, bo ślizgała się.
Aj2 zrobiłam dziś pomidorówkę z ryżem. Średnio jej smakowała, może dlatego, że nie zblendowałam na papkę (pierwszy raz).
Mae nadal marudzi, ale już mniej.
Malej posmakował kompot z papierówki, wypiła aż 220ml. Ugotowane jabłko już nie :( Śmiesznie krzywiła się.

Odnośnik do komentarza

Kinga Semi zaczal 9 miesiac ,urodzil sie jak Megi Colinek ( braciszek) 27.11 chyba pöl godziny röznicy a na poröd umöwilysmy sie tak ze bedziemy w ten sam dzien rodzic i z zartöw wyszlo naprawde ze rodzilysmy w tym samym dniu a byl Termin na 1.12.
Semi juz pod koniec 3 miesiaca chcial stac i byc w pozycji pionowej,wspinal sie po mnie,mial wyprostowane nogi chcial juz dreptac dlatego dla mnie to nie nowosc,nowoscia by bylo by wkoncu polozyl sie na brzuch i zaczal raczkowac ale strasznie tego nie lubi ,on chce stac i koniec!
Co do kapieli na dworze zauwazylam ze lepiej po tym sypia bo jest wyczerpany pluskaniem a idzie spac w koszulce lub pizamce z krötkim rekawkiem i spodenkami i jest odkryty bo co go przykryje to sie odkrywa nie lubi byc przykryty ale zawsze to robie bo mysle ze mu zimno ale w te upaly napewno nie bo my tez wkoncu spimy bez niczego przy otwartym oknie.

Gabi dzieki za porade tez tak zrobie z ta szmatka. A möj lubi ta trawe jesc!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...