Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

chani akcja na całego :) Mi się już kilka razy dziecko śniło, ale zapamiętałam tylko ten dzisiejszy sen i chyba jeszcze długo się będę z niego śmiała. Często śni mi się mój mąż gdzie chce się ze mną rozstać, oświadcza mi że już mnie nie kocha, flirtuje z inną kobietą itp...później budzę go w nocy z wyrzutami jakby to była jego wina i musi mnie zapewniać że to tylko sen i nigdy się nie spełni hehe ;)

31.08.2015 Kubuś 56cm 3270g :* sn :)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cpiqvwbf940su.png

Odnośnik do komentarza
Gość emimilka

hej dziewczyny wrocilam wczoraj bardzo pozno bo po 22 do domu nie mialam juz sily na rozpisywanie sie

wizyta na 15;30 przeciagnela sie na maxa do 21 kilka razy wychodzilam i wracalam do gabinetu bo maluch wciaz lezal nie tak jak trzeba
lekarz chcial sprawdzic wszystko dlatego tak sie meczylismy
no wiec nie wiem wlasciwie czy sie cieszyc czy nie
serduszko bije i to bylo najwieksze szczescie ale za chwile zaczely sie stresy ja laik golym okiem widzialam ze przeziernosc karkowa jest dosc spora..zaczely sie pomiary co jeden to wychodzilo wiecej wciaz sie wiercilo malenstwo i przykurczone do brzuszka nie bardzo chcialo odchylic glowke (wlasciwie nie wiem czy w koncu to zrobilo) w ostatecznosci w dok mam wpisany pomiar 2,7

wiec zaczelo sie szukanie mozliwych wad
serduszko w porzadku jak na ta chwile ,inne narzady sa i pracuja
bardzo dlugo lekarz nie mogl zobaczyc buzi malucha lezal wciaz wcisniety w jeden kat macicy twarza w dol ;/
zjedzony batonik przy 5 podejsciu pomogl
i co wazne kosc nosowa WIDOCZNA ,zuchwa prawidlowa ,glowka ladnie podzielona ,oczka sa na miejscu generalnie wydaje sie ze jest OK
dodatkowo mialam wykonany podwojny test z krwi pappa i bhcg

przy obecnych pomiarach wliczajac moj wiek ryzyko wady gen wzrasta na 1/377(norma 1/1030 (ok))
testy z krwi maja mi teraz tylko pokazac czy ryzyko jest wyzsze czy nizsze niz to z USG
WYNIK/opis NIESTETY BEDE MIALA dopiero 9.03 po powrocie lekarza z urlopu

zalamalam sie plakalam na przemian sie smiejac ze przeciez nie jest tak zle

lekarz powiedzial ze od wyniku z krwi zalezy co dalej czy beda wskazania do amniopunkcji czy nie

generalnie opisal cala sytuacje jako dobra (jesli dobrze zrozumialam)
ze ten wynik z USG daje nam tylko sygnal ''sprawdz dokladnie'', glebsza kontrola a nie przesadza o wadach,mowi ze moze taka uroda naszego misia ale jego obowiazkiem jest teraz baczniej MU/JEJ sie przygladac bo cos moze byc na rzeczy ale NIE MUSI
powiedzial ze nawet czesciej dzieci z mniejsza przyziernoscia maja chromosom21
ale kontrolowac trzeba bardziej wnikliwie

na nastepnym usg pewnie przy okazji odbierania wynikow bede sie domagac
poprosze o sprawdzenie dokladnisci budowy raczek stopek dla wlasnego spokoju i moze dowiemy sie kto mnie tak stresuje :)

po za tym plasy i podskoki jednak wciaz nie tak jak lekarz sobie zyczyl

Bez ładu i skladu ale informacja jest

Odnośnik do komentarza
Gość Maminka_2015

Emilka ja bym na Twoim miejscu nie płakała, bo górna granica to 2,5. Mój maluch miał 3,9 i wadę serca, reszta była prawidlowa, ale ryzyko wyliczone 1:10, więc od razu amniopunkcja. U ciebie pocieszające jest to, że z sercem jest ok. Masz możliwość sprawdzenia u innego lekarza tej przezierności? Jaki długi był maluszek, który to tydzień i w jakim jesteś wieku?

