Skocz do zawartości
Forum

Wrześniówki 2015


Gość chuda

Rekomendowane odpowiedzi

Że każdemu pomoże coś innego to jasna sprawa. Ja po prostu podchodzę sceptycznie do wszelkich "badań",w których to stwierdzono,że coś co było dobre przez wiele lat nagle już nie jest dobre, a wrecz szkodzi. I tamto dobre było tanie,a to nowe już jest 10 razy droższe. Nie wiem np.dlaczego zostały wycofane termometry rtęciowe,bardzo dobre,a na ich miejsce weszły wcale nie lepsze termometry elektroniczne właśnie dużo droższe. Komuś przeszkadzała rtęć? Więc dlaczego żarówki energooszczędne ją posiadają??? Dla mnie chore. Kiedyś była nagonka na mleko od krowy. "Starsi ludzie nie trawia mleka od krowy,ale juz jogurty i kefiry tak". Tylko że na wsi żyje masa dziadków i babć,którzy mają po 80 lat,piją mleko od krowy i jakimś cudem je trawią. Nie trawimy mleka ze sklepu,ale prosto od krowy owszem. Jest ono prawdziwe. Przepraszam,ale się rozpisałam ;-)

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09vcqg6bphnomu.png

Odnośnik do komentarza

mycha88 cieszę się, że wszystko dobrze ;) nasze jakieś takie nieśmiałe i za każdym razem zakrywa się jak może :D ostatnio na usg pani doktor śmiała się, że na buziaczka wysyła i faktycznie usteczka ułożył tak jak do buziaka, przesłodko to wyglądało ;) Jutro o 17 mam połówkowe i tak się już nie mogę doczekać, a z drugiej strony się denerwuję.

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqcwa1uxmvrgqm.png

Odnośnik do komentarza

JustiSia z tym ze wiele rzeczy jest tylko wycofywane aby wprowadzić droższy zamienik. A jeśli chodzi o mleko to dla mnie to szkoda słow w tej kwestii ja pochodzenia ze wsi byliśmy wychowani nie jedni na mleku krowim i żyjemy rozwijamy się a teraz w proszku do min 3 roku powinno się dawac dziecku. Ja musialam mała przestać karmić jak miała 3 miesiące ze wzgledu zdrowotnych przez miesiąc probowalismy jej podawać przeróżne mleka w proszku nie chciała pic i była głodna gdy skończyła 4 miesiące się wkurzylam kupilismy mleko 2% przegotowalam i od tam tego momentu nie było problemu z piciem mleka a teraz mam 3 lata i 5 miesięcy i mleko pije 2 razy dziennie a do tego budynie zupy mleczne itd. Ale największy problem mieliśmy z lekarzame na szcsepiniach i bilansach raz powiedzialam ze jest na krowim to zwyzywala mnie od najgorszych i od tam tego momentu nie mowilam prawdy tylko ze jest na bebiko i był święty spokoj.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh37165se0wvk.png

Odnośnik do komentarza
Gość pesteczka2

JustiSia
pesteczka2
Właśnie o to i mi chodziło. Fajnie jest się przytulić do męża,ale dla mnie przytulić się do dziecka to jest takie wspaniałe uczucie że nie da się tego opisać słowami. Nawet bol pleców po nocy przespanej w jednej pozycji nie był w stanie zmienić mojego nastawienia. I wlasnie najfajniejsze jest przytulanie do snu i zaraz po obudzeniu ;-)

I ten uśmiech dzieciatka po przebudzeniu jak obok widzi twarz mamy.Są chwile które nie wrócą i trzeba je chwytać wlaśnie w tym,a nie innym momencie.Mnie przepełniało uczucie miłości gdy patrzyłam na jej malutka główkę na poduszce obok mojej i jej spokojny oddech.kiedyś mielismy chwilowo sąsiadów z małym dzieckiem i ten chłopczyk płakał do późnych godzin rannych 2,3 ...to bylo straszne,serce sie krajało.Później sąsiadka przyznała mi sie ze uczą. tego 2 latka samodzielności i spania w osobnym pokoju...Dziecko potrzebuje bliskości a ksiazki,poradniki, bakterie,higiena ? A w nosie...Moja po 3 latach zaczela spać sama bez przymusu i traumy.I nie oddala bym tego wspolnego spania za nic na świecie.Czasami jak pisałam tęsknię do tamtych chwil, wtedy wieczorem biorę ją na moment do nas na przytulance i całusy a później idzie spać do siebie:)

