Skocz do zawartości
Forum

Grudniowe 2014 maluszki :)


Gość Megi1992

Rekomendowane odpowiedzi

Roza87 - ja stosuję krem A-dermy Exomega ale emolient, nie barierowy. Tyle że nie kupowałam go z myślą o basenie, ale po to, żeby zaleczyć zmiany alergiczne na skórze Antośka. Powiem Ci tylko, że ten nasz krem nawilżający pozostawia wyczuwalną warstewkę na skórze. Jak kąpię młodego, to ma się wrażenie, jakby był naoliwkowany, jest taki śliski w dotyku. Z tym, że w ogóle ta seria jest przeznaczona dla dzieci atopowych z baaardzo suchą skórą.
Myślę, że jeżeli twoje maleństwo nie ma zmian skórnych to nie ma co przesadzać. Dobrze umyć po kontakcie z chlorem i nasmarować czymś już po kąpieli.
MartaA - gratuluję powrotu do wagi sprzed ciąży :) Ja jeszcze walczę z kilogramami. Udało mi się zrzuci 4 kg, a pozostało jeszcze 7 kg. Ale pocieszam się, że udało mi się stare spodnie wcisnąć w ogóle na tyłek, ale są mega opięte...
Vanesa - jak walka o laktację? Któraś z dziewczyn wspomniała już o tym. Po jednym dniu mleka nie stracisz, ale gorzej, ze mała nie chce ssać. Spróbuj ją może mimo wszystko przystawiać do piersi w ciągu dnia.

My wróciliśmy wczoraj do domu z podróży. Powiem wam, że nie było łatwo :/ Samochodem jechaliśmy w jedną stronę około 3,5-4 godzin. Jak wyruszaliśmy to Antoś spał przez pierwsze 2 godziny (pora drzemki) i było spokojnie. Na postoju nakarmiony i przewinięty, więc się całkowicie wybudził. Później około godziny trochę marudził, ale udawało mi się go zabawic. Za to jak mieliśmy jeszcze 40 km do celu i to jeszcze w korku... Zaczał się płacz non stop, a pod koniec histeria. Musiałam go wyjąc z fotelika i ostatnie kilometry spędził przy piersi.
W hotelu wszystko spokojnie, zadowolony.Bawiliśmy się troszkę, przebrałam go do spania, a po chwili zaczął płakać....
Dziewczyny, co się najadłam strachu! Nigdy do tej pory nie zdarzyło się, żeby Antoś tak płakał. Krzyczał tak mocno, że go chyba słyszeli w całym budynku. W ogóle się nie dawał uspokoić! Żadne sposoby nie pomagały, nie chciał też cycka, nic... Zmierzyłam mu temperaturę, ale była ok. Po jakiejś godzinie dałam czopek z paracetamolem na wypadek, gdyby go coś bolało. Jak po 20 minutach dalej nic nie działało to zadzwoniłam na ostry dyżur z pytaniem co robić. Kazali mi jeszcze czekać pół godziny a potem przyjechać jak nie uspokoi się.
Możliwe, że to ten czopek ostatecznie pomógł, bo po jeszcze kolejnych 20 minutach płaczu w końcu się uspokoił, zjadł i zasnął. Potem jeszcze przez sen kilka razy załkał, ale ogólnie było już ok. Okropne to było. My w obcym mieście, mąż leciał po numer na ostry dyżur do recepcji, ehh...
Później zastanawiałam się co to właściwie było. Jakiś nagły ból brzucha, stres czy co. Antoś nigdy nie miał kolek. Teraz też brzuch miał miękki, żadnego podkurczania nóżek, bąki puszczał normalnie... Nie wiem co to było, ale boję się powtórek.
Powrót do domu na drugi dzień też w połowie przepłakany, szczególnie ostatnie kilometry do domu. Zdrzemnął się tylko jakieś pół godziny.
Po tej wyprawie wiem, że następnym razem jadę autobusem. Tam przynajmniej będę mogła go trzymać przy cycku i pocieszać.

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny chyba faktycznie tak zrobię, zobaczę jak skóra zareaguje na basen bez kremu i jeśli będzie ok to tak zostanie. Zwłaszcza że chyba nie mamy problemów ze skórą, raz nawet mąż uprał ubranka małej w naszym proszku ( o czym nie wiedziałam, a on nie był świadomy że dla niej jest specjalny), mała prawie cały dzień w nich była dokóki się nie zorientowałam, a nie było żadnych zmian ma skórze.

