Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczynki. Bardzo lubię ten portal, więc stwierdziłam, że do Was dołączę. Dobrze to mnie takie dodatkowe wsparcie. :-) Jestem w 8 tyg 5dn. Termin mam na 25 września. Trzymam kciuki za Was i Wy za mnie trzymajcie, to moja druga ciąża. Pierwsza zakończyła się poronieniem, więc lekki stresik jest.

http://www.suwaczki.com/tickers/eikt3e3kqv8qzwuf.png

Odnośnik do komentarza
Gość Emimilka

Witajcie nowe przyszle mamuski :)

Tak kolejki w sklepach masakra
ja zawsze na wejsciu biore mala butelke wody i podpijam by nie paść

do tego mdlosci myslalam ze odpuscily znow daja mi sie weznaki co chwila w ciagu dnia z domu bez zabezpieczenia w postaci woreczka/torebki na ew.zwrot sie NIE RUSZAM
Zabralo aperyt i d..a
Jezusie, ja chce juz czwartek

Odnośnik do komentarza

Witam nowe koleżanki, cieszę się, że ciągle nas przybywa :)
do ro ta nie martw się, do wtorku już tuż tuż i na pewno wszystko będzie dobrze :)
Nieesia masakra z tym Twoim załatwianiem, powinno się kobiecie w ciąży spokój zapewnić a tu Ci obrażony na cały świat babsztyl jeszcze takimi tekstami rzuca.... przykre to że niektórzy ludzie pragną całemu światu pokazać jak bardzo są paskudni...;/
Ja bym się nie martwiła tym że będziesz w 3 tyg i 3 dniu, jakby nie było czas masz do 3 tyg i 6 dnia, wiec jeszcze 3 dni zapasu. A jeśli chodzi o test PAPPA to jak dla mnie to jest po prostu nabijanie kasy. Jasne, badanie fajne, każda może zrobić by znaleźć się w danej grupie ryzyka. Ale nie robi się tego dla nas tylko dla ich kieszeni tak naprawdę.
madziula35 nie denerwuj się, te badania nie dają 100% pewności ale z usg dobry lekarz potrafi naprawdę bardzo dużo odczytać. Poza tym nastaw się pozytywnie, idź tam by pooglądać maluszka bez czarnych myśli i scenariuszy...jest coś takiego jak potęga podświadomości więc starajmy się myśleć jak najlepiej dla jak najlepszego samopoczucia i dobra dzieciaczka :)

31.08.2015 Kubuś 56cm 3270g :* sn :)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cpiqvwbf940su.png

Odnośnik do komentarza

Świadoma Mama już w marcu odwiedzi województwo kujawsko-pomorskie. 4 marca pojawimy się w Bydgoszczy w hotelu BRDA przy ul. Dworcowej 94, natomiast dzień później czyli 5 marca spotkamy się w Toruniu w Wyższej Szkole Bankowej przy ul. Dekerta 26.

Zapraszamy wszystkich przyszłych i obecnych Rodziców do uczestnictwa w bezpłatnych konferencjach ze specjalistami oraz warsztatach praktycznych.

W programie spotkań: prelekcje specjalistów, bezpłatne konsultacje indywidualne z ekspertami lokalnymi, warsztaty praktyczne, sesja zdjęciowa oraz losowanie nagród!

Zarejestruj się już dziś:
- www.SwiadomaMama.pl
- rejestracja@swiadomamama.pl
- 601 249 333 & 601 644 669

monthly_2015_02/wrzesniowki-2015_25371.jpg

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj moja mama miała urodziny i postanowiłam jej powiedzieć...skończyło się ze obie płakałyśmy jak bobry, potem mnie przytuliła i pocałowała;) moja mama debiutuje w roli babci,dlatego chyba tak bardzo się wzruszyła... potem poopowiadała oczywiście jak to było kiedy mnie w brzuchu nosiła i jakie miała zachcianki;)
no a w czwartek widziałam swojego maluszka 255mm i 155 bicie serduszka...no i machał rączkami i nóżkami, coraz bardziej zakochuję się w tej kruszynce.
Miłych i pluszowych snów wrzesniowe mamusie....

