Skocz do zawartości
Forum

Grudniowe 2014 maluszki :)


Gość Megi1992

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 4leks4ndr44

Megi dziękuje bardzo! Muszę w wolnej chwili poszperać w ogłoszeniach :-). Mi wszystkie prababcie witka mówiły że go przyzwyczaje do noszenia, pewnie mial skok wtedy i widac tego potrzebował.. Później minęło i jest ok. Ostatnio prawie wcale na rękach nie chce być. A bym posłuchała babć, to bym musiala chyba chodzić ze stoperami w uszach żeby nie słyszeć jak placze, skoro nic innego akurat wtedy nie działało :P . Super że Colin spi w lozeczku ! :-) a macie taka dostawke?? Iza majka jak dobrze pamiętam taka też ma.. Ja żałuję że nie kupilam, bo miałabym wtedy dwa w jednym. Spalby obok mnie a mimo to w lozeczku..

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

Aleksandra
Jeszcze w tej macie mozesz grzechotki z tego wiszacego doczepic na mate ze jak bedzie Witus lezal na brzuszku to moze je lapac raczkami i ma je przed soba.
Tam mamy lozeczku przystawiane wiec prawie jak by spal z nami z tym ze jak rozwali rece na boki to nie ma miejsca wiec jeszcze chwile i zmieniamy

Odnośnik do komentarza

Hej mamusie nie było mhie tu tydzień nawet nie wiem jak mi minął. Kuba miał 3 dni bardzo ciężkie płacz za płaczem chyba od jajek które zjadłam bo teraz juz wszystko ok;)
Bylismy na kontroli z biodrami na szczęście wszysyko ok i bylam tez u lekarza z buzia Kubusia bo te zmiany ciagle się utrzymują a i jeszcze pojawiły się na łokciach wiec poszliśmy do ośrodka lekarz nic w sumie nie powiedział tylko żeby smaroeac buzię oliwka i dostałam skierowanie fo dermatologa i teraz uwaga wizyte mamy WE WTOREK w szoku byłam z tym terminem bo skierowanie dostaliśmy w piątek.

Teraz was poczytam.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jyqw72m9x.png

https://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpa9terjpy.png

Odnośnik do komentarza
Gość 4leks4ndr44

Dzieki Megi za info :-)

Marysia to super że z Kuba wszystko dobrze:). Co do jajek, to kochana nie katuj sie unikając ich, bo kolka nie powstaje od tego co Ty zjesz. W końcu mleko mamy produkuje síe z krwi.. Jeśli dzidzia ma kolke to głównie dlatego że jej układ trawienny jest nie dojrzały. Inaczej dlaczego dzieci na mm miałyby ja mieć:) dla eksperymentu spróbuj jeszcze kiedyś jajek, bo myślę że nawet gdyby to była ich wina, to nie trwało by to aż kilka dni. To oczywiście moje zdanie.. Ale szkoda mi mam które niepotrzebnie mecza síe dietami..

Odnośnik do komentarza

Progosia- ja już wcześniej pisałam o mojej diecie- niestety u mojego malucha pojawiła się alergia pokarmowa i musiałam wykluczyć z diety sporo artykułów, ale teraz jest ok. Pomału wprowadzam nowe rzeczy i obserwuję. Na razie jestem pewna, że uczulają go jajka. Wystarczy, że zjem 1 i pojawia się wysypka.

Lenson- 2 miesięczne dziecko nie musi jeszcze interesować się zabawkami, choć karuzelki raczej się sprawdzają:) mój mały dopiero w wieku ok 10 tygodni zacząl interesować się grzechotkami i zawieszkami.

Co do nowych umiejętności, to dziś Antoś położony na boku przekręcił się na brzuch, udało mu się parę razy- śmiesznie wyglądał jak tak się starał, bo to nie taka prosta sprawa:)
Młody zaczął też inaczej się śmiać, nie jest to śmiech w głos, ale jak coś mu się mega podoba to uśmiecha się szeroko i pokrzykuje, popiskuje. Nie da się do niego wtedy nie uśmiechnąć:)

Jeśli chodzi o zasypianie to Antek wieczorem zasypia po jedzeniu, ale nie przy piersi, nie chciałam go do takich praktyk przyzwyczajać. Jak zje, to odkładam go do łóżeczka i włączam pozytywkę z szumem morza i zasypia.mw nocy nie ma żadnego problemu. Po karmieniu idzie do siebie i w kimę. W dzień oprócz spacerów to on prawie nie śpi. Krótkie 15 min drzemki ucina sobie w bujaczku albo na macie.

