Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

A tak w ogole to ciszaaaa tu dzis. Z dnia na dzien mniej wpisow. Maluchy zajmują całą naszą uwagę.
Jak juz sie pojawi nowy wątek wrzesniowki 2016 to chyba bede czytac. Szok niedlugo bedzie rok jak Was czytam. Niby wolno a szybko zlecialo :P
Ja dzis mam totalnego lenia. Nad morzem leje od rana. Ciemno caly dzien. Ja juz mam na chacie choinke...tak zywa...jodle kaukazką czy jakos tak. Mysle ze wytrzyma do Swiat. Albo sie posypie,albo moje wspaniale kotki ją wykonczą. Bo strącają bombki....piją wode bo swietnie smakuje z choinki niz z miski. Lubimy z mezem miec wczesniej klimat swiateczny. W przyszlym roku bedzie fajnie jak te nasze szkraby juz beda dreptac ;) przy choince.
Druga kawa...zaraz zasne...no...posmęciłam.

Odnośnik do komentarza

Nie uśmiercałabym jeszcze naszego forum, wpisów jest mniej, ale dzieciaczki zajmują coraz więcej czasu, a do tego jeszcze przygotowania świąteczne (za które szczerze Was podziwiam, bo my powoli brudem zarastamy) . Nie chciałabym, żeby forum znikło, bo się już przyzwyczaiłam :) a tu lada dzień będą nowe wrześniówki... Jak to zleciało!
O, mnie też na jakieś sentymenty bierze ;-)

Witek
17.09 g. 4.20

Odnośnik do komentarza

Czesc:) Faktycznie cisza tu...ale co sie dziwic dzieciatka nasze coraz wieksze i coraz wiecej uwagi wymagaja.
My dzisiaj z Antolkiem uderzylismy na galaerie po prezenty. Kupilam Malemu piekna czerwona kurteczke zimowa w mothercare :)
Pierniczkow w tym roku nie pieke, chyba, ze maz wykaze inicjatywe i mi pomoze.
U mnie przez ostatnie dwa dni Antos spi w dzien co odbija sie na nocach. Zasypia o 20 budzi sie przed 24 i to jest najdluzszy sen, pozniej co 2 godziny lub czesciej. Od 17 dokarmiam go sciagnietym mlekiem ok.150 ml, po kapieli cyc albo i dwa. Kusi mnie, zeby mu po kapieli podac mm, zeby sprawdzic czy dluzej pospi.
Choc do niedawna jeszcze nie podawalam butli przed kapiela tylko cyc, po tez i spal do 2, a nawet zdarzylo sie, ze do 3.30. Wydaje mi sie, ze budzi sie z glodu bo raczej nic go nie boli...nie wiem moze za chwile zacznie przesypiac wieksza czesc nocy, oby...
Wlasnie dzosiaj uswiadomilam sobie, ze mm, ktore mialam tez nie nadaje sie juz do spozycia, czyli duza puszka bebilonu wyladowala w koszu na smieci...musze kupic jakies male opakowanie bo chce miec w razie potrzeby, ale poki co mm podalam Antkowi tylko raz.
JoasiaG zaczynasz powoli wprowadzac na nowo nabial?
Milego wieczoru :)

Odnośnik do komentarza

Sowianka fajnie że się odezwalas wspolczuje przeżyć ale teraz już musi być tylko lepiej dzieciaczki sliczne ;)

Wogole te nasze forumowe szkraby są przesliczne jakieś takie wyjątkowe.

Czy którąś z was jest uzależniona od porządku mała prawie całe dnie na rękach a ją dzisiaj skonczylam myc okna od strony dworu w chwili gdy ona spala mylam w expresowym tempie a wewnątrz z nią na rękach ale nie umiem sobie odpuscic maz twierdzi że to kwalifikuje się do leczenia już.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh37165se0wvk.png

Odnośnik do komentarza

Szczesliwa zaczęłam jeść nabiał w śladowych ilościach tzn. kilka ciasteczek maślanych lub odrobina śmietanki do kawy, na razie jest ok więc będę próbować inne nabiałowe produkty.

Załamka, robie zapasy mleka na święta żeby móc zjeść coś normalnego. Dziś odciągłam niecałe 100 ml więc nie chciałam marnować woreczka i stwiierdziłam że dam Szymkowi kiedy będzie głodny...i wiecie co? On wogole nie chce ssać smoka. Był głodny, z butli nie ruszyl, dopiero jak dostal cyca to się zassał.

Wpisów mało ale widze po sobie że małe dziecko + przygotowania świąteczne= brak czasu:-)

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

Kiedys forum było moim ulubionym zajęciem przy każdym karmieniu, a i tak czasem nie nadążałam zeby by na bieżąco ) teraz zostawiam forum i czytam dopiero wieczorkiem bo raptem 4-5 stron z całego dnia sie uzbiera.