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzzbmh9gzvsuxk.png

Odnośnik do komentarza

Mae ja mialam tak do tej pory 2 razy i bylismy w domu,maly nieustannie plakal nie chcial cycka nie chcial nic nie moglam go uspokoic ten 2 raz byl calkiem niedawno myslalam ze to dziasla moze,sama nie wiem ale wydaje mi sie ze to ze zmeczenia bo po tym placzu padl w ciagu 1 sekundy i moglo byc tez tak u ciebie,maly mial duzo wrazen inne otoczenie i wielkie zmeczenie, dlatego nie umial usnac a jak dziecko zmeczone i nie umie usnac jest wielki krzyk!
Co do kremöw ja mam taka oliwke do kapieli wlasnie ze jak malego wyjme z wody to taki sliski i juz naoliwkowany,super rzecz tez sobie kupie do wanny .

Megi co to ma znaczyc ze bedziesz kupowac wieksze rzeczy?
Mam przyjechac i ci nakopac do dupencji i przy okazji jeszcze schudnie! Poddajesz sie czy co?
Niema! Nie bedziesz zadnych duzych rzeczy kupowac i juz,slyszalas?
Musisz byc z siebie dumna bo mimo ze nie karmisz schudlas 15 kg! A ja karmiac 17 kg to kto lepiej na tym wyszedl? Glowa do göry jeszcze troche cierpliwosci a nie tu mi bedziesz sie poddawac! My Polki damy rade,nie tak jak niemra,niemra po ciazy wyglada jak by byla w ciazy i to cale zycie!

Roza möj maz wlozyl nasze ciuchy i malego razem przy normalnym proszku i nic sie nie dzialo mozna smialo prac a co do kremu ja tez uwazam ze trzeba najpierw dziecko tak przyzwyczaic i zobaczyc co sie dzieje.

Gugus chyba bedzie pilakazem bo go strasznie pilka interesuje,maz trzymajac go kopie pilke jak by go puscil to chyba by za nia lecial tak sztywno stoi na nogach i robi kroczki a jak jest przy lustrze to jest wielki smiech!
Nie doopisania jak nasze maluchy dzien w dzien sie zmieniaja i coraz bardziej sa umiejetne.
Gugus lize fajnie banana smakuje mu,ogörka tez lubi lizac najchetniej to by go calego wlozyl do buzi jak stope.

Dziewczyny te ktöre sie martwia z powodu kg, czytalam troche na ten temat,czytalam rözne fora i kazda schudla jedna potrzebowala pare tygodni a druga roku ale schudly! Nie ma reguly jedna karmi schudnie szybko a druga nie,duzo chudnie dopiero po zakonczeniu karmienia,innej stoja kg przez wiele miesiecy i pözniej na raz sie rusza. Ja osobiscie nie znam nikogo kto by po ciazy zostal otyly lub nie wröcil do swoich kg . Dajcie sobie jeszcze pöl roku,bedzie dobrze! A co do wlosöw masakra dzis farbowalam i mi garsciami wychodzily,wlosy sa normalnie wszedzie moglabym z nich dywan zrobic!
Pozdrawiam was i milej niedzieli!

Odnośnik do komentarza

Hej jakos ostatnio nie mam czasu jakas taka roztrzepane i mniej ogarnięte jestem :/ ale niebawem sie pozbieram. Jak juz pisałam lecę do polski i staram sie ogarnąć pare spraw przed wylotem i oprócz tego życie codzienne. Miedzy innymi załatwianie i szukanie żłobka bo od sierpnia musze wrócic juz do pracy :/ narazie składamy aplikacje jak ja pojadę maż jeszcze pare złoży i zobaczymy gdzie bedą miejsca. Cieżko mi na sama myśl zezostawie ja gdzieś na tyle czasu ale cóż nie ma wyjścia. Ale teraz myśle o wyjeździe i pewnego rodzaju odpoczynku zawsze więcej osób do pomocy :) a w pl bede prawie 8 tyg :)
Ja przepraszam ale nie poczYtalam co u was ale nadrobie na pewno :) sciskam wszystkie bobaski i ich mamusie mocno:)

http://s3.suwaczek.com/201411304565.png

Odnośnik do komentarza

witam dziewczynki u mnie zuełny brak czasu na cokolwiek! odciagam mleko niestety mała w dzien nie chce cyca :( probowałam wszystkiego i ja przegłodzic plakała zanosiła sie zasypiała głodna budziła sie i dalej to samo naszczescie pobudziałam laktacje odcuagam co 3 godz 150 ml wiec jej wystarcza w nocy odciagam 3 razy po 100 jak si ebudzi na cyc takna cyc w nocy nieswiadomnie cyca pije a w dzien nie mam mowy ! Przynjmniej teraz widze ile zjada mojego mleka 100 ml co 1.5h czasem co 2h . Wyobrazcie sobie ze byałam u pani dr jak bylismy na kontroli i powiedziaą ze mimo ze sie karmi piersia od 4 miesiaca dawac dziecu sie troch napic herbatki lub wody zeby zasmakowała inny smak bo niby jak skonczy poł roku to moze nie chciec nic innego od mleka bo nie zna tych smakow innych sama nie wiem co robic ...jak myslicie dziewczyny ????

