Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

chani to miałaś nerwów co niemiara bo troszkę tego się skumulowało. Mały ma pewnie jeszcze niedojrzały do końca układ pokarmowy dlatego tak mu się ulewa. Biedny bo co zje to uleje i wiecznie głodny pewnie. Cofający się pokarm może podrażniać nabłonek przełyku i powodować ból w czasie jedzenia .
Znalazłam coś takiego.

Domowe sposoby na refluks

Odpowiednie postępowanie w domu może także złagodzić skutki choroby i wspomóc leczenie farmakologiczne:

Nie karm dziecka w pozycji na pleckach. Staraj się, aby malec miał główkę i górną część tułowia wyżej od reszty ciała.
Zanim przystawisz niemowlę do piersi, możesz mu podać preparat zapobiegający ulewaniu. O szczegóły zapytaj lekarza.
Dla niemowląt karmionych mlekiem modyfikowanym dostępny jest pokarm oznaczony symbolem „AR” (czyli antyrefluksowy).
Po karmieniu noś niemowlę na ramieniu, aby mu się odbiło.
Układaj dziecko w łóżeczku na bok. Po jedzeniu ogranicz zabawy ruchowe, unikaj przewijania, przebierania dziecka i kąpania.
Pod materac od strony główki dziecka wsuń zrolowany ręcznik, aby utrudnić wędrówkę pokarmu pod prąd, do przełyku.

https://www.suwaczki.com/tickers/xnw4xzkr4dzwxug6.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Mycha sami ćwiczymy tak jak pokazała pani fizjoterapeutka. Przy przewijaniu przekręcam go sobie parę razy raz na jeden raz na drugi boczek - chwyt za bioderka i uda tak jak uczy zawitkowski na filmikach- i on za resztą ciała musi przekręcić główkę. Do tego trzeba pilnować symetrii ciała np przy karmieniu żeby nie był powyginany.
W łóżeczku dobrze przystawić wałek żeby się nie przekręcił. Ale u mnie to się nie sprawdza bo i tak jakoś zawsze się odwróci tylko jeszcze się powygina przy tym.

Sądzę że tak jak mówisz - że jak już solidnie przebadają to zawsze coś wynajdą. Brzmi groźnie ale to same drobiazgi. Tylko te mięśnie brzucha mnie zmartwiły. Dopytam się o to na następnej wizycie.

Janek ur. 23.08 o 23.55, 3000 g, 54 cm
http://www.suwaczki.com/tickers/relg20mm726v858n.png

Odnośnik do komentarza

Spałam dziś 9 godzin w tym 2 przerwy na karmienie...bosko.

Chani najważniejsze że szybko zareagowałaś i choróbsko bardziej się nie rozwinęło. Kurcze teraz to i ja się przejęłam tym że Szymek cały czas przekręca głowe tylko na prawo. Podkładamy mu pieluszki ale to i tak nie pomaga.

Mycha u nas właśnie smoczek pomógł, mały ładnie je, później daje mu smoka i jest spokojny jak aniołek.

Asia u nas Szymek je teraz max 15 minut i wypuszcza cyca. Jutro napisze czy prawidłowo przybiera ale patrząc po ubrankach i jego wałeczkach to chyba rośnie.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5e2al7gjj6.png

Odnośnik do komentarza

Nowe mamusie - gratulacje!! Czy jeszcze ktos nierozpakowany nam pozostał??

Rózi, mucha - bardzo wam współczuję tego bólu, przez który przechodzicie. Oby trwal jak najkrócej!

Joanna, a ważona była w takich samych warunkach? Tzn. W ubranku, czy na golaska? A może pielucha była przepełniona za drugim razem?

Szusterka - uwierz mi, ze bardzo bym chciała by mój miał takie dwie 3godzinne drzemki w ciągu dnia. Mój maluch od samego powrotu do domu po porodzie malo sypial. A teraz to juz w ogole nie sypia w dzień. Tylko na spacerze. Od 8-9 rano do 20 z wyjątkiem spaceru jest aktywny. Terrorysta. I albo je, albo musze go przekładać z miejsca na miejsce, bo sam dlugo nie wytrzymuje i jest krzyk. Ach, czasem utnie sobie drzemkę 15-20minut..... Na moich rękach. Bo gdzie indziej to broń boże.