http://www.suwaczki.com/tickers/7v8rdqk36c5u748k.png]Tekst linka[/url]

http://www.suwaczki.com/tickers/hchyflw1lfkk391i.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

A ja zrobię test pappa i nie patrzę na to że nie daje 100 % pewnosci. Dla mnie najwazniejsze że nie jest badaniem inwazyjnym i nie ma nawet ułamka procentu ryzyka a da mi jakąś jasność.Nie wiem dlaczego niektore z was piszą że to tylko statystyki i biora ogol kobiet w danym wieku.Owszem najpierw dostajemy wynik ogólny czyli średnią w danej grupie wiekowej ale drugi wynik jest juz NASZYM ryzykiem ,własnym i ja dlatego w wieku 36 lat nie dostalam skierowania na żadne inne badania choć statystyki dla 36 latki z pierwszym dzieckiem nie były optymistyczne .Np.trisomia 21 w mojej grupie wiekowej ryzyko ogolne 1:222 a po moich badaniach 1:4512 , trisomia 18 ryzyko grupy 1:540 ,moje 1:18009 i trisomia 13 ,ryzyko grupy 1:1695 ,moje ryzyko 1: 56517 ! I adnotacja nie stwierdzono ryzyka t 21,t 13 i t 18 .NIE MA WSKAZAŃ STATYSTYCZNYCH DO WYKONANIA BADAŃ INWAZYJNYCH PŁODU.Także wedlug mnie warto ! Ja juz mialam spokojne ponad 6 miesięcy ciąży :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3k0n0qg66u.png

Odnośnik do komentarza
Gość Maminka_2015

mamunia5 ja też uważam , że warto bo wtedy faktycznie ryzyko się zmniejsza lub znam przypadki, że gdyby nie ten test to mama by się nie dowiedziała o chorym dziecku, bo usg nie pokazało nic, a test PAPP-A dał podejrzenie choroby i amniopunkcja to potwierdziła. Odkąd znam te przypadki moja świadomość nie pozwala mi pominąć tego badania.

Odnośnik do komentarza

joanna89a
A ja mam takie pytanie do tych mam,ktore sa wlasnie w okolicach 12 tygodnia. Czujecie juz cos, tam w brzuszku? Nie mowie o kopniakach itp. Ale takie bulgotanie,jakby babelek wody wam przeplywal..ja mam czasami takie odczucie wlasnie..

Jeszcze dwa dni do badania,moze moja kruszynka tez mi pomacha.


Mam podobne zwłaszcza jak zjem i położę się na lewym boku to takie bulgotanie w podbrzuszu, zresztą na usg jak dzidzia wywijała to podczas bicia serduszka było tez słychać takie "przelewanie". Lekarz powiedział, że jako pierworódka ruchy będe czuć około 20tygodnia.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

A odnośnie Testu PAPP-A ,ja też jestem zdania że lepiej wiedzieć wcześniej bo jest czas na zastanowienie,oswojenie,konsultacje lekarskie itp.Wyobraźcie sobie że w momencie kiedy jestescie najszczęśliwsze na świecie przychodzi lekarz i mówi wam że dziecko ma taką czy taką chorobe genetyczną, w jednej chwili swiat się wali na glowe bo nie jesteśmy nigdy gotowe na przyjęcie takiego ciosu dopoki go nie otrzymamy. Prawda jest taka że, dziecko chore może urodzić kobieta w każdym wieku nawet 20 kilkulatka .Oczywiscie większe prawddipodobienstwio ryzyka przychodzi z wiekiem matki ale wlasnie dlatego po 35 r życia kobiety sa bardziej świadome i poddają sie różnym specjalistycznym badaniom i dzięki temu maja czas na podjecie świadomej decyzji co dalej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...