Jutro jedziemy do okulisty z mała bo oczko dalej ropieje po odstawieniu gentamencynu pani dr kazala isc do okulisty bo jak do 3 miesiecy nie przechodzi po kropelkach to trzeba do okulisty zobaczymy jak to jutro bedzie .

MartaA mam pytanko do Ciebie ile semiemu dajesz soczku bananowego dziennie ?? Próbowałąs mu tez dawac marchcewke i jabłkodajesz herbatke lub wode ??? Gratulacje ze doszłas juz do wagi z przed ciazy :)

Co ile godz karmsz w dzien semiego ??? Wypija jedna piers czy dwie ?? Soczki podajesz miedzy karmieniem ???A jak w nocy ci je tak samo co 2 godz moja tez o 9 zasypia budzi sie o 24 o 2 o 4 o 6 ..

Odnośnik do komentarza

aha jeszcze odnosnie podawania płynow dziecku wspominała ze prziyjdzie lato i dzieci sie odwadniaja czasem jak sie ich nie dopaja .... moja konczy 4 miesice w czwartek moze po łyzeczce dam jej czegos skocztowac i moze dam troche herbatki sie napic bo wiece co mysle ja teraz odciagam mleko i wszytko jest wymieszane a jak si ekarmi piersia to najpierw dziecko zaspokaja prgnienei leci bardziej przezroczyste mleko potem weglowodny na koniec tłuszcze jak mam odciagniete to tak to jest ułozone ale jk podgrzewam to juz sie to zmiesza i jest białe mleko

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Hej,
MamaMa - super, że podrzuciłaś tego linka. Czytam blog Hafiji ale nie trafiłam jeszcze na ten artykuł. A zastanawiałam się własnie nad tą wodą czy nie dać spróbować, żeby poznał smak.
Vanesa - dobrze, że udaje Ci się tyle mleka ściągać. Szkoda, że mała nie chce z cyca. No ale butelka nie wymaga wysiłku, samo leci ;>
MartaA - no to mógł byc stres w nowym miejscu i zmęczenie. Ale to było paskudne przeżycie, ehhh...

My dzisiaj byliśmy na kontroli. Antek niestety bardzo mało przybrał na wadze. Od miesiąca przybyło ok. 400 g i waży teraz 6250 g. Prawdopodobnie źle przybiera na wadze właśnie z powodu alergii. Wysypaną ma nie tylko twarz ale i całe ciałko. Od świąt mieliśmy pogorszenie zmian skórnych, do tego ta niedawna infekcja.
Ogólnie mamy zaplanowane kontrolne ważenie i do rozważenia dokarmianie kaszką ryżową bezmleczną Sinlac.
Te problemy z wagą się tak nas czepiły, ehhh :////

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Halo mamusie :)

Róża
Mide faktycznie jak nie macie problemów ze skóra to idz normalnie na basen i zobaczysz jaka bedzie reakcja skory .
I daj znać jak było ;)

Mae
U nas w jeden wieczór było to samo Colin jadł jabłko nagle płacz biorę na ręce nic ide na ogródek nic ide do łazienki puszczam wodę nic i tak płakał 10 min aż sie dusił położyłam na łóżko ściągałam pieluchę chciałam mu zmierzyć Temperaturę dziecko spokojne . Od rana w ten dzien jeździliśmy chodziliśmy i duzo sie działo jakos o 11 wyjechaliśmy i o 19 dopiero wrocicilismy do domu.

Ale to jest wlasnie to o czym mój Lekarz mówił ze w tym wieku dzieci jeszcze nie ogarniają całej sytuacji i sa przyzwyczajone do swojego domku .

Vanesa
Dla mnie sprawa oczywista jesli pani doktor ci to powiedziała to tak rob . A wiadomo dziecko nie lalka jak jest ciepło to ty sama idziesz z butelka wody i co chwile pijesz czemu dziecko tego nie ma ? Oczywista sprawa ze tez sie chce pic . I nie rozumie co by tu miało zrobic dziecku troche soczku wody czy czegoś .