Na szczęście z laktacja jst nieco lepiej. Ale i tak 2 butle mm na dobę muszę dorzucić. Już tracę nadzieję, ze to się kiedyś zmieni.

Kupy mamy juz rzadziej. Z 9 razy zostały się mniej więcej 3 na dobę. Ale za to jakie konkretne!! Po sam pas. Pieluszka nie raz nie daje rady.

Odnośnie herbatki koperkowej, jak i innych specyfików na wzdęcia itp. Położna tez przestrzegała by nie stosować codziennie, bo po prostu dziecko się do nich przyzwyczaja i z czasem przestanie działać, a wtedy coraz trudniej będzie zwalczyć bol brzuszka.

Stasiu, 27 sierpnia 2015r., 54cm, 3300g

Odnośnik do komentarza

Gosia.M gratulacje! Dorodny ten Janek. Wszystkiego dobrego Wam życzę :)
karolinakiki czyli rodziłaś 2 tyg. po terminie? A córeczka filigranowa. Czyli jej ten czas był potrzebny...
szusterka czy Twój Witek to nie mój? :) wypisz wymaluj! Wisi na cycu godzinę, ale żeby usnąć, to nie! Łóżeczko działa jak budzik. Jutro ma 3 tyg. ale poprawy nie widzę. :/

Wczoraj mój M przyniósł z pracy dobre rady, że się dziecko moim mlekiem nie najada. Jak usłyszałam, że mam "gówniane mleko " to myślałam, że coś mnie strzeli. Może nie mam w nim usypiacza, to fakt, ale nie pozwolę sobie wmówić!

Kuki a ta płatna szczepionka bezkomórkowa jest dostępna? Bo nam coś lekarka mówiła o niej, ale, że niby niedostępna obecnie. I że wybór mamy między tą podstawową a 5 w 1. Zdecydowałabym się na właśnie na tą, o której piszesz.

Witek
17.09 g. 4.20

Odnośnik do komentarza

chani dzięki, przy wizycie muszę zapytać pediatrę o tą główkę, mój może mieć to samo co Twój bo wciąż uparcie się przekręca i tak jak pisałaś nawet przystawianie wałków nic nie daje, nastęka się, nawierci i w końcu zawsze postawi na swoim - w mniejszym lub większym stopniu główka na prawo obrócona...
joanna89a tak jak pisała joasiaG - mój Kuba na takie numery się nie nabiera, jak jest głodny smoczkiem pluje na odległość i kwęczy dalej.
Kolczyk M współczuję komentarza o gównianym mleku...mnie by to dotknęło i chyba zorganizowałabym sobie kilka "cichych dni" z moim jakby mi tak powiedział. Taka kolej rzeczy, im dzieciaczki mają więcej tygodni tym mniej śpią i to jest normalne. Mój Kubuś też w ciągu dnia śpi mniej niż więcej. Duuużo mniej niż więcej ;p Za to ja już kilka razy słyszałam że powinnam zacząć karmić małego mm bo widocznie moje mleko mu nie odpowiada skoro wciąż go brzuszek boli, przykro się robi jak się takie rzeczy słyszy...
Catarisa wczoraj czytałam o tych skokach rozwojowych i pasowałoby mi to jak nic do zachowania Kubusia, teraz tylko czekam na ten progres z jego strony :D

31.08.2015 Kubuś 56cm 3270g :* sn :)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cpiqvwbf940su.png

Odnośnik do komentarza

my mamy klin pod materac wsadzony i mała początkowo sie bardzo turlała w poprzek łóżka, ale od kąd jej waga osiągneła ok 4kg problem znacznie zmalał.. nie wiem, czy kwestia wagi, czy tego,ze teraz śpi spokojniej.. pozatym śpi w śpiworku, więc mniej się rozkopuje.. kocyk zawsze nakrywam "pod paszki" rączki ma na wierzchu,żeby właśnie nie naciągnęła go na twarz..