Mój Antoś po szczepieniu budził mi sie w nocy co 2 godziny, o 4 pobudka na całego. W ciagu dnia zasnal 3 razy po 10 minut! Po 12 godzinach niespania o 16 zaczął na siedząco zasypiać, maz go wykąpał i zasnal. Ciekawe jak bedzie dzisiaj czy tez takie pobudki.

Szczesliwa84 ja tez podałam kilkukrotnie mm na noc bo myślałam ze te zwarto pobudki to wina mojego malowartosciowego mleka. Nie sprawdziło sie bo budził sie tak samo a dosatkowo marnowaliśmy czas bo nie mogłam odbić a go męczyło.

Karolaa Paulinka śliczna. Nie jest za puszysta. Bo czasem widać ze dzieciątko takie jakby "ulane", a Paulinka Wyglada zdrowo;)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-71694.png

Odnośnik do komentarza

karolaaa sliczna masz córcie. Nie jest gruba. Bys widziala mojej szwagierki corke. Od niemowlaka bylo widac ze ma juz nadwage choc urodzila sie normalna 3400g. Teraz ma dwa lata i 22 kg. Wyglada tragicznie. Ale oni ją paśli od początku. Twoja jest fajna nie gruba. Moja od porodu urosla 5cm. Jesli Cie to pocieszy. Kazde dziecko w swoim tempie rosnie.
Mnie tez czasem brzuch zaboli ale okresu brak. A jutro rok czasu od ost. Miesiaczki,niedlugo rocznica poczęcia ;p hehe ale jestem glupia

Odnośnik do komentarza

Blanka ale ja przy sprzataniu odpoczywam inaczej nie moge więc to stało sie odskocznią od wszystkiego

Karola a mala jest śliczna nam też pani dr przy szczepieniu stwierdziła że mała ma nadwagę 03.12 miała 5900 a normą dla jej wieku 5750 a ją jej się zapytalam jak ona jest za grubą w wieku 3 miesięcy i wzroście 61 to co dopiero urodzone dziecko które ma 5 kg i 54 cm zrobiła się czerwona i nic nie odpowiedziala

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh37165se0wvk.png

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czemu wieczorem ten mój maluch ciagle wisi na cycu i czy faktycznie mi brakuje pokarmu czy on po prostu lubi sie poprzytulać wieczorkami :)
Jadł o 16:30 z prawej piersi i zAsnal. Teraz wybudzilam o 20 i chciałam przystawić, ale nie ma szans. Śpi i juz, nawet przy odkładaniu nie został "poparzony" przez lozeczko jak zawsze w nocy bywa :)
Podłączyłam medele bo nie wiem kiedy wstanie a juz taka na pol twarda i 140ml w 6 minut z jednej. Przyda sie jutro na wieczorne dokarmianie:)
Zakup elektrycznego laktatora mimo ze to teoretyczne połowa drogi w karmieniu piersią był super inwestują. Ręcznym albo bym ściągnęła 50 zeby tylk sie miękka zrobiła albo w ogole bym nie wyjmowała i by mnie zalało do północy, a tu bach, chwilka i pierś mięciutka, ilośc na dokarmianie idealna i juz sie nowe mleczko produkuje :)

Tez mam znajoma której córa wyglada grubo na pierwszy rzut oka. Teraz jak mam dziecko to nie chce osadzać, ze je tuczą bo wiem ze jak dziecko płacze i jest głodne to mu nie ujmiesz i nie wyślesz na dietę. I wierze, ze oni tez nie wypychają butelki na sile ale dziewczynka wyglada jak taka klucha, głowa, szyja, ramiona wszystko w jednej linii. Paulinka jest jak większość naszych dzieciaczków:) idealna :)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-71694.png

Odnośnik do komentarza

A mi osobiście fb wydaje sie właśnie bardziej uporządkowane. Zadajesz pytanie i każdy odpowiada w jednej danej kwestii. Tutaj jak sie czyta, czyta to narobi sie zaległości i sie juz nie pamięta co, kto i każdy bardziej pisze o sobie niz odnosi sie do odpowiedzi innych.
Ale ja i tak tutaj mam większy sentyment i chociaż uwielbiam patrzeć na zdjecia i filmiki na fb to tutaj tak lepiej, rodzinnie sie czuje:)
20:30 dochodzi, kłaść sie spać czy popiatkowac z mężem:)?