Agapo
Super ci zazdroszczę z tm wyjazdem do polski ! Sama bym chciała ale maz ma koniec urlopu a sama nie pojadę . Wlasnie i tu moje pytanie nie boisz sie ze przez ten czas lalunia nie bedzie pamietać jak tata wyglada i troche sie pozmieniają relacje ?

Marta a
Możesz przyjechać kopać i co chcesz ja sie poddaje waga ani drgnie jadę w przyszłym tyg na Zakupy 38 roz zastanie :( a co do tej strony co podałas z butami przejrzałam na spokojnie i tylko 3 razy zamawiam reszta nie fajna albo nie ma rozmiaru

U nas rewolucja :)
Colin idzie spać o 20 o 01:30 mleko potrem ok 7 i spi do 9:00 a dzisiaj aż do 10:00 ja juz wstałam i byłam wyspana czekałam aż on wstanie . Tak to mozna żyć ;)

Odnośnik do komentarza

Megi
Moj maż wlasnie tak mówi kak to bedzie ale moze nie bedzie tak źle teraz lecimy razem bedzie z nami pare dni pozniej przylatuje na ostatnie 2 tyg pobytu na pewno codziennie bedzie skype wiem ze to nie to co kontakt gdy nieraz ja na ręce itp ale jestem dobrej myśli:) staram sie nie pisac czarnych scenariuszy i robin bede wszystko zeby ona cUla sie dobrze na wyjeździe i zeby to bardzo nie wpłynęło nia:) zobaczymy na pewno bedą za sobą tęsknić ale bedzie miała tez okazje obcować z nowymi ludźmi czego tu nie ma bardzo bo nie mamy zbyt wielu znajomych a ze do żłobka bedzie musiała isc to tez musi sie przyzwyczajać do rożnych twarzy. Moze troche haotycznie to napisałam ale chodzi o to ze mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze i bede sie starała z całych sił zeby tak było :):)

http://s3.suwaczek.com/201411304565.png

Odnośnik do komentarza

Megi to sobie kup 38 a ja mam nadzieje ze nie zdazysz zalozyc bo beda te ciuchy wkrötce za duze! He..he..
Jak möj slodki Colinek? Zazdroszcze spokojnych nocy u nas tez troche lepiej je juz mniej w nocy niz zwykle.

AgaPo tez jestem ciekawa jak maly przezyje podröz.Mysle ze bedzie dobrze bo bedzie zajeta nowymi rzeczami nowymi ludzmi i otoczeniem.

Mae wspölczuje tej cholernej alergi ! A z waga napewno dojdzie do siebie a co powiedzial lekarz ?

mamaMa zaraz sobie poczytam

Vanesa mi lekarz juz dawno powieddzial zeby od 4 miesiaca podawac marchewke,jabluszko i kaszki,wprowadzac powoli i przyzwyczajac .Ja herbate pröbowalam juz dawno dawac i wode tez ale nigdy nie lubial po paru lykach wyplöwal a herbate do tej pory nie lubi ale posmakowal mu sok bananowy i marchewkowy ale pije tyle ile potrzebuje,czyli wszystko powoli i malusko bo niezna tych smaköw.przyzwyczaja sie. Takze nie mamy danych ilosci poprostu daje mu na pröbe codziennie i patrze czy pije lub zje i pröbuje tak codziennie po trochu,strasznie nie lubi kwasnych rzeczy jak jablko,wszedzie gdzie jablko jest nie chce jesc.
Pröbuj powoli dzieci nie odrazu beda jadly,trzeba cierpliwosci codziennie cos do spröbowania. Möj do tej pory to najbardziej lubi kasze manne z Hippa na wieczor,wczoraj zjadl pöl sloiczka!
W dzien röznie karmie ale juz nie tak czesto jak kiedys,rano gdzies o 8-9 pözniej sobie znöw spi wstanie znöw jedzenie,zabawa i tak po poludniu jakas papke owocowa mu daje a pözniej to zalezy od glodu.A wieczorem po mleku kasze manne jeszcze.Czytalam by dawac jesc po mleku bo dzieciaki nie maja cierpliwosci jak jest glöd. W nocy tak 3-4 razy je z jednej piersi zawsze w dzien lub w nocy.
Od 6 miesiaca chce wprowadzic obiadki jak miesko z kartoflami.Teraz jest dla niego zawczesnie bo möj to taki niejadek . Najpierw niech sie przyzwyczai do owocöw i kaszek a pözniej wazywka i obiadki.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny my na basen dopiero w drugi weekend maja więc jeszcze chwilkę, ale oczywiście napisze jak było. Gorzej że kupiłam pieluchy jednorazowe i wielorazową i ta wielokrotnego użytku bardzo fajna, ale... rozmiar od 6-9 kg jest strasznie mały... i ja nie mogę go na pupcię Córeczki wcisnąć... wiem że już was męczę tym basenem ale czy one takie mają być, czy pupcia mojej niuni ważącej 6,5 kg jest niewymiarowa?
co do dokarmiania i dopajania, ja ze względu na różne opinie i całkiem rozsądne argumenty obydwu stron zamierzam wprowadzać nowości nie po 4 a po 5 miesiącu....
Chyba żeby nam groziła anemia, czy kiepskie przybieranie na wadze wtedy nie zawahałabym się wprowadzić je po 4 miesiącu.
Megi 1992 co zrobiłaś dziecku że śpi do 9??? też tak chcę!!
AgaPo i tak najważniejsza żeby była mamusia, tatuś dziecku też potrzebny ale trochę mniej;-)