Odnośnik do komentarza

emimilka mam nadzieję, że wszystko będzie ok. Może przezierność wynika z tego, że nie za bardzo były warunki by ją zmierzyć i gdyby dzieciaczek ułożył się prawidłowo wynik różniłby się. Najważniejsze że jest kość nosowa i tak jak pisze Maminka_2015 serduszko bez wad. Poza tym wydaje mi się, że lekarz nie nastawiałby Cię tak pozytywnie jak to zrobił gdyby miał złe przeczucia. Szkoda że na te wyniki musisz czekać i niepotrzebnie się stresować. Będzie dobrze Kochana, postaraj się o tym nie myśleć.

31.08.2015 Kubuś 56cm 3270g :* sn :)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cpiqvwbf940su.png

Odnośnik do komentarza

Emimilka wiem ze sie stresujesz ale poczekaj na badania biochemiczne z krwi. Jesli wszystkue pizostale parametry sa ok to naprawde nie ma co sie przejmowac. To tylko badanie statystyczne wiec o niczym nie przesądza.
Mój maluszek byl mierzony w 12 tyg 3 dniu:
Crl: 60,3 mm
Czynnosc serca: 159 ud/min
Przezierność karku: 1,5 mm
Wymiar dwuciemieniowy: 20,9 mm
Obwód glowy: 75,3 mm
Obwód brzucha: 55,7mm
Długość kości udowej: 6,3mm
Kość nosowa obecna
Przepływ na zastawce trójdzielnej prawidłowy.
Tym razem podczas tej wizyty maluszek przytulił się brzuszkiem do łożyska i nie chciał się za bardzo pokazać, prawie cały czas był odwrócony pleckami. Ale i tak widok był jak dla nas prześliczny.
Ryzyko wyliczone dla nas zmalało z podstawowego 1:269 (wynikającego z wieku) do 1:4871 dla Trisomii 21. Natomiast dka Trisomii 18 z 1:646 do 1:3335, a dla Trisomii 13 zmalało z 1:2030 do <1:20000. Brak zaleceń do badań inwazyjnych. <br /> Jednak 6 marca dla pewności pójdę jeszcze na wyznaczone badanie genetyczne usg + pappa na NFZ, żeby mieć już święty spokój.

monthly_2015_02/wrzesniowki-2015_25734.jpg

monthly_2015_02/wrzesniowki-2015_25735.jpg

Odnośnik do komentarza

Emimilka
Powiem to samo. Nie martw się tym na zapas. Z tą przyziernością to jednak okazuje się dość częsta sprawa. Może ta górna granica powinna być nieco wyższa. Sama mam dwie koleżanki, które robiły punkcję ze wskazań po samej przyzierności. Obie dziś mają pięknych, zdrowych chłopców. Po prostu tych markerów zwiększających prawdopodobieństwo jest bardzo wiele. U maluszka poza tym ok...a jednak ten nosek jest najbardziej charakterystyczny. Odpoczywaj i ciesz się fotkami :)

http://s4.suwaczek.com/201509236851.png

Odnośnik do komentarza

Wiem ze nie ma czegos takiego jak norma NT
Teraz w pn mam wizyte u swojej prowadzacej gin, poprosze zeby rzucila okiem na usg i wykonala swoj pomiar
Chce tez sprawdzic raz jeszcze u tego samego specjalisty w okolicach 9 marca jak bede odbierala wyniki,mam nadzieje na taka mozliwosc...
pomiary
FHR 166 ud/min
crl 65,6mm
nt 2,7mm
wiek ciazowy wg crl 12tyg+6dni(to bylo wczoraj ;))
moj wiek 28

no fakt lekarz nie nastawial mnie na najgorsze
mowil ze ''z takim wynikiem z usmiechem z gabinetu wygania ''
ale czekamy na biochemie i
bardzo mu zalezy zeby jeszcze za jakis czas to serduszko skontrolowac

dzis juz jestem spokojniejsza ''przemyslana'' ale wczoraj i cala noc bylo kiepsko