http://suwaczki.maluchy.pl/li-71694.png

Odnośnik do komentarza

czesc dziewczyny,
czytam Was od dawna, ale jakoś nie jestem dobra w takim pisaniu i dlatego sie nie odzywalam. teraz juz bede, bo forum jest skarbnica wiedzy. 27 sierpnia urodzilam sn synka - Szczepana - moje pierwsze dziecko. maly urodzil sie 2970 g i 55cm. porod mialam bardzo szybki bo 2h. teraz maly wazy 5960 i ma 63cm - jak mawia p.doktor jest szczuply i dlugi :) okres dostalam juz po 4 tygodniach po porodzie i mam normalnie regularne :/ mimo, ze karmie tylko piersia. karmimy sie w dzien dokladnie co 3h 0 7, 10, 13, 16 i potem kapiel kolo 18.40 i o 19 karmienie. w nocy maly je okolo 1, 3 i potem o 7 i wstajemy. I tak jest w zasadzie codziennie:) juz sie totalnie przyzwyczailam :) to tak mniej wiecej na wstepie :)
W zaszla srode Szczepek dostal kataru i tak ma ten katar az do dzis. dzis bylismy u lekarza, dostal wit c i syrop drosetux, bo ma okropna chrype. na szczescie nie ma nic w plucach i nie ma brzydkiego gardla. poza tym zgodnie z tym co tu czytalam i za co Wam bardzo dziekuje, robimy inhalacje, powiesilam czosnek i regularnie wyciagam gluty...poradzcie ile u waszych pociech trwal katar? i czy jak sie konczyl to stopniowo bylo coraz mniej do wyciagania?
Najgorsze jest jak maly lacze przy wyciaganiu glutow. serce mi peka za kazdym razem :/

Odnośnik do komentarza

Witajcie i ja również dołączam do aktywnych wrześniowek,bo do tej pory tylko podczytywalam, a może z raz się odezwalam. Przypomne się mama 14-latki i Igorka ur 15września SN, 54cm i 3500g. Ze względu na cukrzycę i maloplytkowosc poród indukowany i koszmarny. Ale warto było, patrząc na synka.Na dzień dzisiejszy Igor waży 7kg i 66cm, takze mam co nosić.

Angelika, 10.10.2001, 3030g, 54cm
Igor, 15.09.2015, 3500g, 54 cm

Odnośnik do komentarza

Mamabe, martucha witajcie.....gratuluję synków:-)

Mamabe u nas katar trwal prawie tydzień, najpierw był bardzo wodnisty i spływał małemu do gardła a po kilku dniach było go mniej i zrobił się taki glutowaty. Chyba nie tylko Szczepan nie lubi odciągania, Szymek przy wkładaniu rurki tak płakał że cały czerwony się robił.

Karolaa u nas wzrost i waga na 75 centyl.

Szymek wykąpany, najedzony i śpi to i ja idę do łóżka:-)

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza
Gość Marika888

JoasiaG to moje dziecko jest jakieś inne bo przy osiąganiu kataru śmieje się w glos☺ Ala szczepienie przeszła ok, po powrocie do domu spała, po13 spała jak zwykle za to od15 do 18 płacz straszny, aż się purpurowa robiła. Na szczescie tata zazegnal sytuacje☺

Odnośnik do komentarza

Martucha, Mamabe, witamy!!:)
mamabe, też mam synka z 27 sierpnia:)

Forum na pewno nie umrze, bo co rusz ktoś do nas dołącza! Oby tak dalej. Prawdą jest że fb pochłonął nam kilka osób, ale myślę, że spore grono osób zostanie tutaj. Tutaj naprawdę panuje niesamowity klimat, jak to karolinek napisała, rodzinny:)

Nas odwiedzili dziś teściowie. Zostają do jutra. No i jak to z teściowymi bywa oczywiście całe popołudnie Stasiu był na rączkach. Ech... ale jakoś wybaczam. Chyba po jednym, dwóch dniach mi się dziecko nie rozpuści, oby ;)
tak został Młody wymęczony, że śpi jak suseł.

czy u którejś z Was, u dzieciaczka, w zgięciu między stopą a łydką pojawiły się zaczerwienienia i łuszcząca skórka? u nas jest kilka dni, natłuszczam, bo jakoś nie wygląda mi to na odparzenie, ale nie schodzi. Może któraś też tak miała???

A ja mam dziś smutny wieczór. Kolega zginął w wypadku samochodowym i jakoś nie mogę przestać o tym myśleć. I to na 'ostatniej prostej' blisko domu.
Nic to, życzę przespanej nocy!

Stasiu, 27 sierpnia 2015r., 54cm, 3300g

Odnośnik do komentarza

Witam nowe mamusie:)
U nas oczywiscie nocne karmienie jak codzien a o 16 ide do SPA! Taj do spa! Moja siostra wariatka bedac w Anglii zalatwila mi zaproszenie do spa na chwile relaksu z okazji urodzin:) juz sie nie moge doczekac:)
mamabe ale mialas szybki porod! Wspolczuje tylko ze okres juz wrocil. U mnie z tym spokoj narazie a ze karmie regularnie co 2-4 godz to nie powinien szybko przyjsc.

karolinek i jak sie udalo piatkowanie z mezem?:)

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3p07wr09wc777.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...