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzzbmh9gzvsuxk.png

Odnośnik do komentarza

Mamusie moje :)

Jestem taka szczęśliwa !

Nie bylismy juz w Polsce od lutego rok temu i co dzisiaj robimy !!?
Pakujemy sie i o 21 wyjeżdżamy na tydzien . Mamy 1000 km teraz do Szwajcarii było 600km i colin dał radę w nocy pięknie wiec jestem dobrej myśli ze i ta drogę smacznie prześpi :)
Maz wziął jeszcze tydzien wolnego i mała niespodzianka :)

Odnośnik do komentarza

Megii powdzenia :) super ze jedziesz do POlski akurat mamy piekna pogode :) to odpoczniecie :)

MArta A ja dopiero teraz siadłam z dupka mala juz spi nic tylko odciagam mleko co 2.5 h a ona zjada coraz wiecej z butelki to szybko leci wiec pije wiecej
BYlam u okulisty z mala ma janalik zapchany mam masowac i za 2 tyg do kontroli dzis byłam na dworze 2 godz z mala pieknie na dworze dzis było 22stopnie :)
moja mała ma dzis 4 miesiace mysle ze za tydz bede juz jej dawac troch e pic bo czasem misie wydaje ze ja suszy . i moze dm juz jej polizc co nie co :)

Dziewczyny gdzie jestescie FASOLKA GABI MARTA 89???

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Halo mamusie
Co tu rak cicho?

My dojechaliśmy do moich rodziców w piątek o 7 rano robiliśmy przerwy co godzinkę właściwie to maz na papierosa colin przespał cała drogę z dwoma przerwami na jedzonko . Super dzielny mój chłopak :)
Najśmieszniejsze było to ze mój brat nie wiedział ze będziemy jedziemy sobie autostrada w Gliwicach a mój brat jeździ tirami nagle patrzę a tu auto mojego brata szybko telefon i co spotkaliśmy sie na parkingu jego mina bez cenna .

Muszę powiedzieć co do jedzonko ze jest o wiele mniejszy wybór słoików od 4 msc niż u mnie w Niemczech .

Odwiedziłam słynne pepco wkoncu pierwszy raz nakupiłam colinowi ubranek CCC mogła bym wykupić całe super kolekcja w tym roku a ostanio dziewczyny pisały ze lipa . Na moim osiedlu wszystkie koleżanki z wózkami widze. następne z brzuchami . Super ekstra aż nie chce wracać :(
Colin był na grilu pierwszym wszystkie ciocie odwiedziły .
Jest tak fajnie ze aż nie chce sie wracać w środę :(

Tak to mój synuś jest mega grzeczny zero płaczu zero marudzenia zasypia zawsze jak w domu spi jak w domu jak by nigdy nic . Babcia i dziadek dumne cisną wozek . Niestety dziadek tez jezdzi na tirach i nie dał rady załatwić wolnego i jutro o 6 rano juz znow jedzie na tydzien wiec tyle widział wnusia .

Odnośnik do komentarza

Witajcie mamusie :-)
U nag ładna pogoda wiec wykorzystujemy i prawie cały dzień na dworze jesteśmy. Mała skończyła 4 miesiące, ale nie daje jej nic oprócz cyca. Tak jest grzeczna, w nocy czasem budzi się o 2 a czasem do 6 śpi. Byliśmy wczoraj i dzisiaj na urodzinach i dobrze to zniosła. Poznaje juz ze nie jest u siebie i ze są to nieznane osoby. Lubi być całowana i przytulana, śmieje się na głos. Od dwóch dni lubi być przed lustrem patrzy na siebie i dotyka, wiec całe lustro mam już brudne :-P
Mam nadzieje ze u was wszystko dobrze i maluszki się dobrze rozwijaja

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxs65gujkf8gl1.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...