Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mamuśki:)
Ja mam termin na 2 września. Byłam na usg 19.01. i maleństwo miało już 1,5 cm. Widziałam główkę,rączki,nóżki i słyszałam bicie serca 170. Doktor stwierdził że idealnie:)
Czuję się dobrze mdłości nie mam:) za to często biegam do toalety również w nocy co kończy się bezsennością i częstym spaniem za dnia. Piersi mam obolałe ale urosły:). No i mam apetyt jak nigdy. Pozdrawiam

https://www.suwaczki.com/tickers/xnw4xzkr4dzwxug6.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Dzięki Nieesia za odpowiedź :)
w sumie wiedziałam co to jest Beta, ale sądzac po częstotliwości badań niektorych forumowiczek pomyślałam, że można je wykonać metodą chałupniczą ;) ... oczywiscie oprócz testu ciązowego :)

Oczywiście pisząc o poradę co do lekarza nie napisałam skąd jestem :) tak więc pochodzę z Piaseczna ;p
... jestem już zapisana do 4 lekarzy :) p. Mazurek, p. Muszyńska-Rok, p. Sztaba, p. Nowakowski :) ... kończąc I trymestr oblecę chyba wszystkich lekarzy w okolicy nim wybiorę prowadzącego ;) .. a może któraś z Was zna wymienionych powyżej ?:p

co do samej ciąży to w sumie nie dokucza mi za bardzo ... w prawdzie kilka razy mialam nudności, ale głównym moim wrogiem jest senność :)

...a ja mam w sumie pytanie z innej beczki :) czy któraś z Was korzysta z jakiś ćwiczeń dla mam w I trymestrze?

Odnośnik do komentarza

Ja myślałam o ćwiczeniach, ale z tego co czytałam w I trymestrze lepiej sobie darować. Dla mnie to pierwsza ciąża, więc wole nie ryzykować i na razie przeczekać te magiczne trzy miesiące i mieć pewność, że maluszek jest cały i zdrowy a potem pomyśleć.

Odnośnik do komentarza

joasiaG, ja również mam delikatne "bóle" przypominające bóle miesiączkowe. podobno to rozrastająca się macica :)

joanna89, to takż emoja pierwsza ciąża - staram się aby wszystko było ok ... ale myślę, że delikatny ruch nie zaszkodzi, no chyba, że lekarz Ci zabroni ...

co do pierwszych ciąż ... to czuję, jakbym miała popaść w paranoję :) ... ale to chyba jest naturalne wśród matek :)

Odnośnik do komentarza

Chyba najlepiej pytać lekarzy. Ja ze względu na swój dotychczasowy tryb życia- aż w szoku jestem , że tak łatwo zaszłam i dalej jestem w tej ciąży, więc ćwiczenia sobie darowałam.. po porodzie ruchu będę miała znacznie więcej , więc teraz tylko spacery, ewentualnie porządki domowe :)

Odnośnik do komentarza

Z bólami brzucha to i ja się borykam :/ na początku, zanim dowiedziałam się, że jestem w ciąży miałam okropne bóle podbrzusza- ginekolog przepisała mi luteinę dopochwowo i przeszło :) w tej chwili odczuwam coś w brzuchu, nie wiem czy nazwać można to bólem, przy wysiłku i ruchu boli. Ale wczoraj miałam znowu okropny ból tylko tym razem w okolicy pępka, przeszperałam internet i doszłam do wniosku że to ze względu na wzdęcia, towarzyszyło mu odbijanie, no i złożyłam to na kark kapusty kiszonej którą jadłam. Więc dziś zaczęłam tylko od jogurtu na śniadanie i małe a częste posiłki w ciągu dnia i dziś czuję się już bardzo dobrze.
Poza tym miałam dziś usg, 5t3d widać pulsującego kropka :) gin stwierdziła, że zaczyna się praca serca, maszyna jeszcze nie wykryła bo bardzo wcześnie, ale okiem było widać :)

http://www.suwaczki.com/tickers/p19u9jcgwdtjg5wz.png

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie przyszłe mamy i nasze pociechy:) jestem z 7 tyg byłam u lekarza w tamten wtorek czyli 13, Pani doktor "potwierdziła ciąże" i tyle.... Idę za dwa dni drugi raz i mam nadzieje, że inny lekarz potraktuje mnie poważnie.. Jeśli chodzi o objawy to w 3 tyg zaczął się ból brzucha i piersi bardzo podobny jak przed okresem, teraz już się wszystko uspokoiło. Tylko czasem jak zbyt szybko się podniosę pojawia się tak jakby skurcz w podbrzuszu...