Odnośnik do komentarza

Pesteczka ja do tej pory Lubie sie położyć z nią w łóżku i się po przytulac wycalowac masz racje to SA ulotne chwile które szybko mijają niestety i moja jak skończyła 3 lata tez poszła na swoje łóżko al jest jeszcze w naszej sypialni. Ja probowalam przez tydzień jak miała 2 lata aby nauczyć ja w swoim łóżku ale na końcu maz zaczął.wyzywac ze tyle wytrzymalismy to jeszcze damy rade i zabrał ja z powrotem do naszego lozka.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh37165se0wvk.png

Odnośnik do komentarza

Aż musze sobie poczytać te nowe badania i artykuły na temat wody utlenionej bo sama mnie to ciekawi. Pamiętam jak jeszcze na uczelni na szkoleniu z peelingow chemicznych instruktorka w celu odtluszczenia skóry przed eksfoliacja przmywala ją właśnie wodą utleniona a i do maski kaolinowej dodawalismy też wodę utleniona po zabiegach oczyszczania manualnego twarzy i było wtedy w porządku. Co do płukania gardła roztworem wody utl. Też mi to doradzala farmaceutka w aptece jednakże wolę już szałwia:)

Odnośnik do komentarza

Kobieta w ciąży powinna mieć pierszenstwo w kolejce no ale cóż poradzimy na te starsze pokolenie wydaje im sie ze to oni sa najważniejsi czasami poprostu trzeba mieć duzo cierpliwości ;) mam pytanie co do farbowania włosów bo lekarza o to nie pytalam a spotykalam sie z opinią ze kobiety w ciąży nie powinny farbowac włosów a wiem ze wiele z was farbowalo juz w 2 trymestrze jak to jest? Mam blond włosy i juz nie moge patrzeć na moje dorosty. Zaopatrzylam sie w farbe z olii bez amoniaku ;) myslicie ze moge śmiało ja nakładać? ;)

Odnośnik do komentarza
Gość pesteczka2

JustiSia
pesteczka,rozi89
Moja jak miała może 3 lata budziła się przede mna rano i .... budziła mnie całusem ;-) I ja miałam z czegoś takiego zrezygnować,bo ma być samodzielna? ;-) A w życiu! ;-)

JustySia i rozi89 wiecie co dziewczyny , wzruszyłam się jak przypomniałam sobie tamte chwile dzięki Wam.To miłe wiedzieć ,że nie jestem sama z moim podejściem do macierzyństwa ...im wiecej miłości,przytulancow i całusów tym lepiej :)

Odnośnik do komentarza

Już tak to jest ze starszymi osobami 5 minut w kolejce czy w autobusie nie postoją ale 1h mogą stać z sąsiadami i plotkować na wszystkie tematy ;) Trzeba się chyba przyzwyczaić do takiego podejścia, że my młodzi to mamy siłę i energię na wszystko no i przede wszystkim nie mamy nic do gadania. Obyśmy my takie nie były na starość ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqcwa1uxmvrgqm.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny, ale się rozpisałyście. Myślałem, że już nigdy nie nadrobię zaległość. Co do ustawienia łóżeczka to my nie mamy problemu w podjęciu decyzji gdzie ma stać Na razie mamy tylko jeden pokój wiec w nim bedzie wygosposadarowany kącik dla malucha. Któraś z was pytała się o macierzyński. Ja pojdę w pełni tylo na ten podstawowy czas czyli 6 tygodni resztę dodatkowego (do roku) będę miała podzielony na pól razem z etatem Czyli połowę wypłaty będę miała z zusu a połowę z firmy. Niestety nie ma mnie kto zastąpić tak całkowicie.

02.09.2015 Karolek 3300g i 55cm szczęścia 🙂
[img]https://www.suwaczki.com/tickers/mhsvk6nlnu4w58ul.png[/img]

Odnośnik do komentarza

A z tym przepuszczaniem w kolejce to ja rownież przywykłam w pierwszej ciazy ze trzeba trafić naprawdę na dobra osobę aby tak postąpiła. Ale co tam ciąża to nie choroba jak idę na badania na czczo i jest kolejka to poprostu zajmuje i siadam na krześle jak sie zbliża to wstaje bo nie lubię gdy ktoś nade mną sie lituje. Teraz jeszcze nie widać brzuszka wiec nie moge oczekiwać od ludzi ze sie domyśla a zobaczymy jak będzie pózniej...

http://www.suwaczki.com/tickers/piu3w1d3i0x0ppiy.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

anett wiesz ja tez mam takie podejscie jak ty ze nie lubie jak sie ktos nade mna lituje ale jak jade akurat do szpitala ze skracającą szyjką macicy w 20 tyg to jednak wolalabym usiasc szczegolnie ze nie mam pojecia czy przez ostatni tydzien szyjka sie przypadkiem nie otworzyla. Niby moge robic wszystko normalnie tylko mam nie dzwigac i oszczedzac sie ale usiasc w tramwajj z szalonym kierowca jednak bym wolala.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...