Chcę zapisać Antosia na basen- czy któraś z was ma doświadczenie ze szkołami pływania dla niemowląt? Mi się to wydaje mega fajne:))

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vkcb12t6tlw6.png

Odnośnik do komentarza

Lenson - podaje mojej córci herbatke, niby pije ale nie za wiele, próbowałam samą wodę ale jest be i pluje.

Fasolka - jak po wizycie? wszystko ok?

Z usypianiem u nas nie ma problemu, po kąpieli małutka zje chwile czekam żeby się odbiło i odkładam do łóżeczka a ona po chwili grzecznie zasypia. W ciągu dnia też jest raczej spokojna, większość czasu sobie grzecznie leży to w wózku to w leżaczku i co mnie cieszy to póki co się nie domaga noszenia na rekach.
Ze smianiem to też fajna sprawa, wystarczy się cokolwiek odezwać i od razu uśmiech od ucha do ucha.

Odnośnik do komentarza

Nuria pomyślałam też o skoku ale akurat jesteśmy w 10 tygodniu czyli juz po skoku a i jeszcze przed kolejnym.

Aleksandra ja z radości że mama przywiozła mi wiejskie jajka to ich nagotowalam i jadłam przez 2 dni a jsk odstawilam to wrócił do domu nasz Kubuś smieszek;), my z Kubusiem nie mamy problemu z kolkami odpukać, kupki i pierdki bardzo ładnie Kubusiowi wychodzą ale za to obawiam się alergii, moj P jest alergikiem wiec Kubus też może byc; (

Progusia ja niestety nie jem mleka i produktów mlecznych, smażonych mięs, ryb, wołowiny, wieprzowiny w sumie lekarz tak mi zalecil, jem tylko kurczaka z parowaru, jabłka, marchew efekt jest taki że kilogramyj leca w dół co mi sie pofoba ale i tak czekam na jutrzejsza wizytę u dermatologa żeby zobaczył krostki Kubusia i może da nam jakaś maść co nam pomoże, i wreszcie zacznę jeść bo inaczej oszaleje.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jyqw72m9x.png

https://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpa9terjpy.png

Odnośnik do komentarza

Ja wlasnie patrzylam na kursy plywania dla niemowlat u nas w miescie sa od 5 miesiaca 8razy po pöl godziny licza sobie 99€ ! Chyba zwariowali! Czytalam ze chlor jest nie dobry dla sköry dziecka.Jak maly troszke podrosnie pujdziemy z mezem bo mie mam zamiaru wydawac kasy za 4 godz plywania.

Progosia ja pije nawet do 3 kaw dziennie i jem to na co mam ochote opröcz czosnku,cebuli,kapusty jesze nie jadlam nie mialam okazji.

Marysia jestem ciekawa co powie dermatolog,daj znac.