Odnośnik do komentarza
Gość Maminka_2015

Mi to wygląda na to, że wszystko będzie ok. Martwiłabym się gdyby były złe przepływy, albo niedomykalność zastawki trójdzielnej. Zresztą to NT nie jest duże i mogło być źle zamierzone, bo napisałaś, że dzidziuś był skulony :) Sprawdziłabym jeszcze raz NT i spała spokojnie :-)

Odnośnik do komentarza
Gość dagna_mm

Witajcie Dziewczyny, przepraszam , że sie wtrącam ale mam ogromny problem a może któraś z Was miała podobnie. Jestem w 10 tygodniu. od ok dwóch tygodni cierpię katusze z powodu opuchniętych i bolesnych warg sromowych. lekarz stwierdził, że to normalne bo mam duże wargi a teraz są dodatkowo przekrwione. Przepisał żel mucovagin i lactovaginal (na wszelki wypadek). Niestety, nic mi nie pomaga. Jestem załamana. Wracam z pracy i ryczę z bólu. Nie mogę chodzić. Próbowałam zmieniać płyn do higieny i wkładki. Nic mi nie pomaga. popołudniami leże bez bielizny i płacze z bólu. Nie chce brać L4 z takiego powodu. Czy znacie jakies sposoby na takie podraznienie? Jakiego płynu i wkładek używacie?

Odnośnik do komentarza

Nie martw sie na zapas, u mnie na genetycznym nie udało sie zobaczyć kości nosa bo maluch był ciągle inaczej albo zasłaniał rączkami. Ja oczywiście spanikowałam, a mój lekarz (na prawdę świetny specjalista) powiedział że wszystkie wyniki są bardzo dobre i nie ma co się martwić.
Przyznaje że chodził mi po głowie pomysł zapisać do innego lekarza jeszcze póki mogę...

Janek ur. 23.08 o 23.55, 3000 g, 54 cm
http://www.suwaczki.com/tickers/relg20mm726v858n.png

Odnośnik do komentarza

Dagna, bardzo ci współczuje, zupelnienie nie mam niestety żadnego sposobu, nigdy tak nie miałam :( moze jakieś okłady? Dziewczyny, mam pytanie troche z innej beczki. Bierzecie moze żelazo? Jeśli tak to jakie? Cały czas mam za niskie wyniki hemoglobiny i hematokrytu zupełnie nie wiem co mam brać, nic nie pomaga :(

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371a5ijkinx.png

Odnośnik do komentarza

emimilkaja zawsze robie zdjecie swoim telefonem, wybieram wtedy najnizsza rozdzielczosc, ale faktycznie na poczatku mialam ten sam problem.
dagna To prawdopodobnie żylaki które mogą pojawić się w różnych miejscach również tam i nie ma to żadnego znaczenia czy wargi sa duże czy male. Obserwuj nie spędzaj za dużo czasu w jednej pozycji aby ułatwić przepływ krwi. Może niedługo Ci znikna.

Odnośnik do komentarza

Witaj Emimilka
Skoro inne pomiary są w normie no i przede wszystkim serduszko to mam nadzieję że maluszek po prostu nie był w odpowiedniej pozycji do pomiaru. Moja GP od prenatalnego mówiła że to bardzo ważne by dziecko było w odpowiednim ułożeniu do badania. Nie martw się kochana będzie na pewno wszystko dobrze. Będę trzymała za Ciebie i maleństwo kciuki.
Musisz zmienić rozmiar zdjęć wtedy wstawisz bez problemu.

https://www.suwaczki.com/tickers/xnw4xzkr4dzwxug6.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...