Julka aktualnie wypija ok 90-170ml mleka na karmienie, je 6 x dziennie. czasem jest tak, że "gryzie" smoczek, albo tylko ciamka i nie ssie, wypycha językiem- znaczy,ze nie chodzi jej o jedzenie ;) wtedy probujemy za jakies 15min ;) czasem je na "raty" i wypicie 150ml zajmuje ok godziny ;)

a w 20min ja odciagam z piersi ok 250ml mleka... więc jak najbardziej moze sie najesc. Uwaga dotycząca ważenia na jednej i tej samej wadze, jak najbardziej sluszna!

Odnośnik do komentarza

Tez musze sie wypowiedziec..
U mnie tez wszyscy mowia ze mam za slaby pokarm chude mleko niedobre mleko.. Jakbym miala nie dobre mleko to by mi dziecko nie roslo nie przytylo nie spalo i bylby tylko ryk .. Porazka. Najgorsze jest slyszec takie rzeczy od psob co sie gowno znaja i gowno wiedza.
Joanna89a, tez mialam problem ze smoczkiem, balam sie ze mala sie nie najada, sama mi powiedzialas ze jakby sie nie najadala to by smocZek jej mienuspokoil :) wez te rady teraz ode mnie :) zobacz jeden dzien jak dasz smoka albo jak jest glodna sprobuj jej dac smoka zamiast cycka. Przez jeden dzien nic jej Nie bedzie jak zje troszke mniej a ty bedziesz wiedziala jak jest naprawde :) moja tez ssie tego Dojca i mnie tylko wkurza. Wolalabym zeby ssala piers ale to tak bienjest :)
Nie wiem co mam zrobic. Amelia ma straszny katar. Przez 2tygodnie juz conajmniej, podalam jej sol fizjologiczna tak jak radzila joasiag(?) lub chani :).. Przed jedzeniem jej dalam a ona glodna bo nie jadlamod 7:30.. Zjadla nachhapala sie i mi wyrzygala wszysciusienko !! Cala flegme i cale mleko co zjadla do tego nie moze sie wyproznic od 9tej .. Prezy soe steka wyciska ale nic nienidzie, moze dlatego mi wszystko zwymiotowala? Jak myslicie? Podalam jej kilka lykow koperku to tez zwrocila wszystko..

http://www.suwaczki.com/tickers/km5se6yd45kcrbcn.png

Odnośnik do komentarza

Banana u mnie właśnie tak jest. Jak nie może zrobić kupy i się napina to idzie i w drugą stronę i chlusta jedzeniem.

Aaa zapomniałam napisać że polecam inhalator. Mieliśmy inhalacje w szpitalu i kupiliśmy do domu. Jak tylko zaczynał gorzej oddychać przez zatkany nosek to inhalacja z soli fizjologicznej pomagała.

Janek ur. 23.08 o 23.55, 3000 g, 54 cm
http://www.suwaczki.com/tickers/relg20mm726v858n.png

Odnośnik do komentarza

chani zapomniałam jeszcze dopisać o tym ulewaniu. Bo u nas był ten sam problem, małemu ulewało się praktycznie po każdym jedzeniu i to po kilka razy. Od dwóch dni mamy przełom, ulewa się znacznie rzadziej, wręcz sporadycznie (jak na razie, oby tak dalej) Wczoraj ulało mu się przez cały dzień tylko 3 razy, mistrzostwo ;) Może to kwestia karmienia w taki sposób jak opisywała raz joanna89a (mały bardziej pionowo a ja na pół leżąco), a może zaczął mu dojrzewać układ pokarmowy. Może u Was to też kwestia czasu.
Jak możesz to daj linka do tej reklamy albo napisz co mam wpisać w google żeby znaleźć bo nie mogę odtworzyć tego filmiku a chętnie obejrzę ;)
Klaudina ja dostałam w szpitalu listę kilku placówek w okolicy które wykonują takie usg. Ktoś pytał wcześniej o cenę, u nas to było 100 zł. A co do samych bioderek to ok, ale mamy małego nie kłaść na boku, tylko na brzuszku albo na pleckach bo coś się tam może na dłuższą metę podziać jak będzie za dużo na bokach leżał. Następna kontrola za 3 miesiące.

31.08.2015 Kubuś 56cm 3270g :* sn :)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cpiqvwbf940su.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...