Odnośnik do komentarza

Iza majka moja caly czas je w nocy co dwie godz juz nie moge sie doczekac zeby przespac ciagiem4 h! Co fo przytaulanek jeszcze nie bylo moja ostatnio ma skpk z zasypianiem zasypia o 23 od kapielu ryczy tylko cyc i tak do 23 potem w koncu dama zasypia spie poki co z nia bo karmie co 2 godz i nie chcialo by mi sie ja wyciagsc co 2 h z lozeczka ale powoli musze to zmienic. Martaa Super bujaczek :) z tesciami mam tak samo ciagle by sie chcieli wtracac do budowy do zycia nawet do kasy na co wydawac a ma co nie!masakra! Mamama ciesze sie ze torbiele soe wchlonely mam nadzoeje ze i u nad sie wchlona ;) po jakim czasie bylas na kontroli? Mea no wieczorem po kapieli brakuje pokarmu! I tak lapczywie netwowo pije jak by rok nie jadla za szybko jej leci wscierka sie w dzien normalnie co godz czasem je ale mniej a po kapieli masakra nie wiem o co chodzi o 23 juz zassypia sama i tak co dwie godz do 9 rano potem do 11 nie spi potem drzrmki wali po pol godz w ciagu dmia ;) z 4 tak lezy w bujaczku nachwile na brzuszku nachwile w lozeczku nachwile na rekach ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny.
Znowu mnie nie było chwile ale czytam was regularnie i jak znajdę czas to poodpisuje. U nas wszystko dobrze. Madzia rośnie i zmieniła tryb spania. Do soboty budziła się do karmienia w nocy co 3 godziny a od Walentynek (nie wiem czemu akurat od tamtego dnia :)) przesypia mi po 7 godzin ciągiem! W nocy muszę mleko odciągnąć bo mam piersi jak kamienie! w dzień śpi mało , często się karmimy. Leży sobie i patrzy na karuzelke, gaworzy do rodzeństwa. Czasem domaga się mojej uwagi i noszenia na rękach. Jak dziewczyny pisały tez lubi noszenie do góry.
Ogólnie Walentynki super :). Były kwiaty od T., kolacja przy świecach zrobiona przeze mnie (taka nasza tradycja) no i przytulanki ;).
Ostatnie 2 dni były do kitu.Moja mama ma angine, gorączka 40 stopni. Przez 2 noce biegałam do niej co 3 godziny żeby badać temperaturę. Dobrze ze choć Madzia spala bo bym nie wyrobila.
Madzia skończyła wczoraj 2 miesiące i jest słodka :). Gaworzy, uśmiecha się. Słodziak.

Odnośnik do komentarza

Alelsandra noam nadzieje ze to sie zmoeni niedlugo bo jesy to stresujace dosc i dla niej i dla mnie! ;) mpka tez sie pieknie usmiecha i co wazme nie lubi sie za dlugo nosic :) l lubi polezec w bujaczlu gaworzy z mptylami hehedzis ja zostawiam na 3 godz z tata a ja lece do siebie fo dalonu zrobic odrosty bo wygladaja fatalnie a za 2 tyg chrzciny mleka odcoaglam 200 ml mysle ze mu wystarczy a e sobote tez tak musze ztobic i leciec na rzesy :)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Hej hej :) Dawno mnie nie było ale czytam Was regularnie na telefonie podczas karmienia, niestety napisać mogę tylko jak mam dłuższą chwilę, żeby się dorwać do komputer.

Odnośnie jedzenia, ja nie jem smażonego i staram się nie jeść wzdymających potraw, po pierwszej przepłakanej przez córkę całej nocy ograniczyłam jedzenie słodyczy, mleka krowiego i wołowiny, mam wrażenie, że po tym się uspokoiła, chociaż coś słodkiego sobie podjadam od czasu do czasu :) Brakuje mi normalnego jedzenia, ale zaleta taka, że i ja szybko zrzuciłam po ciąży dzięki temu.

Vanesa moja też tak ma, że wieczorami się irytuje przy cycu i się odrywa.
Aleksandra pocieszyłaś mnie, że to normalne :)

Co do spania, zauważyłam pewną zależność, że jak nakarmię małą piersią to śpi ok. 3h i się budzi na jedzenie, a jak dostanie butelke (z moim odciągniętym mlekiem) potrafi przespać 6!

Co do bujaczków i teściowych, też mamy bujaczek, w którym mała bardzo lubi przebywać i spać, no i dla mnie to jest bardzo wygodne, ale teściowa mnie nastraszyła, że nie może w nim za dużo przebywać, ze względu na kręgosłup, słyszałyście o tym? Ile czasu Wasze dzieciaki spędzają w bujaczkach?

Odnośnik do komentarza

Manilka podobno takie małe dzieci to max 40 minut dziennie tak wypowiadali się ortopedzi. Zapewne zostanę za to tutaj zlinczowana ale faktycznie wydaje mi się że dla kręgosłupa na tym etapie płaskie powierzchnie są odpowiednie. Nawet jak leżaczek ma funkcję rozłożenia na płask to i tak nie jest "twardy i równy'

MłodaFasolka jak po kontroli???

http://s7.suwaczek.com/201412201755.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...