http://www.suwaczki.com/tickers/rfxgskjouii3drdm.png
http://www.suwaczki.com/tickers/ibm28iikre36uzpi.png

Odnośnik do komentarza

Tak w p iasecznie. Mówię mu ze mam stwierdzoną bardzo wczesną ciążę i na podstawie bety. Nie dał mi skończyć bo mówi jaką ciąża skoro na usg 2 dni temu nic nie było widać. Więc mówię ze chciałabym skonsultować wyniki bo mam wolny przyrost. A on ze faktycznie i że albo wolno rośnie albo nie rośnie. Potem stwierdził ze dzisiaj to nawet szkosa brudzic sprzętu bo i rąk nic nie bexzie widać. Dał skierowanie na betę i jak mam ochotę to za tydzień przyjść. Może mam ch... przypadek Ale uważam ze lekarz nie powinien tak traktować pacjenta w prywatnej klinice.

Odnośnik do komentarza

Malutka55 bardzo mi przykro ze trafiłaś na takiego dupka! Jestem zszokowana, w tym momencie wstałabym i wyszła nie dając mu ani złotówki - dzisiaj to ja sobie rąk nie będę nadwyrężać przy wyciąganiu portfela, bo i tak Pan nie zasłużył - tak bym mu powiedziała.

Odnośnik do komentarza

jeśli się wybieramy do lekarza na wizytę prywatną to wymagamy żeby potraktował nas jak należy, ale niestety nie zawsze tak jest.. rozumiem was dziewczynki bo jak pisałam wcześniej przy ostatniej wizycie zostałam potraktowana bardzo przedmiotowo... Może warto poszukać jakiegoś innego lekarza który ma lepsze opinie? I nie dać się żadnym dupkom Zmieniając troszkę temat, czytałam gdzieś że fajnym pomysłem na odreagowanie i wzmocnienie się w tym pięknym ale ciężkim okresie, jest chodzenie na basen? co wy na to?

http://www.suwaczki.com/tickers/rfxgskjouii3drdm.png
http://www.suwaczki.com/tickers/ibm28iikre36uzpi.png

Odnośnik do komentarza

GabaKluska
Dziewczyny ratujcie! Co na mdłości? Męczą mnie cały dzień i w żaden sposób nie moge sie ich pozbyc :( woda z imbirem troszke pomaga, ale to kropla w morzu... odrzuciło mnie od wszystkich ulubionych potraw i napojów. Na widok zielonej herbaty sama robie sie zielona ;) po całym dniu "walki" jestem tak wykonczona, ze nawet palcem nie moge ruszyc :(

Acha, i jeszcze jedzenie małych posiłków 5 razy dziennie też mi pomogło.

Odnośnik do komentarza

Ewelajka, ja chodzę 2 razy w tygodniu na aquaaerobik po 30 minut. Ćwiczę delikatnie, bez nadwyrężania się. Po takim rozruchu w wodzie czuję się jak młoda bogini :) plecy odciążone, zrelaksowana. Jeśli nie masz przeciwwskazań od lekarza, to ja polecam. Mi się przyda trochę delikatnego ruchu, bo jestem gruba i nawet dla zdrowia maleństwa muszę trochę skontrolować dalszy przyrost masy.
W poniedziałek idę do P. Mazurka po odbiór cytologii. Zdecydowanie nie chcę aby prowadził mi ciąży ale chyba skuszę się na badanie aby skontrolować małego pasożyta :)

Odnośnik do komentarza

Malutka55 wspolczuje że trafiłas na takiego gbura, na te wizyty powinnyśmy chodzic z radoscia a nie denerwowac sie jeszcze tym jak lekarz paskudnie traktuje.
Dziewczyny powiedzcie czy Wasze pierwsze usg miałyscie robione dopochwowo czy takie brzuszne? Mi zrobił brzuszne i zastanawiam się czy może dlatego nie było nic widac? Bo gdzies czytałam że pierwsze raczej robi się dopochwowe a kolejne brzuszne ale nie wiem jak to w praktyce wygląda.
Wczoraj odebrałam wyniki badań z krwi, beta 2120 i potwierdza się 5 tydz. Kolejna wizyta 29.01 ale już u innego lekarza.

http://fajnamama.pl/suwaczki/d9yv4au.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...